homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-29


#533 2012-02-27 16:20:54

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Andreed a scris:

Vaccinurile, kg....Mie dr mi- spus ca nu conteaza timpul la care se fac, sa fie minim 30 de zile.

mie mi s-a spus, minim 40 zile intre ele


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#534 2012-02-27 16:32:05

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Kata   par

Si u vreau sa fac saratele  drool  mai , de ce mi faceti pofta? lol
Am pus poze noi cu David.

Flower, sanatate sa va faceti bine cat mai repede!

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-02-27 16:32:48)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#535 2012-02-27 16:32:22

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hehe, deja canini andre?
si noi am fost in parc, dat in leagane, pe urma la magazin si acasa.
insa nu ai vrem sa ne dea mami nimic sa papam, vrea numai singurica si nu va spun ce se intampla.
off.
supa nu a vrut-o, i-am pus branzica topita si 2 felii salam sasesc (pe care il maninca mereu) si putina piine in castronelul ei si a papat ea singurica in timp ce eu spalam vasele.
noi nu avem niciun canin inca.
sa ma ingrijorez oare?


noi ne0am apucat de scris. mai e putin si mergem la scoala, nu?
*****

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2012-02-27 18:13:53)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#536 2012-02-27 16:37:52

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

va pup si aici si va multumesc,

am scris acum 2 min ceva la topicul lui Andu,
e clar ca sunt in urma rau, sper sa fie totul bine pe aici o sa citesc cat pot de mult

sa va zic in 2 cuvinte CE sa NU faceti de ziua copilului vostru ..." ordine " lol, deci m-am decis sa pun niste cutii pe dulapul tanarului de jucarii si ca o gasca ce sunt ( sa folosesc termeni frumosi la adresa mea ) m-am sprijint pe o masa de sticla ( cu blatul de sitcla ) cu un picior cand sa ma dau jos, EEEEEEEEEE saraca masa cum sa tina ea 68 de kg ??? ( eu ma vad tot la 50 ) si uite ca masa facu poc, piciorul meu intra prin sticla si marele meu noroc , repet marele meu noroc , sub masuta , la 2-3 cm distanta era lada cu jucarii a lui andu plina ochi , si am ramas cu piciorul acolo, mi-am taiat 2-3 burice sad , si uite ca am avut noroc CA nu a fost mai rau.Ce ma enerveaza ca Andu era in spate cand am pati asta si a vazut faza, si cam s-a speriat si repeta < auleu , mama taat, auleu buba"...m-a bandajat sotul sia cum sunt ctelul schiop, dar ca un facut totule era in jur de ora 11 48 cand s-a nascut Andu smile.Asa ca acum 2 ani ma bandaja dr, acum sotul big_smile


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#537 2012-02-27 16:39:08

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Poke kram stiu ce e greu, dar sper sa treaca


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2012-02-27 16:39:19

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pupici fetelor

Eu mi-am facut asa niste nervi ai vai de capul meu bang
A venit o amica din copilarie (vecina cu bunicii mei) din Italia impreuna cu fetita de 10 luni, m-am nimerit si eu pe acolo in fine a venit sa ne vada si bunica-miu evident i-a tras un pupat de ala apasat pe obraji acklad de nu stia mititica unde sa se ascunda. Eu le tot ziceam sa lase copilul in pace bunica-mea tragea de ea parca era din cauciuc. In fine au plecat si le-am zis ca nu e normal sa pupi un copil strain pentru ca esti plin de microbi si pur si simplu nu e in regula sa te bagi in sufletul copilului in halul asta.
Si bunica-mea ca vai draga Doamne ei i-s dragi copiii si ii place sa ii apuce de creturile de la bulanele bang Si m-am enervat si i-am zis ca bine ca mi-a spus, pe al meu o sa il vada in poze pana la 5 ani   skitarg

Sincer va spun ca imi vine sa plec peste mari si tari si sa fac un copil acolo decat sa suport gandirea asta de rahat de la noi din tara. Nu e de ajuns ca daca vrei sa scoti un copil sanatos la cap trebuie sa te lupti cu societatea, tre sa te mai lupti si cu familia


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#539 2012-02-27 16:55:09

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Ally, bine ca nu a fost mai rau kram

Emilya referitor la ultima parte, foarte de acord.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#540 2012-02-27 16:57:49

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Emilya a scris:

Pupici fetelor

Eu mi-am facut asa niste nervi ai vai de capul meu bang
A venit o amica din copilarie (vecina cu bunicii mei) din Italia impreuna cu fetita de 10 luni, m-am nimerit si eu pe acolo in fine a venit sa ne vada si bunica-miu evident i-a tras un pupat de ala apasat pe obraji acklad de nu stia mititica unde sa se ascunda. Eu le tot ziceam sa lase copilul in pace bunica-mea tragea de ea parca era din cauciuc. In fine au plecat si le-am zis ca nu e normal sa pupi un copil strain pentru ca esti plin de microbi si pur si simplu nu e in regula sa te bagi in sufletul copilului in halul asta.
Si bunica-mea ca vai draga Doamne ei i-s dragi copiii si ii place sa ii apuce de creturile de la bulanele bang Si m-am enervat si i-am zis ca bine ca mi-a spus, pe al meu o sa il vada in poze pana la 5 ani   skitarg

