homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15-98


#1844 2012-03-09 15:44:19

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Ce wknd? as vrea eu sa fie doar weeknd...pleca joi se pare bang  bang


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#1845 2012-03-09 15:45:53

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Andreed a scris:

Ce wknd? as vrea eu sa fie doar weeknd...pleca joi se pare bang  bang

Vaaaai  bang  Cred ca m-as taia venele fideluta pana joi  bang   neutral


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1846 2012-03-09 15:47:40

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Cine ma salveaza grater  grater ?Va fi horror, mai ales ca ai nostri nu isi vorbesc si mai imi aud vorbe si din partea lui maica mea


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1847 2012-03-09 16:28:17

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

andreed gandaci atata vreme pe capul tau? valeu valeu bang

papu tot bolnava... sa te faci bine repede!

lucky ce de leacuri stii smile. bine ca te am pe mess big_smile

fetelor eu nu mai stiu ce sa ma fac cu alaptatul. a devenit un chin, plang de durere, usturime, nu mai suport. mi-au trecut cat am facut pauza, acum de ieri inca ranile sunt la loc. ma tem ca de disperare n-o sa-i mai dau san si nu vreau sa trec pe lp grater


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1848 2012-03-09 16:43:56

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

mylacik a scris:

daca ma duc sa comentez imi da si doua palme

la mine aici s-ar fi terminat toata povestea. adio! wave  eu nu as avea ce sa caut langa un barbat care NU neaparat ca o face, dar ameninta ca ma loveste. sa nu indrazneasca!  yikes  mai baiete, m-ai luat orfana, de pe strazi, sa ma ingrijesti si sa ma cresti tu si chiar si asa nu ai dreptul sa indraznesti sa ameninti ca ma lovesti! asa ceva nu imi pot imagina... e ... grobian!  neutral
myla, imi pare rau de situatie,...  sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1849 2012-03-09 16:53:22

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

am fost si noi pe afara un pic, am facut si nani si...a mai trecut o zi!
myla, imi pare rau pt situatia in care te alfi. din afara, sunt multe si usor de spus, insa...cand e vorba de inima, de suflet, de un copil...de atat de multe lucruri e groaznic!  par  par  par
nici eu nu sunt cea mai fericita in acest moment, dar sper ca o data terminate constructiile, cand ne vom reveni si financiar se vor rezolva si tensiunile care mai apar...asta e sad
onu, dar anto apuca asa cum trebuie sanul?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1850 2012-03-09 16:56:35

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

passenger a scris:

mylacik a scris:

daca ma duc sa comentez imi da si doua palme

la mine aici s-ar fi terminat toata povestea. adio! wave  eu nu as avea ce sa caut langa un barbat care NU neaparat ca o face, dar ameninta ca ma loveste. sa nu indrazneasca!  yikes  mai baiete, m-ai luat orfana, de pe strazi, sa ma ingrijesti si sa ma cresti tu si chiar si asa nu ai dreptul sa indraznesti sa ameninti ca ma lovesti! asa ceva nu imi pot imagina... e ... grobian!  neutral
myla, imi pare rau de situatie,...  sad

Exact!   box    box      supa

Onu, poate zice una dintr fetece sa faci  , e greu tare asa. sper sa mai treaca, sa poti alapta printesica . par

Flow lol  pe mine nu ma incanta asa mult cadourile, mai bine sa fie el ok. dar din contra, imi place sa fac cadouri foarte mult.

Blue, bafta la bb2!  par

Lucky chiar ca ce de leacuri stii smile   par   am sa pun si eu.  super

M ati facut curioasa sa citesc si eu de pe blogul lui Z.

Nu mi vine sa cred ca nu se stie de mucenici in zeama tillfreds . sunt foarte buni. drool  am primit si din astia moldovenesti , am mancat 2 sunt buni dar..parca s mai buni aia ca s zeama. acum fiecare cum e obisnuit.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1851 2012-03-09 16:58:08

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Buna,

Mai intai "La multi ani !" pentru mamici, doamne si domnisoare...ca de obicei cu intarziere.

