homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-74


#1388 2012-04-01 07:54:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello

neata cu"cantec" la noi grater

sanca, bine ai revenit! chiar ma gandeam la voi, ce mai faceti. fix asa si cris, are per f bune si f rele cu exact aceeasi alimentatie (el SI eu)

pass, nu te mai lua dupa prostii d-astea, or fi valabile STATISTIC... dar atat smile

adina, nu vrei sa lucrezi si la disertatia mea? lol

onu supa asteptam detalii


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1389 2012-04-01 07:57:49

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata, mamici puss
Suntem in picioare de la ora 6, in conditiile in care mi-a adormit abia la 21.10 sad Copilul asta al meu zici ca-i bagat in priza.

Papu sad grea operatie, ai avut ceva de suferit sad puss Draga de tine. Sa te faci cat mai repede bine.

Sanca, Tudi merge pe varfuri de vreo 2-3 luni si-s f ingrijorata. In proportie de sa zic 90% merge numai pe varfuri. Ceea ce nu e normal. Parca-i pitigoi. Tot incerc sa-l corectez, sa-i spun sa calce ca elefantii pe toata talpa, etc.
Ma panichez pt ca am vbit cu cineva de la ortopedie si zicea ca daca nu se remediaza de la sine, trebuie operatie la tendoanele lui Achile. grater Saptamana urmatoare am sa-l duc la un consult la ortopedie. Dar am deja un cui cat casa in inima. sad
Sper sa ma fi panicat deageaba si sa reusesc sa-l corectez cumva.

Janis, parerea mea o stii deja. puss E clar hemoragie si nu e de stat asa ca te anemiezi.

Storm puss rotfl hoata mica big_smile

Adina big_smile si Tudi mai face treaba asta cu privitul printre picioare. E asa de figura, se distreaza de minune.
Zilele astea si-a descoperit umbra. hjarta Imi arata :"Tudi-mana, Tudi-capu' " si-mi cere sa fac si eu umbre pe perete. big_smile hjarta

Onu sad despre ce e vorba?

Kata...sora mea sad puss hjarta

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-01 07:59:07)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1390 2012-04-01 08:16:24

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata  puss  kram

Onu imi pare rau, sper sa nu fie nimic grav, abia astept sa ne dai detalii.


Lucky
mai bine te duci la un control sa dormi tu linistita.
Noi am fost ieri sa ii facem Mariei taloneti pentru ca, calca cu piciorul in interior.

Kata
  supa

Maria inca doarme, uite asa imi beau si eu cafeaua in liniste.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-01 08:21:50)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1391 2012-04-01 08:23:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky hjarta (mana-capu)
ion rest... eu inca zic ca le va aranja Doamne Doamne puss

apropo de "laudat" plodutii din dotare: ai vostri cum se comporta in ceea ce priveste ORIENTAREA IN SPATIU? ori is io enbuna, ori cris e un mic "geniu" la capitolul asta... nu exagerez, trecem O DATA printr-un loc si el ne arata "drumul spre...." de depaaaaaarteee (si facand conexiuni, adica, de ex, trecem prin fata unei biserici in renovare - ultima lui pasiune, reparatul - prin fata ei, in tramvai... apoi trecem printr-o intersectie cu o strada care ajunge in SPATELE aceleiasi biserici, strada pe care am mers cu ris exact o data... si imediat semnaleaza "nenea repara dang dang" yikes ). sau imi arata drumul spre decathlon (in afara orasului la noi) din prima intersesctie, cea mai aproiata de casa noastra, si pana la ultima (si nu, nu mergem la decathlon zilnic, mergem o data la 3-4 luni). is chestii normale la copii, au ei mintea "relaxata" si tin minte fiecare detaliu din mediu, asa fac si ai vostri sau... il scot cercetas? lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1392 2012-04-01 08:26:05

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1393 2012-04-01 08:30:43

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata da, au o memorie incredibila sa stii. Si cu Maria am patit chestii de genul asta, stie drumul spre parcul din zona, stie ca daca mergem la mine la servici este un caine mare si stie drumul spre el etc

