homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-13


#229 2012-03-11 12:46:28

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Oh Doamne grater nu pot sa cred sad

Offline

 



#230 2012-03-11 12:46:42

gargaritza111
Full member
Inregistrat: 2012-01-26
Mesaje: 208

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

passenger a scris:

uite de asta NU se anunta cand e sarcina asa mica,....  grater 


Nu stiu care de la ASPIRANTE s-a uitat cu ciuda la vestea ca Madlena e gravida, au fost si discutii si scandaluri. cate energii negative or fi fost trimise spre bebelusul ala mic care abia prindea viata.  grater  Este foarte urat, fete dragi, sa reactionezi asa cu invidie cand citesti si afli de cate o gravida, chit ca tu te chinui de saispe ani sa ramai. E urat si e mare pacat sa tii ciuda cand afli ca vine pe lume un bebelus. E urat si nu se face asa ceva!!!!!  mad   butter

sad

Offline

 

#231 2012-03-11 12:58:53

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

OMG grater mad nu pot sa cred

Pass cesafac cred ca stiu de cine vb, dar nu innteleg de ce sa-i fi fost ciuda


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#232 2012-03-11 13:01:10

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

buna, sunt sotul madlenei, va multumesc de informatii


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#233 2012-03-11 13:07:38

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

buna  ,sa fiti puternici si sanatosi.
ne vom ruga pentru voi rugaciune


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2012-03-11 13:38:48

loly_lulu
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-06
Mesaje: 64

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

ce veste trista,imi pare foarte rau pentru Madlena ! grater sper sa treaca usor peste episodul asta,sa o ajute Dumnezeu sa se termine cu bine     rugaciune


32+ rugaciune  hjarta   gravida

Offline

 

#235 2012-03-11 14:30:22

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Doamne, cate ni se pot intampla noua femeilor! grater.
Madlena, sa dea Dumnezeu sa se termine cu bine! Am si eu pe fina mea care a avut la fel sarcina dar nu i-a scos tot cum citesc aici. La 6 luni dupa a ramas din nou insarcinata, fetita are acum 2 ani. Doamne ajuta!
Pass, bine zici, eu cred ca fiecare vom avea bebelusul nostru mai tarziu sau mai devreme, nu treb sa ne fie ciuda cand aflam de o graviduta. O prietena a ramas dupa un an de incercari, acum are bebe un an si jumatate. De cand s-a nascut bebelul ei s-a protejat mai putin odata luna trecuta cand au facut ceva pe fuga prin bucatarie si acum este insarcinata iar, nu se astepta clar! Asa ca Dumnezeu are grija de fiecare cand sa avem un bebel.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#236 2012-03-11 14:33:34

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

nu-mi vine sa cred grater grater groaznic... Doamne ajuta, nu stiu ce sa zic mai mult......

pass, de acord cu tine pe jmatate sad adica si eu am vrut sa-i zic madlenei sa nu mai anunte necunoscuti/pers de care nu e sgura ca s-ar bucura 100%... dar, totusi, nu din cauza asta i se intampla ce i se intampla... nu mai zi asta, ca dup-aia are omu (madlena adica) mustrari de contiinta degeaba puss

io ies, am o zi proasta (cu cris), iar vestea asta a facut-o si mai proasta grater


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#237 2012-03-11 14:38:15

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

laura_rts a scris:

Madlena, sa dea Dumnezeu sa se termine cu bine! Am si eu pe fina mea care a avut la fel sarcina dar nu i-a scos tot cum citesc aici. La 6 luni dupa a ramas din nou insarcinata, fetita are acum 2 ani. Doamne ajuta!

rugaciune
f posibil sa fie bine si sa nu trebuiasca sa scoata nimic!  rugaciune  ma rog si eu pentru ea.
si pt sotul ei, sa fie amandoi puternici!

Offline

 

#238 2012-03-11 15:10:49

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

hopsieu am tot tars cu ochiul sa vad ce fac fetele noastre care au avut probleme. am tot sperat k voi citi ceva de bine si ca voi intra sa transmit felicitari  sad
Madlena, puss  suntem alaturi de tine si ne rugam la Dumnezeu sa fie bine, sa scapi fara probleme din acesta necaz si cat de curand sa poti incerca din noi sa ai un copilas al vostru, nascut din rodul iubirii voastre.  rugaciune
Iti doresc tot binele din lume, asa cum imi doresc si mie si celorlalte fete  rugaciune
Denorah, puss  sper din suflet sa treaca cat mai repede acest trimestru si sa te bucuri de aceasta sarcina si sa uiti de aceasta suferinta cand vei avea bebele tau in brate. Cred k toata suferinta merita si toata durerea trece si se uita atunci cand iti strangi pruncul in brate. Nu uita ca esti o luptatoare.  goodluck Toate suntem niste luptatoare si suntem invingatoare.  goodluck 
Nu prea am apucat sa citesc mult, dar va pup pe toate si sper sa fiti bine! puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#239 2012-03-11 15:37:04

