homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-58


#1084 2012-03-29 23:38:37

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Fetelor ma scuzati ca eu cand criu nu ma uit la ce srcriu si am multe gredeli de tastare; eu am un cui pe cine citeste ci nu nu participa smile in dialog cu noi, ca toate avem nevoie sa stim cum se dezvolta piticii nostri. Eu zic de cum este copilul meu acum ca este cel mai mare dintre cele ce am ramas aici dar asta nu insemna sa intorc spatele si sa plec si sa uit ca sunt alt emamici cum am fost eu (ca Janis, Poke, Sweet, Onu etc).

Adinagrig tot secretul este sa lucrezi CU TINE!!! Sa te centrezi pe tine sa nu fii suparata ca Ana nu mananca., nu ia in greutate. Este tare greu, stiu dar trebuie sa intelegem ca avem copii care sunt asa, nemancaciosi. Cand ma gandesc la Sebi -Pass ma i alesinul; manaca extraordinar de bine. Carolina mea nu se atinge de mancare. Sigurul lucru pe care il cere este floricele


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 



#1085 2012-03-29 23:40:41

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

flow hjarta tu de ce te stresezi? te inteleg ca iti doresti sa " aiba  copilarie" sa faca ceea ce fac cei de 2 ani, dar , sunteti binecuvantati cu asemenea copil, mie mi se pare minunata si fascinanta fata ta, mai ales ca ii place mate rotfl...eu cred ca esti putin mai mult obosita sad...carol alege f bine ce e ptr ea, vrea "more" si ea stie si simte asta, ca si atunci cand " stop" cu mancarea smile

ruxx super bb...doamne cat imi e  de dor smile

inca nu a vomitat pustiul meu, doamne ajuta smile

va mai citesc maine, acum ma bag la matematica mea sad


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#1086 2012-03-29 23:54:55

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

poke, like multam , dar am terminat pe seara asta  rotfl2  probleme administrative  lol  si imi facusem atatea planuri si am ars si veioza

flow eu zic ca e imporatnt ce isi dorestea ea ... daca e e nefericita langa cei de varsta ei atunci ea chiar vrea si poate mai mult ... eu nu l-as opri dar nici nu l-as forta sa faca ceva ce nu-i place sau nu poate

eu ma bag langa baietii mei ca daca tot am terminat treaba si sunt cu raceala in floare, merit si eu putin somn ... azi mai mult am zacut  sad

intreb si eu ceva aici daca nu deranjeaza (daca nu e ok  mut):
voi cum dati mango la bebei ... crud sau copt? ...

am fugit , noapte buna si vise pufoase

LE: pass esti online ... plsssss come back .... i miss you

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-03-30 00:00:23)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1087 2012-03-30 00:05:59

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

alyna voi ce lapte praf beti acum?

flower, stiu am si eu momente si momente, ma mai relaxasem ca na manca si ea cat de cat ( nu mult dar era ok ) dar acum iar are o perioada cu super putin , plus perioada cu NUUU , ma cam termina, dar trebuie sa-mi revin.

pokemon, lasa ca razvanel al tau e ok, e normal sa nu mai ia asa mult, pe bune,stiu si eu un caz cand la 4 luni avea 8kg, dar dupa a inceput sa ia mai putin,

cmin eu am dat, dar copt, ii placea, dupa 1 an nu i-am mai luat, ca oriucm ei acum nu-i place nici un fruct, o sa mai incerc sa nu zic nu...

ma bag si eu la somn, noapte buna.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2012-03-30 00:07:09)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1088 2012-03-30 00:16:13

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pass, e online ?
pass, lasa prostiile, treci aici ! punish

flower, carol e "inteligenta in felul ei" ? lol esti tu modesta. mie mi se pare super inteligenta. de cate ori te citesc raman cu gura cascata. dar mai ales la ce ai scris azi despre ea ! bravo ! daca ea asa este si isi doreste "more", atunci inseamna ca e pregatita pt asta ! mie mi se pare minunata !!!! dati-o la scoala sau unde trebuie. macar sa vedeti cum merg lucrurile. eu o vad vreun viitor om de stiinta smile

eu nu te enervez, asa i ? big_smile

katami, felicitari pt baietel !!! cum reactioneaza cris acum ca vede burtica ? i ati mai spus ca va veni un fratior ?

eu am decis: raman acasa cu fata pana la minim 2 ani. strang alocatia si banii din meditatii, pt eventualitatea in care raman descoperita cateva luni. sotul nu e incantat, dar ii trece. poate invata naibi sa cheltuiasca cu masura. parca e muiere, zau !!
ana are nevoie de mine. la 1 an si jumatate sa stea cu un/niste straini de dimineata pana spre seara ?? nu se poate. eu nu pot face asta. macar de castigam bine. asa, pt cateva milioane amarate... sa chinui copilul si sa sta cu grija non stop, sa ma intreb daca i o fi bine, daca nu plange, daca se poarta bine cu ea, daca o fi trista/nefericita sau mai rau...... brrrrr..

