homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-67


#1255 2012-03-04 14:08:24

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Buna mamici smile

Am intrat sa va mai citesc.Mi asa de dor sa stau la vb cu voi ca si inainte. sad La naty i-au iesit 3 masele si 2 canini in 3 saptamani.  wow  Nu este foarte agitata,si nici nu am folosi osanitul.Deocamdata este bine.Asa ma bucur ca imi era groaza de perioada asta.

Va pup mamici.

Garga super dreptate iti dau.


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 



#1256 2012-03-04 14:29:29

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ms kata...

scuze garga,gata am sters ce am scris mai sus....eu am indraznit sa sciru ca am vz ca au mai intreba tfete pe aici si au scirs...dar na,nu sa o mai fac,promit....


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#1257 2012-03-04 15:33:42

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Noi ne-am chinuit o ora sa-l adormim pe micul terorist si nimic lol Sta si se joaca cu mingea, desi nu a mai dormit de dimineata neutral


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1258 2012-03-04 15:52:03

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Sweety, de care paste folosesti pentru fetita?
Noi am incercat ieri si azi lintea rosie., Mananca pitica mea de asta.

Camysh, pupici si d ela noi! puss

Ultima oara a fost editat de razu (2012-03-04 16:10:00)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1259 2012-03-04 16:13:02

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Fetelor, Multumim   :drag:  :drag:
Acum ne simtim mai bine, doctorul a zis ca nu de la vant a facut febra, ci de la dinti. app, sa vedeti  de ce doctor fain am dat  aici: de ex, spune ca bb in primul an de viata, e foarte important sa fie scos afara in fiecare zi , exceptie fiind daca are febra peste 38 si ploaie, viscol smd,si mai ales iarna, chiar si la temperaturi de -20 grade dar sa fie peste 5 luni aici, si muulte altele mi-a mai zis. si pot sa l intreb orice, la orice ora Si iara inca o chestie e ca copilul chiar si mic , el are puterea sa se autorefaca daca raceste, fara antibiotice, decat daca e cazul, pentru ca,  copilul stie el foarte bine ce vrea si cum sa se faca bine singur .  Ultima data cand a avut David gatul congestionat medicul mi a spus ca nu e cazul de antibiotic, ca ii trece, si l am lasat asa, doar cu tantum verde si daca facea febra, Ibalgin, i-a trecut in cateva zile.Sunt multi medici care imediat sar la antibiotic :|

Am inteles Kata :drag:   Si eu sunt interesata de icterul in izomunizare. super tare ca te informezi.

Papu, tare aiurea cu degetelul, of.

Cate suntem cu Rh negativ..e interesant cum copii mostenesc ori mama, ori tatal..


Czucky, ce bine de Naty. :k:

Razu, eu nu am incercat niciodata lintea :D  ce gust are?Eu ii dau lui David peste alb, cod si somon care ii place f mult.
El acum  doarme afara de 2 ore in carut, e asa un soare, in sfarsit s a incalzit mai mult.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-03-04 16:16:50)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1260 2012-03-04 16:14:29

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

neatza fetele.
noi fost la mall, Natiutza mers mult pe jos, a mai testat una /alta de mincare prin mall si acuma nani-nani.
vreau sa gatesc ceva in dupa masa asta, maine vine un mester si o sa aibe de lucru la bucatarie.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#1261 2012-03-04 16:19:02

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

A


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1262 2012-03-04 16:21:16

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

blue puss

like tummenupp asa dr caut si io tummenupp (si nu gasesc sad )
va zic, va zic... numa sa ma lamuresc si io puss
prima idee ar fi ca e ceva ff rar (3-5% dintre cazuri), iar riscul lui bb 2 de a face e mai scazut la mamele la care bb 1 a avut ALTA grupa sangvina decat mama (grupa ABO, nu rh)si mai crescut daca bb 1 are aceeasi grupa sangvina cu mama si rh diferit (poz). la noi e situatia 1... cris are si rhul, si grupa lui tati..... deci suntem la risc mai scazut. acu incerc sa ma lamuresc CAT de scazut...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1263 2012-03-04 16:26:58

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

like tummenupp
foarte adevarata faza cu antibioticul, corpul trebuie lasat sa lupte singur. Unchiul lui A. le da imediat copiilor antibiotic si copiii aia au imunitatea praf , tot timpul sunt bolnavi, nu exagerez, cand unul cand altul


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1264 2012-03-04 16:40:33

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Likeit, lintea are un gust de...fasole, cam asa. A vazut tati o reteta cu linte rosie si sos de spanac si a prestat pentru cea mica. Ne-am bucurat ca i-a placut.
Peste am mancat pastrav pana acum, dar as incerc salau sa ii dau. o fi bun?