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

buna fetelor!
nu-mi vine sa cred ce am citit. Madlena, imi pare atat de rau de ce ti se intampla. nu am cuvinte, cat ai incercat sa fii de optimista si uite ca aveai dreptate sa-ti faci griji. Dzeu sa va ajute sa treceti mai departe, cazul tau sa nu fie unul din acelea tragice si sa fie ca in exemplu dat de Laura.dzeu sa aiba grija si de sanatatea sufletului tau, dar si de sotul tau. suntem alaturi de tine si sper din suflet ca asta sa fie ultima veste rea care o primesti.

in alta ordine de idei...am vazut ca s-a adus in discutie un subiect care nu este chiar cel mai adevarat...adica s-a extras dintr-o discutie lunga o concluzie care nu este chiar cea ok: niciuna din aspirante nu a spus ciuda, a fost o cu totul alta chestie din care fiecare a dedus ce a vrut. In mod sigur nu cred ca exista femeie care sa nu se bucure de aflarea unei sarcini, dar moul cum iti manifesti bucuria e diferita in functie de persoana despre care afli. Eu atat am vrut sa adaug la acest subiect.
si nu degeaba am spus: ramai aspiranta la bebe pana in momentul in care ai acel sufletel in bratele tale. un test pozitiv nu-ti ofera nicio garantie.

va pup pe toate si va doresc tot ce e mai bine in viata.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#240 2012-03-11 15:57:53

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Toate gandurile bune le indrept si eu spre Madlena. E trist sa se intample asa ceva. Doamne Doamne e mare si o va ajuta sa treaca cu bine. Me rugam pentru ea.

A, salut toate burticile, nu am intrat de multisor pe aici.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#241 2012-03-11 16:01:19

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Mesaj de la ada astăzi la 14:21 ora Ro:

?... sunt la clinică,contracții la 10 minute,sper să nasc astăzi.mersi.?


?mi cer scuze că nu am putut anunța mai repede, dar nu eram acasă și nu aveam sursă de internet.

Ada, suntem alături de tine.

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-03-11 16:04:53)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#242 2012-03-11 16:01:39

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Madlena, sunt si eu alaturi de tine! Sa va ajute Dumnezeu si sa va intareasca! rugaciune


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#243 2012-03-11 16:01:56

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

adaa majoreta goodluck

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-03-11 16:02:08)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#244 2012-03-11 16:10:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

ada majoreta


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#245 2012-03-11 16:20:34

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Doamne, Dumnezeule nu pot sa cred de ceea ce i s-a intamplat Madlenei!Deci chiar nu pot sa cred!Sa o intareasca Dumnezeu sa reziste fizic si sa nu fie nevoie de ce e mai rau! rugaciune


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#246 2012-03-11 16:23:22

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

ada majoreta  majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta majoreta


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#247 2012-03-11 16:24:48

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Fetelor e prima oara cand intru la voi si am facut asta din pacate intr-o zi mai trista.
Va doresc tuturor sarcini usoare si la termen!

Daca vreti sa cititi seara aceasta rugaciune si poate o pune Gargarita pe prima pagina. sa va ajute Dumnezeu! rugaciune
Doamne,Cel ce ai zis oamenilor: "Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul", binecuvantand nasterea de prunci, arata mila Ta acestui prunc care se afla in pantecele maicii sale, si ajuta-l sa se nasca la vremea randuita de Tine. Da-i lui, Doamne,crestere fireasca, sanatate si putere.
Parinte Ceresc, Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii, poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui. Tu ai purtat de grija Preacuratei Fecioare cand a purtat in pantecele ei pe Dumnezeiescul Prunc. Nu ne parasi acum nici pe noi, robii Tai, ci ocroteste-l cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Iar mai apoi, luminandu-l cu Sfantul Botez, sa Il faci pe el un madular ales al Sfintei Tale Biserici, ca sa Te laude si sa Te binecuvanteze in toata viata lui si in vecii vecilor.
AMIN.

Marie Maica Preacurata, ceea ce ai purtat in pantecele tau cel binecuvantat pe Mantuitorul a toata lumea, inconjoara-ma pe mine, pacatoasa, cu dragostea ta de Maica si du rugaciunea mea la Fiul Tau si Dumnezeul nostru, ca sa-mi binecuvanteze pruncul pe care-l port in pantece si sa ma invredniceasca sa-l aduc la lumina in chip firesc si sanatos, intarindu-ma cu puterea dreptei Sale, intru care bine am nadajduit. Amin


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.