homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-41


#761 2012-03-26 17:57:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Priga eu stau in spate la metro militari big_smile deci cum ar veni tot sect 6 big_smile

Aaah si cand l-am scos acum din wrap bubitele pe care le avea pe fata erau rosssiii rosiii
Si a facut si crusta pe cap..zici ca e sarpe rotfl
Toate astea de la transpiratie?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 



#762 2012-03-26 17:58:54

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello!
vad ca tot vorbiti de vaccinuri....si noi l-am facut azi si saracul de el are episoade de 10-15 min de urlete, apoi suspina o ora si ia o ia de la capat. plang si eu cu el, mai ales ca o parte din mine nu vroia sa il facem  grater  grater  grater  dar mi s-a parut prea periulos totusi  grater
plange si ii curg lacrimi pe obrajori...e in wrap, doar in body si eu is in bustiera, sa fim skin on skin.... hjarta nu avem emoticon cu inima franta...
priga superbe modelele! nu iti face griji, sunt o multime de producatori de mobila, sigur gasiti nde sa o faceti...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#763 2012-03-26 17:59:29

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

bubitele rosii pot fi pt ca s-a incalzit. vor trece in cateva ore. crustele, insa, nu sunt de la caldura. se descoameaza pielea.
eu stau in drumul taberei, zona favorit. ai mei stau in militari.


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#764 2012-03-26 18:04:38

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

bietul razvanel sad si la noi a fost la fel dupa ultimul vaccin sad

Offline

 

#765 2012-03-26 18:07:57

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

bubitele/scuamele sunt o forma usoara (si semi-normala, adica la multi bebei manifestarile se opresc aici) de dermatita atopica (alergica). si da, de la transpiratie se accentueaza

eu tot poarta-ma am avut, ala albastru inchis, era ok smile

poke grater


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#766 2012-03-26 18:09:36

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pokemon a scris:

hello!
vad ca tot vorbiti de vaccinuri....si noi l-am facut azi si saracul de el are episoade de 10-15 min de urlete, apoi suspina o ora si ia o ia de la capat. plang si eu cu el, mai ales ca o parte din mine nu vroia sa il facem  grater  grater  grater  dar mi s-a parut prea periulos totusi  grater
plange si ii curg lacrimi pe obrajori...e in wrap, doar in body si eu is in bustiera, sa fim skin on skin.... hjarta nu avem emoticon cu inima franta...
priga superbe modelele! nu iti face griji, sunt o multime de producatori de mobila, sigur gasiti nde sa o faceti...

offfff, dragul de el grater

Blue te-am bagat si eu in lista de mess, daca vrei sa imi dai add

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2012-03-26 18:17:15)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#767 2012-03-26 18:19:29

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

cred ca numai o mama poate simti asa ceva...si e crunt sa vrei sa ii ajuti si sa nu ai cum.
imi e si frica de mom in care trebuie sa il desfac sa pape  grater oricum, am facut o legatura de toata jena, dar cand il vedeam iintins pe pat, cu ochisorii pironiti la mine si tipand, nu stiam cum sa leg mai repede.....
kata dupa florii, sau paste ca oricum nu ai nici tu timp in sapt mare, o sa dau o comanda de wrap tai. ce vreau sa te intreb, ca-s mai blonda si nu pricep din poze...wt e o bucata de material mai lata care vine pe spate si intre picioare si bretelele se petrec peste ea? sau bretelele doar le legi pt sustinere? nustiu nu-s prea clara cred ...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#768 2012-03-26 18:37:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

poke, cand vrei tu (numa sa mearga curierul, io iti trimit oricand dak e dupa mine) puss

wrap tai e un "dreptunghi" de material cu 4 capete libere in loc de bretele (2 scurte int talie, pe care le legi la spate inainte de a lua copilul, si inca 2 lungi, pt umeri, pe care le poti trece in maimulte moduri peste bb). uite din instructiuni, ca sa-ti faci o idee: http://www.wrapsling.ro/instrutiuni-uti … i-tai.html

LE: desi poate nu sesizezi din instructiuni mare diferenta fata de wrap, ESTE. sapi de partea cu tensionarea "buzunarului", corpul WT se tensioneaza f usor, tragi o data si aia-i. La wrap tre tensionare pe bucati. Pe de alta parte, la 2 ani se simte diferenta intre wrap si wt in cea ce priveste comoditatea big_smile Dar pana acolo mai aveti smile Pt varsta voastra e ideal asta, cred...

