homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-79


#1483 2012-03-06 13:40:35

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

vai miri lol Trebuia sa zici "nu stiu, stai sa-l intreb pe fecior-miu" rotfl2


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#1484 2012-03-06 13:42:54

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

sweet cum sa-i dea fata la copil grasimea aia de porc? Vai de capul meu disperat Hai ca mamaliga nu e chiar moarte de om, da grasimea animala si pentru adulti e periculoasa


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1485 2012-03-06 13:52:07

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Emilya a scris:

vai miri lol Trebuia sa zici "nu stiu, stai sa-l intreb pe fecior-miu" rotfl2

Da rotfl

Naspa situatie  bang si eu ma lupt cu "mancarea adevarata"  bang


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#1486 2012-03-06 13:56:26

czuky
Hero member
De la: timisoara, mosnita noua
Inregistrat: 2010-03-11
Mesaje: 2363
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

sweety e discutabil ultimul tay gand.Oare cati dintre noi mancam numai porc si pasare la nici un an,si uite cum suntem. Totusi cea ce eu nu supor este ca ii spui omului sa nu ii dea si el tot isista.Pai cine dreac e mama copilului astuia.Nu de alta dar am si eu probleme de astea sa zic cu soacra si cu parintii mei.Ce zic eu ar trebui sa fie sfant pt ei cu privire la copilul meu.PUNCT.


Mamica de Natalia Stefania..multumim Doamne 29.11.2010
Nimic nu doare mai tare,decat lucrul pe care l-ai inteles prea tarziu.

bebe    26+ <3

Offline

 

#1487 2012-03-06 13:59:24

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave
Ruxy ma bucur ca e mai bine Vlad.

Mirik rotfl2  m-am distrat de numa

Cum sa ii mai spun eu la maica mea sa nu ii mai dea Mariei mancare intre mese? astazi am fost la ea la lucru si i-a dat corn, apoi biscuiti, am simtit cum imi creste tensiunea instant. Era 11.30, Maria la 13 papa pranzul si rontaia de zor biscuiti si alte porcarii.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2012-03-06 14:10:28

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

andreea daca ii spui ca ii fac rau fainoasele? Ca ii provoaca gaze si o doare burtica?
Presupun ca "Nu ii mai da sa rontaie ca nu mai mananca la masa" nu merge


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1489 2012-03-06 14:19:08

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

buna fetelor

mirik rotfl

ruxx  puss

andreea ,nu prea ai ce sa-i faci,asa e la mine vecina care ma mai ajuta cu ea,rebecca manaca la 13.30 pranzul si la 13 apare cu fie-mea care intr-o mana avea un mar si-n cealalta un biscuite,imi mai si zice:mai manca un biscuite intreg spranceana ;eu :pai manca doamna ca se apropie ora mesei si-i vine foame,credeti ca-mi mai mananca acum mare lucru?ea: e lasa ramona ca si biscuitele ala conteaza dumbom  disperat  disperat ce sa-i mai zici?


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#1490 2012-03-06 14:42:13

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Hola fetelor!
ma iertati ca am lipsit dar am tras cu micutzul! mi l-au internat!
am fost pe 29 cu el la pediatru si s-a speriat cand l-a vazut racit..a zis ca fara internare nou nascutul nu se face bine..si e mai bine sa fie sub observatie..nici cacutza nu i-a placut ca era cam cu mucus...in fine
si am zburat la stat...la grigore alex..aici
Au fost cele mai cumplite aproape 5 zile din viata mea...si trebuia sa stau 7! Omg....ca incepuse antibiotic...dar doc mi-a dat drumu ..a facut exceptie ca a vazut ca ne chinuim aiurea...
Bebe e bine...raceala n-a fost rea...n-a coborat...doar haraiala la nas si tusea pt ca ii ajungeau mucii in gat si nu stia ce sa faca cu ei..dar el avea alta problema sarmalutzu...ca de-aia nu lua in greutate calumea..avea icter..ii revenise sau nu ii plecase de tot..nu stiu exact. Ca mi l-a tratat de icter...si a luat 300 de grame in 4 zile la spital. Super treaba! Si el abia luase 200 de la nastere...bine k in spital ca sa iasim rpd am stat cu tzatza pe el..cand era treaz sugea,cand dormea ma mulgeam...si tot asa..i-am dat super mult..nu m-am odihnit deloc.
Ah si i-au iesit ceva aiurea leucocite si in kk si in sange....coprocultura e negativa dar hemocultura n-a iesit inca. Iese miercuri si a zis sa revnin la spital dupa ea si sa iau biletul de externare ca cica atunci ar fi trebuit sa ies...

