homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-17


#305 2012-04-06 18:55:07

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

hello fetelor
    mada la multi ani in avans  birthday  party sper sa ti se indeplineasca visul cat mai repede. 'mesc de praji
    diri petrecere frumoasa la botez si drum bun spre destinatie. sper sa fie de bun augur legea asta schimbata
    buck ma bucur ca e totul ok cu analizele. naspa pataniile cu mama ta, dar in tara asta te poti astepta la orice. iti dau dreptate legat de shopping, chiar si o lenjerie noua iti poate aduce o zi mai senina daca stii ca e pentru sufletelul tau. eu una asa ma simt. cand nu prea stam bine cu banii, iau de unde n-am si imi cumpar ceva o soseta macar. clar se schimba treaba dupa
    mayya distractie placuta la piscina
    sonia spor la lucru pana iei vacanta. lasal pe al tau lejer daca ii face placere sa se duca cu masina sau sa se mai uite pe la ea, poate asta e oaza lui de liniste. si la mine in zona se anunta lapovita si ninsoare de duminica forgetit
     angel sa va fie de bine shopping-ul
     clara sarbatori fericite
     cris  goodluck cu dosarul
     hell si noi am schimbat azi cauciucurile  chicot
     ales multa sanatate
     elena daca se vrea se poate. al tau insa prefera sa mai copilareasca putin din cate vad. ai mare grija cum il iei in asa fel incat sa va intelegeri, nu are rost sa stati in certuri si suparati. daca nu merge la munca nu-i mai da bani big_smile ca tot zici ca ati stat pe banii tai, ia lasa-l 2-3 zile fara bani, fara mancare gatita si pentru el ca sa inteleeaga cum e fara nimic. sau poate e descurajat de situatia din tara, uite de exemplu sotzoiul meu cauta din august sa isi schimbe job-ul cu ceva mai bun, a trimis nenumarate cv-uri peste tot in tara si absolut nici un telefon macar nu a primit pana acum. insa fii alaturi de el, incurajeaza-l, daca vrea un job pur si simplu care sa nu fie in domeniu sunt sanse f mari sa gaseasca, mai ales ca se deschide palas-ul, am tot vazut anunturi de angajare. ingineria nu e grea big_smile sau mai bine spus, nu e grea in ochii aluia de-i place. pot sa intreb cum a ales el facultatea?
     onu spor la pregatiri
     happy iti dau dreptate cu importanta diplomei big_smile
va pup pe toate


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 



#306 2012-04-06 18:55:19

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Asa e Elena, trebuie sa ai noroc, deschidere ca sa te poti plia si pe altceva decat ai invatat si daca se poate un atu...Ah si sa fii dispus sa accepti un salariu modest ptr inceput cesafac

Trebuie sa fac mancare si nu am chef deloc sad

Offline

 

#307 2012-04-06 18:57:42

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Poi și tăcerea ?și are rostul ei. Și ?ți dă ție timp să te deschizi. Mă bucur că te-a ajutat. Și sper să mai mergi dacă vei avea nevoie.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#308 2012-04-06 19:01:48

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Green..iti spun cum a ales facultatea: noi nu am facut matematica din clasa a 10-a..iar taica-su a zis sa vina la facultatea asta ca el era in anul 4 cand sotul era in anul 1... Ca o sa-l ajute, ca e usor, ca nu se face matematica.   
De fapt se fac vreo 3 tipuri de matematica plus fizica, care e si aia bazata pe mate yikes   
Adevarul e ca l-a mai ajutat din cand in cand dar e imposibila facultatea aia...cum naiba sa scrie profesorii carti si sa te oblige sa le cumperi, carti de 200 de lei bucata !!! 
si e si descurajat de tara sotul... a lucrat pe santier o luna si a primit 200 de lei. se trezea la 5 dimineTA.... Acum alt serviciu, de-l cheama odata pe luna..si i-a zis ca va lucra in fiecare zi aproape. Bataie de joc.

Hell, multumesc ca m-ai sfatuit sa merg la ea. Mi-a plcut.

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-04-06 19:03:14)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#309 2012-04-06 19:02:10

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

happy hai cu spor ca si eu fac maine big_smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2012-04-06 19:05:16

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Grreen puss

Și al meu e total demoralizat de situația din țară... Ar vrea să-și deschidă firmă..eu nu prea am curaj, de fapt nu prea am ?ncredere ?n simțul lui de răspundere, nu prea ?l văd descurc?ndu-se...și nu pot renunța la serviciul meu să ?l ajut...


