homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-12


#210 2012-03-19 17:00:46

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hello!

Cunoaste cineva un ortoped bun in Bucuresti?


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 



#211 2012-03-19 17:02:05

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

papu refacere rapida! pusspuss

carra au cu degetele, sa se vindece repede

am primit ceva pe facebook, va pun si voua, am si ras, dar m-am si intrebat cine-a gandit povestea asta
"Ora 14.00. Multă lume ?n casă. Mama s-a coafat, tata are un soi de şervet verde legat de g?t, cam ca babeţica mea, dar mai ?ngust. Arată caraghios, am r?s de el. Bietul tata, crede că r?d de fapt cu el.
Oricum, suspect de multă agitaţie. Presimt că e ?n legătură cu mine.
Ia să stau treaz. Nu, mamă, nu vreau să dorm şi nici să măn?nc. Voi ?mi pregătiţi ceva.

Ora 15.00. Au mai venit şi alţii. Vorbesc tare, r?d. Din c?nd ?n c?nd se apleacă şi mă g?dilă. Ăsta-i un obicei t?mpit ? ce, ne cunoaştem?
Pe voi vă g?dilă necunoscuţii ?n dormitor? Ia să pl?ng niţel, poate mă ia mama-n braţe şi scap. Deci trag aer ?n piept, deschid gura şi?

Ora 15.45. Presupun c-am adormit. Adică trebuie să fi dormit, nu? că acuma m-au trezit. Ce mitocani? Bă, dormeam, da? Ce mă trambalaţi at?ta? Na, că acum a apucat-o pe mama cheful să mă schimbe. Femeie, tu pe ce lume eşti? Lasă-mă-n pace să dorm! Ia să tragem aer ?n piept?

Ora 16.15. Credeţi că am chef de plimbare? Adică, zău, vă imaginaţi că asta vrea omu? s?mbătă după-amiază pe la patru, să se dea cu maşina?
Şi acum ne şi ?ntoarcem, că cică au uitat un certificat de naştere.
Asta mi se pare o prostie ? ce, aveţi nevoie de dovezi că m-am născut?
nu urlu suficient de tare aici? Nu pricepeţi? Vreau aaa-caaa-săăăă, la mine-n paaaat!

Ora 16.30. Oooo, ce de luminiţe-n camera asta! Şi ce tavan ?nalt!
Miroase cam naşpa, n-ar strica o curăţenie generală, dar dacă n-au ferestre, nici n-ai ce să speri? Uite-i şi pe tipii ăştia, umblă-n rochii aurii cu m?neci negre, doi bărboşi? na că unul a pus m?na pe mine ? ia gheara, bă naşpetule, ce-i cu manierele astea?

Ora 16.40. C?ntă ? sau aşa cred ei. Mama e Carmina Burana pe l?ngă ăştia. Aloouu, mă blues brothers, mai ?ncet că nu mă mai aud g?ndind!
Mă ţine-n braţe o tanti, habar n-am cine e, ăia rag de mama focului, e cam multă lume ?n spate, e şi oală mare ?n st?nga, o masă? Cred că ăştia vor să mă măn?nce. Băi, trebuie să scap de-aici imediat. Mama!
Maaaaa-maaaaa! C?t mai tare: MAAAA-MMMAAAAAA!

Ora 16.50. Urlu ?n continuare. P?n-aici mi-a fost, nu mai scap. Mama e cu ei, clar, ?n loc să mă scape din beleaua asta ?ngrozitoare (?n care tot ea m-a băgat, dacă e să mă g?ndesc), a vent să-mi dea suzeta.
Suzeta? De-asta crezi tu, mamă, că am nevoie acum? Ia-mă de-aici, nu-i vezi p-ăştia ce-mi pregătesc? Ce trădătoare? Nu m-aş fi aşteptat la aşa ceva tocmai din partea ei.

Ora 17.00. Tanti m-a pasat la nenea, dar tot ?n spatele bărboşilor stau. Ăia fac vrăjitorii peste cartea de bucate, lumea ?i aprobă cu gesturi stranii. ?n oala aia e apă, m-am prins. Nu văd de-aici dacă e vreun morcov şi niscaiva păst?rnac ?năuntru, dar n-am nici o-ndoială.
Cred că mă fac ciorbă. Am ?ncurcat-o rău de tot. Cred c-am şi răguşit, dar nu mă las ? cineva trebuie să mă salveze şi pe mine. Cineva, oricine, ajutor!

Ora 17.05. Nenea face avioane cu mine. Ce truc vechi, suckere, nu mă păcăleşti.

Ora 17.10. Nenea face avioane cu mitraliere şi cu bombe. Am tăcut, fazanul crede că datorită lui. Aiurea, nu m-am resemnat, doar ?mi conserv puterile magice. C?nd or vrea să m-arunce-n oală, o să-mi iau zborul şi-o să le dau cu tifla din turlă. Roadeţi-vă unghiile, na, canibalilor.