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1265 2012-03-04 16:47:50

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave Mamici am trecut examenul de care imi era teama. Am o bursa mare care imi permite sa imi continui proiectul. Din sept vor veni socrii mei sa stea cu Carol pt 6 luni (socrul o sa stea numai 3-4 saptamani cat sa mai viziteze pe aici) si din Feb. vine mama si tata o sa vina prin iunie-iulie. la anul vin in tara pentru trei luni tot pentru munca mea. Am emotii cu parintii pe aici dar mai bine asa decat sa imi las copilul la gradinita 9-10 ore/zi.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1266 2012-03-04 16:50:56

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Salaul e bun..dar parca e fad..?nu stiu mie mi place pestele mai gras si dulce daca se poate big_smile   eu nu stiu..incearca si tu, numai sa nu aibe oase. Ce tare ca sotul tau face papica asa buna. drool  ce mi as dori si eu sa cunosc sa fac mai multe mancaruri..dar cand? ca nu am timp nici pentru mancarea de zi cu zi uneori.

Da, Kata, Emy tummenupp   da..cam greu cu medicii astia..la multi le e mai usor sa dea antibiotic si gata.si nu se gandesc la copilul ala de fapt..in fine.

Pass, acum am vazut poza cu Sebi la tzatzi hjarta   Cum te mai simti?


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1267 2012-03-04 16:51:23

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

flower felicitari puss ai dreptate e mai bine sa stea cu bunicii decat la gradinita big_smile
Ce mai face Carol?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1268 2012-03-04 17:00:21

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Flower, felicitari!!   puss  da, mult mai bine cu parintii, depinde... deachiar, Carol? ceface?

Piticul meu doarme de peste 3 ore va
Sweety par    ce face AnaMaria?
Razu, ce face Ari? a inceput sa si dea drumul la mers , asa e ?

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-03-04 17:05:57)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1269 2012-03-04 17:04:25

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave
flower, felicitari!
papu, si eu as lasa fata in pace, daca i se vindeca rana
like super medicul!
noi azi am stat 2.30 afara  dance in sfarsit, ma bucur si eu de viata la tara! ce parc, unde e galagie si aglomeratie...ne-am bagat la noi in livada, soare, liniste, aer curat  hjarta am servit si prima tzatz din viata noastra afara  chicot


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1270 2012-03-04 17:08:22

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Poke, chiar ca nu secompara cu parcurile. tzati afara lol  hjarta   bun asa 2 ore jumate. am inteles ca trebuie sastea minim 3 ore afara progresiv, nu deodata..


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1271 2012-03-04 17:12:38

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Likeit, multumim de intrebare!Merge ea, dar tot sustinuta. Singura face cativa pasi si cade. Dar toata ziua vrea sa mearga, plange daca o asez pe undeva cand obosesc. Mai dureaza un pic, cred, pana merge singura.

Flow, felicitari pentru reusita la examen!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1272 2012-03-04 17:13:02

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Multumesc frumos! Sunt asa de happy dar am si emotii caci am mult de munca. Am ales "varianta parintii" caci nu vreau sa am un copil...obosit. Am primit raspunsul pe 29 feb si am aflat cuantumul banilor ieri. In aceste zile ne-am gansit si razgandit ce anume sa alegem pt Carol. Si "punctul pe i" l-a pus intalnirea cu vecina mea (careia nu i-am raspuns la usa de multe ori lol in fatza casei. Era ceasul 6 seara si copilul fusese la gradinita de la ora 8 dimineata. Carol era vesela, volubila, cu chef de vorba si de joaca. Fetita vecinei era obosita, isterica, tragea de mama ei sa intre in casa. Am vazut, intr-un an de cand Lina este cate 9-10 ore la gradinita, transformarea ei dintr-un copil foarte vesel intr-unul ofuscat si obosit. Atunci, in acel moment, am hotarat sa vina parintii si sunt bucuroasa ca au acceptat. Soacra mea nici nu a clipit cand i-am propus asta. A zis ca "pentru asta exista bunicile". Cu mama am emotii ca ea vorbeste cu "ne rad copii; dar esti fetita mare cum de mai papi tzitzi" dar o educam noi si pe mama. Cu soacra nu-mi fac probleme caci stiu ca ce spun o sa faca. Soacra o sa prinda o perioada excelenta aici: toamna si iarna-sarbatorile de iarna+ziua lui Carol si toamna mergem la cules de mere, la vazut frunzis etc.

Carol face bine. Canta nonstop, vorbeste la telefon cu prietenele mele, acum numara pana la 40 si de la 10 la 1 (deci inapoi) si vorbeste amestecat englezo-romano-spaniola (traiasca Dora the explorer). Aseara s-a jucat cu tati o gramada si a inceput sa faca si ea exercitii in basement (la inele, cu mingea mare...imita ce vede la tati). Mananca mamaliga goala si vrea sa participe si la bucatarie, la gatit si mi-a zis ca vrea sa fie doctor sa "alleviate the bubu" - nu stiu de unde a invatat cuvantul dar il foloseste nonstop. In rest, vrea numai "soping=shopping" si se pare ca este actiitatea ei nb 1.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1273 2012-03-04 17:15:10

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Flower  applause  applause  applause


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.