homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-151


#2851 2012-04-12 20:03:50

mylacik
Hero member
De la: Slovacia
Inregistrat: 2010-06-30
Mesaje: 3883

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hello mamici wave

Kata,ziceai de vigantol. eu nu i-am mai dat de 3 sapt..ultima data i-am cumparat si am uitat sa-i pun capacul..s-a varsat toata intre perne si nu i-am mai luat..am uitat mereu cesafac imi faceam griji...

Noi calcam toate hainele..in afara de chiloti si sosete..in rest toate..si prosoape,tot.asa ne-am obisnuit.


Adina, si eu am luat Nivea baby crema pt fata si corp scrie pe ea..dar o folosim noi lol
pe el il dadeam pe fatza cand batea vantul afara si avea fatza uscata..sau de la apa..

Lalli, off..te inteleg .nici soacra nu ii cumpara mai nimic nepotelului ei pe care tot il iubeste roll ..a primit de la ea doar o caciulita de craciun (care a fost prea mare si  nu a purtat-o deloc ) ca el e mic si nu-i trebuie.. forgetit
am fost cu ea sa-i iau de incaltat si nu a zis si ea lasa ca ii platesc eu,sa fie de la mine..sau cand ii dam banii in fiecare luna nu zice sa lasam 15 euro pt pampersi..nimic..

Flow,nu am stiut ce e cu Carol..sanatate multa !!!! puss
ai o printesa tare desteapta hjarta

smart lady a scris:

Papu eu de 3 ori am plecat sa-mi iau blugi si m-am intors de fiecare data cu haine pt Praslea chicot

exact lol forgetit
puss

Papucica a scris:

Cateodata ma gandesc sa iau anticonceptionale din 2 motive: sa imi dispara cheful si poate imi cresc iar sanii (cand am luat Yasmine erau mariti cu un numar) ... rotfl rotfl

ca tot vb de sani,chiar azi ma uitam la ei in oglinda grater asa de mult s-au  schimbat,lasat.. supa
dar dupa ce termin cu alaptatul am sa incerc pastilele Decolen ..face reclama si la tv,sa vad daca sunt bune de ceva neutral


Mie cand imi intra indemnizatia ,etc,primesc mesaj pe tel.. tongue
eu cam in fiecare luna sunt in minus..cand cheltuim banii nostri de pe card mai am 200 de euro de la banca in care pot intra si cand imi vin banii ii ia.dar mai mult de 50de euro nu am vrut sa scot..

Papu,offf.. supa barbatii astia.
si noi ne tot certam in ultima perioada DAR daca il trezesc si la 2 noaptea pt sex e cel mai fericit,nu conteaza ca e mort de oboseala..Eu il cam resping.........

am inceput sa scriu de dimineata si  abea acum am reusit sa postez.. neutral nu am timp de nimic
pupici puss

Ultima oara a fost editat de mylacik (2012-04-12 20:06:47)


http://www.fertilityfriend.com/home/Mylacik
21.05.2011 Mamica fericita de puiut Fabian !! hjarta hjarta Iti multumesc Doamne pentru minune !
bebe avem 3 anisori hjarta hjarta

Offline

 



#2852 2012-04-12 21:04:33

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ce harnicute mai sunteti! Eu de maine fac pregatirile pt Paste; astazi am avut scoala, am luat si copilul cu mine ca mi-a fost teama sa nu il loveasca cineva la gradinita si am lasat-o la gradinita scolii unde era, norocul meu, o zi cu parintii si copii. Educatoarea le-a cantat din ghitara si fluier.

Eu fac cozonac (nu mai stiu cine a intrebat)! Tati si Carol il framanta si eu ma ocup de restul.

Papu imi pare rau ca treci prin asa ceva. Dar daca nu isi revine din bautura cat de curand ia decizii drastice ca nu are rost sa te chinui si,mai ales, sa o chinui pe Iulia. Este groaznic sa ai un om betiv langa tine.

p.s Am pus niste poze la topic

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-04-12 21:08:51)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2853 2012-04-12 21:07:04

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

flow ai incurcat un pic treburile lol Pucca era cu problema complexitatii iar Papu cu sotul care bea.


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#2854 2012-04-12 21:09:22

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

n_loredana2008 a scris:

flow ai incurcat un pic treburile lol Pucca era cu problema complexitatii iar Papu cu sotul care bea.

Saru' mana lol. Am corectat. Mereu incurc numele fetelor.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2855 2012-04-12 21:26:12

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

tongue rux unde esti, ai fugit sa dai iama in card ? lol imi tot sta gandul la el lol


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2856 2012-04-12 21:34:55

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Va pup si eu  kram  puss


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2857 2012-04-12 21:38:15

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Am pus si eu la cuptor checul cu cocos, am facut o praji cu lamaie si migdale. Maine sa vad ce meniu stabilesc cu sotul. Va pup pe toate. Noapte buna!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#2858 2012-04-12 21:41:47

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

razu, chec cu cocos drool


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2859 2012-04-12 22:03:15

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ia uitati ce a luat-o in brate rotfl
partydance

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-13 09:04:02)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2860 2012-04-12 22:07:05

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis, e pus pe treaba Raresel! hjarta

Un link la o reteta cu checul cu cocos nu puneti? drool

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-12 22:07:39)

Offline

 

#2861 2012-04-12 22:19:00

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Rux esti tare ca pastrezi banutii in cont rotfl. Ally_na  rotfl2 mai ai loc de jucarii?
Cmin puss
Andreea ai ajuns deja?

