homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-151


#2851 2012-03-16 14:49:33

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Buna mamici

Ma tin de ceva timp sa va intreb: cum se comporta copiii vostri daca nu-i lasati sa intre in cele mai mari balti sau sa puna mana pe toti rahatii de caine? (asta in caz ca ai vostri sunt interesati sa faca asta). Eu am pb mari, nu stiu cum sa mai procedez, cateodata imi vne sa nu-l mai scot afara sad , tipa (a se citi urla), da din picioare si nu-i  pot distrage atentia cu nimic  supa
Si mai avem o pb cu mingiile celorlalti copii (chiar daca mereu am la mine o mingie), o vrea neaparat pe a altui copil (e vb strict de mingie, orice alta jucarie nu-l intereseaza). Voi cum ati proceda?


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 



#2852 2012-03-16 14:53:17

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

fetele aveti idee outul fiert se poate pune la microunde 30 sec sa-l mai incalzesc putintel?
Natiuta mea nu l-a vrut de dim, si i l-as da acuma dupa ce se trezeste dupa supa - in caz ca il vrea ...
daca nu, lasam pe seara cu mamaligutza.
se baga au ba la micro??
daaa intrara banii ... punk  punk


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2853 2012-03-16 14:58:43

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave
noi am fost afara doua ore jumate. bebe a dormit, mami a muncit (scrisesem bebe a muncit, mami a dormit)  chicot
as mai fi stat, dar i s-a facut fomita si au venit si mesterii cu aparatul de sudura sa ne bazaie in cap....mai iesim si maine  rock
sanatate la bolnaviori!  par
onu, janis, voi de ce va mulgeti? eu nu inteleg  nustiu lasati laptele acolo,il papa mai bine asa.
stiti ca din laptele muls se duc anticorpii,da?  smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2854 2012-03-16 15:04:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

nu se duce nimic!
eu ma mulg ca sa produc, ca el nu goleste sanii..de cand folosesc pompa chiar vine mai mult
si mai mult..ma mulg pt ca de ex...maine plec la epilat, si tati va sta cu el(cu un biberon muls) am emotii! pana acum am fost doar pana la doctor si pana la auchan o singura data, si atunci a stat cu mama mea! acum mama e plecata..sa-l vedem pe sot cum se descurca singur! tongue
el se descurca asha ca de schimbat o face mai repede si mai bine ca mine, baie el ii face, insa nah a inceput serviciul de ceva vreme si poate si-a iesit din mana!
oricum vin intr-o ora maxim inapoi...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2855 2012-03-16 15:09:24

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2856 2012-03-16 15:11:21

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

imi pare rau, dar anticorpii 'oxideaza' si mor.
cat despre a goli sanul, nu o vei face niciodata, pt ca laptic se produce continuu.
iar prin faptul ca tot stimulezi cu pompa, organismul tau crede ca bebe papa mai mult, deci produce tot mai mult. e cerc vicios. si e una sa te mulgi pt ca pleci de acasa si e alta sa te mulgi tot timpul.
ma rog, fiecare face cum crede, dar eu am impresia ca tu te omori degeaba...la onu inteleg ca vrea sa isi mareasca productia, desi nici la ea nu stiu cum zice ca fata nu se satura, dar ea a mai muls 60 ml nustiu sau o fi muls intre mese si atunci se explica...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2857 2012-03-16 15:25:28

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

aliy a scris:

Buna mamici

Ma tin de ceva timp sa va intreb: cum se comporta copiii vostri daca nu-i lasati sa intre in cele mai mari balti sau sa puna mana pe toti rahatii de caine? (asta in caz ca ai vostri sunt interesati sa faca asta). Eu am pb mari, nu stiu cum sa mai procedez, cateodata imi vne sa nu-l mai scot afara sad , tipa (a se citi urla), da din picioare si nu-i  pot distrage atentia cu nimic  supa
Si mai avem o pb cu mingiile celorlalti copii (chiar daca mereu am la mine o mingie), o vrea neaparat pe a altui copil (e vb strict de mingie, orice alta jucarie nu-l intereseaza). Voi cum ati proceda?

al meu vine cu bocancii fleasca acasa smile zilnic smile probabil as putea sa-l distrag, dar... se bucura asa mult, cand va intra in balti, daca nu cat e copil?
ref la rahat, al meu nu e deloc interesat de el, din contra, il ocoleste cat poate si semnaleaza "caca" rotfl dar pana la 1 an cel putin, punea mana si/sau baga in gura tot ce prindea pe jos. io am ales sa-l las (mai putin cand era vb de gunoaie, mucuri de tigara, pe care - nu recomand - le culegeam io sa le aruncam "impreuna" la gunoi.... nu recomand pt ca am avut un mic gunoier amator pe la 1 an si ceva, era jale daca rata vreo hartie aruncata pe jos si n-o culegea s-o arunce... ajunsesem sa umblu cu hartii mototolite in geanta, ca sa-i ofer alternative "curate" pt pasiunea lui rotfl dar a trecut big_smile )

