homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-47


#875 2012-02-29 20:34:29

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

camy  felicitari pt vestile bune

kata tot n-ai gasit interfonul?dar tu ai aflat ce ai in burtica?

razu...o sa treaca sperietura ,pupam pe ari
blue vad ca deja v-ati gandit la toate variantele

onu, nu cred ca am racit...vad ca acum nu mai e abundent asa....sper sa treaca mai repede

eu i-am curatat un mar si i-am dat fetitei si a mozolit pe el.....a mancat jumatate din el smile


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 



#876 2012-02-29 20:40:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

nu mai radeti de mine, bai rotfl
miri, ms de sugestii puss
geo, receptorul.

sweety, nu, n-am aflat ce (baiat) am in burta lol

bai, asta cu poftele dubioase e for real.... io in sarcina cu cris BALEAM efectiv dupa orice din lana... as fi devorat patura cu care dormeam (una de aia veche,din lana de "camila" big_smile ).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#877 2012-02-29 20:44:08

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

mie toata sarcina mi-a fost pofta de otet
cateodata ma duceam si miroseam otetul ca sa ma linistesc lol


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#878 2012-02-29 20:47:25

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

bubutadana a scris:

mie toata sarcina mi-a fost pofta de otet
cateodata ma duceam si miroseam otetul ca sa ma linistesc lol

si eu la fel, cred ca am bagat la muraturi si salata cu otet in mine de numa/numa
insa cand spalam vasele si miroasea a otet urma  acklad
blue .. ce de calcule, asta e romanika in loc sa fie o bucurie copii in sistemul asta mega-functional tre sa iti face mega si extra calcule daca vrei sa ai doi copii.
puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#879 2012-02-29 20:50:55

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Kata, pofta de lana?! rotfl

Passuc, pofta buna. Eu cred ca la tine bb2 va fi tot baiat si bebe3 va fi fetita. big_smile

Blue, clasic consultul tau la endo. sad Macar ai stat 10 min in cabinet? sad
Din variantele expuse, alege...ce-ti dicteaza sufletul tau. puss


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2012-02-29 21:00:35

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Kata rotfl deja te vedeam cu lana intre dinti rotfl


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#881 2012-02-29 21:01:52

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Sunt franta de oboseala. sad Merg sa ma intind si eu langa bebelacusul pufos. hjarta Asa de bine miroase in somn. hjarta hjarta hjarta
Noapte linistita, mamici. puss


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#882 2012-02-29 21:02:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

nu radeti, asa as fi ros-o rotfl

noapte buna, mamici


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#883 2012-02-29 21:15:12

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

razu, asa-i la prima cazatura, te sperii tare. daca fata se comporta normal, linisteste-te si tu, nu te mai framanta smile

Onu, da, alaptam, altfel nu as fi avut probleme. dupa fiecare supt imi dadeam cu bephanten sau garmastan, alternand. inainte de supt ma spalam doar cu apa. dupa garmastan eu nu ma spalam. ai grija sa prinda bine sanul, asta este cel mai important.
la mine au fost foarte usoare ranile, iti ziceam ca la un san au trecut in 7 zile de la nastere si la celalalt la 10 zile. adica nici nu se mai cunostea ca a fost ceva acolo.

singurele chestii mai dubioase in sarcina pe care simteam nevoia sa le mananc au fost chestii foarte sarate o perioada la inceput, apoi guma mentolata pe care o devoram in cantitati industriale pentru ca imi ameliora greata. eu nefiind rumegatoare de guma de felul meu.
in rest nu pot spune ca am avut pofte.

Offline

 

#884 2012-02-29 21:28:30

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pass la mine doar garmastan nu-si mai face efect, ca acum s-a indesit programul de masa smile

kata ce pofte ai avut si tu in sarcina rotfl

lucky noapte buna!

garga multumesc. nici la mine nu par serioase, nu sangerez sau stiu eu. as vrea sa ma dau si cu altceva, poate trec. acum mananca si mult mai des, si mananca, adoarme, iar vrea... la dreptul cel putin cand ma apuca dupa jumatate de ora imi dau lacrimile


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#885 2012-02-29 21:31:28

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/3037090_460s.jpg
lol


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#886 2012-02-29 21:47:39

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Kata, dacă ai pierdut receptorul urlă mama ?n emițător plimb?ndu-te prin casă...odată și odată tot ești suficient de aproape să ?l auzi.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#887 2012-02-29 21:49:53

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Camy  happy  happy  happy ma bucur tare mult!

Razu imi pare rau, iti inteleg sperietura dar sa stuu ca nu e nimic grav si  vor mai urma chicot

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-02-29 21:53:50)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#888 2012-02-29 21:56:55

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Și nepoțelul meu a tras ieri prima căzătură...de pe canapea...e cam ?naltă...cică are un cucui tare frumos drept ?n v?rful capului...azi povestea soacră-mea cu umor, dar cică ieri era să leșine l?ngă el....că a pricat dinte ea și cumnată-mea....s-a speriat săracul așa tare că nici măcar să pl?ngă n-a putut...a ?nceput după ce l-au luat ?n brațe la legănat....


