homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-117


#2205 2012-04-07 13:58:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello

ally rotfl2 rotfl2)
baai, la 12 kile si ceva ti se pare slab? yikes cris are 12,5 (sau mai mult PUTIN.. oricum, pe acolo) si mie se pare super ok, nici mare, nici mic...

pupam nedormitii

razu, ms de incurajari, poaaate m-oi tine de ele puss

Andreea si cine mai sarbatoreste Invierea in noaptea asta.. Pate fericit si plin de lumina!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#2206 2012-04-07 14:10:45

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Mersi Kata kram  puss


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2207 2012-04-07 14:36:26

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna fetele
eu am fost ieri la doctor, dopul este intact, dar sa fac mai putin efort, au inceput contractiile care sunt deja dureroase si nu stiu dc voi reusit sa tin macar 2 sapt
iar colac peste pupaza doctorul a zis ca atunci cand o fi sa nasc sa ma duc unde vreau eu grater(,la ce spital imi convine , de parca eu am mers de pomana atatea luni, ca in spital nu am chef sa  stau si sa astept sa nasc ,asa ca sunt intr-o mare dilema, nu am decat doua variante
1 sa stau acasa si dc nu este sotul sau cineva care sa ma duca la spital sa sun la salvare si mai mult ca sigur ma duce la Gaesti sa nasc unde nu cunosc nici un doctor
2 sa stau la scori sau la ai mei in buc , dar asta inseamna sa urc si sa cobor scari in fiecare zi, voi fi tot singura in casa, pe strada unde nu cunosc pe nimeni, plus caini aferenti de care imi este frica ca sunt ditamai namilele,iar sa-l tin pe baiat in casa nu vreau
probabil ca voi opta pt varianta 1 si ce o fi o fi

va pup


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2208 2012-04-07 14:38:29

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ce ma enerveaza ca au decalat iar...astia sarbatorile de Paste. sad Ce frumos le sarbatoream toti, impreuna. Asa parca le simt cumva, rupte in doua. sad

Ginutza, cum adica sa te duci sa nasti unde vrei tu?! Adica ai cotizat la el luni in sir la controale si acum spre final se spala pe maini?  spranceana
Si cum sa nu duci sarcina pana la termen?! Fii cumintica si totul va fi bine. Nu mai fa efort, mai ia cate un no spa, menajeaza-te.

Kata puss
Razu:* eu inca mai sper smile

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-07 14:43:32)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2209 2012-04-07 14:54:27

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky nu am cotizat ca nu este din ala care sa se uita lung la tine si m-ai multe pers m-aiu zis ca nu ia,nu stiu mi sa parut f ciudat
iau no-spa , dar am asa o senzatie ca nu vrea sa mai stea si nici nu prea am cum, da dami a facut o pasiune pt minge si toata ziua stau in picioare sau pe scaun ca ma dor picioare


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2210 2012-04-07 14:58:24

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ginutza, trebuie sa mai stea acolo. Si tu trebuie sa te setezi ca duci sarcina la termen. puss

iar in legatura cu dr, nu stiu ce sa zic. Trebuia sa-l...fidelizezi si tu putin. wink Nici al meu nu primea nimic, dar tot reuseam sa-i strecor din cand in cate cate un pliculet.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2211 2012-04-07 15:00:45

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

nu stiu ce sa zic , sunt satula de atentiile lor


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2212 2012-04-07 15:03:59

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ginutza nu inteleg cum te poate lasa balta. Stai cat mai linistita sa stea bebe acolo.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2213 2012-04-07 16:09:54

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

salutare

acu am reusit saintru. de dimineata am facut curatenia de sambata- aspirat si mopuit.m-a ajutat si tati azi, ca nu a fost plecat. acu a iesit cu Alisia in parc la huta huta. si eu vreau sa fac niste pastai cu sos, o pizza cu ton si masline,sa ma spal pe cap, unghii, de astea.

Andreea Un Paste fericit pt mami tau majoreta distractie placuta.

noli maine mergem la finutul nostru, face 3 anisori azi, si ii face petrecere maine. dance  dance

diseara avem niste musafiri happydance deci busy busy.

Ginutza stai linistita ca sa mai stea bebe acolo cateva sapt.  rugaciune


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2214 2012-04-07 16:32:56

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza fetele.

fost la cumparaturi, se pare ca prin super marketuri ori iei 1/2 miel, ori 1 miel intreg, alta varianta nu prea exista....
voiam sa iau si eu ceva costite, sira, ptr ciorba, asa ceva .. insa nu gasit.
si nu lua nimeni miel, am vazut. majoritatea vita si porc.

mai ziceau ei au pe la caserole anterior si posterior de miel, insa in afara de niste organe aiurea eu n-am vazut nik.
asa ca .. ori mergel la piata la obor - unde o fi oferta mai bogata, ori ne bazam si anul asta pe ce gateste mama.

macar am mai rezolvat-o cu micile cadouase de Iepuras.

puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2012-04-07 16:33:21)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2215 2012-04-07 16:39:31

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

me mine ma dispera nu Pastele, ca fac eu cate ceva, dar dupa paste, pe 21si 22 aprilie ii facem ziua fetei. facem 2 ani pe 25. atunci sa vezi musafiri si mancare disperat nici nu stiu ce o sa gatesc nustiu tre sa ma gandesc ...ca vine multa lume, in doua zileeeeeeee. si tre sa fac singurica . sper sa ma lase Alis

de Paste nu fac f multe- oua rosii, friptura si ciorba de miel, drob, salata beof, salata de telina. poate niste sniteluse si piftelute mititele.mai vad eu. noi am primit un miel de la nasul nostru


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2216 2012-04-07 16:43:27

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

aha Alina, ce bine.
trebuie la un moment dat sa ma incumet si eu cu mielul asta de Paste...
ce bine de tine ca stii sa prepari tot ce ziceai mai sus...
puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2217 2012-04-07 17:38:29

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Buna!

