homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-19


#343 2012-02-25 20:52:43

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ionela, nu se vede burta in 2 luni (bine, doar la pass lol )

pass bang io te felciit ca ai ami avut energia de a le DA EXPLICATII de vreun fel. io cand aud d-astea ii trimit la naiba cu gratie (sau fara, fucntie de moment). efectiv face poc o supapa care nu ma lasa sa mai comunic nimic logic, fiecare celula imi zice "da-i una dupa cap" rotfl2


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#344 2012-02-25 20:57:38

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

katami a scris:

bine, doar la pass lol )

rotfl2


am avut energie pe moment, apoi asa rau m-am simtit, de parca am comis o crima,... groaznic! ma gandesc la bebelusa mica din burta, oare ea cum s-o fi simtit cand atatea guri au comentat urat de venirea ei pe lume???

Offline

 

#345 2012-02-25 20:58:44

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

buna seara mamici si pitici pusspuss
in sfarsit reusesc si eu sa intru sa va salut


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#346 2012-02-25 20:59:43

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

katami a scris:

ionela, nu se vede burta in 2 luni (bine, doar la pass lol )

pass bang io te felciit ca ai ami avut energia de a le DA EXPLICATII de vreun fel. io cand aud d-astea ii trimit la naiba cu gratie (sau fara, fucntie de moment). efectiv face poc o supapa care nu ma lasa sa mai comunic nimic logic, fiecare celula imi zice "da-i una dupa cap" rotfl2

subscriu!! si eu nici macar nu-s mamica, am reactiile astea la comentarii gratuite auzite in jur...oare cum oi fi cand mi s-or adresa mie? ca atunci cand cumnata-mea a pierdut laptele si o baba spunea ca ee...lasa ca e lapte de praf MAI BUN ca al tau am sarit de i-a zis baba soacra-mii ca al meu ii nebun daca si-a luat nevasta asa ticnita...diablo


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#347 2012-02-25 21:00:08

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pai ar fi vreo 3 kata, am o luna acusi de la ultima menstra, plus martie, aprilie, si pana in mai
si m-ar durea in pix daca s-ar cunoaste, da ce ma fac c rochia care e fixa, am gasit-o asa de ok, nu are nevoie de nici o modificare. stiu ca poate aici gandesc egoist, ddar ma streseaza o gramada de amanunte in momentul asta. ca sa nu mai zic ca ma duc la baie din 15 in 15 min, plus ca am o ''umblatura'' prin burta de valiu, valiu...si cand ma mai inteapa prin parti...
si mai e si problema citititului pe net, ca mi se pare ca tot ce citesc am si eu

Ultima oara a fost editat de ionela (2012-02-25 22:24:19)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2012-02-25 21:02:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

nici la 3 smile relax cu capitolul asta, vezi-ti de restul smile

pass sad poi da, cam asa e, cumva sad la fel ca atunci cand parintii isi doresc cu disperare fetita/baietel si bb e exact inversul... cumva "simte", zic "aia in care nu crezi tu" lol

hell rotfl

LE:a pp de "proasta crestere" (ca maica-mea tocma a fo informata ca io as fi asa si doamna din ea e distrusa lol ): voua vi se pare ok ca unu (unchi, in varsta) sa vina la cupil, sa-l gadile pana ramane fara aer de la ras si cade cu capul de muchia dulapului? adica ok, io am inteles ca nu era intentia omului sa-l loveasca, da' is io absurda daca mi se pare... LIPSIT DE RESPECT sa vii sa "flocai" un copil care nu-i al tau? (ca io asta i-am zis atunci, ca am o problema mare cu cei care se baga in copilul meu si-l trag de maini, picioare sau alte parti ale corpului" lol am zis la nervi, poate am fo prea dura cu el, DAR: chestiunea in sine - joaca de genul asta - vi se pare ok sau nu? io una n-as indrazni sa ma bag asa intr-un copil strain  cesafac nu stiu... cred ca as simti exact la fel ca si cum m-as duce sa trag de un adult strain in stilul ala...

LLE: va citesc maine raspunsurile... iesire de urgenta. noapte buna!

