homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20-26


#476 2012-03-12 23:09:29

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

deno  bine ca ai gasit un doctor cu care te intelegi applause
noapte buna burtici puss wave


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 



#477 2012-03-12 23:56:32

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

buna, fetelor voi va auziti?????? ve certati pt o afirmatie facuta nu stiu din ce motiv...poate din invidie,dar dupa parerea mea nu cred ca ar exista o femeie pe lume care nu sar bucura de aflarea unei sarcini,cel putin o pers cu ceva materie cenusie,chiar daca acea pers incerca sa ramana insarcinata si nu reuseste. Este inutil sa va certati nu este vina nimanui si nu dam vina pe nimeni nici macar pe dr , ceea ce ni se intampla noua sunt cazuri extrem de rare care multi dr nici macar nu au avut parte de asa ceva,dar din pacate ni sa intamplat noua, asta e nu putem face nimic,treb sa mergem inainte si sa speram ca totul va fi bine.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#478 2012-03-13 00:22:47

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Oricum cat despre starea madlenei pot sa va spun ca este internata in unul dintre cele mai mari si mai recunoscute spitale de aici,de cand a intrat,mai preciz de vineri,de cand ia tratament nu mai are sangerari doar din cand in cand dureri care cred ca sunt normale.
Dupa cum stiti in spitale nu esti vizitata numai de un dr,ci de toti care intra de garda, si in cazuri mai delicate cand treb sa se ia o decizie se consulta intre ei,si in privinta madlenei sa ajuns la concluzia ca este mai bn sa inceapa acest tratament de intrerupere al sarcinei,care oricum era pierduta,ca pe urma sa treaca la chiuretaj asa este mai putin periculos cu toate ca si asa sunt riscuri de complicatii.
Azi la ora 17 de aici i sa administrat aceasta medicina acum treb sa asteptam 2 sau 3 zile sa vedem ce se intampla pe urma se va vedea, cam asta ar fi totul pe scurt. Ce mai pot sa spun este ca nevasta-mea e foarte pozitiva ca va fi bn si ma bucur pt asta numai ca eu ma preocup cu toate ca nu o arat ca sa nu o demoralizez, ESTE GREU dar asta e noi incepem sa ne obisnuim cu gandul.
Si inca ceva FETELOR NU VA MAI CERTATI bucurativa de faptul ca sunteti gravide si de faptul ca bebe este acolo unde treb ca restul se rezolva


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#479 2012-03-13 07:07:45

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

neatza burtici, mamaici si aspirante puss
ieri dupa ce am mancat m-am intins in pat si am adormit chicot iubi m-a trezit pe la 9 sa-mi iau pijamalele si eram asa de buimaca ca am sarit din pat zicandu-i ca in 5 min sunt gata pt mers la lucru rotfl2 R a inceput sa rada de mine si eu eram asa de nedumerita ca nu intelegeam de ce rade asa in hohote rodnar dupa ce mi-a explicat ca e de fapt seara, am mers si am facut dus si apoi iar somn de voie pana dimineata va nu stiu ce se intampla cu mine dar parca a revenit perioada de somnolenta din primul trimestru visslar
angelus puss deci ma intelegi acum de ce nu apuc sa descarc pozele? sad felicitari pt cumintica si garsunica lui mama kram
legat de eco la sold, eu ti-as recomanda sa o faci cat mai devreme. am o prietena care are fetita pusa in gips supa ca s-a descoperit prea tarziu grater Doamne ajuta pe toate sa nu fie nimic, dar preventiv mergi si fa eco!
azi am in plan daca nu va ploua (ca e destul de innorat) sa merg pe jos pana la centrul unde se face gimnastica pt gravidute happy de data asta mi-am adus si echipament si mi-am pus mai multa mancare ca sa nu am o scuza de a nu merge chicot sper sa si ajung
katey puss eu la inceput de sarcina tot ziceam ca e baiat, apoi inainte de eco cu o saptamana (cand mi-a zis ca e de fapt fetita) am mers si am cumparat 2 perechi de pantalonasi pt fetite si vorbeam la genul feminin, iubi la fel chicot ai rabdare ca peste putin timp sa vezi cum il inghionteste si pe tati chicot
deno puss mergi si fa perfuzii asa cum ti-a zis dr, ma bucur ca bebe e bine applause
sotul madlenei multumim pt info, si ne rugam sa fie bine pt ea, medicamentul sa-si faca efectul rugaciune o asteptam cu drag inapoi pe forum cu forte proaspete kram

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-03-13 07:33:11)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#480 2012-03-13 07:12:36

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

sotul Madlenei, multumim ca ne tii la curent cu starea ei!  rugaciune
Te rog sa ii transmiti toate cele bune de la noi, si o asteptam sa iasa din spital mai repede si la fel de optimista si vesela. O ajuta bunul Dumnezeu, sunt sigura, in primul rand sa aiba atitudinea potrivita in astfel de situatii. E o femeie puternica, jos palaria in fata ei!  kram 

neata!  wave

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2012-03-13 07:33:37

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

passuc neatza puss tu cum mai esti?


