homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-101


#1901 2012-04-13 18:15:00

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Insistati atat cu lenea ca m-a luat si pe mine si trebuie sa fac maioneza pentru salata ufff ca nu e al meu acasa ca o facea imediat  bang

Sa iti traiasca fetita Onu, sa va bucurati de ea  al9leacer

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-04-13 18:18:26)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 



#1902 2012-04-13 18:16:13

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Rave hjarta Mi s-a facut pielea de gaina

Eh Rrammo, nu toti ne putem bucura de dulceturi home made. Eu ma multumesc si cu cele de la magazin tongue

Onu, acum am vazut ce ai scris. Sper sa ai dreptate si la Pastele viitor sa nu am timp decat ptr bebe si sot hjarta Sper sa nu fie totusi Pastele Cailor

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-04-13 18:28:47)

Offline

 

#1903 2012-04-13 18:34:35

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Happy, scuze, dar am r?s la asta cu Paștele Cailor...știu că nu era o glumă.

Ramo, prima zi ce cm rotfl2


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1904 2012-04-13 18:36:00

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Iar asta este pt Elena: "O femeie care urma sa fie parasita de sotul ei, deja devenit ?absent? si distant, si-a trait zilele pana la despartirea anutata printr-un ?ultimatum? in felul in care isi vedea sotul cu toate calitatile sale, ca-si-cum ar fi fost cel mai atent si mai iubitor. Ea s-a comportat normal, fara sa fie critica sau carcotasa, privindu-l asa cum facuse pe cand relatia lor era frumoasa. In intervalul de timp cat mai ramasese pana la despartirea fixata de sot, acesta s-a schimbat, redevenind omul dragut si atent dintotdeauna. Asta pentru ca ea il privise ca-si-cum era cel pe care il luase de sot, cu ani in urma."


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1905 2012-04-13 18:37:42

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Rave tummenupp


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1906 2012-04-13 18:39:37

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Onu hjarta hjarta ce frumos! E primul Paste cu Anto,deci cu atat mai special smile

Happy puss ai sa vezi ca o sa ai si tu un iepuras mic la anul de Paste. smile

Eu nu stiu ce am dar in ultima vreme ma gandesc tot mai mult la mine,la familie ,la un posibil copil.n-as vrea sa ma grabesc dar simt (iar) ca nu o sa am viata lunga sa ma bucur de toate.mi-e ca ma stresez cu job-uri,cu aranjat de casa,etc si pentru ce?
Mi-e frica de tot ce urmeaza,mi-e frica... nu ma bagati in seama,m-a lovit un val de melancolie,de tristete,dar trece.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1907 2012-04-13 18:45:46

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Ramo, si pe mine m-au incercat tot felul de sentimente zilele trecute, insa mi-am amintit de lucruri frumoase, am citit ceva frumos in fiecare zi...si am inceput sa vad altfel lucrurile. E pacat sa stam tristi!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1908 2012-04-13 18:46:26

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Ramo, tuturor ne e frică de necunoscut. Te vei zbate pentru un z?mbet al copilului tău, pentru o ?mbrățișare venită din suflet, pentru un MAMI; TE IUBESC!, pentru ziua ?n care va ?ncepe școala, pentru ziua ?n care vei astista fericită la căsătoria ei, pentru momentele ?n care ?ți vei vedea pentru prima dată nepoții, pentru o viață grea, dar at?t de plină de bucurii și ?mplinir!


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1909 2012-04-13 18:49:45

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Storm big_smile Ai ras, ai ras, doar nu tu-oi pune la colt
Mi-am aminitit ca si Pastele cailor exista, crede ca popular se zice "Ispas" dar nu mai stiu exact cand e tongue

Rave, mereu ai un sfat bun, o morala smile

Rrammonici, iesi din butoi si nu te gandi la prostii. Nu ai de unde sa stii tu cat de mult o sa traiesti
Mai degraba bucura-te de viata, fa un bebe daca asta iti doresti, dar nu incerca sa "prevezi" tu ce iti rezerva viitorul

Fetelor voi fierbeti legumele in coaja sau decojite? De regula, le curatam inainte sa le pun la fiert, acu le-am pus in coaja, dar le-am spalat bine. Numai ca am vrut sa mananc un morcov dar e absolut imposibil. Are un gust oribil. Nu il pot asocia cu nimic, dar e ingrozitor.

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-04-13 18:51:43)

Offline

 

#1910 2012-04-13 18:51:35

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Ispasul nu e c?nd se taie porcul ?nainte de Crăciun? cesafac....Să nu r?deți tare


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1911 2012-04-13 18:52:00

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Storm, atunci e Ignatul rotfl

Offline

 

#1912 2012-04-13 18:53:54

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Hell,m-ai facuut sa plang...foarte frumos ce ai scris.
Chestia e ca mai tare decat frica de necunoscut e frica de moarte. De cand l-am pierdut pe tati si am trecut prin atatea boli,am stat atata prin spitale,m-a luat o frica groaznica.hai sa nu zic ca nu trece zi,dar saptamana nu trece fara sa ma gandesc la asta! Mi-e teama ca o sa ajung sa implor ai sa-i cer lui Dumnezeu sa-mi mai dea zile sad zici ca sunt pe moarte si eu nici macar nu stiu ce am. Vreau sa stau si sa am grija de familie.dar daca fac un copil si il las repede fara mama? Nu stiu...ma incearca tot felul de ganduri si sentimente...desi nu am mai scris pe aici,tot am mai avut astfel de stari.da' am zis sa incerc sa vad si partea buna a vietii,sa nu ma mai plang mereu.dar acum..,am simtit nevoia sa plang,sa spun ce am pe suflet,sa ma descarc.


