homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-143


#2699 2012-04-16 21:15:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

off  spermatozoid  spermatozoid  spermatozoid  spermatozoid sa mai curteze ovulul sa-i dea  sexinpat  sexinpat  sexinpat  sexinpat  sexinpat la ovul lasa curtatul , de partea asta ne ocupam noi chicot  chicot  chicot  chicot
off e grele rau fetele , mai glumesc si eu dar e jale jeluita cu noi, off, dar si cand o sa stam cu burta la soare ,
elena am si eu o prietena cu ovare polichistice care avea ciclul la 28 zile fix , mereu l-a avut asa .si aramas insarcinata din intamplare  dar dupa 6 ani de contact neprotejat , eu nu s-a ferit niciodata , si pana la urma a ramas anul trecut
imi dadea mie testul ca ea nu vroia  bebel.ne intarziase la amandoua si am facut teste amandoua odata eu negativ , eaa pozitiv , mda incepuse cu plansul ca ea nu vrea , ca ea vrea sa faca altele , si nu mai zic restul , ma mir cum in ziua nu m-ama aruncat de la balcon cand mi-a zis ca ar vrea avort  supa  supa  supa  supa si acum are bebel de 3 luni cred  supa  supa deci ...ovare polichistice, poate sa fie si asta , sa dea menstra lunga dar cred ca nu in toate cazurile .
mie nu mi-a zis niciun doctor ca am ovare polichistice , dar mama mea a avut mereu ciclurile cat parisul . cand a ramas cu mine habar n-a stiut
diri noapte buna
hell  bis
maya poop


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#2700 2012-04-16 21:16:39

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

raveca,vorbeam si eu nonsensuri pe aici.dupa ce m-am bagat la jet zdravan intravaginal in perioada fertila,o sa vina bebe dar nu luna asta.adica am bagat irigatorul putin mai mult

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-04-16 21:18:12)

Offline

 

#2701 2012-04-16 21:17:11

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Noapte buna Time si Elena, somn usor si un pupic pe obrajor puss
Ce e histerosonografia Rave? stiam ceva de histerosalpiograma daca nu ma insel

Clara  punish  te-ai spalat ????  dumbom

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-04-16 21:19:39)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2702 2012-04-16 21:19:09

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

rave care-i diferenta dintre histerosalpingografie si histerosonografie?aia ce mai eee? hmm  hmm  hmm  hmm  hmm  hmm


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2703 2012-04-16 21:19:11

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Clara, lasa ca poate gigeii au fost puternici sa s-au agatat bine. chicot

Cristina, histerosonografia este cea mai modernă metodă ecografică, minim invazivă care permite identificarea cu mare acuratețe a modificărilor de la nivelul cavității uterine și studiul permeabilității trompelor.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2704 2012-04-16 21:19:55

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

rave,poate.vedem.ce o vrea si DD

cristina,da.dar eu nu fac asta aproape niciodata.insa in z12 cu 2 zile inainte de ovulatie am avut o secretie alb-galbuie si multa dar neiritanta si nemirositoare si m-am gandit ca din cauza secretiei spermatozoizii nu vor mai ajunge la intrarea in colul uterin.si vreo 3 ore de la contact am bagat irigatorul cu bicarbonat si am pus un meclodin.atat m-a dus capul  bang

Ultima oara a fost editat de ClaraAngel (2012-04-16 21:23:45)

Offline

 

#2705 2012-04-16 21:20:09

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

rave ..super explicatie si acum vin eu :ddoooooiiiiiiiiiiiiiii...douaaaaaaaaaaaaaaaaa rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2
rave si  se foloseste solutie de cntrast ca la histeroslpingografie?sau doar eco?
unde se face ?vreau si eu

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2012-04-16 21:21:46)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2706 2012-04-16 21:21:08

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Ma bucur ca e un eco  pentru ca Histero cealalata tongue stiu ca consta in introducerea unei solutii albastre in trompe .... si imi da fiori cesafac


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2707 2012-04-16 21:22:52

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Si la histerosonografie se injecteaza substanta de contrast, dar se pare ca nu e o procedura dureroasa. Desi la telefon mi s-a zis ca s-ar putesa sa mis e faca anestezie generala. cesafac
Aici descrie cum se face : Investigația este efectuată de către o echipă formată din medici ginecologi și medici imagiști ? ecografiști, ?n cabinetul de ecografie. Medicul ginecolog inseră prin colul uterin un cateter (tub) ?n cavitatea uterină, prin intermediul căruia va injecta soluția sterilă de contrast ecografic. Substanța de contrast va contura interiorul uterului și al trompelor uterine, iar dacă trompele sunt permeabile, se va ?mprăștia ?n cavitatea abdominală. Medicul radiolog ?nregistrează ecografic imaginea obținută.

