homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-42


#780 2012-04-09 22:17:51

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

hell chicot si mie cateodata imi vine sa fug in lume cand ma enerveaza al meu rotfl


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 



#781 2012-04-09 22:19:27

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Cris, frumos zis

Ramo, traduc pentru licenta o carte puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#782 2012-04-09 22:21:28

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

storm, da-i mai tare ca uneori e nevoie... smile

eu ies fetele,
noapte buna tuturor puss
wave


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#783 2012-04-09 22:24:50

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Mutumesc mult de tot la toate ca mi-ati fost alaturi! puss  puss puss puss puss puss
Ma duc cu Eric la nani, ca suntem amandoi obositi...o seara frumoasa si o noapte usoara!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#784 2012-04-09 22:28:28

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

cris,buck nopate buna puss
si eu ma retrag puss noapte placuta fete wave


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#785 2012-04-09 22:28:34

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

cris puss noapte bună....al meu ar trebui băgat ?n spital...sau lăsat vreo 2 luni să se descurce singur

Buck, Ales, smn ușor

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-04-09 22:29:15)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#786 2012-04-09 22:40:01

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

cris felicitari pentru dosar si mult noroc sa se prinda puiuti
sonia eu nu ma pricep la mutatii asa ca doar te pup si te imbratisez cu speranta ca va fi bine cumva


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#787 2012-04-09 23:03:42

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

happy sa fie bine la doctor

raveca maine sper sa te simti mult mai bine

cris ce bine ai zis!

hell asa-i, nu te intrista ca e pacat. ce frumos ca vii acasa

somn dulce fetelor care au plecat la somn buck, cris, ales, raveca pusspusspusspuss

somn dulce si de la noi pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#788 2012-04-09 23:21:29

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

am avut at?tea de făcut azi.. sad

blue_moon a scris:

almi, puss puss cum e la noul loc de munca, te-ai obisnuit?
...si mie mi-e somn  cascat

nu am reușit să dorm bang
e ok la muncă, m-am obișnuit smile

rrammonna a scris:

almi puss esti la munca?

mucoasa a scris:

almi puss esti la lucru?cred ca vremea asta e de vina

puss puss nu, azi am fost liberă.. m?ine sunt la muncă smile

timean86 a scris:

Almi puss

puss

madalyna7 a scris:

Almi puss cred ca de la vreme ne e somn la toate  cascat

puss mda.. nu am dormit azi pe zi.. am dormit de dimi p?nă la 11 lol dar tot mi-a fost somn sad

daenarys a scris:

almi ce mai faci?
ai reusit sa te angajezi in farmacie?ce anume faci?

puss nu iubita, nu lucrez la farmacie.. m-am angajat la o clinică medicală ca secretară smile

soniuc puss noi am vorbit și sper din suflet că te-am ajutat măcar un pic.. ?ți spun și aici, capul sus și consideră-te norocoasă: ai descoperit problemele, știi ce ai și unde trebuie ?umblat?, și mai mult dec?t at?t: OVULEZI smile de aici nu mai contează tratamentele de-a lungul sarcinii și nu numai, nu mai contează durerile, chinul și tot ce ține de așa ceva pentru că știi că p?nă la urmă vei avea copilul tău, pentru că ACUM știi unul din principalele motive pentru care nu ai rămas graviduță kram

cris8 puss felicitări pentru aprobarea dosarului! goodluck să fie bine de acum ?ncolo!
- mutațiile soniei sunt cele din profilul de trombofilie.. din păcate at?t mutația factorului V Leiden heterozigotă (care se zice că ar fi o formă mai ușoară a ?bolii? față de cea homozigotă ?ntruc?t este afectată doar o singură genă.. la cea homozigotă erau afectate ambele gene și ar fi fost mult mai grav) c?t și mutația MTHFR A1298C ?n stare homozigotă (care din c?te știu eu ?nseamnă hipercisteinemie, adică risc mare de tromboze) ?nseamnă că pentru o sarcină oric?t de mică/mare ar fi, dacă nu face tratament cu anticoagulant nu poate duce sarcina.

buck puss felicitări pentru rezultate

raveca puss să te simți mai bine

vă pup și eu puss puss puss merg să-mi calc cămașa și să mă bag la nani cascat somn ușor wave

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2012-04-09 23:25:24)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#789 2012-04-09 23:30:47

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Almi pusspusspusspuss ești bine?


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#790 2012-04-09 23:49:02

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

3 prieteni aveau un obicei, ca mereu sa mearga la vanatoare in weekend.
Intr-o vineri, sotia unuia dintre ei ii zice ca weekend-ul asta nu il lasa sa plece.
Acesta ca sa nu inceapa un scandal ramane. Ceilalti 2 pleaca la cabana. Cand ajung il vad pe al treilea deja acolo:
− Cum de esti aici? Cum ti-ai convins sotia sa te lase sa vii?
− Pai eram acasa, stateam in fotoliul meu, cand vine sotia la mine imbracata doar in lenjerie intima, ma ia de brat, ma duce in dormitor, acolo numai lumanari, petale pe pat, se pune in pat, imi zice sa o leg cu catuse de pat, o leg, si apoi imi zice sa fac ce vreau eu.
Deci, iata-ma aici.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#791 2012-04-10 07:15:09

