homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-150


#2832 2012-04-09 13:09:51

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

timea si fluturasul puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 



#2833 2012-04-09 13:36:45

andreeamanuela
New member
Inregistrat: 2009-03-10
Mesaje: 29

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Revin cu vesti bune. Dupa ce joi aveam beta HCG 204, astazi e 1527. Sunt in saptamana 5+ si conform intervalelor de referinta ne prezentam bine. Diseara merg la docto sa vedem ce "directive" imi mai da. Am doar un pic emotii pentru ca sarcina cealalta am pierdut-o la 6+. Dar nah...atunci a fost atunci, acum ma bucur ca am sufletel in burtica si o sa fac tot ce tine de mine sa fie bine!smile

Sanatate la burtici si mult curaj si incredere!

Andreea

Offline

 

#2834 2012-04-09 13:38:00

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

andreea applause pentru vestile bune,felicitari
goodluck sa fie bine pana la capt rugaciune


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2835 2012-04-09 13:39:15

iulia80
Full member
Inregistrat: 2012-01-31
Mesaje: 467

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

andreeamanuela a scris:

Revin cu vesti bune. Dupa ce joi aveam beta HCG 204, astazi e 1527. Sunt in saptamana 5+ si conform intervalelor de referinta ne prezentam bine. Diseara merg la docto sa vedem ce "directive" imi mai da. Am doar un pic emotii pentru ca sarcina cealalta am pierdut-o la 6+. Dar nah...atunci a fost atunci, acum ma bucur ca am sufletel in burtica si o sa fac tot ce tine de mine sa fie bine!smile

Sanatate la burtici si mult curaj si incredere!

Andreea

andreea felicitari.  rugaciune  ca de data asta sa fie bine .

E posibil sa nu fie doar un  bebic  ci 2smile .Eu stiu ca se dubleaza bhcg la o sarcina normala in 48-72h.La tine e undeva mai mult de o dublare. smile

Ultima oara a fost editat de iulia80 (2012-04-09 13:40:34)


40+  rugaciune

Offline

 

#2836 2012-04-09 13:40:07

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

ales, time pusspuss

any puss calm, ce ti-a facut?

andreea felicitari si sarcina usoara si la termen!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2837 2012-04-09 13:40:37

alintush1828
Full member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 483

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Buna burtici!  puss  Ce mai faceti? De mult nu am mai scris nimic, desi va citesc foaret des, da oricum nu reusesc sa tin pasul cu voi  big_smile
Any - mi-a fost dor de tine. Cum te simti draga? Am citit anterior ca aveti deja carut - felicitari, si la gimnastica umbli - bravo. Ce simptome noi de sracina mai ai la practic 30+?  big_smile  Cind mergi la ecografie? Si ultima intrebare - cit ai adaugat de la inceputul sarcinii pina acum?
Eu sunt ok, a crescut si burtica, bebelina e bine, ultimul timp prea flaminzesc repde smile Noptile dorm un pic mai greu - dar asta recent, de citeva zile. Cum nu ma amplasez in pat - ma tot bate bebelina si imi dau seama ca poate nu ii este ei comod in pozitia care ma intind eu. Ei, da le trecem pe toate. Eu am adaugat deja 13 kg, si stiu ca asta e norma totala, nu pentru 7 luni, mai ale sca in ultimele 2 luni bebelusii cresc cel mai mult. Am fost si eu o zi la sport pentru gravide si la un curs de masaj, dar am simtit presiune si am fost apoi l amedic si mi-a interzis s ama mai duc sad
Cind iesi in conceidu de maternitate sa nu o mai vezi pe zgripturoaica ta? Eu oficial ar trebui de miine s astau acasa, dar m-am inteles si voi munci pina pe 1 mai. Te pup cu mare-mare drag. Nici nu-mi vine sa cred cum zboara timpul de repede, parca mai ieri aveam 20+ si iata, practic 30 deja. Inca putin smile  puss


Grafic Temperaturi FertilityFriend

Din 16.06.2012 - mamica de Loredana hjarta

Offline

 