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-03-30 00:21:20)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2012-03-30 00:17:22

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

salutare mamici, burtici si bebei dragi!  wave  puss

am primit cateva mesaje de la unele dintre fetili de aici, am inteles ca ati intrebat de mine. am intrat sa va spun ca eu ma simt tare prost ca am tulit-o asa, ca magarul si fara preaviz  tongue   dar in momentele respective in urma acelor discutii stravechi si antice am simtit ca asa e cel mai bine. NU port pica nimanui, nu sunt suparata pe absolut niciuna dintre fetele de aici care mi-au atras atentia ca ceea ce scriam si debitam eu lasa sa se inteleaga altceva, mult mai urat, desi cred ca am fost destul de transparenta si cand m-am lamentat ca nu ma descurc, ca nu sunt cu sotul acasa, cum sunt cazurile fericite, sau cu bunici pt copiii mei ( paranteza :cum am vazut in parc azi, pe cand aproape adormisem pe o banca cu sebi agatzat de mine, 2 cucoane de 70 de ani vopsite mov in cap, impingeau un leganas mic in care era UN copil- imi venea sa merg si s-o rog pe una dintre ele, ca tot erau doua la una bucata copil, sa-l legene si pe al meu cat eu ma duc in casa sa dau cu aspiratoru' si apoi sa dorm o ora lol ) dar la fel de transparenta am fost si cand am spus in repetate randuri ca imi ador copilul venit pe neasteptate, stiu cum il cheama de cand am avut testul pozitiv, nu regret nicio clipa ca s-a intamplat asa si ma rog in fiecare seara sa ma ierte Dumnezeu ca am gandit ca nu ar fi momentul pt inca un bebelus.
  Pentru mine nu conteaza deloc ca unele dintre fetele de aici au citit altceva decat am vrut eu sa transmit, ma rog, nu conteaza acum, in ziua aia m-am ofticat, recunosc,  big_smile  si am gandit ca decat sa stau printre voi in continuare cu feelingu' ca ma vedeti la minus superlativ, muma padurii, mai bine renunt la a mai intra pe aici si sanatate! acum nu ma intelegeti gresit, eu nu am pretentia sa ne placem toate cu toate si sa agream absolut orice prezenta de aici, ca nu cantam la harpa in Rai, si mai ales ca-i forum femeiesc si deci cu inclinatii la paruieli big_smile este evident ca fiecare are parerile si placerile ei, precum si rezerve si persoane pe care le evita sau cu care s-ar lua de par in real life; uite DANA de exemplu, DANA draga mea, eu nu te plac si nu te agreez si te-as bate non-stop!  big_smile  si stiu ca si inversa e valabila, fiindca nu ratezi nicio ocazie sa ma musti, dar nici nu o faci, doar imi lasi subtil un mesaj in gen "ma abtin dar asa ma mananca degetele sa scriu ceva..." . Pot sa traiesc cu asta, e ok.. big_smile  nu ma supar deloc, cum spuneam, suntem liberi sa avem pareri si placeri si neplaceri si bruiaje si interferente la greu.
Mai nominalizez pe camy,  spranceana  aici am fost f derutata, camy, daca vreodata te-am deranjat cu ceva, de ce nu m-ai tras de maneca...? Imi pare rau daca te-am suparat, sincer m-am tot gandit si nu am gasit nimic, nada. poate imi poti lasa un mesaj privat sau un mail, sa imi spui ce anume te-a suparat ca sa ma explic si, eventual, sa-mi prezint scuzele de rigoare.  nustiu
lali, am inteles ca ma tragi de maneca sa ma opresc din scris pt ca din afara se citeste... ceva monstruos lol , adina, la fel, am inteles ce mi-ai spus si nu am rastalmacit textul tau, doar ca probabil eram SI sub influenta mormonilor.
blue, e ok daca ai impresia aia, ca eu imi vad sarcina ca pe o greseala. e opinia ta, nu vreau sa incerc sa ti-o schimb. smile
flow,  puss eu de ce as scrie un sfat vreunei mamici intr-o comunitate unde majoritatea gandeste si imbratiseaza opinii care nu se intersecteaza deloc, dar deloc cu ale mele? inteleg ce spui tu, ca e urat sa intorci spatele, insa daca o proaspata mamica cere un sfat, eu scriu ceva si inca 10 alte voci spun cu totul altceva, simt ca nu ma pot integra, ca sunt "pe langa"  visslar   rau de tot, si prefer sa ma alipesc unui grupulet cu care reusesc sa am un numitor comun. zic teoretic, nu e neaparat cazul meu sau forumul de fata, dar de ce as face asa?