Ultima oara a fost editat de katami (2012-02-25 21:07:28)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#349 2012-02-25 21:10:49

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

kata... neamurile astea cu cat le tii mai la distnta cu atat mai bine
doamna din mama ta rotfl o sa isi revina repede, stai linistita
cand iti mai zice cineva ca esti prost crescuta si n-ai cei 7 ani de acasa, sa le zici ca i-ai petrecut pe la cresa, gradinita si scoala( aia 7 ani) si nu ai cum sa ii mai recuperezi rotfl2
doamne, ce oameni

Offline

 

#350 2012-02-25 21:25:15

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ionela a scris:

cand iti mai zice cineva ca esti prost crescuta si n-ai cei 7 ani de acasa, sa le zici ca i-ai petrecut pe la cresa, gradinita si scoala( aia 7 ani) si nu ai cum sa ii mai recuperezi rotfl2

lol  lol

kata, eu sunt de acord. eu sunt mai rezervata cu persoanele straine, fie ele rude indepartate, vecini, "cunostinte", la fel si cu ai lor copii, nu vreau contact direct, nu vreau prea mult dialog, nu vreau sa ne imprietenim si deci nu-mi intra cu bocancii prea mult,.. mie nu imi place sa jughinesc copilul cuiva cu care nu prea am tangente, astept acelasi tratament.

da, de acord, ce e  cu disperarea asta de a avea copil de un sex sau altu' yikes de parca iti doresti o rochie pe anumita culoare,.. Iisuse, e un copil, tot ce mi-as putea dori este sa fie sanatos, atat! nu am inteles niciodata persoanele care "cer" copilul cu ceva anume intre picioare, aia sau ailalta.  neutral  adica, "Doamne, da-mi un copil!" "Doamne, fa sa fie sanatos!" "Acuma Doamne, hai sa fie si baiat "  va  si daca se poate sa aiba si parul blond si carliontat. eu n-as putea emite asemenea pretentii Divinitatii  big_smile

Va pup si eu, mai pierd vremea pe net ca nu ma ia somnul.  mornincoffee

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-02-25 21:28:59)

Offline

 

#351 2012-02-25 21:32:32

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

kata noapte buna

pass tu cum esti?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#352 2012-02-25 21:35:03

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

eu sunt f bine, citeam despre Denorah la Prenatal si nu ma mai plang vreodata ca imi e rau. smile
dar chiar sunt bine, am putut manca lejer in seara asta..

Offline

 

#353 2012-02-25 21:43:11

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ma bucur ca nu ai greturi, sau cel putin nu asa severe


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#354 2012-02-25 21:49:21

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello puss

Eu am tras un pui de somn dupamasa, cu puiul, apoi am facut cartofi prajiti, si acum stau degeaba lol  Tare bine mai e! tongue

Si eu le-am zis azi alor mei ca nu ma intorc la munca si m-au facut lenesa, iresponsabila, ca nu ma gandesc la viitorul copilului, ca job asa de bun nu mai pup si ei nu o sa ma tina bang De parca as avea 14 ani si as avea nevoie de ei, vorbeau deja de cum ma mut inapoi la ei neutral


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#355 2012-02-25 21:58:54

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

si ai mei is distrusi ca nu lucrez, si imi dau impresia ca is inutila, dar eu evit discutiile astea si destul de des chiar si intalnirile cu ei( de parca eu n-as vrea sa imi gasesc ceva...dar nah, e greu in ziua de azi) si al meu castiga chiar bine, si ne descurcam

Offline

 

#356 2012-02-25 22:05:29

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

V-am citit si eu repejor

Pass imi pare rau de ractie sad , chiar ca aiurea s-au comportat . Urat sa-ti zica asa ceva . iti impartasesc total gandurile despre prietenia lipicioasa cu anumiti indivizi tummenupp
Si ca sa te veselesc un pic i-am aratat husbandilei poza cu burtica 2 si il intreb : cate sapt zici ca are? si el : cam 20 rotfl

Kata lol si eu vb de multe ori inainte de a gandi, mai ales cand vine vb de copil. Adica nu zic ca tu nu gandesti ( lol ) , ci ca si eu reactionez sub impulsul momentului. Nici mie nu imi place sa isi bage diversi respiratia sub nasul copilului meu, cu atat mai mult sa-i stea in cap.

Blue cesafac

Oare peste ani si ani de zile, ai nostri copii vor spune acelasi lucru despre noi? In ideea ca noi vrand sa le facem un bine, le complicam existenta mai mult ... . Ma rog, las filosofia la ora asta si incerc sa ma bag in pat.
Noapte buna!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#357 2012-02-25 22:23:22

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ionela a scris:

cand iti mai zice cineva ca esti prost crescuta si n-ai cei 7 ani de acasa, sa le zici ca i-ai petrecut pe la cresa, gradinita si scoala( aia 7 ani) si nu ai cum sa ii mai recuperezi 

rotfl2           tummenupp       smile

Pass s eu as fi facut k , virgula Kata, i as expediat imediat fara politeturi sau altele tummenupp     Kata tummenupp

App, nu, nu mi se pare normal sa ma baga sa in fata copilului, parca ar fi o jucarie..pe bune acum..in cazul i care vrea el sa ne jucam impreuna e alceva dar asa... bv pt ce i ai spus tummenupp   imi place. ca spui la obiect si tot  tooot ce deranjeaza fara menanjamente tummenupp   si in general tummenupp    tongue  super

Onutza par  ce face bebelina?
Smart, noapte buna.
Ma bag si eu la somn ca al meu doarme de la 8.30  pentru prima oara pana acum. maine se trezeste odata cu gainile pe la 6 cred..