#2838 2012-04-09 13:44:17

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Andreea, e foarte buna beta de azi  puss  puss  puss  goodluck  goodluck  goodluck  sa fie bine pana la capat  rugaciune  rugaciune
Ai perfecta dreptate: ce a fost a fost. Acum totul va fi bine! rugaciune  Cand ai zis k ai avut ultima menstr?   goodluck  deseara la medic. Sa intri sa ne spui si noua vestile. goodluck  goodluck
Eu am lipsit pt k am vazut filmul secretul.Concluzia mea este: suntem ceea ce ne dorim sa fim si cum ne dorim sa fim.
Sarcina mea e bine, iar bebe se va naste sanatos si la termen  signof10  Am zis! Iar sanii, pareau mai mici din cauza k e cam racoare. M-am mai imbracat si si-au revenit la normal.  chicot
Camy, Onu, Ale si care ati mai intrat!  puss  puss  puss
Fetelor, cafea nu a dat nimeni azi? Sau macar un ceai? Hai, k nu e tarziu nici acum  mornincoffee    mornincoffee  mornincoffee  fac eu cinste  mornincoffee


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2839 2012-04-09 13:45:44

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

vrabi kram
fur un ceai de la tine smile


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2840 2012-04-09 13:51:35

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

alesandra a scris:

vrabi kram
fur un ceai de la tine smile

Bine!  puss  De care vrei? Am de tei, musetel, menta, verde, fructe exotice, lamaie.... mornincoffee
Ce ma deruteaza semnatura ta. Eu tot vreau sa vad graficul si iar dau de Thalia  chicot
Alintush puss
Inca nu am vesti de la finuta mea. Si dc incerc sa sun la cei care sunt cu ea,mi se respinge. Cred k iese cam greu fetita. nustiu


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2841 2012-04-09 13:53:55

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

chicot nu am grafic
vreau de fructe exotice drool
va fi bine finuta ,cred ca toti sunt emotionati de iti dau respins si asteapta si ei cu sufletul la gura smile

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-04-09 13:55:33)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2842 2012-04-09 13:57:17

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

time nu rade ca imi vine sa fug de la birou rotfl
onutza pur si simplu nu o mai suport la ce faze imi face
ales te pup si aici
andreea felicitari
tatiana puss mi-a fost dor de tine, nu mai e nici o burtica deodata cu mine, iar tu nu intrii supa
am fost la eco joi, bebelina e bine, dezvoltata normal, e chiar mai maricica.a trebuit sa repet glicemia si acidul uric ca am dureri mari de ficat/fiere. maine aflu rezultatul.
spatele ma doare tot mai rau, de epilat ma fac pe bajbaite si apoi il pun pe R la control rotfl mi se umfla picioarele si mainile spre seara de la oboseala, de somnolenta si oboseala nu am scapat chicot cand m-am cantarit ultima oara aveam 6,5 kg in plus. acuma sambata am uitat sa ma cantaresc cesafac
noaptea nu am probleme de somn inca, doar ca amortesc repede si cand trebuie sa ma intorc de pe o parte pe alta e mai nasol ca ma trezesc, iar la bebelina nu-i convine cand dorm pe partea dreapta (acolo sta ea) si ma loveste pana imi schimb pozitia chicot
imi pare rau ca nu poti merge la gimnastica, mie imi face tare bine, plus ca ne tine si teorie si mai aflu si eu cate ceva despre nastere, alaptare, etc.
mai am 3 sapt si intru in prenatal, abia astept dance
tu cand ai fost la dr? cat are bebelina ta?
tie nu ti se intareste burtica?
vrabi eu as beau un capuccino

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-04-09 14:01:02)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2843 2012-04-09 14:03:38

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

S-a facut , Ale!  mornincoffee
Cu siguranta asa e! Dar o sa ma sune ei sa-mi zica! hjarta
Finul nostru e f stresat! Sotul meu zice: dar de ce sa fie stresat?  rotfl2
Pai doar nu s-a dus la pedichiura  rotfl2  rotfl2  las k te vad eu pe tine cum o sa dai ture pe holul sitalului cu morcovul adanc infipt  rotfl2  rotfl2  rotfl2
Any, dar tu cand poti intra in prenatal  nustiu  am inteles k se pot lua 84 zile inainte de nastere.
Din calculul meu, tu mai ai max 12 sapt, iar 12x7 =84 zile. Doar e dreptul tau! nustiu
Eu vreau sa le iau pe toate si inca  cateva in plus  chicot
LE: Any, mai am si niste capucino. mornincoffee  sa pun si putina frisca?   partydance
Sa stii k fac unul si pentru mine! dance