sfaturi e greu de dat, pt ca ei sunt diferiti, reactioneaza la tehnici diferite. la al meu am observat in timp ca, daca vreau ca un anumit comportament sa nu se permanentizeze, tre sa par cat mai detasata si mai indiferenta fata de chestia aia. La modul ca ii explic o data ca nu-i bine si dc, dupa care (in limita posibilitatilor) il las fix in banii lui, ba uneori il ignor evident, voit, cand face chestia aia (ma prefac concentrata in total alta directie). La noi e SINGURA varianta care functioneaza 90%. El simte ca pe tine te scoate din minti ce face si.... iti testeaza limitele, insista smile Da-i impresia ca te doare-n cot de chestia aia. Io cred ca se va linisti, daca nu chiar din prima, din cateva astfel de incercari (ultimul exemplu de la noi a fost aseara.... eram la ai mei, cris se urcase in picioare pe un scaun super-instabil, maica-mea turba de frica si tot il bazaia si-l ruga miorlait sa coboare ca sa mearga sa manance... si el ranjea triumfator si repeta "nu".... pana i-am zis eu, intr-un total sictir, ca "atunci cand se plictiseste de scaunul ala, sa coboare ca sa manance cu bic"... bai, nu exagerez, in secunda urmatoare era jos, zambind, fara pic de show rotfl2 )

ref la jucarii, si la noi a fost o faza in care poftea TOT ce aveau altii... soltuia a fost sa umblu cu ditamai arsenalul dupa mine, ca sa aiba ce oferi in schimb... de cele mai multe ori, si celalalt era multumit lol daca nu, n-aveam ce face decat sa-i ras-explic ca e jucaria lui x si o da doar cand vrea el. iar daca se ingrosa gluma.... plecam in alta parte. asta era vara trecuta... vedem la vara cum mai evoluam in sensul asta lol

janis, nu putem sti de ce plangea, da' io zic sa nu-l tii in wrap daca plange - si nu stii alt motiv -, sa nu prinda aversiune...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2858 2012-03-16 15:28:57

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

aliy, la noi sunt crizute din absolut orice. azi am vrut sa-i intorc tricicleta ca se blocase si s-a aruncat pe spate urland  neutral (el era pe langa tricicleta ca nu sta in ea). si era pe asfalt. avem zeci de crizute pe zi, si numai daca i se pare ceva. e jale daca nu se intampla lucrurile asa cum vrea el. eu stau langa el si astept sa se calmeze ca oricum nu functioneaza nimic. din fericire ii trece repede. dar e super aiurea cand se arunca pe spate, ca se arunca in cap pur simplu. daca nu apuc sa-l prind....  neutral

Offline

 

#2859 2012-03-16 15:29:06

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Buna.

Lore, bravo pentru laptic! cum ai facut daca nu te superi, adica ce ai facut, ai facut ceva anume? ma gandeam si eu..
Ai baut  si ceai de lactatie?

Poke par

Adina. off , nu stiu c as face in locul tau.. as sta acasa cu Ana, sincer..cred. mie sotul nu ar avea vreun drept sa mi zica sa ma duc,pentru ca stie ca numai eu am grija de el si intelege si el neutral . incearca si tu mai stai de vorba cu el. barbatii astia..  kram


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2860 2012-03-16 15:34:13

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

cam atat mi-a luat sa citesc in mare

e clar ca nu am retinut mare lucru sad

andreea sanatate multa , cunosc senzatia, asa m-am simtit eu zilele astea

camy la mine a fuctionat ptr gat homeogene

aly , kata are f mare dreptate , parca a povestit ce patim si noi referiot la balti si cum ma fac ca nu vad, sau ca ma lasa rece ce tampenii face si atunci renunta, si cu jucariile altora la fel , pana si betele lor sunt mai bune ca ale noastre sad

eu am renuntat de mult sa ma mai opun baltilor, nu mai am solutii lol

eu tot nu pricep, blue esti sau nu cu bb2

rux , felicitari ptr bb

sanatate la restul

andreea mai esti suparata ???

la multi ani ptr ana lui adina puss


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2861 2012-03-16 15:37:48

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Si noi avem probleme cu adunatul de pe jos si evident bagat in gura. Si cum dupa topirea zapezilor au aparut zeci de gunoaie, imi vine sa innebunesc. In fiecare zi ma intorc din parc cu buzunarele pline de mizerii, frunzulite, hartiute si alte cele. La mine solutia a fost un ham, foarte larg pus pe ea de care s-o tin sa nu se aplece dupa ele. Cand simte ca nu se poate lasa in jos pleaca mai departe, sau nu. Atunci se pune pe plans si trebuie sa-i gasesc altceva, cum a zis si Kata o alternativa la ce vroia sa ia de pe jos.
Ma gandesc c-o fi si vina mea ca in casa o las in pace. Daca a scapat ceva pe jos si apoi gaseste, o las sa bage in gura, dar afara e mai problematic.