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#482 2012-03-13 07:55:09

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Neata cascat


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#483 2012-03-13 07:57:15

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

time neatza puss e gata capuccino mornincoffee


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#484 2012-03-13 08:14:27

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

neata burticusus!  par


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#485 2012-03-13 08:22:55

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Neata! O cafea nu vrea nimeni? smile
Pass, frumos ai scris despre Madlena! puss
Muco, nu ma pot lauda cu nicio seara de somn ca cea care ai avut-o tu aseara! Pana acum am dormit de la 23 la 7 si uneori de la 17 la 19, dar rar.
Sa stii ca si eu m-am gandit la gimnastica, astept povestea nasterii tale, sa vedem ce efect are.
Ada, abia astept povetioara cu nasterea de vis!
Poke, ce matinala esti, oare asa sunt mamicile ? lol

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-03-13 08:23:55)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#486 2012-03-13 08:41:29

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Multumesc Any kram

Neata Poke, Pass kram

Any ce te inteleg cu somnul. Oricum ai fost comica tare lol

Madlena applause applause tot respectul pentru voi.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#487 2012-03-13 08:43:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

passenger a scris:

sotul Madlenei, multumim ca ne tii la curent cu starea ei!  rugaciune
Te rog sa ii transmiti toate cele bune de la noi, si o asteptam sa iasa din spital mai repede si la fel de optimista si vesela. O ajuta bunul Dumnezeu, sunt sigura, in primul rand sa aiba atitudinea potrivita in astfel de situatii. E o femeie puternica, jos palaria in fata ei!  kram 

neata!  wave

subscriu!! rugaciune

neata, burtici.

angel, n-am gasit unde ai scris, micuta ta e suspecta de displazie sau doar "de rutina" faceti eco/ daca e varianta 1, poti sa previi/chiar si tratezi forme nu prea grave prin PURTAT in wrap/ssc

eu am fost aseara la intalnirea mnune si am ceva sperante ca, pate, mi se va "lega" si mie de o nascuta acasa smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#488 2012-03-13 08:49:11

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

poke si mufix puss
laura puss lasa nasterea ca mai este timp disperat nu ma face sa-mi pierd calmul chicot eu merg la gimnastica pt durerile de spate
time puss zici ca ma bate cineva zilnic asa dorm chicot si culmea e ca nu ma mai trezesc noaptea sa merg la baie va
kata puss ce recomanzi pt purtat bebe in afara de wrap?ceva usor de manevrat pt mine dar si pt sot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#489 2012-03-13 08:55:07

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Muco, eu credeam ca pt a naste mai usor mergi la gimnastica.
Dar vad ca si tu esti speriata de nastere ca si mine! E singurul meu stres de care imi amintesc destul de des. Cand vad ca altele au facut trei copii si eu ma sperii si de unul nu imi vine a crede. Offf!


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#490 2012-03-13 08:59:42

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

laura cica gimnastica, dar in general miscarea te ajuta sa nasti mai usor. acuma daca asa o fi nu stiu, vom vedea nustiu
eu am dureri mari de spate iar dr nu are ce sa-mi faca cesafac zilnic ma apuca durerea la birou de imi vine sa plang si nu mai stiu cum sa stau. deci sper sa ma ajute macar la asta smile
da recunosc ca mi-e foarte frica de nastere, dar stiu ca va fi bine atunci rugaciune


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#491 2012-03-13 09:03:25

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

neata burtici mari si mici puss puss

Any puss te inteleg cu pozele

Kata e control de rutina
si eu vreau sa merg , doar ca e cam aiurea, trebuie sa ajung undeva pe la 200 km, sa fac pogramarea, si cred ca o sa dureze ceva pan ne cheama, sigur ajunge fata pe la 5 luni , oricum incerc sa vad ce rezolv
fata e bine , doctorul mi-a zis ca lui nu i se pare nici macar suspecta, insa ar fi bine sa facem eco daca reusim


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#492 2012-03-13 09:09:00

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

angelus puss ma bucur ca e bine micuta happy te poti ghida si dupa cutele de pe picioare, dar daca dr a zis ca e bine, sigur asa e rock


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#493 2012-03-13 09:10:29

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

Any cum e cu , cutele astea? sa fie egale ?


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#494 2012-03-13 09:12:27

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 20

mucoasa a scris:

laura cica gimnastica, dar in general miscarea te ajuta sa nasti mai usor. acuma daca asa o fi nu stiu, vom vedea nustiu
eu am dureri mari de spate iar dr nu are ce sa-mi faca cesafac zilnic ma apuca durerea la birou de imi vine sa plang si nu mai stiu cum sa stau. deci sper sa ma ajute macar la asta smile
da recunosc ca mi-e foarte frica de nastere, dar stiu ca va fi bine atunci rugaciune

Muco, si mie imi este foarte frica dar si eu stiu sigur ca va fi bine atunci.  par  par
Angelus, pupam grasunica! puss


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.