Sincer va spun ca imi vine sa plec peste mari si tari si sa fac un copil acolo decat sa suport gandirea asta de rahat de la noi din tara. Nu e de ajuns ca daca vrei sa scoti un copil sanatos la cap trebuie sa te lupti cu societatea, tre sa te mai lupti si cu familia

Vai Emy  bang nici eu nu accept de astea

Ally pare rau de buba. naspa tare

Poke o sa treaca perioada asta


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#541 2012-02-27 17:15:41

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Andreea puss

Cmin doar obosita nimic special smile

Emi cunosc   bang  bang  bang  bang


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#542 2012-02-27 17:20:12

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Carra , Nati e hjarta  hjarta


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#543 2012-02-27 17:23:36

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Cmin, spor cu dieta!
Aliy_na, bine ca nu te-AI taiat rau!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#544 2012-02-27 17:25:08

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

razu multam


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#545 2012-02-27 17:26:53

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Off, Em, cand aud faze din-astea imi vine sa ii fac mamii statuie...de copii  am stiut ca nu e ok sa "sufoci" pe bebe...adica mama nu a fost niciodata de acord cu trasul de falci, ciufulitu parului, plimbatul in bratele satrei...daor daca vroiam noi la careva in brate ne lasa...si mereu se lua de babe cand ne vorbeau pocit, alintat...spunea ca ea vrea copii cu care sa se-nteleaga nu chineji...ca daca ele ne vb asa, asa o sa invatam si noi! teiubesc mama


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#546 2012-02-27 17:40:30

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Alina, da, pun hartie de copt.

Adina, am folosit untura, la noi se gaseste in macelarii smile

mirik, lasa ca iese ea maseaua si va veti reveni par

kata, garga puss

Si David e cam agitat, suntem in a treia saptamana de dezintoxicare, luni, cand ai dau homeopatele e distrus saracul, spre joi se linisteste abia supa


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#547 2012-02-27 17:43:37

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

mc Blue. acu am pus si eu o tava la cuptor. am pus si hartie de copt. mai am de o tava. sper sa iasa. arata tare bine.
si eu am folosit untura. ca aveam un borcan special pt asa ceva. de cand am taiat porcul
intre timp, mai am  un dulap de sters si de rufe

Hell si mama mea e la fel ca a ta. de altii din jur imi fac eu nervi. mama nici pe fata nu a pupat-o pe fata, ii pupa doar manutele. ea zice ca nu e igienic. si copilul mic trebuie ferit de microbi

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2012-02-27 17:44:17)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#548 2012-02-27 17:55:37

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ms, fetele...
garga, n-am repetat nik, am exclus-o si pe aia si gata. cat despre 3 sapt... ni am mai facut asta, NU se vad minuni, mici imbunatatiri si atat. sunt sigura ca mai e alergic la ceva ce nu era inclus in analizele alea si care mananca in mod curent... habar n-am ce sad

emy big_smile n-ai sanse sa-ti educi bunica, TRUST ME. doar sa fii pe faza sa-i "dai peste mana" la timp (cand e vb de copilul tau).....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#549 2012-02-27 18:14:24

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

kata stiu ca la varsta ei nu se mai poate educa nimic insa eu ma stiu, sunt foarte posesiva cu ce e al meu , m-am certat cu un prieten de-al tatei ca mi-a chinuit catelusa box iar bunica-mea desi pretinde ca iubeste copiii nu se lasa pana nu ii face sa planga ... pai sa ma fereasca d-zeu box


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#550 2012-02-27 18:15:28

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

alinaelena multumim.
si eu am facut fursecuri cu unt, n-am avut hartie de copt de ajuns, pus din cealalta, mare greseala . hartia a absorbit toata grasimea, le-am pus si prea aproape ca sa nu mai pun alta tava la copt si s-au lipit intre ele ... in concluzie .. ratare, inca o data m-am lamurit ca daca nu ai toate ingrdientele necesare unei chestii, mai bine iti vezi de treaba.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#551 2012-02-27 18:15:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

da kata, mi-aduc aminte ca te-am mai intrebat o data ceva si mi-ai explicat ca mai banuiesti o alergie la ceva. am uitat. ma ingrijoreaza cat de uituca sunt  cesafac
greu tare sa identifici alergenul daca nu e cu manifestare imediata gen eruptie pe piele sau stiu eu... ceva semnal clar .
abia astept sa treaca macar 2 ani sa-i fac si eu analizele lui stef. desi nu mi-e clar cum e cu lupta asta la nivel celular versus cea prin anticorpi, daca se schimba astfel incat sa iasa la analize la un moment dat  nustiu cand mai ajung la gastro intreb.

pe mine ma mananca sa-i dau lui stef unt. nu mai stiu ce sa-i mai dau ca nu vrea sa manance mai nimic. are 0.7% proteina. la 5 grame sa zicem ar reveni 0.035 grame proteina. oare sa-i faca rau? pana acum nu m-am riscat cu nimic si nu stiu ce sa fac.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.