Ca sa nu mai zic, ce deprinderi a luat fii-mea in parc. Ieri s-a dus sa-i ia caciula de pe cap unui copil de 4-5 ani care statea pe vine. Abia am oprit-o.

V-am citit pe diagonala.


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#2862 2012-03-16 15:38:53

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave
MUltumesc fetelor. Am fost la dr si iau antibiotic. Abia m-am tarat pe picioare pana acolo, am plans acasa de dureri si toate cele. Abia am fost in stare sa termin mancarea Mariei, nu aveam nici un borcanel ca i-as fi dat azi la pranz borcan. Am stat in pat ea se juca pe langa mine si la 2 m-am culcat si eu. Dupa ce a adormit s-a inecat cu mucii si a trebuit sa o aspir, sa o readorm etc. Ma simt epuizata.

Ally sanatate si voua. Eu sper ca la Maria sa nu se agraveze,mucii au revenit.

Poke ce bine ca ati stat afara, mi-as dori sa stau si eu la curte.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-16 15:40:25)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2863 2012-03-16 15:38:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

la noi cu baltile a fost una funny zilele trecute... io ma uitam in alta directie, cris tocma se lansa intr-una maaaare... o baba, ingrijorata, ma trage de maneca: "aveti grija ca intra in balti!" la care io, nesimtita: "da, stiu, asta e si ideea, scopul iesirii adica" chicot


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2864 2012-03-16 15:56:29

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Kata big_smile puss Super! Si noi calarim toate baltoacele, impreuna. big_smile


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2865 2012-03-16 15:59:26

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

N-a prins aversiune ca dupa a dormit tun in el
Pacat ca nu stiu cu caputul ala ce sa fac


Ma doare operatia! Si nu m-a mai durut de la nastere...wtf?? grater( o fi ca-s singura si stau mult cu el in brate? (ma doare dinainte sa testez wrapul ieri)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2866 2012-03-16 16:02:52

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Multumesc pt raspunsuri  puss

Kata, ai dreptate ... am vazut cata bucurie e pe chipul lui cand se baga intr-o balta big_smile. il las, dar pe masura ce a vazut ca i se permite, nu mai rateaza niciuna. poate ca aici gresesc: ma simte prea disperata si d-asta o face mai rau. o sa incerc (tare greu e smile ) sa il "ignor" un pic, poate isi pierde interesul. mersic de sfat.(acasa mai functioneaza asta, afara mi-e cam greu sa-l las pt ca sunt atatea gunoaie grater )
Ref la rahati, stie ca e caca, ca se pune la cosul de gunoi (cateodata e constient ca daca e caca, nu punem mana), dar cred ca am insistat prea mult si eu ... a ajuns exact cum spui tu, sa vrea sa culeaga tot ca sa duca la cos.


Garga sad off imi pare rau sa aud. eu credeam ca sunt putini copii care fac crizute din orice, dar se pare ca TOTI fac la un moment dat. Nu ma bucur ca se intampla si la voi, dar ma bucur  ca am intrebat ... mi-am dat si eu seama ca nu-i nimic in neregula cu copilul meu smile  par

Ally_na  puss sper sa reusesc sa ma detasez. daca voi ati reusit, trebuie sa pot si eu, nu? smile

Kata lol cred c-ai socat-o. are ce povestii lol

Andreea, Ally_na sanatate multa! si puiutilor!

Ultima oara a fost editat de aliy (2012-03-16 16:05:30)


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

#2867 2012-03-16 16:07:05

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello
tare dor imi e de voi
la mine personal continua stresul cu problemele de noaptea abia ma odihnesc. suntem intr-o mare incurcatura cu apartamentul si gandul ca pe banii mei pot fi data afara din casa imi vine sa o iau razna. si e strigator la cer ca se intrevede nici o solutie.

si noi suntem fani balti. nu am ce sa ii fac. pe de alta parte si mie mi-e tare drag ca o vad cat se bucura. intr-o zi imi zicea un mos pe un ton f enervant ca o sa vad eu ca maine o sa tuseasca. eee daca il mai vad o sa ii spun ca nu a tusit  tongue

andreea, multa sanatate! si tie si mariei. imi pare tare rau!  puss


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#2868 2012-03-16 16:09:48

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

si eu cred ca l-as lasa in balti ... si daca nu eu cu siguranta l-as gasi impreuma cu ta-su in cea mai mare balta  rotfl2
eu acum il las sa puna mana pe cea vrea el ... si vrea pe multe  rotfl


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2869 2012-03-16 16:12:47

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Asa ziceam si eu , ca l-as lasa in balti big_smile dar cand a inceput s-o faca, parca nu mai e asa simplu, mai ales acum ca inca e frigut afara si nu-l pot lasa sa stea ud prea mult smile

Sanca, multa bafta! sper sa se rezolve situatia cat mai repede  puss


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.