Am citit cate ceva, dar mare lucur nu mai stiu. Am retinut vestea cea buna a lui Blue, felicitari Blue, sa vina cat mai repede bb2  goodluck

Myla,  sad imi pare tare rau. Poate au fost doar niste vorbe aruncate aiurea.

Andreea, si de tine imi pare rau. Noi nu am petrecut cu socrii pana acum mai mult de cateva ore...si alea mi s-au parut o vesnicie smile

Onu, sigur iti vor recomanda fetele ceva ca sa poti alapta in continuare

Papu, imi pare rau. Ar fi bine daca ti-ar trece raceala pana la operatie ca sa nu dea complicatii pt ca organismul tau va fi mai slabit de la op. Bafta multa si succes. Nu garantez ca mai intru pana pleci la spital, asa ca vreau sa-ti urez de pe acum sa fie cat mai usor si sa te refaci cat mai repede. goodluck  goodluck  goodluck

Blonda de mine doar atat a retinut.
Va pupam pe toate.

PS: I--am zis lui Ili azi bravo la ceva si s-a uitat foarte contrariata la mine si a inceput sa facaea din manute bv-bv. Pp ca era mirata de faptul ca n-am batut si din palme cum fac de obicei.


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#1852 2012-03-09 17:02:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

onu, daca faci rani, NU APUCA BINE SANUL. vezi aici tehnica de atasare corecta:
http://www.emamica.com/a/pozitii+de+ala … +la+san/73
http://www.emamica.com/a/pozitia+bebelu … aptarii/74


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1853 2012-03-09 17:38:38

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Papu, sanatate, sa te faci bine, macar pana la operatie! par


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1854 2012-03-09 17:46:34

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

ce faceti mamici? puss


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1855 2012-03-09 18:05:12

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

e atat de apucata cand suge, sigur nu prinde bine in marea majoritate a timpului. multumesc de sfaturi pusspuss

tre sa ies, plecam la socri. weekend placut mamici pusspuss wave

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-03-09 18:08:31)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1856 2012-03-09 18:08:41

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

wave  par

Pass, am facut azi la Gral toxo, cmv, herpes virus 1 si 2 doar IgM si Lysteria si am dat 206 lei. La eco ma duc pe 15.

Papu, sanatate  puss

Myla, imi pare tare rau de probleme  supa

Andreea, se pare ca vei avea niste zile faine  big_smile

Blue, bravo, bafta sa vina repede bb2 smile

Mai aveam ceva de zis dar am uitat  dumbom

Offline

 

#1857 2012-03-09 18:16:36

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

am fost pe afara sa mai iau aer ca ma durea capul...

Blue, lucrati la bebe 2 ? big_smile bravo! applause

Like, cesafac

Razu..discutam dar iar ajungem sa ne reprosam ..

Sweety puss

adina84 a scris:

hello !

myla, imi pare rau pt cearta sad stiu cum e... si eu ma intreb unde e omul pe care il stiam eu. adevarul e ca asta e adevarata fata e omului de langa noi. la inceput toti ne chinuim sa ascundem ce credem ca nu ar "da bine", dar cu timpul devenim ceea ce suntem de fapt.

mi-a placut ce a zis like, ca dragostea adevarata inseamna sa ai omul alaturi, sa ai sustinere, nu cadouri si alte cele. zau, ca asa e.

sper totusi sa ne revenim sad

lucky777 a scris:

Papu, pune apa intr-o oala, la fiert. Adauga o mana de sare si niste menta.
La noapte, in camera in care dormiti, pune o ceapa curatata, taiata in 4.
O sa respiri mai bine. wink

am pus si eu ceapa si nu a ajutat cu nimic ..
puss

Andreea puss bafta cu gandacii disperat

flowerpot a scris:

Myla[/b] pe mine nimic nu m-ar fi deranjat prea tare decat (ce a zis despre) palme. Nu ma amestec ca nu cunosc situatia bine insa acestea sunt "tensiuni de primul an" rotfl. Eu asa le numesc pt ca in primul an de copil a fost mai difici si eu eram cu nervii intinsi la max., el era la fel cumva din cauza mea si cateodata o mai dadea in bara-verbal. Insa cu delicatete si un pic de compromis se trece peste toate. Daca as fi in locul tau as astepta un pic si i=as spune pe un ton calm sa nu mai "ameninte" cu palmele. Este jignitor pentru oricine si, mai ales, pt mama copilului lui.
Sa stii ca dupa 1,6 ani se reintra in normal; parca sunteti ca inainte de bebe...o sa vezi. O sa vezi ca o sa fiti mai uniti ca oricand.