Ora 17.15. Gata, p?n-aici mi-a fost. M-au luat pe sus, m-au pus pe masă, m-au dezbrăcat. Pentru o clipă am ajuns pe burtă, dar puterile magice n-au acţionat, n-am putut s-o şterg, deşi am ?ncercat. Acum m-a luat bărbosul nr. 1 şi mă duce spre oală. Acum, ajutor acum! Bă, nu mă băga-năuntru, bă, stai aşa?

Ora 17..15. WHOA! S-a răzg?ndit, uite-l că mă scoate. Stai să ţip.

Ora 17.15. Nu, iar mă bagă-n oală. Mă, nebunule, termină!

Ora 17.15. Iar m-a scos. Devine ridicol. Nici nu ştiu dacă vrea să mă ?nece pe bune, că mă ţine de nas şi gură. Poate vrea să mă sufoce? Mă deşteptule, tu respiri cumva pe alte găuri?

Ora 17.15. Dacă mai face asta ?ncă o dată, pe bune dacă nu fac şi eu ceva pe el. Măcar at?t. Ia, că mă ţine deasupra oalei, să mă scurg. Ce ?napoiaţi? de prosoape n-aţi auzit?

Ora 17..20. Credeam c-am scăpat, că s-au ?ndurat. M-au luat de la oloi, m-au ?mbrăcat la loc, dar m-au dat şi cu ulei şi tot lui nenea ăla m-au livrat şi ăla merge cu bărboşii ?ntr-o cameră secretă. Acolo o fi tigaia, poate nu mai vor ciorbă. Unde duceţi voi copiii mici, mă nenorociţilor? Ia să urlu un pic, poate atrag atenţia cuiva, deşi ăştia-s clar vorbiţi ?ntre ei.. Las?că scap eu şi vă dau pe m?na Poliţiei!

Ora 17.25. Nu trebuia să urlu. Mi-au băgat pe g?t droguri cu linguriţa. Se-nv?rte tot, mă ţin de bărbie să-nghit. Am reuşit să scuip un pic, dar bărbosul s-a ferit, e clar că are experienţă, pezevenghiul. ?n schimb, fraierul care mă ţine str?ns ?n braţe e ?ncepător. Acum are o amintire de la mine pe rever.

Ora 17.30. Dhhroglgul ăla ?şşşi mmfaşeee emfectul? mmmmhhhmmm? mi-e somn. Tu, trecătorule, dacă citeşti asta, să ştii că m-am luptat ca un bărbat şi-am fost ?nvins mişeleşte. Adio şi să vă stau ?n g?t.

Ora 18.00. M-am trezit din nou. Sunt viu, ?ntreg.. Nu ştiu cum am scăpat, dar ?ncă un botez nu mai suport. Băi, deştepţilor, sper că nu vă mai vine vreo idee săptăm?na viitoare.

Femeie, ia scoate sutienul şi fă-te-ncoa. N-am uitat că m-ai trădat acolo, dar acum am nevoie de tine. Mi-e foame."


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#212 2012-03-19 17:03:13

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

off, like. multumesc mult. cu vlad nici nu am stiut cand i-au iesit dintii. cu o singura maseluta ne-am chinuit.
miri, nu stiu. imi pare rau. ce ati patit?


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#213 2012-03-19 17:04:07

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

onu daaa. f f funny...
cand te gandesti ca in mare parte pivind din partea micutului cam asa se vad lucrurile ..  rotfl  rotfl  rotfl

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2012-03-19 17:04:26)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#214 2012-03-19 17:06:00

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu tare de tot rotfl2


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2012-03-19 17:12:37

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Priga are D. o entorsa care pare sa fie mai mult decat o entorsa sad

Ultima oara a fost editat de mirik (2012-03-19 17:12:58)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#216 2012-03-19 17:40:12

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello mamici si pitici puss

Onu rotfl rotfl super tare


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#217 2012-03-19 17:44:08

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hello wave

Onu rotfl citisem si eu sapt trecuta chicot

Papu, bine ai revenit par insanatosire grabnica !!cum s-a descurcat tati ?

Pass, imi aduc aminte cand ziceai ca dupa ce nasti vrei al 2 lea bebe imediat sau cat de repede se va putea.. DD nu a uitat si i-a dat un fratior/surioara. Va fi greu la inceput pana te vei mai obisnui.. par (asta am vrut sa-ti zic de cand ai ramas )
la "certuri" nu ma bag..

am fost aseara si i-am luat scaunel pana la urma..asta :
http://www.brendon.sk/Products/ViewDeta … p;pageno=3


