homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-154


#2908 2012-04-13 13:54:38

stefany
Sr. member
Inregistrat: 2007-07-22
Mesaje: 1922

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hello si de la noi  wave  par Am intrat sa va urez sarbatori fericite si pline de armonie!
N-am citit mare lucru,acum poate apuc .Am trimis baietii afara si m-am apucat de un pic de curatenie, marea parte am facut-o dar praful care se pune asa repede ma dispera :bang:Plus ca e plin de firimituri de biscuiti si alte cele...are grija Ianis smile 
De dimineata au fost ai mei pe la noi sa ne aduca de-ale gurii lol pasca,oua rosii,cozonac si saratele cu chimen (preferatele mele de cand eram mica big_smile ). De la soacramea am primit oua de tara,branza dulce tot de la tara,piept de curcan , banuti ptr iepurasul lui Ianis tongue
Papu  puss  par Trebuie sa se rezolve cumva in favoarea ta si a Iuliei! Iti doresc putere multa si intelepciune ,orice decizie ai lua!
Ma duc sa mai citesc si poate am timp sa intru si pe la topicurile de bebei,ca mi-e dor. Pupam toti bebelacii  puss
Le: Miri tot asa e gingia lui Sasha? grater La noi s-a retras de tot,azi dimineata am vazut si se vede si un colt de masea.Trebuie sa se retraga si la voi, eu cred ca este fff inflamata supa
Lucky puss si noi azi noapte am avut treziri din jumate in jumate de ora.De-abia la 3 jumate s-a linistit sad

Ultima oara a fost editat de stefany (2012-04-13 13:59:28)


Din 9.12.2010 viata mea s-a schimbat

Offline

 



#2909 2012-04-13 14:22:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello

papu, dea Dumnezeu sa iei cea mai buna decizie, eu u sunt in masura sa-ti dau vreun sfat, iti urez doar multa putere puss

janis, ti-am vazut oza tzatzista azi dim hjarta cris numa asa adoarme hjarta

spor la pregatiri (io nu fac nimic decat un chec intr-o tacva sub forma de miel pt cris si oua pt toata familia, pe care le vom vopsi maine amandoi - ris si eu adica - in culori "ecologice" big_smile ). iar azi ma rog sa doarma suficient de ok incat sa-l pot expedia cu ta-su pe afara si sa gust si eu o denie all alone big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2910 2012-04-13 14:24:24

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ramona2302 a scris:

Buna fetelor si spor la pregatiri,si curatenie smile

Papu,tu esti o femeie deosebita, meriti sa fii apreciata,iulia e un copil reusit,destept si frumos,cred ca va va fi mai bine singure; daca el nu se poate abtine si bea pana acasa,e nasol rau, eu stiu pe pielea mea ce inseamna asta,tatal meu asa a fost toata viata ,asa e si acum, toata copilaria nu mi-o amintesc pe mama decat facandu-si 1mie de griji,certandu-se,explicandu-i si degeaba sad;cel mai bine ne-a fost singure.

Un paste fericit si linistit va doresc la toate puss  puss  puss

Ramo puss

Papu..eu nici n am cuvinte..dar stiu prin ce treci, insa e si mai rau pentru ca e vorba de un copil sad  stiu prin ce treci pentru ca si tatal meu a fost si inca n a renuntat la bautura cu toate ca are si ciroza si diabet.. sad deci nu prea se lecuiesc sad . of..mama mea cu 2 copii, eu si  fratele meu fiind casatorita cu tatal meu a reusit sa plece cu noi doi( asta pe la 12 ani)si chiar daca am ramas singuri pe drumuri atunci, mama mea a avut curajul si acum avem de toate chiar  daca atunci nu aveam nimic  si pe nimeni in afara de mama si noi, nimic alte rude.  parca nici n-au facut parte din viata mea, acele momente pe care nu vreau sa le traiasca nici o mama sau copil.   par

Razu, chec cu cocos. e ce vreti voi sa mi faceti pofta  par. ma gandesc sa fac si eu poate mi iese.

Lucky par

Noi azi noapte ne am culcat pe la 2 noaptea, pur si simplu n a vrut sa se culce, acum doarme..ce sa i fac daca se culca asa tarziu.

Adina, tu ai puroi in gat sad . ai ceva propolis in casa, pe mine m a ajutat mult Tantum verde. si miere cu propolis dar al luat si antibiotic. si mai rau a fost ca si asta mic a luat de la mine atunci sad . e periculos pentru ei.  nici nu stiu ce sa ti zic , sa bei multe ceaiuri mai calde. nu stiu daca trece asa rsimplu fara un antibiotic daca ai facut puroi. ala verde e puroi sau galben , scuzati de detalii.