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-04-12 22:19:42)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2862 2012-04-12 22:22:53

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2863 2012-04-12 22:25:50

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

cozonacul meu e gata. a iesit super fain  dance cand se raceste tai putin din el sa il gustam ca balim amandoi. ma declar super multumita de ce mi-a iesit (ca aspect deocamdata) tinand cont ca e prima incercare. la cum arata sotul a inceput ca maine sa mai fac unul ca daca le dam si la ai mei din el, el nu se mai satura.

myla, de mult nu te-am mai vazut  puss

apropo de soacre.. am facut pariu cu a meu ca nu va primi nimic daria de la ei de pastele asta

pofta buna raresel!  tongue are treaba acolo nu gluma!  par

eu acum am pe foc ficatei pt drob, asa ca treaba mea in bucatarie nu s-a incheiat.

nici la mine in cont nu prea raman banii.  nustiu ar fi loc in fiecare luna de mai multi chicot


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#2864 2012-04-13 00:55:19

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ehehe, vad ca se discuta de mancarari aici : noi ( adica eu si sotul) faceam impreuna cozonacii (2 la numar, o singura data am facut 4), ne completam perfect, el framanta, eu faceam restul si ieseau super buni( cam de 2 ani ne-am apucat)...insa pastele asta ne sare clar, nu mai avem cand si chef...

noi am tinut post sapt asta, si acum tocmai am terminat o placinta cu spanac de post, arata demential, sa o vedem maine la gust.

in rest, noi plecam la ai mei , maine, asa ca de restul se va ocupa mama, eu am vopsit niste oua, asa ca pt noi, insa va mai vopsi si maica-mea. de dulce, am primit o pasca facuta ca in moldova, si probabil vom mai cumpara noi niste prajiturele de casa, ca maica-mea nuv a mai avea timp si de el, poate facem un tiramisu, la asta visez eu.

ana va primi clar de la ai mei ceva, fie ca va fi o tricileta , fie vor di bani pt ea, cel putin asa se laudau, oricum numai faptul ca imi trimit carne si oua de tara si tot e ceva.

fetelor eu nu cred ca mai intru pana dupa pasti , intentionez sa raman eu cu ana sapt viitoare la tara, asa ca va urez de pe acum sarbatori linistite alaturi de familiile voastre, sa va bucurati de puii vostri, sa va relaxati cat va veti putea permite, si sa aveti grija la alimentatie...pupici la toate.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2865 2012-04-13 02:21:40

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis,Raresh hjarta  applause

Myla cam rar par 
nici eu nu i am mai dat vigantol de pe la vreo 6-7luni.am stat cuel la soare. I s a inchos fontanela acum si e foarte bine.

Adinagrig,sarbatori fericite langa familie si cei dragi!

Adina84 n a mai intrat?

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-04-13 02:27:12)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2866 2012-04-13 04:48:21

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis ma uit la Rares si mi se face dor de copil meu cand era mic,mic si la fel de insurubat la Sf Tzatza smile.

Adina drum bun si Paste Fericit! Am azut ca ai postat la topicul meu ca sotul nu este de acord sa cumparati carti pt Ana. De ce? Cartile si jocurile (cu/de carti, sah, zaruri etc) sunt cea mai buna investitie pt copii. Jucariile? Si un batz daca au este bun.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2867 2012-04-13 08:33:09

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata fete. ne-am trezit si noi. ne apucam de treaba. sper sa ma lase Alis. e mai bine azi. au mai trecut si mucii. si dintisorii , parca nu mai e asa de maraita. ne dam cu dentinox. temperatura nu mai are deocamdata.

offtopic astazi incepem sa face mancarea de Paste. vopsim oua. dance  asta e f interesant. vreau sa vada si alisia cum se face, ce culori. apoi facem drobul, ciorba de miel, pregatim carnea pt friptura. maine punem friptura , facem salata beof, telina si ciupercile umplute. avem de-a treaba.

offtopic as face si o pasca cu smantana, dar cu blat de chec. are cineva o reteta faina


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2868 2012-04-13 08:54:54

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna dimi!
am apucat sa intru si eu sa pun 2-3 pozite de la botez big_smile
va pup si va urez spor la pregatiri!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2869 2012-04-13 08:56:39

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata, mamici!

Spor la treaba tuturor harnicutelor! puss
Voiam sa va intreb: e pacat mare daca bag o masina de rufe la spalat? De ale Iuliei as vrea sa bag...
Hell, mersic pt reteta... Cred ca o sa fac si eu pt Paste...

Aseara iar m-am certat cu "sotul", a luat banii mai devreme, adica ieri si a venit acasa cu o sticla de 2 l de vin, a venit acasa mirosind a vin, cica a gustat cand a ajuns jos la masina sau la lift nu am retinut, am simtit cum se face pielea de gaina pe mine, ce dorinta mare de a bea trebuie sa aiba omul asta de nici macar pana acasa nu a putut astepta sa isi puna in pahar, a baut la masina sau in lift de nerabdare, ii ardea gura de pofta... Sunt foarte suparata si foarte necajita, imi vine sa plang si sa urlu. Desi a vazut cat de mult ma deranjeaza ce face el, si-a vazut de baut, s-a jucat putin la calculator... Daca eu m-am certat cu el, i-am zis "de ce cand iei banii primul lucru la care te gandesti este sa iti iei de baut? de ce nu vii cu ceva pt iulia? o jucarie, o haine, orice lucru mic?!?!", m-am saturat, o sa mai stau cateva saptamani, sa ma linistesc, sa ma gandesc, trebuie sa plec ca nu mai suport, imi omor nervii, am 26 de ani si ma consum langa un om de nimic, caruia nu ii pasa de mine, de ce vreau eu, de ce simt eu, de ce am eu nevoie...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-13 09:07:23)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.