Ultima oara a fost editat de vrabiutza (2012-04-09 14:05:10)


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2844 2012-04-09 14:04:44

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

vrabi de la 32+ , asa mi-a zis si dr de familie

tatiana mai esti? trombon  trombon  trombon  trombon  trombon

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-04-09 14:07:01)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2845 2012-04-09 14:07:01

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

vrabi puss

alintush puss incepi numaratoarea inversa curand. ma bucur ca sunteti bine kram

any bafta la analize, ma bucur ca e bine bebelina. la tine e mai greu de acum, cunosc, dar trece repede perioada asta. pe mess mai intri sa mai vb?


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2846 2012-04-09 14:07:42

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

onutza puss sunt la lucru si acuma nu pot intra pe mess, doar dupa ce ajung acasa. o sa mai fi?
vrabi acuma am vazut ca ai editat. mersi mult, servesc cu frisca kram

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-04-09 14:09:48)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2847 2012-04-09 14:10:34

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Onu puss
Andreea, felicitari si  goodluck  la doctor! Sa ne povestesti ce-ti spune. smile
Tatiana puss
Ales puss

Ani, hai, ca te-ajutam si Time si eu. Si-asa Time zicea ca e pusa pe  box  iar eu m-am trezit cu fatza la cearsaf. Daca ne punem toate 3 o burdusim bine.  rotfl


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2848 2012-04-09 14:11:11

alintush1828
Full member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 483

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Any - 6.5 kg - bravo cool  eu am pus dublu fata de tine. Mi se umfla si mie picioarele, si miinile, si tot le simt seara mai umflate. La mien e amplasata bebelina pe partea stinga, si ma bate incontinuu cind stau pe partea stinga. Si eu amortesc sa dorm numai pe oparte, ma mai trezesc dormind pe spate si ma sperii, si iubi se mai trezeste si ma vede dormind pe spate si ma trezeste incetisor si imi zice s ama intorc smile
Eu am fost la ecografie  joi, 29 martie - si avea 1280 grame. Urmatoarea data merg la eco pe 25 aprilie, la 32 saptamini, si deja apoi inainte d enastere.
Mi s eintareste si mi eburtica ,rar, dar o simt tare citeodata. Nu imi dau seama ce-s alea contractii, vreau sa stiu si eu le am sau nu smile
Imi pare rau de durerile de spate, si eu le am, dar sunt suportabile si nu in permanenta. La mien glicemia e ok, dar acidul uric nu l-am dat niciodata. Pentru ce se face analiza asta?


Grafic Temperaturi FertilityFriend

Din 16.06.2012 - mamica de Loredana hjarta

Offline

 

#2849 2012-04-09 14:13:46

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Any, asa i-a zis si finutei mele, k e prea devreme,si a lucra pana pe 9 martie, k i-a dat DPN dupa 23 apr. Si azi e 9 aprilie Si oricum lauzia nu poate fi mai mare de 42 zile.
La nastere naturala cat te tine in spital? Stiu ca la cezariana te tine cel putin o sapt  nustiu


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2850 2012-04-09 14:17:51

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

katey, time par  mersi mult ca ma ajutati chicot
tatiana la tine ca si la mine e problema de retentie de apa, de aceea ne umflam, stai linistita ca ce ai pus jumatye sigur e apa
si eu mai dorm pe spate si patesc ca tine chicot dar cateodata chiar nu mai imi gasesc alta pozitie.
aseara se juca iubi cu bebelina, o mangaia si ea se misca hjarta era tare fascinat al meu chicot
deci tu ai fost la 28+, eu la 29+ la eco
cica contractiile nedureroase sunt atunci cand ni se intareste tot uterul. la mine mai mult se intareste pe partea dreapta unde sta ea, chiar i-am aratat la dr, a zis ca nu e o problema cat nu e cu durere
glicemia mi-a iesit 97, iar maxim e 105 de aceea a trebuit sa o repet, iar acidul uric mi-a cerut sa-l fac ca am dureri de ficat/fiere zilnic si destul de tare


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.