Iti dai seama ca faza cu palmele m-a deranjat cel mai tare.. STIE ca daca imi da prima palma il bag cu capul in pamant.. (in scoala ii bateam pe baietii care imi faceau rau chicot ) nu pot sa sccept asa ceva..mama a luat destula bataie de la tata si eu nu pot sa vad asa ceva ..tatal lui la fel a fost..nu ii place nici lui..in fine..
bine ar fi sa treaca tensiunea asta de primul an smile

passenger a scris:

mylacik a scris:

daca ma duc sa comentez imi da si doua palme

la mine aici s-ar fi terminat toata povestea. adio! wave  eu nu as avea ce sa caut langa un barbat care NU neaparat ca o face, dar ameninta ca ma loveste. sa nu indrazneasca!  yikes  mai baiete, m-ai luat orfana, de pe strazi, sa ma ingrijesti si sa ma cresti tu si chiar si asa nu ai dreptul sa indraznesti sa ameninti ca ma lovesti! asa ceva nu imi pot imagina... e ... grobian!  neutral
myla, imi pare rau de situatie,...  sad

el a zis-o cu calm..fara sa tipe.nici nu stiam daca sa o iau in serios sau nu.
.am trecut peste.de fapt asa fac in ultima perioada,nu pot sa ma cert ,orice zice eu tac si ma inchid in mine,plang dar nu zic nimic..trebuie sa ma lase sa-mi revin si abea dupa aia pot sa vb ..nu stiu de ce.

Poke par
Lalli puss
Ruxy puss


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#1858 2012-03-09 18:20:10

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

rux, deci tie nu ti-a dat de facut complexul torch? ( toxoplasmoza igg si igm, rubela si chlamydia ) si in plus lysteria
pe aceste porcarii am dat 420 ron. mi se pare fantastic de mult si data viitoare am sa le refuz, eu nu mai am bani sa arunc pe analize scumpe, sorry,  cesafac

myla  puss

rux cand ai morfologia aceea 4D si dublu test? eu peste 3 saptamani, am niste emotii de pe acum ... big_smile

Ultima oara a fost editat de passenger (2012-03-09 18:20:24)

Offline

 

#1859 2012-03-09 18:28:07

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass, rubeola nu am facut-o ca am imunitate, chlamydia o fac din secretie. Am discutat cu ea si am hotarat ca de data asta sa fac doar IgM.

Eu la 12 sapt fac o simpla eco unde masoara ea translucenta nucala si nu as vrea sa mai fac si dublu test, sa vad ce zice si ea.

Offline

 

#1860 2012-03-09 18:39:52

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

TE-AI SCOS!! super!
dr asta la care sunt mi-a dat sa fac tot, sa vedem medicul la care voi merge din trim. 2,cel cu care am nascut. o sa ii spun si eu ca nu ma mai tine buzunarul ca la sarcina 1. big_smile
dar morfologiile vreau neaparat ssa le fac unde le-am facut si data trecuta, ca sunt asa faine, il vezi atat de bine pe bebelus inca dinainte sa il nasti stii cum arata

Offline

 

#1861 2012-03-09 18:42:40

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

Pass, stai ca acum mi-am dat seama...complexul torch e alcatuit din: rubeola, toxo, citomegalovirus si herpes virus. Tu nu ai facut toate astea?
Fac si eu morfologie dar doar la  22 de saptamani.

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2012-03-09 18:44:13)

Offline

 

#1862 2012-03-09 19:09:36

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 15

pai ba da, astea le-am facut si de ele ziceam. in plus e si chlamydia din sange si de jos.
eu la sebi am avut 4 morfo mari si late, la 12 sapt, apoi la 20, la 28 si la 36.  smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.