Cmin neata


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1394 2012-04-01 09:11:00

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata, asa face si Tudi. hjarta
Recunoaste drumul spre Poius=Polus, drumul spre bunica, locul in care a fost instalat bradul anul trecut (in alt cartier), drumul spre "cent(r)u", benzinaria din care-si cumpara tata "ca"=cafea, etc. Si asa cum spui tu, din diverse unghiuri si de departe. M-a surprins si pe mine prima data. smile


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1395 2012-04-01 09:20:36

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

ms puss m-ati linistit puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1396 2012-04-01 09:54:06

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neatza!
Mai, ce de cercetasi pe aici....A mea e micuta. Dar daca o intreb de pasare se uita pe geam, sus, de catel - se uita in fata blocului duipa catel. Prima data a invatat unde e Doamne-Doamne pe care il asociaza cu o icoana.


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1397 2012-04-01 09:54:43

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Faza zilei big_smile
Imi zice puiul "caca" si zic hai sa-l pun pe olita sa vedem...si...FACE! big_smile
Il felicit, il implic in curatat, spalat, ii explic cum sta treaba cu canalizarea, etc...copil multumit, mama fericita.
Buuuun smile
Si cum eram noi asa in faza de culutz gol in prosop, pregatiti sa punem pampersul zice al meu "oitza" la care eu, toanta zic "undita?". Copilul se uita la mine cumva contrariat si-n secunda urmatoare imi face o placintica direct in prosopel. big_smile (scuze de detalii, dar nu am cum sa surprind altfel...dragalasenia momentului). rotfl
El saracutu m-a anuntat ca mai e unul pe teava si cerea olita, dar eu toanta i-am oferit...undita. big_smile

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-01 09:55:38)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1398 2012-04-01 10:01:08

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata  mornincoffee sunt treaza de la 5, atunci s-a trezit Vlad si a inceput sa urle ca vrea leganat pe picioare. L-am leganat o ora si n-am mai putut, a vrut sa-l ia sotul si el nu si nu si a inceput cu urlete. Am reusit sa-l calmam pe la 7:30. Si uite asa sunt praf  supa

Offline

 

#1399 2012-04-01 10:04:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky hjarta
ruxx, si v? grater da' ce e, ceva in aer?

razu hjarta (cris se uita la icoane si zice "nenea". io-l corectez mereu, "mnu e nenea, e Doamne Doamne". el: "nenea Doamne Doamne" rotfl

noi ne pregatim de mers la "dang dang", ca tot veni vb de Doamne Doamne (dang dang fiind locul unde:
1. exista BOXE rotfl
2. se mananca piiin (paine) de la parintele
3. se aud clopotele (de unde si den plastica lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1400 2012-04-01 10:11:17

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata si de la noi
am avut iarasi o noapte horror.. fara sa imi dau seama care a fost motivul cu certitudine. simt ca imi pica ochii in gura.. ca sa nu vorbesc ca am luat 2 guri de cafea si m-am dus la baie sa vomit  supa

off lucky ma sperii cu mersul asta. exact asa face si daria, parca e pitigoi. mie nu mi-a venit descrierea asta. pe mine ma mai incurajeaza putin faptul ca ai mei imi spun ca am mers pe varfuri pana la 2,5 ani de toata lumea se uita lung la mine. si la un moment dat am depasit aceasta faza, fara nici un ajutor si credeti-ma acum am un mers absolut normal. bravo pt caca la olita. apropo de mama toanta si eu am patit-o intr-o seara dupa lapte ii face cu manuta papa la taticu, il pupa, ne zicem noapte buna si eu raman sa o culc. stateam in pat amandoua si ea imi tot zicea "tata, papa!".. eu o aprobam ca da.. i-am facut papa la tata si acum dormim. mai treceam 5 minute.. iar imi zicea tata papa.. pana cand intr-un final am zis hai fie.. si i-am zis sotului sa ii aduca in sticla putina apa. nu de alta dar ea cand spune papa poate insemna:apa, mancare, capac, si pa-pa in sens de la revedere. i-a adus sotul apa, a baut cam 50ml si a adormit instant. ma simteam atat de proasta ca n-am inteles-o

fetelor, voi ce mai gatiti?! eu zici ca m-am tampit. nu mai am pofta de nimic.. dar nici nu stiu ce as manca.

si daria recunoaste multe. la noi problema e ca nu prea vorbeste. intelege tot de ma si mir uneori. am cate o discutie cu sotul si o vedem ca ne intelege si se indreapta spre ceea ce am discutat cu el. insa nu vrea sa spuna mare lucru  nustiu

onu, sper sa nu fie nimic grav.