Stefany wave  par

Garga par

Mama ce de bunataturi puteti face drool  mai ales cine face cozonac in casa..bai.. smile

Kata ce frumos, faceti oua impreuna hjarta  tu si Crisu hjarta   asa papa si el tzatzti hjarta  smile   si noi facem tot oua eco, si el vopsim tot eco cu coji de ceapa rosii si galbene.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-04-13 14:27:32)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2911 2012-04-13 14:32:53

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mai fetelor dar nu e sarbatoare astazi si nici maine. se poate spala. nu scrie in calendar nimic. si eu o sa pun maine o masina, ca am deja la uscat si pana maine se usuca.

Da Garga , asa am zis si eu ca nu prea merge. nu mai fac.

eu azi nu fac mancare multa. am vopsit ouale. fac drobul, ca nu se invecheste. pregatesc carnea pt friptura, o codimentez. maine o bag la cuptor. maine fac salata beof, telina, ciupercute umplute, ciorba.


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#2912 2012-04-13 14:33:15

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Ma faceti sa bocesc, voi care nu ma cunoasteti fizic si nu stati cu mine in casa, ma considerati deosebita hjarta iar pe asta de acasa nu il mai misca nimic...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-13 14:35:42)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2913 2012-04-13 14:37:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

aaa, uitasem... nu stiu cine intreba de pasca cu smantana... se poate face, io faceam in fiecare an, mama la fel, iese SUPER,e cea mai buna drool anul asta... ciuciu pasca, suntem pe regim sad

like, noi anul asta incercam si cu varza rosie (ies albastre cica), cu cafea (ies maro inchis) si le facem cu model (eu cu model n-am mai facut, sa vedem ce iese... puse in bucati de ciorap cu frunzulite, paste etc pe ele)

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-13 14:39:10)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2914 2012-04-13 14:40:00

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

wave mamici.
Papule FUUUUUUUUUUUGI! Nu te mai gandi la mobila, la ce zice lumea, la nimic. Ia-ti fata si pleaca unde poti...ai serviciu, ai si un tata care te intelege, pleaca!!!! Alcoolismul nu trece; nu trece la un om care nu ti-a demonstrat macar o data ca are un gram de vointa. Gandeste-te ca pe langa alcoolism o sa fie o gramada de alte boli (poate ciroza, imbatranire prematura etc)+ banii dati pe bautura+rusinea voastra si, mai ales, a Iuliei. Oriunde ai fi in lumea asta exista sentimentul acesta de rusine in legatura cu bautura. Probabil unii vor zice ca trebuie sa il ajuti sa scape de alcoolism...s-ar pute sa iti irosesti viata! Poti sa il ajuti cumva si de la departare dar ma indoiesc sa fie rezultate pozitive. Acesta este sfatul meu si eu asa as face.

Va urez Sarbatori Fericite si pline cu bucurii!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2915 2012-04-13 14:44:06

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata , moama cu cafea.. tummenupp  super. si varza..albastre? lol  super tare!   pasca cu smantana drool  n am papat pana acum cu smantana.  par

Papu grater , ma faci sa plang par . of.. par   esti deosebita si eu te admir ca ai rabdat pana acum si esti o mama super, Iulia drept dovada hjarta

Flower par  Paste Fericit si voua! Carol te ajuta la oua? smile  hjarta

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-04-13 14:46:59)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2916 2012-04-13 14:44:13

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Flower, ai dreptate, la fel si fetele care mi-au zis sa plec si sa imi vad de viata mea...
O sa trebuiasca sa iau si ce am pe aici, mobila, pt ca e luata din banii mei... Probabil ca voi lua doar haine si strictul necesar in prima faza si cu timpul voi lua, voi vinde sau dona, ce nu pot muta la tata...

Sarbatori fericite si voua!