Rozi, la tine poate nu mai e nevoie. chicot
Se face pana in ziua 10 a cm-ului. Eu una o voi face la Medlife dar poti sa o faci si la Regina Maria.

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-04-16 21:25:14)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2708 2012-04-16 21:24:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

cristina eu cand am facut histero erau cate 2 asistente in laterale si una la capul meu si ma gandeam eu ..ce curioase-s astea , dar ele stateau sa ma tina in caz de dureri insuportabile  cesafac  cesafac  cesafac  cesafac dar nu a fost cazul , ca a fost bine


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2709 2012-04-16 21:24:49

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

ROZI,  tot zuză ai rămas rotfl2 azi la ea...dooiii, dooouăăăă....n-ai pricipit a? știiceva? nici io.

Time, Elena, somn ușor!


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2710 2012-04-16 21:28:07

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

pardon hell zurla  chicot  chicot  chicot  chicot  chicot
am cam pricipit , dar durerea e provocata de la solutie , pt ca daca trompa e infundata  , solutia impinge pana iese inapoi , la mine s-a dus saraca toata , a fost bine , dar mie nu mi-a facut ecografie ci m-a filmat ca la plamani , cu ecograf nu stiu cum este


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2711 2012-04-16 21:29:02

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Pare usoara, numai ca e ciudat ca o sa iti faca anestezie. Nu ar trebui sa fie dureroasa dar ar trebui sa intrebi si riscurile.
Clara nu in fiecare luna avem acceasi secretie la ovulatie , inainte sau dupa, si trebuie sa ne lasam corpul sa raspunda el cum stie mai bine.Eu imi mai introduc degetul  sa vad daca e mucusul la ovulatie .. si al meu ma cearta rotfl ca stric mediul mucusului si il imputinez rotfl rotfl .. dar cu rusine pot spune ca ani multi ma spalam intravagina sad  ca mai tarziu sa aflu cat de rau e .... cum mi-a spus un medic " vaginul e ca si ochiul, cum iti curge ochiul si se curata asa e si vaginul" .. smile


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2712 2012-04-16 21:31:03

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Poi rozi, atunci ai făcut histerosonografie....cea cu eco e histreosalpinografie...sau nu?   să nu r?deși tare


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2713 2012-04-16 21:31:21

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Cristina, pare usoara, dar probabil ca stiu ei ce stiu cand au zis de anestezie.
Eu nu ma spal inauntru. Mai folosesc odata pe luna sau la 2 luni irigatorul si fac spalaturi cu femigin B.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2714 2012-04-16 21:34:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

cristina eu am fost cu prietenele mele in facultate la o doctora in galati , si ne-a pus pe toate pe rand la consult si ne-a intrebat:mai fetito tu te speli?????????????????????? rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2 si io ii zic : DA !!! cum ??????intraba ea .io: cu miniirigaor : GRESIIT FETITO ..TREBUIE SA TE SPELI CU DEGETUUUL !!! rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2 si imi arata in aer cum rotea degetul...uite-asa se te speli.. chicot  chicot  chicot  chicot m-am lesinat de ras cu fetele .apoi intreaba  in urechi te speli ?eu..daaaa..pai daca in urechi te speli .care e gaura asa sa te spli si acolo..m-am lesinat de ras!!!dr.docan o cheama pt.cine e din galati  chicot  chicot  chicot  chicot  chicot  chicot  chicot deci halal cultura fetele ..ce sa mai crezi?

hell eu am facut histerosalpingografie , eu am ras ca era o explicatie super traznet daca ma pui pe mine sa explic, explic ca mamarea ,
la mine m-a fotografiat cu raze ca la plamani nu mi-a facut ecografie

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2012-04-16 21:37:32)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2715 2012-04-16 21:36:42

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Mie mai nou mi-a zis dr sa nu mai ma spal nici cu geluri intime ca au nu stiu ce in ele. A zis sa folosesc sapun de copii.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2716 2012-04-16 21:36:54

ClaraAngel
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-03-18
Mesaje: 744

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

cristina,daca s-a intamplat sa imi distrug sansele luna asta,raul e deja facut.nu o sa mai fac asta vreodata

Offline

 

#2717 2012-04-16 21:37:08

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

rotfl rotfl rotfl radem noi dar doamne fereste sa picam pe mana medicilor de genul asta

Nu se stie niciodata Clara, poate a  nu a contat sau poate nu ...eu nu mai mai spal de ani buni , cu absolut nimic , nici cu degetelul  rotfl2 se curata ea cand are nevoie si pentru a ma simti eu bine imi pun absorbante zilnice, inainte exageram cu spalatul, la fiecare dus sau contact ma spalam  bang , rusinica mie  rodnar

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-04-16 21:40:13)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.