homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-113


#2129 2012-04-06 16:44:52

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Pupam maicile harnicute.

Pun si eu 1 filmulet

****************************

Adina
  teoeretic Montessori este ft buna; practic este o afacere si nu se pupa cu ce vreau eu. Asa este aici, in Ro poate sa fie altceva. Deci nu corespunde principiilor mele.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-04-06 18:58:14)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 



#2130 2012-04-06 16:54:48

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ce frumos hjartahjartahjarta
m-ar fi interesat mai in detaliu,  ce nu-ti place, eu nu am citit despre ei in amanunt, doar am aflat ca sunt bune, dar na, stii si tu cum e, multe chestii sunt laudate ca au un nume, dar in realitate nu e asa.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2131 2012-04-06 17:02:22

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata, trimitem multi pupici de la noi si multe incurajari puss  puss  puss Ar trebui s ate mobiliyeyi, hai, numai s ate lase Crisu. E greu, greu, dar trebuie sa incercam sa le terminam pe toate.

Andre, ma bucur ca ati scapat de canin. par
Garga, bravo pentru noaptea linistita. Sa o reeditati de cat mai multe ori! applause
Flow, pupam pe Carol! kram
Onu, ma bucur ca sunteti ok.  par Pe cand cumatria?Ca nu mai stiu...
Ramo, Ddunia, ce bine va inteleg...Si noi afcem anul curand si nici 8, 5 kg nu avem.  spranceana Stagnam, deh...

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-06 17:03:34)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2132 2012-04-06 17:16:02

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Razu  puss Nu-ti mai face griji cu greutatea ca nu este nicio tragedie. Trebuie sa citesti acea carte http://www.amazon.ca/My-Child-Wont-Eat- … 0912500999 Jur ca nu o sa te mai ingrijorezi vreodata daca mananca sau nu, daca ia in greutate sau nu..

Adina nu stiu ce amananute sa iti dau. Pentru MINE nu este bun, poate pt altii este perfect. Eu astept altceva, am anumite principii de la care nu ma dau in laturi si speram sa gasesc ce vroiam in acest sistem. Nu am gasit, nu-s multumita. Nu detaliez mai mult pt ca, repet, sunt motivatii persoanle.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2133 2012-04-06 17:42:17

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

flow puss

razu puss pe 21 e, tre sa impartim invitatiile azi si maine...


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2134 2012-04-06 17:57:19

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Am terminat curatenia si am mai bagat inca o tura la spalat. Tocmai cand era parchetul lins, luna, am varsat apa din galeata pe jos...si-asa a mai spalat inna inca o data parchetul. Colega de camera radea de mine...a zis ca pregatesc camera pentru Pasti lol . Acum am vrut sa merg la un tenis dar e ocupat terenul sad.
onu, ma bucur ca sunteti bine puss
kata, maine ma suni cam cu 20-30 min inainte de intalnire. Heidi dark te referi la aia cu 75% cacao? neutral


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#2135 2012-04-06 18:00:23

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

wave salutare

am citit si eu ce ati mai scris. multttttttttt.

iar sunt discutii pe aici...nu imi place asta supa

eu am facut curat, cam peste tot.mai am geamul de la bucatarie si faianta de la bai. in rest cam gata. mai dau cu aspiratorul si mopul, dar asta fac in fiec sambata. azi am fost si mi-am cautat perdea pt sufragerie, am gasit una faina, am dat comanda sa o faca.o luam joi. happydance

si pe noi ne chinuie caninii.inca nu a iesit nimik


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2136 2012-04-06 18:16:55

GeoGeo
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-02-15
Mesaje: 4747

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello .

imi pare rau ca nu mai apuc sa vorbesc cu voi, dar fiecare moment lober pe care il am il petrec cu natiusca mea . fata mea ma pupa toata ziua , ma alinta ... iar cand ii zic ca plec pur si simplu se intristeaza ... asa se vede pe fata ei tristetea sad . seara cand stie ca tebuie sa vin ma asteapta i fata usii ... o pune pe maia sa stea pe un scaun in hol si ma asteapta in fata usii sad . nu doresc nimanui sa simta ce simt eu, am impresia ca o parasesc . sad
ma rog, dispozitia mea nu e tocmai vesela, de aceea va las.