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#889 2012-02-29 22:10:01

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Cand si-a luat fii-mea prima cazatura am crezut ca lesin. Ma apucase un tremurat de am adunat copilul de jos si m-am asezat eu. E usor sa zic acum sa stai linistita Razu ca se vor mai repeta, dar iti inteleg ingrijorarea.


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#890 2012-02-29 22:33:54

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

lucky777 a scris:

Kata, pofta de lana?! rotfl

Blue, clasic consultul tau la endo. sad Macar ai stat 10 min in cabinet? sad
Din variantele expuse, alege...ce-ti dicteaza sufletul tau. puss

5 minute in cap si coada  hmm


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#891 2012-02-29 23:25:52

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello mamici

am scris dar am zis ca il culc mai intai ca plangea ..si desteptul meu sot a fost la pc si mi-a inchis tot bang bang si nu s-a salvat nimic ..

Pass, imi pare rau ca ti-e greu sad as fi venit sa te ajut daca as fi fost mai aproape par

Razu sad pare rau de cazatura.si Fabi a cazut acum cateva zile ,la fel ma simteam si eu cesafac

Camy are vesti bune ? super !! applause applause

recuperez maine..

mai devreme l-am pus pe fabi in patut (ca sa avem si noi putin timp doar pt noi doi rodnar ) si simt ceva la spate..avea un pix in body..nu stiu cum a ajuns acolo lol si cum a putut sa doarma fara sa-l jeneze..


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#892 2012-02-29 23:30:45

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

somn dulce mamici pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#893 2012-03-01 00:02:55

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Nu mai reusesc sa va citesc ziua ! sad

Razu, deci Ari merge singurica ? De acum e fain. Eu ma bucur ca Ana merge chicot pt ca ma cocoseaza muuult mai putin. Trebuia sa o plimb peste tot prin casa de manute de nu stiu cate ori pe zi.

Poke, mamicile rezista mai bine cu cat trezirile nocturne sunt mai scurte. Cand dormea bebe in patut eram chiauna toata ziua. Pt ca ma trezeam de 2-4 ori si stateam in brate cu ea sa pape si apoi sa readoarma. De cand am luat o in pat e muuuuult mai usor. Se trezeste uneori si de 4 ori si eu nu tin minte decat ca o mufez si apoi adorm, nu stiu cat mananca si cand adoarme..

La ce va refereati cu visatul in culori ? Era la propriu sau cu ghilimele ? big_smile

Camy, bine ca e bine ! Sa fie asa pana la capat !!! rugaciune

Mie imi place vantul, dar cel cald, de primavara-vara smile

Noi ne cam pregatim de ziua Anei. Si tot ne gandim ce sa ii luam cadou. Eu ma gandeam la tricicleta si am anuntat familia ca EU o iau, ca sa imi aleg una cum vreau eu (ceva cu roti de cauciuc sau silicon, sa nu fie plastic) ). Ieri am primit cadoul de la nasi pt ziua Anei, pt ca ei nu vor fi pe aici peste 2 sapt.. Ghici ce ? sad Nu ma asteptam la asta pt ca ei mereu intreaba daca e ok sa ia ceva. Si e exact din aia de plastic cum nu voiam.. Nu le am zis sa o schimbam ca s ar fi simtit prost si apoi nu aveam cand ca maine pleaca, erau disperati cu cumparaturile.. Dar asta e... E doar o tricicleta... Oricum o voi uri, ca pe orice alt vehicul la care tre sa imping si care se zdruncina pe trotuarele minunate si cu care nu pot intra intr un magazin si pe care o voi tine intr o mana in timp ce copilul e in brate rotfl been there...si acum o iau de la capat.
Sa vedeti treaba ! Ma suna in seara asta una de la asistenta soc sa mi zica ca pe luna iulie 2011 figurez ca lucrand si fiind pontata pe toata luna la una dintre scoli. Si daca nu se rectifica, imi vor lua banii din indemnizatie. E vorba de 500 si ceva de lei box oare chiar nu se poate face ceva cum trebuie ??? Numai probleme am avut la depunerea dosarului, acte gresite de la scoala,intoarse de la dosar...a durat muuuult. Acum fix asta imi lipsea bang as spune ca detest functionarii, dar sa nu se supere careva. Nu s toti incapabili, dar zau, am avut la problemeee din cauza lor de a lungul timpului..

Razu, pupici pt Ari. Ana a cazut de 3 ori din pat si de fiecare data mai ca am plans si eu de frica. Se intampla... sad

Kata, dar zice bine hell sa tipi in el. Pune emitatorul langa radio, da l tare si apoi umbla prin casa. trebuie sa se auda de undeva emitatorul !!

somn usor !

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-03-01 00:07:49)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.