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#358 2012-02-25 22:44:36

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Va pupam si noi!
Nici nu mai stiu daca am scris azi aici....

Azi a fost pe aici soacra mea vitrega, a doua sotie a tatalui lui R., si printre altele m-a intrebat ce ma fac eu cu Iulia daca ma intorc la munca, ca ce bine ar fi sa se invete cu ei, ca ar tine-o ei acolo la Maramures cu mare drag... Am zis clar ca eu nu stau in Bucuresti si sa tin copil de 2 ani in Maramures, sa il vad o data la X luni...
Pe scurt, ea are decat un baiat din prima ei casatorie, pe care de cand l-a nascut l-a dus la mama ei la Arad, unde a stat cam pana la 2 ani, nu stiu exact, l-a luat "dresat" deja... Si vine si imi zice mie ca vrea sa o tina pe Iulia acolo, cand ea nici nu si-a crescut propriul copil... Hmmmm!!!  spranceana
Nu are rost sa va zic cat de des se cearta cu baiatul ei si cum o respinge baiatul ala, ce raspunsuri in 2 peri ii da...
Oare de ce?!?!?!

Pass, imi pare rau de reactie dar ai sa vezi ca o sa fie, sper sa familia ta sa fie mai ok ca si reactie... Mie mi-a zis tata cand l-am anuntat de sarcina, sa "il dau afara, acum cat inca se mai baga vreun dr., cand inca mai pot sa fac ceva", si acum e topit dupa Iulia. Multi au zis atunci, ca nu sunt maritata, ca nu am unde sta, nimeni nu a zis lasa ca vin eu si te ajut, sau vin eu sa iti spal o rufa sa dormi si tu, sa iti aduc o oala cu mancare...
Asa ca cel mai bine e sa ti se rupa de vorbele altora, ca doar vorbe sunt, de facut nu se baga nimeni sa te ajute...

Iulia mea e racita, are putini mucisori si febra, dimineata avea 38.7 rectal, i-am dat Panadol, a scazut, acum spre seara iar a facut 38.3 rectal, iar i-am dat Panadol, azi-noapte era foarte infundata, nu isi gasea pozitia, baga si degetele in gura, plansete cu lacrimi, cum punea capul pe mine o simteam cum se inmoaie, jumatate din noapte a fost pe mine... Sper sa fie mai ok in seara asta...
Maine dimineata ma duc sa cumpar un termometru cu infrarosii pt ureche sau frunte ca sa ii pot lua temperatura si noaptea in caz de ceva... Oricum nu prea sta nici sa ii iau axilar, rectal iar nu ii place, se screme, impinge, da din picioare...
Care mai aveti termometre cu infrarosii? Se merita investitia, arata temperatura bine?

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-02-25 22:57:34)

Offline

 

#359 2012-02-25 22:46:26

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

smart somn usor puss

like a dormit, acum e la mine in brate chicot


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#360 2012-02-25 22:57:49

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass am citit si eu de reactiile rubedeniilor..f urat dar macar stii ca nu se baga in sufletul tau sa ti-l ciupeasca de obraz..daca au chef s-o faca ai ce sa le arunci in nas big_smile 'mai tzii minte....?' smile

Azi al meu si-a dat peste cap programul....acum a mancat penultima masa la 10 deci abia pe la 1-2 mai mancam sad normal el manca la maxim 9 seara..apoi la 12 si apoi la 6 dimi

Aah si azi noapte la 3 m-am chinuit sa-l trezesc...i-am bagat sanul in gura..degeaba..dormea profund..deci va zic asha e stilul lui..doarme 6 ore noaptea..ce sa-i fac. A recuperat greutatea de la nastere deci nu mai imi fac probleme

Am o ragada pe un san de-mi vine sa ma musc de mana de durere.grater ..cand ma ajuta sotul la mufat si bebe incepe sa traga il pastrez pe sotz de mana,il strang pana il inrosesc ca sa nu tzip rotfl are o saliva acida de ma omoara..........

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-02-25 23:00:09)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#361 2012-02-25 23:07:10

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

papu, nu stiu cum esti tu, dar eu daca as fi insarcinata si decizia mea ar fi sa pastrez copilul si ar veni tata, mama, socrii sau altcineva si mi-ar zice sa dau copilul afara cred ca nu l-ar vedea in viata lor, le-as zice sa considere ca l-am dat si sa-si vada de viata lor.
pe mine daca ma jigneste cineva nu se mai apropie neam de sufletul meu.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.