Offline

 

#2917 2012-04-13 14:56:13

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata Multumesc!
Azi incearca sa isi ridice capul ssingur cand sta la orizontala! Deci chiar fu puseu de crestere maraiala de 2 zile.....acum isi ridica picioarele si fundul,face bicicleta,imi da picioare energice in operatie si rade la mine hjarta hjarta lol

Si eu fac cu model kata..cu frunze de patrunjel..n-am mai vazut la mama de cand aveam 7-8-10 ani nu mai stiu..dar incerc big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2918 2012-04-13 14:59:12

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

like, uite: http://tinkerlab.com/2011/04/vegetable- … ster-eggs/ cum ies cu varza rosie (da' cica tre lasate in apa aia cu varza toata noaptea daca vrei sa iasa ca lumea... asta am citit aici: http://www.petitchef.ro/retete/oua-de-p … id-1405182 )
ceva ca in ultimul link vom incerca si noi, plus ceva ca aici (am mai us linkul zilele trecute): http://www.thechocolatemuffintree.com/2 … rbled.html


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2919 2012-04-13 15:16:50

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

spor la treaba sa aveti fetelor.

si eu am facut drobul azi, si dupa experienta cu cozonacul de aseara, care apropo.. si la gust e suuuper.. azi l-am taiat, le-am dus alor mei jumate, minus 2 felii taiate aseara.. a ramas o bucatica prea mica.. deci tocmai dospeste al 2-lea  chicot ouale le vopsesc mai pe seara ca daria desi stie ca-s oua, si spune oua le trateaza ca pe mingi si mi-e ca iese un dezastru daca ne apucam impreuna chicot

si mama a sarit la mine ca de ce am spalat azi ca e sarbatoare mare.. insa eu am pus hainele in masina fara sa ma gandesc.. si asta e. plus ca eu la spalat de haine nu fac nimic, doar masina face

papu si mie imi e greu sa iti zic, fugi.. parca nu pot da astfel de sfaturi. de aceea eu ti-am povestit experienta mea de copil cu tata alcoolic. si mie imi era rusine.. si rusinea continua si in zi de astazi, insa de cand sunt independenta si la casa mea, parca nu mai pun atata la suflet. eu ajunsesem intr-o stare si mare fiind ca ma umpleam toata de nervi numai daca il vedeam ca isi pune un pahar. uram sarbatorile, uram zilele de nastere, uram sa merg la gratar cu ai mei ca finalul era acelasi. iar picatura care a umplut paharul a fost in anul 2 de facultate cand mama a intrat in coma diabetica si a facut si un accident vascular si eram la un pas de a o pierde si el si-a gasit refugiul in bautura. eram in plina sesiune, faceam dute vino arad-tm, acasa eram pe la spital cu mama, apoi fugeam sa fac de mancare si ce trebuie acasa ca tatal meu nici macar sosete si chiloti nu stia sa isi ia.. eram la un pas de depresie si imi doream seara macar sa stau de vorba cu el sa am cu cine ma sfatui.. si el nimic. l-am rugat macar la nunta mea sa nu bea. mi-a promis si degeaba. cei care au aceasta problema nu isi pot tine promisiunile supa e cea mai grea decizi care trebuie sa o iei, dar gandeste-te la iulia. ea e pe primul plan!


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#2920 2012-04-13 15:19:19

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neatza fetele.
scuze, nu am citit tot.
noi fost la cumparaturi sa luam cadou pentru nasa, luat niste chestiuni de la ikea de casa, sper sa ii placa.
referitor la rosu in gat, si eu am, cred ca au circulat niste virusi de s-au localizat in gat, eu si acuma tusesc f tare mai ales seara, iau stodal, luat si antibiotic, asa de stresata am fost, ospen adica, luat si nurofen raceala si gripa, in fine, aproape mi-a trecut.

spor la treaba fetelor care bucataresc, noi maine mergem la mama.
dupa amiaza ma batea gandul sa ma duc cu fetita la biserica sa trecem pe sub masa, insa imi e teama sa nu fie ffff algomerat.
pupam pe toata lumea.

puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#2921 2012-04-13 15:39:08

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ce fete harnice! bravo! mama face si ea cozonac de casa, plus ca e acasa si tata care e bucatar_brutar smile dar pana mea mie nu-mi place cozonacul cat de bine ar fi facut..mi se pare fara gust asha, chiar de altii il lauda
un chec bun e muuult mai cu gust decat cel mai bun cozonac tongue


in legatura cu spalatul hainelor, asa ma cearta si mama, eu m-am dat dupa sotz care n-are treaba cu astea si spala si duminica...si ii zic mamei ca masina face..si mama zice ca din batrani se zice "sa nu se faca zoaie in casa duminica" in fine......

saracul copilas al meu transpira de zor in wrap...sunt 25 grade la mine in casa, am oprit centrala de zile bune dar nu coboara deloc, desi noaptea e frig..
o fi asha calduroasa casa mea?