Andreea, Paste fericit! par

Miri,  applause pentru Sasha destept

Al meu plange dupa mama mea   lol , nu stiu ce sa ma fac cu el, mai suntem si fratele meu.prietena lui, toti , tati inca n a venit, dar dupa mama este..cum pleaca de langa el incepe. asa ma distrez lol  ca nu mai scapa mama de el, scumpul. hjarta

Lucky  par   par  sa fie ei sanatosi ca daca sunt ei, suntem si noi. e foarte greu cu noptile..de 2 ani.. sad 
Si noi avem nopti cu foieli si eu dorm iepureste ca se dezvelste, se intoarce in tot patul bine ca nu se trezeste si nu plange dar nu ma odihnesc. asta e, dintii..sa vina tati ca o sa fie mult mai bine.desi el doarme dus si tot eu o sa dorm iepureste lol .
Si suntem in pregatiri pentru ziua lui David, am terminat cumparaturile, curatenia azi, totala, daca n ar fi mama nu stiu ce m as face.

Razu, pupam pe Ari si pe tine par

Kata par

ce sa fac eu cu piticul daca se aude horcaind in piept s la spate cand pun mana pe el se simte cum horcaie. mi a zis doctorul sa i dau Ambroxol..voi ce ziceti? ati trecut printr-o situatie de genul asta? si are si muci  dar numai cand plange ii ies, s-or fi dus mucisorii in jos spre piept? maine am sa chem doctorul sa vina sa l asculte la piept

Alina, fa si tu niste aperitive..niste gratar, salate..eu asa am sa fac. peste  la gratar, icre facute in casa, salata de vinete, friptura, gratar cu legume, din astea. in afara de fructe bineinteles, produse pe patiserie si cofetarie, tort, sampanie. voi pe 25, noi pe 19. 2 anisori ce frumos.

Nici mie nu mi place mielul, doar drobul si salata de oua.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2218 2012-04-07 17:43:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

wave
noi maine ne botezam si eu is franta!am muncit de m-a luat gaia, ca ne-au renovat mesterii fatada si un perete interior. si a trebuit smirgheluit gletul si va puteti imagina ce curatenie am facut eu  chicot
am terminat pe la 1 i la 1 jumate ne-au venit niste prieteni din Buc  chicot  nororc ca am copil cuminte, am facut aseara, am facut de dimi cat a dormit el, sa ii dea DD sanatate ca nici nu am stiut ca am copil mic
apropo de copil mic, de ieri isi scoate suzeta, o tine in mana si o baga inapoi in gura....si abia miercuri face 3 luni, eu credeam ca la 4-5 luni incep sa faca chestii din astea  va

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-04-07 17:46:27)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2219 2012-04-07 17:47:06

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

LikeIt a scris:

Buna!

Andreea, Paste fericit! par

Miri,  applause pentru Sasha destept

Al meu plange dupa mama mea   lol , nu stiu ce sa ma fac cu el, mai suntem si fratele meu.prietena lui, toti , tati inca n a venit, dar dupa mama este..cum pleaca de langa el incepe. asa ma distrez lol  ca nu mai scapa mama de el, scumpul. hjarta

Lucky  par   par  sa fie ei sanatosi ca daca sunt ei, suntem si noi. e foarte greu cu noptile..de 2 ani.. sad 
Si noi avem nopti cu foieli si eu dorm iepureste ca se dezvelste, se intoarce in tot patul bine ca nu se trezeste si nu plange dar nu ma odihnesc. asta e, dintii..sa vina tati ca o sa fie mult mai bine.desi el doarme dus si tot eu o sa dorm iepureste lol .
Si suntem in pregatiri pentru ziua lui David, am terminat cumparaturile, curatenia azi, totala, daca n ar fi mama nu stiu ce m as face.

Razu, pupam pe Ari si pe tine par

Kata par

ce sa fac eu cu piticul daca se aude horcaind in piept s la spate cand pun mana pe el se simte cum horcaie. mi a zis doctorul sa i dau Ambroxol..voi ce ziceti? ati trecut printr-o situatie de genul asta? si are si muci  dar numai cand plange ii ies, s-or fi dus mucisorii in jos spre piept? maine am sa chem doctorul sa vina sa l asculte la piept

Alina, fa si tu niste aperitive..niste gratar, salate..eu asa am sa fac. peste  la gratar, icre facute in casa, salata de vinete, friptura, gratar cu legume, din astea. in afara de fructe bineinteles, produse pe patiserie si cofetarie, tort, sampanie. voi pe 25, noi pe 19. 2 anisori ce frumos.

Nici mie nu mi place mielul, doar drobul si salata de oua.

pai aperitive o sa fac, salate , tartinute etc. bufet suedez. plus prajituri, tort fructe etc.

Poke  applause pt bebe cuminte


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2220 2012-04-07 18:03:32

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

fetele tin sa va anunt ca lumanarele cu 2 ani nu erau la carrefour.
toti bebeii se pare ca fac 2 anisori in perioada asta.
in rest era mai toate cifrele.
puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2221 2012-04-07 18:09:17

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

carra_verona a scris:

fetele tin sa va anunt ca lumanarele cu 2 ani nu erau la carrefour.
toti bebeii se pare ca fac 2 anisori in perioada asta.
in rest era mai toate cifrele.
puss  puss  puss

noi avem  dance  dance


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2222 2012-04-07 18:19:42

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

wink
happy


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2223 2012-04-07 18:46:29

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lol improvizam noi ceva Carra tongue

Ultima oara a fost editat de tomina (2012-04-07 18:46:47)


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.