ruxx e incredibil pustiu tau big_smile in curand o sa pupe burtica.
lucky, bine ca l-ai prins ! big_smile


yes it's official  : sunt mamiiiicaaaa ! smile

Offline

 

#2137 2012-04-06 18:17:35

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hola fetele!
am dormit cu bebe big_smile
Onu si eu tot pe 21 am botezul (cumetrie suna super taree rotfl2 )
doar ca nu dau nicio invitatie, ca fac doar cu minimum minimorum de familie, si tot s-au strans 22 oameni...pfuu

ce ati facut cu soldul micutzei?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2138 2012-04-06 18:21:31

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ne-am intors si noi de pe dealuri. smile Ne-a alungat ploaia. sad

Foarte simpatica e Carol. puss Mai, dar cum stau doamnele resprective cu ochii pe ea, ca pe butelie. rotfl

Iar se discuta despre bebelini din categoria musculita?! big_smile Si noi tot pe aici suntem.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2139 2012-04-06 18:25:39

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ruxx ce scumpel e Vladut hjarta asa face si Alisia, imi ridica bluzele, pupa burtica, vb cu bebe.am invatat-o sa ii spuna:ce faci bb? eu sunt sota ta, Alisia? ce faci, dormi?etc. asa imi place cand face asta.si eu ii zic , ca atunci cand vin cu bebe de la spital, ea o sa ma ajute, sa il schimbam, sa ii dam hainutele, ca ea e mare si bb e mic. hjarta

geo grater imi si imaginez ce spui tu acolo supa

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2012-04-06 18:27:31)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2140 2012-04-06 18:29:15

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Alina hjarta tu chiar o sa ai ajutor de nadejde la cat e de responsabila micuta Alisia. smile Draga de ea. hjarta Niste poze cand mai pupam si noi?


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2141 2012-04-06 18:39:53

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pup mamicile care au mai intrat intre timp pusspusspusspusspuss

janis eu botezul l-am facut la 2 sapt dupa nastere, am fost vreo 25 atunci, strict familia, adica parintii, bunicii, strabunicii si unchii+matusile. acum facem o petrecere mai mare, familia e numeroasa si tre sa-i invitam si pe ei. noi am facut invitatii si marturii, aducem muzica sa cante, facem tort si masa mare tongue
cu soldul asteptam rezultatele acum. Anto are un ham, suna urat ham pt ca arata ca suport pt fundulet moale si intre picioare 2 chestii prinse in talie cu scai care o tin cracanata. se prinde cu bretele ca la pantaloni. ii place, nu s-a schimbat nimic in comportamentul ei, e la fel de vesela, nu plange cand i-l punem, noaptea doarme dusa cate 6-7 ore. nu l-am cumparat pe cel recomnadat de doctor pt ca nu ne deconta nimic Casa de Asigurari ca nu sunt fonduri si nici eu nu aveam de unde sa dau 726 lei pe el si sa astept 2 ani sa primesc inapoi 95% din valoare. hamul asta ni l-a dat doctorul fara nici un ban, e din austria, l-a primit de la un doctor

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-04-06 18:44:27)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2142 2012-04-06 18:44:06

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

fetele spuneti-mi va rog cum faceti sau ati facut voi cand bebeii fac 5 ore de siesta ,nu ma indur s-o trezesc dar ce fac cu schimbatul scutecului? apropo de asta cand sunt iritati la fundulet sunt pete rosii sau sunt ca niste bubulite mici ca  nu stiu sa recunosc?

Inca ceva azi noapte cand am schimbat-o am vazut ca scaunul ei era verzui la culoare ,ii dadusem ieri dupa amiaza  un sirop  din plante pentru durerile de burtica ,oare sa fie de acolo ?in general e asta un motiv de ingrijorare sau li se mai intampla sa digere mai ciudat lapticul (la san)?