Oricum groaznic sa-ti vezi puiul de 3 sapt intr-un spital cum sunt astea la noi..cu branule si chiunuieli
Am imbatranit cu 10 ani


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1491 2012-03-06 14:44:45

ramona2302
Full member
Inregistrat: 2011-08-13
Mesaje: 716

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

JanisJoplin a scris:

Hola fetelor!
ma iertati ca am lipsit dar am tras cu micutzul! mi l-au internat!
am fost pe 29 cu el la pediatru si s-a speriat cand l-a vazut racit..a zis ca fara internare nou nascutul nu se face bine..si e mai bine sa fie sub observatie..nici cacutza nu i-a placut ca era cam cu mucus...in fine
si am zburat la stat...la grigore alex..aici
Au fost cele mai cumplite aproape 5 zile din viata mea...si trebuia sa stau 7! Omg....ca incepuse antibiotic...dar doc mi-a dat drumu ..a facut exceptie ca a vazut ca ne chinuim aiurea...
Bebe e bine...raceala n-a fost rea...n-a coborat...doar haraiala la nas si tusea pt ca ii ajungeau mucii in gat si nu stia ce sa faca cu ei..dar el avea alta problema sarmalutzu...ca de-aia nu lua in greutate calumea..avea icter..ii revenise sau nu ii plecase de tot..nu stiu exact. Ca mi l-a tratat de icter...si a luat 300 de grame in 4 zile la spital. Super treaba! Si el abia luase 200 de la nastere...bine k in spital ca sa iasim rpd am stat cu tzatza pe el..cand era treaz sugea,cand dormea ma mulgeam...si tot asa..i-am dat super mult..nu m-am odihnit deloc.
Ah si i-au iesit ceva aiurea leucocite si in kk si in sange....coprocultura e negativa dar hemocultura n-a iesit inca. Iese miercuri si a zis sa revnin la spital dupa ea si sa iau biletul de externare ca cica atunci ar fi trebuit sa ies...

Oricum groaznic sa-ti vezi puiul de 3 sapt intr-un spital cum sunt astea la noi..cu branule si chiunuieli
Am imbatranit cu 10 ani

off micutul de ghinion a avut grater . multa sanatate puss


Maria Rebecca 2ani bebe

Radu Alexandru :2 lunite bebe

Offline

 

#1492 2012-03-06 14:47:39

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Dumnezeu sa le dea sanatate la toti bebeii nostri...
numai sa se faca bine, ca de traumatizat eu sunt mai traumatizata ca el...el uita....nici nu stia de fapt unde e..el dormea si sugea oriunde lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1493 2012-03-06 14:51:55

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Janis imi pare rau supa , e crunt grater Ma bucur ca acum e ok.

Fetelor nu merge nimic, maica mea e fericita ca vede ca ea mananca ce ii da si nimic nu mai conteaza

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-06 14:55:10)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1494 2012-03-06 14:53:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

hello

janis grater (mor sa aflu si io "tratamentul" pt icter... lampa si gucoza is excluse, alea doar sustin eliminarea naturala a bibirubinei)

vai, mirik, nu-i adevarat rotfl2 rotfl2

pass, mie mi se pare f aiurea ce-ai zis ref la relactare neutral e ca si cum zici ca daca n-a prins supt intre 3 si 10 luni (de ex, nu mai stiu cum a fost la lore) alaptatul e degeaba. ma mira si doare sa aud asta de la cineva care ARE HABAR ce inseamna alaptare.... neutral asta pe langa faptul ca e "incurajator" tare pt persoana vizata sad

si eu as fi vrut sa stiu mai multe inainte de cris grater sunt sigura ca, daca aveam destul cap, acum nu mai avea colici si alergii bang : cry: da' pareau toate atat de teoretice.....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1495 2012-03-06 14:54:38