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#1401 2012-04-01 10:18:07

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Kata puss Cris hjarta
Ooo la faza cu icoanele si nenea era sa faca soacra-mea cu inima big_smile Ii tot arata lui Tudi o icoana si-i spunea Doamne-Doamne si Tudi imediat, foarte rastit "nenea"! Soacra nu se lasa si iar ii spunea: "uite-l pe Doamne-Doamne" si al meu pui "nenea" big_smile Si tot asa pana cand puiul a zis "nenea Done-Done" rotfl

Daria hjarta Sanca, cica ar trebui sa-i invatam sa calce pe toata talpa. sad Eu acum incerc sa-l fac sa imite elefantii, soldatii, etc.
Io is f speriata de cand mi-a zis nenea ala de la ortopedie de operatie. Excus asa ceva! sad
Am citit ca mersul asta pe varfuri il au copiii f curiosi...

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-01 10:20:54)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1402 2012-04-01 10:18:45

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata wave cascat + emoticon obosit rau

S-a culcat Alexandru la 23 aseara si la 6.33 a fost fresh (nu mai adaug trezirile de peste noapte sad )

Am citit pe sarite si vad ca Onu are ceva probleme cu eco cesafac , sper sa nu fie grav.

Pare rau de noaptile voastre urate sad


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1403 2012-04-01 10:21:22

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Stiu de ce nu au dormit bebelacii...luna plina. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1404 2012-04-01 10:28:38

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

neata!
onu, imi pare rau, sper ca nu e nimic grav!
da' pe bune ca ma speriati, eu stiam ca se face la 4 luni eco asta si nu mi-a zis nimeni sa il duc nmai devreme... nustiu
vai, ce dulci sunt bebeii vostri hjarta
imi pare rau pt noptile grele! noi ne culcam la 7.30-8 (cand e soarele ditamai pe cer lol ) il trezesc eu pe la 11-11.30 cand ma duc la nani sa ii dau tzatzi si apoi el se trezeste doar la 4, papa si dimi la 7-8 trezirea....iar acum a inceput sa doarma si ziua cate 2 ore, 2,30 legat!!! nu imi vine sa cred! evident, de ff multe ori dorm si eu cu el lol singur s-ar putea sa doarma mai putin, ca isi mai pierde suzeta si o cauta smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1405 2012-04-01 10:33:48

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Onu, astept sa ne spui detalii, sper sa nu fie grav.

Lucky, Vlad a mers pe varfuri pana pe la 1 an jumate si dintr-o data a pasit normal fara niciun ajutor.

Sanca, ce nopti aveti si voi  supa

Andreea, Vlad doarme 3 ore ziua.

Offline

 

#1406 2012-04-01 10:35:14

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Poke, mie mi-a spus o dr radiolog de la spit de copii ca echo de sold se face pana la 3 luni.
Il dusesem si eu pe pui la control la ea, pe la 3 luni jumate si mi-a zis ca nu-i mai face echo pt ca e neconcludent ca incep sa creasca nu stiu ce muguri si-i da fals rezultat. Zicea ca dupa 3 luni se poate verifica soldul numai cu radiografie. sad

Rruxxy puss faza la noi e ca pana la un an si vreo 5 luni a mers cat de cat normal si acum, de 2-3 luni, a inceput sa mearga pe varfuri. sad
Daaar, Tudi a inceput sa mearga cand a dat frigul. Deci haine groase, cizme, etc. Pe afara l-am scos mai mut in brate, pe saniuta... Chiar nu-i placea sa mearga pe jos, prin zapada. sad
Ma gandesc ca poate nu a avut cand si cum sa invete sa mearga corect. sad

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-04-01 10:38:02)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.