homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-23


#419 2012-02-26 15:55:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

janis, da... si io mi te amintesc ca "sexolog de serviciu" lol

ally birthday la multi ani puiului, sa fie sanatos si sa i se implineasca tot ce-si doreste mai frumos hjarta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#420 2012-02-26 16:06:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

rodnar eram tanara, nelinistita, si imi dadeam prea multa importanta! rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#421 2012-02-26 16:10:23

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave mamici,
Abia ma mai tin pe picioare de cat de racita sunt (si eu si sotul). Nu-mi doresc decat sa vina cineva, sa stea cu copilul, sa faca totul in jur (curat, mancare etc) si eu sa bolesc fara grija dar nu se poate rotfl.

Am uitat sa va spun aseara: daca nu va place cand cineva face ceva copiilor vostri de ce nu le ziceti? depinde si de reactia copilului ca sunt unii copii carora le place cabd altii le fac ceva sau sunt unii care urasc sa fie atinsi de straini ori se simt confuzi.
Are sotul pe prietenul lui care mie mi-e ft "drag". Nu are copii dar are un caine si cred ca de la caine are reflexul, cand se apropia de Carol, sa dea usor o palmuta la fund. I-am zis sotului si el a zis ca mi se pare. Am tot urmarit si am vazut ca, C. parea usor rusinata/confuza de gestul asta si intr-o zi cand a repetat pritenul gestul i-am spus: nu mai face asta again. Nu-mi place MIE, nu cred ca ii place ei si nu este firesc asa ceva. Nu a mai facut de atunci. Si zicand ca nu-mi place mie i-am exlicat multe lol


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#422 2012-02-26 16:42:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

janis, ce-i cu avatarul ala, atunic? rotfl2

flower, eu LE ZIC, ba chiar destul de... dur/ferm. fapt pt care multa lume se uita ciudat... de aia eram curioasa de parerea voastra


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#423 2012-02-26 16:45:57

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Flower, insanatosire grabnica va doresc! par
Si eu spun verde in fata cand nu imi place ceva. E drept, multi se uita urat, dar prefer asta decat sa sufar eu sau copilul de pe urma unor gesturi nepotrivite. In sensul asta, din prima luna am spus parintilor mei ca nu va fi piscata de obrajiori (asta ii place tatlui meu, i se pare gest de afectiune) deloc. Si nu numai asta.

Ultima oara a fost editat de razu (2012-02-26 16:46:16)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2012-02-26 16:46:46

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

e funnyyyy! avatarul e funny
si v-am zis ca acum sunt doar un PIC mai serioasa rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#425 2012-02-26 16:51:18

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hopsieu  wave

acu am reusit si eu sa intru si sa mai citesc asa pe sarite ce ati mai scris

Aseara mi-au venit si dulapurile pe hol. maine tre sa le sterg,si sa asez in ele. asa scap de multe lucruri intinse prin sufragerie. si se elibereaza.

pass  wow asa am ramas de atitudinea familiei. oricum nu ii baga in seama. nu e problema lor. e a voastra. voi va veti descurca cu ajutorul lui Dumnezeu. nici mama mea nu a fost f incantata de bb2. dar nu m-a interesat prea mult. noi am fost f bucurosi.

flowpare rau ca esti racita puss

Ally  birthday  birthday pt baiatul tau dulce


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#426 2012-02-26 17:53:27

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

JanisJoplin a scris:

e funnyyyy! avatarul e funny
si v-am zis ca acum sunt doar un PIC mai serioasa rotfl

daca iti place sexul si sa vorbesti despre sex intr-un cadru potrivit, nu inseamna ca esti neserioasa tongue

eu cand imi amintesc ca ma bagam in seama pe la subiectele dspre sex si dadeam si sfaturi rotfl ma amuz teribil  chicot
aaa, da nu iti zic, cand am inceput sa te/va citesc, nu prea imi placea, mai ales ca le ziceai pe sleau, dar apoi cand m-am mai destupat la minte rotfl2 imi placea sa ma bag in discutii, sa citesc...  eee ... tinerete... tongue

Offline

 

#427 2012-02-26 18:13:10

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pai cred ca eram too much daca nu esti obisnuita cu asta..eram f plastica..nici mie nu-mi prea plac posturile mele de atunci rodnar
Bebele meu iar e un cumintzel...a mancat a dormit..sper sa avem si o noapte linistita

M-am legat cu burtiera ca mi-am amintit de ea...doar 2 zile am stat cu ea...sa mi se retraga burta asta odata!!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#428 2012-02-26 18:14:13

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

janis, foarte tare avatarul rotfl

Offline

 