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#311 2012-04-06 19:05:58

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Hell, eu nu as avea curaj se deschid o firma


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#312 2012-04-06 19:06:53

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Happy,fugi si fa mancare diablo
Eu m-am plictisit...aatept sa vina al meu,mai mananc cu el o data si ma bag in pat.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#313 2012-04-06 19:08:32

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Eu azi am in plan sa fac lasagna... dar trebuie sa imi dea sotul carnea prin masina de tocat si e plecat de dimineata.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#314 2012-04-06 19:09:49

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

mno, daca nu se mai pune in calcul posibilitatea de a face o facultate care sa ii placa ajung la vorba aia: fiecare si-o face cu mana lui big_smile voi va stiti cel mai bine problemele insa eu daca as fi in locul tau, as reactiona cum am zis mai sus smile taiat orice sursa daca banii sunt munciti doar de tine daca de vorba buna nu asculta. trebuie sa il faci cumva sa constientizeze importanta familiei care vine la pachet cu muncitul ca nebunul ca deh, nu stai la calculator sa te joci si te plateste cineva. si eu ma gandesc in felul urmator: stiu ca cel putin tu vrei un copil, probabil si el. am prins discutia cu rezerva de bani cand a intrebat happy insa el e constient ca banii aia in cateva luni se vor termina? i-ai adus asta la cunostinta? l-ai intrebat cum isi va creste copilul? chiar sunt curioasa de raspuns. zic asta in speranta in care macar asa va simti un imbold


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#315 2012-04-06 19:13:23

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

dance intra in vigoare noua lege a adoptiilor.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#316 2012-04-06 19:16:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Green, el ar vrea sa munceasca..dar in strainatate unde sa fie platita munca nu ca aici ca munceste o luna pe 200 de lei. Iar din banii aia pusi deoparte am luat doar de psiholog..In mod normal i-am pus deoparte pentru a ne face casa...ma rog, pentru a incepe sa construim  o casa, dar daca vine bebe nu vom avea de ales.
Oricum, vreau sa plec tar mai repede din apartamentul socrilor, ca ei nu ne vor aici.
Zic ca au muncit o viata, au luat 3 case : una pentru ei si cate una pentru cei 2 copii... dar nici nu ne lasa sa vindem si sa ne mutam unde vrem noi. Eu vor sa traim fix in casele astea care le-au luat. NEAPARAT pe langa ei


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#317 2012-04-06 19:16:53

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Wild, daaa..știm...dar place de tine că ?mparți cu noi bucuria pusspuss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#318 2012-04-06 19:17:26

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

green,multumesc puss da,masina e oaza lui de liniste.dar consuma motorina prin oras...oricumnu am ce-i face.nu are alte apucaturi.in afara de faptul ca inca fumeaza...

wild,in ce consta?

nasol,elena,cu socrii.da daca n-aveti unde sta.ca asa va bagati pu..si plecati!

eu nu avuseicand sa fac nici ciorba azi.asa ca maine fac si ciorba si mancare.si trebuie sa merg si la scoala.ca se intalnesc colegele mele de fac si ele dosaru.si mai am de intrebat.nu stiu cand oi face tot.

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-06 19:20:27)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#319 2012-04-06 19:18:18

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Green, pai si maine voi face mancare grater Acu trebuie sa fac ptr diseara.

Si tocmai mi-am dat seama ca tortul pe care vroiam sa il fac nu merge facut intr-o singura zi. Iar duminica nu mai am cand grater Si nu am tot ce imi trebuie ca sa fac crema in seara asta. Si si si bang

Storm, depinde ce firma. Nu orice merge. Depinde mult si unde ptr ca in multe orase, pe anumite domenii piata e acaparata de cei vechi. E riscant dara daca stiti bine ce faceti, merita!

Green  ce energie emani. lol

Offline

 

#320 2012-04-06 19:21:33

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

si eu mai avusei 4 cotoiase si le fac cu pesmet.si cate un ou.ca nu mai am altceva.cu castraveti murati.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#321 2012-04-06 19:23:28

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Eu pana luni nu mai gatesc big_smile am scaPat rodnar


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#322 2012-04-06 19:23:32

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

sonia iar cotoiase rotfl ced ca maine fac si eu


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#323 2012-04-06 19:24:51

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Angel ce avatar frumos hjarta cu mami si mika


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.