Ultima oara a fost editat de katami (2012-03-26 18:43:58)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#769 2012-03-26 18:46:45

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

musai dupa florii, ca atunci facem botezul si fac rost de ceva banuti. pfii, abia il astept! nu stiu ce coloare sa iau  lol
eu de ce oare nu vazusem instructiunile?  dumbom
merge si pe mine si pe sotoi, nu? e pe dimensiuni si el cum sunt wrapurile?
mamici stiati ca corpul vostru are capacitatea de a regla temperatura bebelului? eu nu am crezut si dupa ce pe la pranz incepuse sa se inginga fruntea, l-am luat in maieu si l-am varat in wrap. vreau sa spun ca desi ma asteptam sa se fiarba cu 3 straturi de material pe el, are temperatura normala  va  incredibil cum functioneaza legatura asta mama-copil....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#770 2012-03-26 18:50:49

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

blue, imi spui te rog de unde ai cumparat tu ricinus communis ch30?
nu gasesc la magazinele naturiste sad


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#771 2012-03-26 18:55:02

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

bubutadana a scris:

blue, imi spui te rog de unde ai cumparat tu ricinus communis ch30?
nu gasesc la magazinele naturiste sad

La farmaplus de pe Calea Bucuresti, de langa localul Nemo, in ultima statie de autobuz de dinainte de Carrefour.

Raluca, nu vad cererea ta de mess  nustiu

Azi mi-a trimis wrapul de la Ellevil, imi soseste cat de curand, sper  smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#772 2012-03-26 18:58:50

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mersi mult, blue puss
daca poti sa-mi zici si care este diferenta intre ch30 si ch15 (am vazut ca tu asta iei acum)

Ultima oara a fost editat de bubutadana (2012-03-26 18:59:14)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#773 2012-03-26 19:21:33

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Blue cererea mea ai primit-o?

Offline

 

#774 2012-03-26 19:29:44

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sunt o varza de mamica grater( l-am taiat cu unghiera in buricul degetului grater( a plans sarmanul..dar f putin...i-a trecut imediat...am zis ca ma arunc cand am vazut ce i-am facut...japan s-a enervat pe mine..acum zice ca nu e profunda rana si o sa ii treaca...parea ca ii curge sange dar s-a oprit rapid..i-am dat cu baneocin...offff grater(


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#775 2012-03-26 19:34:21

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

jaanis sad sa i treaca repede !
nu esti singura care mai greseste. eu i am prins in fermoar pielea de pe piept de a facut vanataie grater asa mila mi a fost si asa idioata m am simtit grater

Offline

 

#776 2012-03-26 19:35:31

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pokemon a scris:

musai dupa florii, ca atunci facem botezul si fac rost de ceva banuti. pfii, abia il astept! nu stiu ce coloare sa iau  lol
eu de ce oare nu vazusem instructiunile?  dumbom
merge si pe mine si pe sotoi, nu? e pe dimensiuni si el cum sunt wrapurile?
mamici stiati ca corpul vostru are capacitatea de a regla temperatura bebelului? eu nu am crezut si dupa ce pe la pranz incepuse sa se inginga fruntea, l-am luat in maieu si l-am varat in wrap. vreau sa spun ca desi ma asteptam sa se fiarba cu 3 straturi de material pe el, are temperatura normala  va  incredibil cum functioneaza legatura asta mama-copil....

la culoare e singurul domeniu unde nu dau indicatii lol

nu e pe dimensiuni, il ajunge si pe tati (are cam 180 cm lungime totala in talie si cam tot 180 fiecare bretea de pe umeri, dupa spalare). iar cand bb creste picioarele ii vor "depasi" puntea, dar prin legarea incrucisata ii poti asigura o pozitie corecta anatomic si mai tarziu. pt varsta voastra e ok asa, nu are niciun rost sa-l fac mai mare... mai mare merita facut doar daca se incepe cu un bb este 1 an jum...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#777 2012-03-26 19:43:16

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Adina grater ma simt ca naiba! El nu mai zice nimic dupa 10 min de tzatzica..dar cand vad gaurica rosie mor grater
Poke eu as lua note de primavara tummenupp


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#778 2012-03-26 19:43:17

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis, si eu l-am ciupit prima data cand i-am taiat unghiutele  sad
doamne, cum poate sa se vaite....  roll
kata, priceput!saru'mana!
janis, initial vroiam la sanius, da' acum asa m-as tavali ptin faneata de flori  chicot desi e cam in culori de domnisoara! totusi si felinarul imi place, dar si primavaa  nustiu

Ultima oara a fost editat de pokemon (2012-03-26 19:47:40)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#779 2012-03-26 19:47:23

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

janis, nu stiu daca cineva nu si-a ciupit bebicul macar o data/putin puss

io am zis ca la cul nu ma bag, ca daca sugerez si apoi pers nu-i place, ma injura pe mine rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.