#429 2012-02-26 18:19:36

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

adina84 a scris:

janis, foarte tare avatarul rotfl

si mie imi place f mult. e best happy


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#430 2012-02-26 20:07:13

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

salutare!

eu sunt ..praf  grater 
am avut 2 zile cum nu imi puteam imagina, atata stres si tristete,.. ma doare burta f tare, am tot luat no spa,...

va pup, ma duc in pat si sa ma rog sa fim bine eu si bebelusii mei, atat, nu mai conteaza nimeni si nimic.  supa
dar chiar am impresia ca sunt singura pe lume, fara familie si fara sot, si cu el sunt certata,.. asta mai lipsea... In fine, nu conteaza decat sa duc cu bine sarcina si sa nu fie probleme din cauza supararii, sa nu patim nimic.  sad

Offline

 

#431 2012-02-26 20:09:47

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ce liniste e de vreo 2 ore.. eu astept sa i se faca anei somn, ca sa ma ocup un pic de taica-su chicot

ce traditii sunt la "luatu' din mot" ? eu, una, sunt anti sau indiferenta la toate traditiile astea (stupide) si m-as lipsi dar vrea nasa neaparat... unde se face, la nasi acasa sau la parinti ? ce cadou sa luam pt nasi, cam de ce valoare ?

Offline

 

#432 2012-02-26 20:17:25

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pass puss kram nu mai fi trista...si nu mai zi ca esti singura pe lume...il ai pe Sebi si il ai si pe bebedoi...si ne mai ai si pe noi ... suntem aici oricand ai nevoie de noi...de cineva care sa iti intinda un umar... de cineva pe care sa iti descarci nervii...de cineva caruia sa i te destainui...noi teiubesc și suntem alături de tine.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#433 2012-02-26 20:21:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pass, ne luam de mana storstark puss

adina, e faza cu tava de pe care alege (se ocupa ansa de continut lol daca voi nu vrti nik special), mai e ceva cu turta la fete (noi baremi de asta am scapat, ncii io nu-s pt traditiile astea, nasa lui cris, insa, e). cadoul... nu stiu. noi nu am luat nimic la 1 an, am luat doar la botez (sau, ma rog, am luat ceva micut pt copilul lor, niste jucarii ceva, ncii nu mai stiu)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#434 2012-02-26 20:45:33

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Kata, care e treaba cu turta?Ca se apropie si la noi...


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#435 2012-02-26 20:53:07

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

razu...treci pe la dietă să ne jici și noua ce-ai păpat azi tongue (la monti)

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-02-26 20:56:35)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#436 2012-02-26 21:06:52

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

janis am mameloane de silicon, cele mai mici, dar sunt prea mari eu ma inteleg bine cu unguientul, ma dau dupa alaptat si se mai vindeca pana la urmatoarea alaptare. perna de alaptat am si din aia, am cumparat-o inainte sa nasc si-am folosit-o la dormit chicot cat eram gravida. acum as vrea s-o folosesc si in scopul in care a fost ea inventata. sa vedem ce reusesc. oricum o sa-i dau tzatza si de plang de durere, dar sper sa invatam treptat sa fie mai usor cu alaptatul
si cu burta... si la mine mai are pana se retrage. si stau legata mereu, dorm cu ea. doar ca nu sunt multumita de cum ma strange... am 3 si nici una nu e cum vreau eu, maine mai imi caut una smile

flower imi pare rau de raceala, sa te faci bine cat mai repede, si tu si sotul

alina elena spor maine la dulapuri, sa termini repede de aranjat

pass par ce rau imi pare ca esti trista. si mai ales singura in tot. sper sa fie mai bine, sa te impaci cu sotul macar, conteaza atat de mult sa fiti doi, nu unul singur. si ti-a zis bine storm, nu esti singura, noi suntem toate alaturi de tine. nu mai fi suparata sa nu-i faci rau bebelusului din burtica, pt el si pt bebe mai mare tre sa fii puternica. acum nu conteaza nimic, doar voi puss

dupa ce azi am fost fericita ca bebelusa mea a mancat doar tzatza, fix cand sa iesim din casa plangea si cauta tzatza si-a trebuit sa-i dau lp, eram imbracata si deja in intarziere...

va urez si eu noapte buna, nu ma bag la somn dar pregatim bagajul pt maine, mergem cu pitica la control la arcadia si eu la scos firele. va citesc maine spre seara. somn usor! pusspuss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-02-26 21:07:27)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#437 2012-02-26 21:11:29

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass imi pare rau ca esti suparata, nu de asta ai tu nevoie acum.,

Adina  chicot si eu am un plan acelasi lucru

Onu, drum bun maine

Flower se pare ca in perioada asta suntem colege de suferinta smile

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-02-26 21:12:51)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.