vad ca am scris prea mult si am uitat ce mai citisem si ce mai voiam sa adaug.
in principiu cam asta.. sa va spun ca e urat ca am plecat de pe forum asa, stiu asta si recunosc; si mie mi se pare pueril si stupid sa iti iei jucariile si sa pleci acasa, asta daca nu ai sub 12 ani.  o sa mai intru sa va salut si daca am timp sa citesc despre voi si bebei, sunt prinsa cu niste proiecte grasute care o sa imi asigure spagile nasterii, 4D-urile si chilotii copiilor lol  dar si cu alergat dupa sebi si cu treburile casei.
fug la somn ca nu am mai stat treaza pana la ora asta de la revelion.
VA PUP pe toate, va doresc tot ce mai bun, imi sunteti tare dragi si voi si forumul!  kram  puss  par

Offline

 

#1090 2012-03-30 00:30:31

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

paaaaassss smile you made my day !!!!

aia cu harpa in rai  si aia cu paruiala au fost tari de tot. rotfl
si imi place sinceritatea ta !!!
bun revenit !!

ce fac sebi si bb2 ? cum te mai simti ??

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-03-30 00:33:17)

Offline

 

#1091 2012-03-30 00:49:27

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello again
eu am ceva de lucru as aca mai bantui si pe-aici
cmin, eu as zice sa mai astepti un puc cu mango (pe un site am gasit ca se da dupa 10 luni desi eu i-am dat de pe la 8 luni)
intotdeauna i l-am dat fiert/facut la steamer (ce de altfel aproape tot ce-i dau)

Ultima oara a fost editat de bubutadana (2012-03-30 00:50:29)


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1092 2012-03-30 00:53:13

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Pasuc noi suntem surori de curatenie si, sincer, te invidiez pentru Sebica; nici nu stii cat de norocoasa mai esti fatza de mine ca baietelul tau mananca asa de bine (dar si la ce mancaruri faci tu...), Pass eu voream de altcineva, nu stiu de ce mi s-a pus pata pe acea persoana...pur si simplu mi de pare de prost gust sa nu vii si sa spui o vorba unei mamici mai tinere  smile cand tu ai experienta; si mamica ce are bb la 2-3 ani dupa tine vrea sa stie ceva, nu? de atfel persoana de care nu imi place mie deloc sta "la panda", adica citeste tot din ce postam noi dar nu vine cu nici un sfat.

Allyna eu sufar rau ca nu am fost desteapta la mate. Sper sa fie Carol, ar avea atatea avantaje in viata...

Mamici am editat mesajul meu ca asa mi se pare mie ca este mai bine. Ii merge mintea pe de o parte dar o da in parte pe de alta parte smile : nu vrea deloc la baie/olita, nu are dexteritate adica nu poate urca scarile daca nu se tine de ceva, nu poate taia cu foarfecul, nu poate tine bine carioca etc. Exista un balans in toate.

Rux  hjarta  hjarta  hjarta Sper ca la tine sa se adevereasca viziunile mele ca la Kata a fost pe invers, la Andreea nu vine barza in martie si tot asa.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-03-30 04:33:23)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1093 2012-03-30 08:34:03

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata mamici puss
Wow..ce am avut de citit de aseara pana azi smile
Poke nu fi invidioasa...de obicei copiilor nu le place baia..al meu e o exceptie..ca-s de la constanta si adoooor apa hjarta lol
Flow am priceput..deci o mama cu copil mare care nu scrie..doar spioneaza lol
Passuc puss eu ma simt sa sti pe aceasi lungime de unda cu tine...si chiar de ti se pare ca 10 zic intr-un fel si tu esti gica contra...asa e normal sa fie...e democratie sau totalitarism? rotfl glumesc,comparatia n-a fost buna..dar intelegi ce vreau sa zic

Cred fetele ca am descoperit de ce regurgiteaza asa des de cateva zile..mananca mult mai repede! In 20-30 min e gata! Atunci normal ca pana se invata cu noul ritm...da afara...eu asa zic.