Ultima oara a fost editat de adalliere (2012-04-06 18:53:07)

Offline

 

#2143 2012-04-06 18:52:51

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu ma bucur mult ca nu se supara cu hamul... smile petrecere frumoasa, eu nu vreau sa invit atatia oameni, si asa mi se par multi lol mi-a ajuns nunta de 200 persoane lol

Ada nu iti face griji cu scaunul verzui, la san poate avea orice culoare..insa la al meu cand avea icter era si cu mucus...
bebe mic trebuie in general sa se trezeasca la 3 ore sa pape, al meu dormea 5-6-7 ore dar i se intorsese icterul, si nu am stiut..din cauza asta nu a luat in greutate vreo 2 saptamani, ca nu manca suficient..nu vreau sa te sperii dar mergi la un control rapid......
pe al meu l-au facut bine de icter si de atunci se trezeste la 3 ore sa pape, nu ma mai lasa atatea ore smile
si daca vrei sa schimbi scutecul, schimba-l..eu cand aud ca face kk il schimb...oricum cred ca se va trezi atunci..ca da de friguletz smile
si neaparat cumpara o crema pt fund pe baza de ZINC..face minuni si nu va mai face nicio bubitza la funduletz....garantez


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2144 2012-04-06 18:56:20

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis, eu n-aș recomanda crema pe bază de zinc, pentru că nu lasă pielea să respire...nu neg nici că e bună stric ca să nu apară bubițele, dar mi se pare și important ca pielea să respire.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2145 2012-04-06 18:58:59

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

JanisJoplin a scris:

Onu ma bucur mult ca nu se supara cu hamul... smile petrecere frumoasa, eu nu vreau sa invit atatia oameni, si asa mi se par multi lol mi-a ajuns nunta de 200 persoane lol

Ada nu iti face griji cu scaunul verzui, la san poate avea orice culoare..insa la al meu cand avea icter era si cu mucus...
bebe mic trebuie in general sa se trezeasca la 3 ore sa pape, al meu dormea 5-6-7 ore dar i se intorsese icterul, si nu am stiut..din cauza asta nu a luat in greutate vreo 2 saptamani, ca nu manca suficient..nu vreau sa te sperii dar mergi la un control rapid......
pe al meu l-au facut bine de icter si de atunci se trezeste la 3 ore sa pape, nu ma mai lasa atatea ore smile
si daca vrei sa schimbi scutecul, schimba-l..eu cand aud ca face kk il schimb...oricum cred ca se va trezi atunci..ca da de friguletz smile
si neaparat cumpara o crema pt fund pe baza de ZINC..face minuni si nu va mai face nicio bubitza la funduletz....garantez

mersi janis ,la icter nu sunt galbeni ? stai linistita ca nu ma sperii deloc eu chiar cred ca a mea sufera de "lene" e o somnoroasa mare (cand n-are colici) ,in greutate a luat 800 de grame si 1 cm in lungime in 3 sapt ,e roza la fata si repet cred ca sufera de "lene" mai ales ca ieri s-a chinuit toata dupa amiaza cu durerile , zero siesta ... dar cum zici tu cred ca ma duc s-o schimb in stare de somnolenta asa cum e ... in pluc ca mi-e si dor de ea smile ,ii tot dau roata dar nu se trezeste...


hell
eu am ceva pe  baza de ulei de masline si apa de var (sper ca asa se traduce ) ,toata lumea zice ca e buna crema asta ,sper ca nu s-or insela ...

Ultima oara a fost editat de adalliere (2012-04-06 19:01:22)

Offline

 

#2146 2012-04-06 19:07:30

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ada, daaa..e bună...dar eu n-am găsit să cumpăr pentru soră-mea. Cumnata mea a primit una și a fost super. Poți să ?mi spui cum se cheamă a ta?


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2147 2012-04-06 19:10:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

eu numai cu crema de zinc il dau ..hmm

ah daca e roza fetita e ok..
al meu se ingalbenise dar noi nu ne dadeam seama..luase o paloare aiurea...am ajuns cu el la spital si acolo ni l-au reparat smile
eu stiu ca nu e prea bine sa sufere de lene, scuze ca iti zic asta! un nou nascut trebuie sa manance des, chiar si la 2 ore..fiecare cu ritmul lui..corect asta..dar nu stiu, si eu am stat cu mainile la spate crezand ca e somnoros de fel si am ajuns pana in final cu el la spital!!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.