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

daa..mananca in sfarsit muuult si nu mai doarme asa mult
e clar ca avea icter si era letargic

plm eu am vazut doar ca s-a inegrit cand ne-am intors de la maternitate si am crezut ca prinde culoare mai maslinie ca mine
de fapt asha era paloarea lui galbena...
uitati cum era de valentines day:
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- … 0072_n.jpg
si cum era dupa doar o zi de fenobarbital in spital(fenobarbitalul ajuta la metabolizarea bilirubinei, eu nu-l stiam decat de sedativ)
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- … 6087_n.jpg

s-a inrozit si el in sfarsit..si s-a albit!

nu citati ca sterg pozitele!

Katami uite:
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=1262
si cacutza lui era verde si dupa tratamentul asta(i-a dat doar de doua ori sau maxim 3(eu ii dadeam in siringutza pe gura, dar nu mai stiu de cate ori)  i s-a ingalbenit scaunul cum e normal la alaptatii exclusiv

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-03-06 14:58:01)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1496 2012-03-06 14:58:23

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

czuky a scris:

sweety e discutabil ultimul tay gand.Oare cati dintre noi mancam numai porc si pasare la nici un an,si uite cum suntem. Totusi cea ce eu nu supor este ca ii spui omului sa nu ii dea si el tot isista.Pai cine dreac e mama copilului astuia.Nu de alta dar am si eu probleme de astea sa zic cu soacra si cu parintii mei.Ce zic eu ar trebui sa fie sfant pt ei cu privire la copilul meu.PUNCT.

czuky exact, doar ultimul gand scris , mi se pare aiurea sa ne judecam parinti acum, asa erau timpurile pe atunci
normal ca nici eu nu sunt deacord cu "mancarea sanatoasa"


janis sanatate multa


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1497 2012-03-06 15:02:31

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

janis, ms. mda, si ala pt mine e la "excluse"... mai excluse decat anterioarele sad ce tare doarme cu tati in prima poza hjarta

LE: apropo de icter, m-am lamurit cum e cu rhul.. deci daca in luna a noua am anticorpii neg, sunt sanse INFIME sa dezvolte vreun icter d-ala periculos.... deci revenim la planuri de nascut acasa/externare fulgerica, daca totul merge bine la dozarile de atc dance

Ultima oara a fost editat de katami (2012-03-06 15:04:30)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1498 2012-03-06 15:03:33

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Janis supa Multa sanatate la piticut par

Si mie mi se pare foarte dur ce a zis czuky si pass referitor la relactare sad Eu cred ca loredana ar merita incurajata, nu criticata pentru ceea ce incearca sa faca  smile Are timp Iannis sa suga pana la 3 ani, nu toata lumea isi vrea pruncul pe lapte praf  hmm

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2012-03-06 15:05:18)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1499 2012-03-06 15:04:51

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

mamici puss


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1500 2012-03-06 15:09:45

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

katami si tu ce ii faceai? il lasai sa se deshidrateze?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1501 2012-03-06 15:10:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

blue ;kiss:

lucky puss cum sunteti, ce faceti?

(bai, io am o dilema, sa nu radeti: in urma tratamentului cu lac maternum&humanum - cred - cris are nopti ceva mai ok. oricum, suntem si noi cat de cat oameni. vineri ne-am aranjat o plecata in ceahlau... pe care am asteptat-o cu sufletul la gura de 2 luni, impreuna cu o fosta colega de fac de-a mea si sotul ei, care urmeaza sa mearga cu masina noastra. Desi mi-s balele pana la brau dupa un munte, stiind ca, pt cris, drum cu masina=supt continuu.... MA BATE GANDUL SA RENUNTAM... daca il destabilizez iar dine chilibrul fragil in care e acu ? grater voi ce ziceti, v-ati duce? sau ati lasa balta colegii si muntele si ati trage cu dintii de somnul mai calmut al bebeloiului?)

LLE: in planul initial era ca eu si cris sa mergem pana la bicaz cu trenul...dar abia ieri am cautat legaturile, nik bun grater

Ultima oara a fost editat de katami (2012-03-06 15:13:43)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.