cum l-oi lega la vara, afara, la 30 grade? sad

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-13 16:39:56)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2922 2012-04-13 16:50:10

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

wave
Noi am fost de dimineata la mama , am luat-o la cumparaturi, apoi am mers si am vopsit ouale, am ajutat-o la  pregatit tot ce trebuie pt prajituri si pentru ciorbita si friptura pe care le facem maine. Tot maine mergem si facem si salata de vinete si cea de ciuperci cu sunca si cam atat. Drob avem de la un unchi, sunca o face mama azi . Pitica doarme eu vreau sa pun la spalat si sa strang pe aici si diseara vin ceva prieteni buni la noi sa facem o ciorbita de ciocanele  drool
Am intrat sa va pup si sa va urez Sarbatori fericite  puss  pentru ca nu stiu cand am timp sa intru si sa citesc ca vom fi pe drumuri  chicot  prin vizite
Papu si mie imi e greu sa-ti zic sa te desparti de el dar nici sa stai asa facandu-ti tie si fetei rau nu pot sa te indrum... supa E foarte trista situatia ta si imi pare f rau ca o fata asa de treaba ca tine trebuie sa treaca pe aici...Sa-ti dea Dumnezeu putere sa iei cele mai bune decizii pt tine si fata! puss
Janis cum sa coboare temp la voi in casa cand toata ziua te alergi cu sotul  lol  hjarta
Sarbatori fericite si linistite dragelor! puss

Offline

 

#2923 2012-04-13 17:00:35

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

exact dana, de la asta o fi lol rotfl
asa ma bucur ca avem viatza sexuala dinainte, chiar credeam imposibil cu bebe, credeam ca voi fi obosita/fara chef/fara timp
dar uite ca se poate hjarta

Sarbatori fericite tuturor fetelor si bebeilor care nu mai intra!  partydance

eu intru mereu, ca-s de pe tel


Papucica, am vazut ca ati fost cu Iulia in vacanta in Maramures, cate lunite avea? a fost ok cu ea pe drum? as pleca si eu la vara undeva, nu stiu, sa ia aer curat, undeva prin Romania...
la cate luni ati plecat?

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-04-13 17:08:45)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2924 2012-04-13 17:16:45

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Papu, ?mi pare tare rău de ce se ?nt?mplă cu familia ta, cel mai mult ?mi pare rău de tine și de Iulia, care ?n loc să aibă o mamă fericită, vede tristețea din ochii tăi. Și cur?nd va ?nțelege și de ce. Și nu spun asta ca să pun  sare pe rană pentru că sunt convinsă că ustură deja mult prea tare, dar mama mea a trăit 7 ani alături de un asemenea om. Eu eram mică c?nd a plecat, nu aveam doi ani ?ncă și din fericire nu am realizat ce se ?nt?mplă, ?nsă sora mea nici acum nu suportă miros de alcool, iar dacă vede un om beat pe stradă trece pe partea cealaltă ca să fie c?t mai departe de el. Și NIMENI, absolut nimeni nu merită să treacă prin asta. Orice decizie ai lua, fii sigură pe tine și fii sigură că MERIȚI să fii fericită și să ?i oferi fetiței tale un cămin liniștit.O copilărie fericită!


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2925 2012-04-13 17:41:57

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna ziua mamici pusspuss
n-am mai intrat de 2 zile la voi, nici n-am citit nimic din urma
vad ca vorbiti de mancare, curatenie... eu am fost destul de lenesa, am facut curat ca de obicei si mancare nu pregatesc nimic... maine seara mergem la ai mei, in prima zi plecam la tara si venim luni, dupa care sotul intra la 4 la serviciu, deci nu am de ce sa ma omor anul asta...
sa aveti spor in tot, sa va iasa pasca delicioasa si ouale cele mai rosii si modelate!


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2926 2012-04-13 17:52:30

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Janis, cand am fost noi la Maramures, avea 8 luni fara o saptamana, a fost drumul cam lung, noi am plecat noaptea ca sa stim ca doarme pe tot drumul, sa nu facem multe opriri, la intoarcere am plecat pe zi si a fost mai greut ca se plictisea. Am demontat scaunul de masina, si a dormit perfect intinsa, am pus niste paturi si a fost ok, am avut jucarii...
Dana, Hell, multumesc din suflet! puss Nici eu nu vreau sa am un copil care sa vada bautura in casa de la asa varsta...sau sa ii fie rusine cu tatal ei... mai bine lipsa...

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-13 18:17:29)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.