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#218 2012-03-19 17:46:47

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ma bucur ca v-am facut sa radeti tongue

priga sa apara curand dintisorii
ma tin de mult timp sa-ti spun: semeni f bine cu o colega de-a mea de la master, m-am chinuit mult pana sa realizez uitandu-ma la avatarul tau de ce imi pari asa cunoscuta smile

angel si bebelina pusspuss

miri imi pare rau de entorsa, sa nu fie complicatii goodluck

myla sa foloseasca sanatos bebe scaunul, f frumos

vroiam sa va intreb: ce e puseul de la 6 sapt? poke a scris la topicul ei dar nu mi-a mai rasp. si cum noi facem sambata 6 sapt, sa stiu la ce sa ma astept smile

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-03-19 17:50:18)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#219 2012-03-19 17:50:35

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

onutza creste atunci, a mea a fost agitata, si non-stop cu tzatza in gura , dimineata, seara zi noapte , intr-una
aveam senzatia ca nu am eu lapte, tzatzele mele erau de acum sosete, moi si "goale" dar nu erau goale , de storceam ieea lapte asa ca am tinut-o acolo la san


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#220 2012-03-19 17:52:24

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

aoleu si mai mult san? a mea a facutt asa acum vreo 3 sapt, cateva zile numai la san, atunci a inceput si distractia cu ragadele. si cat m-a supt si tot nu-i ajunge tzatza


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#221 2012-03-19 17:55:03

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

onutza nu stiu daca toti copii se manifesta asa , eu iti zic cm a facut a mea
bine ca mie mi se parea comod sa ii dau repede sanul, era singurul mod sa o calmez pe langa "dansul pinguinului " si cantecele de toate felurile
dar noaptea da, a dormit cu sfarcul in gura intr-una, de il scapa se punea pe plans


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#222 2012-03-19 18:22:12

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sa va spun repede ce a facut piticul meu chicot . l-am pus sa l schimb in patul in care dormim si nu a vrut sa stea, in cateva secunde dupa ce s a ridicat si s a dus sa se joace la lada de la pat, a facut pipi intre pat si lada ( ramane  un mic spatiu intre  lada si pat foarte ft mic) cand am vazut..am zis asta e, sa l pun repede jos  sa iau repede cearceaful sa nu intre si in patura de pe pat..il pun jos, iau repede cearceaful , dau repede cu o carpa pe patura care era putin uda.. si cand sa l iau de pe jos sa l schimb, ce credeti..el facuse kk, avea unul pe picior, (bine ca facuse asa mai tare si nu moale) si unul pe jos, cu care se juca, fericire mare, bagand si in gura lol .     huh .  de acum nu l mai las  asa... roll

Onu rotfl  super rotfl2

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-03-19 18:25:19)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#223 2012-03-19 19:05:41

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Like rotfl2

Eu ma documentez despre VBAC. La Brasov se pare ca nu am sanse la Eva, la ei limita minima intre ceza si o noua sarcina este de 1 an si 5 luni, iar mie imi lipsesc 2 luni jumate, deci am primit un raspuns hotarat ca nu ma calific. Asa, fara nici o explicatie suplimentara neutral


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#224 2012-03-19 19:08:15

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu,multumim puss

Like, vaaaaaai rotfl2 rotfl

cand am fost sa luam scaun de masina ne-a recomandat de la Kiddy ca sunt cele mai sigure.. dar si 200 de euro roll mie mi-a placut dar na..
acum am dat peste filmulet si am zis sa va arat si voua..


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 

#225 2012-03-19 19:14:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello

eu nu am apucat sa va citesc azi decat din 3 in 3... si tot ce am retinut este povestea iuniei... fara cuvinte grater

pass, io speer sa-ti bagi mintile in cap si sa vii inapoi puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#226 2012-03-19 19:44:23

yo_annemary
New member
Inregistrat: 2007-04-13
Mesaje: 14

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna searaa gagici puss....nu am mai avut timp sa intru sa vb cu voi...
Bebita mea are deja 27 saptaman si e totul bine..sa zic.. azi am repetat analizele si au iesit transaminazele cam mari ...nu pot sa imi dau seama de la ce ar fi.. sad

Offline

 

#227 2012-03-19 19:53:55

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Likeit, multumesc mult+mult! Ce copil plin de noroc ai acolo!A facut trasnai de ziua lui...

Myla, sa folositi cu bine, cu placere scaunul! Trebuie sa luam si no scaun de masinai, dar nu stiu de care si cand vi gasi timp si pentru asta.

Ultima oara a fost editat de razu (2012-03-19 19:54:48)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#228 2012-03-19 20:03:54

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

yo_annemary a scris:

buna searaa gagici puss....nu am mai avut timp sa intru sa vb cu voi...
Bebita mea are deja 27 saptaman si e totul bine..sa zic.. azi am repetat analizele si au iesit transaminazele cam mari ...nu pot sa imi dau seama de la ce ar fi.. sad

Cat de mari? Ce alte simptome ai? Fii atenta, daca ai urina mai inchisa la culoare sau mancarimi. Ai facut si bilirubina si fosfataza alcalina?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.