Hell,tu ma faci sa plang,tu ma faci sa rad cu iepurasul tau lol

Happy,morvovul il curat inainte sa il fierb,altfel imi pare si mie ca are gust aiurea.cartofii ii fierb in coaja,si separat de morcovi.

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-04-13 18:57:04)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1913 2012-04-13 18:58:18

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Ispasul nu e c?nd se taie porcul ?nainte de Crăciun? cesafac....Să nu r?deți tare

Ramo kram


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1914 2012-04-13 18:59:32

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

am revenit,ausei un musafir neasteptat smile
angel ii dau acum mesaj hai sa ma f...,vine si pleaca apoi rotfl2
ispas...ignat...pastele cailor rad de mor jur rotfl
ofofof prin ce ati scris pe aici mi-a trecut instant supararea pe al meu jur puss
rave hjarta aiacu praful m-a terminat,off ce versuri adevarate,cand ma gandesc ca eu sunt obsedata de ordine cum ma trezesc sau prima lucru care il fac cand vin de la munca e sa fac ordine,iar al meu imi zice facem mai incolo sau maine dar eu nu si nu ca imi sta pe cap bang realizez daca o mai tin asa viata imi va trece facand ordine
am sa incerc sa trec de obsesia asta sa ma schimb smile
ramo si eu cred ca am nevoie de psiholog ca mereu am ganduri negre mereu mereu,ma gandesc ca daca eu sau cei apropiatii mie sunt bolnavi,eu am facut o obsesie din gandurile astea si o panica continua sad

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-04-13 19:02:04)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1915 2012-04-13 19:04:40

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Rrammo puss Fiecare are destinul lui, nu trebuie sa traiesti cu frica.

Si eu de cand eram mica traiesc cu impresia ca o sa pierd pe cineva drag. Mai intai imi era teama ptr mama mea, acu ptr F. Dar evit sa ma gandesc, daca imi trece asa ceva prin cap imi caut treaba. Ma gandesc la altceva. Pana la urma, daca e sa se intample ceva, se va intampla oricum. Macar cat avem de trait sa incercam sa ne facem viata mai frumoasa.

Ales chicot Eu nu sunt chiar disperata disperata cu curatenia, dar ma enerveaza de mor ca desi incerc sa le asez mereu, sa curat, dezinfectez, sterg, parca tot nu e perfect curat lol

Ales, Rrammo puss Nu va suparati ca zic asta, dar acu ca citesc ca si voi va panicati pe asemenea subiecte, ma simt mai normala rotfl Chiar credeam ca numai eu pot avea astfel de ganduri

Ultima oara a fost editat de be_happy (2012-04-13 19:05:41)

Offline

 

#1916 2012-04-13 19:22:50

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

eu nu mai ma simt parasita rotfl din contra acum prea sunt bagata in seama
mika urla ca vrea la mine , lu ana ii e frig , telefonul suna ca disperatu bang deci nu e ziua mea buna


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1917 2012-04-13 19:24:28

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

happy mie nu imi place sa fac curatenie rotfl mie mama vine si imi spala geamurile de la balcon ca mie imi e frica sa ies asa ca ea pe geam si imi freaca pe unde se face mizerie rau
dar mie imi place si sunt obsedata de ordine,gen sa fie toate la locul lor sa fie praful sters nimic pe dulap la bucatarie si sa se intretina curatenia facuta de mami smile sunt o nesi stiu big_smile
happy si eu ma simt bine cand aud ca mai sunt persoane ca mine si asa ca si tine mereu imi e frica pt al meu sau parintii si fratii mei sa nu aiba ceva sa ii pierd
iar legat de obsesii cred ca intrec pe toata lumea,am spart usa de la casa odata crezand ca e tata inauntru si daca aud vreo salvare sau pompieri in toiul noptii si nu dorm sun pe fratimiu sa vad daca e totul ok.
nu va dati seama cate injuraturi imi iau de la fratimiu pe chestia asta cand ii suna telefonul la 3 4 dimi chicot


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1918 2012-04-13 19:24:47

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Happy rotfl rotfl zau ca m-ai facut sa rad.
Ales,eu cred ca inainte de un psiholog,noi insene suntem cele mai indreptatite sa ne ascultam.tu stii cel mai bine cum esti,nimeni nu te cunoaste mai bine ca tine.eu raman la ideea ca singura imi revin,mai ales ca nu sunt ganduri continue,nu e o depresie in fiecare zi.ca tot omul,am si eu gandurile mele(negre),frustrarile,supararile mele si sunt trecatoare.cand oi cadea de tot pe fundul butoiului,atunci cer si ajutor.pana atunci incerc sa ma ridic singura rock asa sa faci si tu smile

Ales smile cat de bine te inteleg. Asta cu salvarea o am si eu.de cand cu tati,tresar de fiecare data cand aud sirena.nu mai zic ca prima data cand am mers cu ambulanta dupa ce a murit tati,am zis ca mor.e ingrozitor sad
Am si eu niste fobii de mai mare rasul sad

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-04-13 19:30:11)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1919 2012-04-13 19:29:20

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

ramo da sper sa imi revin curand ca daca nu o sa va scriu de la balamuc rotfl


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.