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1094 2012-03-30 08:34:45

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata mamici

Pass  puss  par

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-03-30 08:50:48)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1095 2012-03-30 08:43:48

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata mamici. Nu am somn, beau cafea si ma apuc de calcat lol. Nu-i decat 2 dimineata.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1096 2012-03-30 08:49:24

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Flower chiar ca esti matinala lol Dar ma bucur ca bei cafeaua alaturi de noi.
Ne pregatim de gradi, intru mai tarziu.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1097 2012-03-30 09:10:48

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Drum bun si Maria distractie frumoasa si sa papi tot.

Adinagrig
cartea se numeste My child won't eat de Carol Gonzales. Si am inceput sa citesc din ea si atat de rau imi pare ca nu mi-am luat-o mai devreme  bang Asa de multe greseli am mai facut cu Carol de la fortza (nu de multe ori dar de vreo trei ori tot am incercat sa o fortez cand era mica) pana la mita (iti dau telefonul, iti dau bani de carusel, inghetata). Am gresit mult, sper sa nu fie cu repercusiuni prea grave.
Cat despre NU-ul Anei ai rabdare; trece si faza asta. Important este sa ai rabare.

Kata cum mai este Cris?

Pass orice ai decide si face sa nu cumva sa nu mai treci pe la diversificare macar. Sa spui ce mai papa Sebic ca asa imi fac si eu avant sa mai gatesc (ca sa nu mai zic de pofta). Si sa stii ca orice parere este importanta. Orice!
Eu nu agreez cu homeopatia, dar citesc tot ce spun fetele ce folosesc ca nici nu stii cand poate o sa ma izbesc de vreo problema si o sa iau si eu.  puss

Cmin si eu as da mango mai tarziu; miezul nu este alergen dar coaja da si de aceea trebuie sa il cureti in asa fel incat sa nu atinga iezul cutitul cu care decojesti.

Adina84
consider nivelul gradinitilor de aici net inferioare celor din Romania. De asta se plictiseste copilul meu acolo. acasa a at de gustul statului cu mama si tata; tati ii face toate cele de la joaca, cu ce vrea ea pana la stat la computer. Si mie mi-a prins punctul slab cu pipi la baie si ma manipuleaza cum vrea ea. Vrea sa citeasca o carte atunci face de-a pipi...Eu consider ca un copil trebuie sa se joace ca de invatat are timp o viata; tati zice ca ii trebuie mai mult ca se plictiseste. Noi discutam cu ea si la anul decidem exact ce facem. Stiu ca sunt ciudat dar o tratam pe C cu tot respectul, cam ca pe un adult (ca nu ii pot cere adultului sa faca pipi la Wc lol si de asta spun ca noi discutam cu ea si o intrebm ce ar vrea si ea si o pregatim usor ca sa stie ca daca o s amearga la scoala si nu vrea acolo dupa un timp este ok, putem renunat oricand.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1098 2012-03-30 09:23:43

pucca_pucca89
Hero member
Inregistrat: 2009-08-22
Mesaje: 2957

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

buna dimineatza
kata,felicitari pt putza majoreta
rux  hjarta  hjarta
pass, welcome back
blue  punish ai mai facut odata asa..zii in fata cine te sacaie si gata,si nu te mai stresa ca superi bb mic  puss


mamica de Liviu Andrei,din 01.05.2011

Offline

 

#1099 2012-03-30 09:31:32

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata
deci mai astept cu mango .. multumesc mult fetelor  puss

janis si alex regurcita f des in jur de 2 luni ... apoi s-a reglat

andreea ... sa se simta bine maria la gradi  puss

pucca  puss


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1100 2012-03-30 09:37:45

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata mamici si pitici puss

Andreed imi place mult avatarul tau hjarta

flowerpot tu la 2 noaptea ai chef de calcat lol pai iti trimit si de la mine , eu spal noaptea smile


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1101 2012-03-30 09:41:06

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neatza!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1102 2012-03-30 09:43:57

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

eu noaptea lucrez  ... eu zic sa facem un club  rotfl

razu puss
angel puss

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-03-30 09:44:18)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.