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

neatza fete dragi puss
va invit la cafea, capuccino, ceai, cioco mornincoffee  mornincoffee
sonia puss imi pare rau ca ai pierdut documentul si a trebuit sa-l refaci, multa bafta azi goodluck acuma am citit si de mutatii supa imi pare foarte rau, incearca sa vb cu almi sau mika, ele stiu mai multe despre astea.trebuie sa fie o rezolvare rugaciune la dr cand mai mergi?
ales puss ti-ai facut de cap cu inghetata chicot
buck si bebei puss ma bucur ca ai primit vesti bune de la dr happy sper ca de acum o sa stai mai linistita
cris puss ma bucur enorm de mult ca ti-au aprobat dosarul, si iti doresc din tot sufletul sa te ajute Dzeu cu  Fiv-ul rugaciune  rugaciune m-ai emotionat tare mult prin ce ai scris kram
happy puss ar trebui sa vezi ce e cu spotting-ul acela par ia zi, cum e la casa noua? hjarta
raveca puss hai ca esti puternica, capul sus, nu ai voie sa cazi in butoi punish
sturm puss un pupic mare pt tine, ca ai intotdeauna o vorba buna kram place mult de tine rodnar
almi puss o zi usoara la lucru kram  kram
angelus puss mi-a fost dor de tine ieri kram hai sa bem o cafea mornincoffee


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#792 2012-04-10 08:01:51

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Buna dimineata, fetelor!puss
Almi, sa ai o zi usoara la serviciu azi! puss
Any puss Ce face bebelina?Mai ai puttttttiiiin si gata cu zgripturoaica..smile..ce mi-ar place sa-i vad fata in ultima zi la munca a ta..rotfl2
Sturm rotfl2 ce tare bancul! puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#793 2012-04-10 08:13:18

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Buna dimineata!

onu, nu am intrebat, doar am spus ca finutul meu poarta acel ham. Imi pare rau ca si Anto are aceeasi problema. Dar din cate am inteles e doar suspiciune si ca opurtand acest ham previi ceva mai grav. Ma intreb oare daca nu e o moda cu asta acum....

cris8 a scris:

Buna fetele,

vin si eu cu o veste buna: mi-au aprobat dosarul pt FIV. Azi am primit raspunsul, eram la birou si am inceput sa plang...am plans si de bucurie, dar mai mult pt ca in momentul in care mi s-a spus ca e aprobat, am constientizat ca am ajuns la ultima solutie pt a avea un copil.
Dar nu vreau sa fiu trista, important este ca mai exista solutii, si ca am facut primul pas.

ma duc sa va mai citesc din urma

va pup pe toate puss

ieeeeeei....da-mi voie sa-ti zic: "ti-am spus eu" big_smile Felicitari draga mea. Iti doresc ca asta sa fie cel mai mic motiv pentru bucuria ta, iti doresc din suflet sa iti reuseasca acest FIV, si ca aceasta ultima solutie(care teoretic ar tb sa te intristeze) sa fie cel mai mare motiv de bucurie. Iti tin pumnii! Sa ne tii la curent

Ca o paranteza: Imi aduc aminte ca si eu eram la servici cand am aflat vestea si eram asa bucuroasa de imi dadeau si mie lacrimile. Si colegii mei au remarcat schimbarea mea brusca, si au crezut ca e ziua mea sau sarbatoresc ceva ...pentru ca intre timp sotul meu ii anuntase pe socrii si ei m-au sunat sa ma felicite. Si era f ciudat ca eram atat de fericita dar atunci inca nu puteam sa spun de ce sunt fericita. Mai tarziu am explicat la 2 colegi exact situatia mea pentru ca oricum urma sa lipsesc mult de la servici si nu vroiam sa umblu dintr-o minciuna in alta.

Cris, FELICITĂRI! Să fie bine și mai departe  și primul FIV să fie ultimul pas necesar, iar apoi să vă st?ngeți puiul (sau fetița că ?n 2010 asta vroiați și tu și diri și smart) la piept și să uitați de toate greutățile ce v-au fost puse ?n drum

nu pot sa cred ca ai tinut minte asa ceva...stiu ca tu ai recuperat aproape tot...dar tot am fost surprinsa ca ai retinut asa ceva.

da, candva voiam fetita, imi imaginam cum imi voi anunta sotul ca va fi tatic, cum voi anunta prietenii, familia...acum nu mai conteaza nimic decat sa vina bebe (baiat sau fata, chiar nu conteaza deloc, acum astfel de preferinte mi se par fitze... ) si sa fie sanatos/a sau sanatosi, de fapt nici nu as mai anunta pe nimeni pana nu trece primul trimestru, si nici dupa aceea nu as suna special sa spun ca sunt insarcinata, decat strict familia...in toti anii astia am observat ca toata lumea e curioasa daca/de ce nu ramai, intreaba de curiozitate ce ai mai facut, dar nimeni nu e preocupat cu adevarat de starea ta, de ceea ce simti, daca esti in pragul depresiei, daca iti fac rau intrebarile lor sau daca iti fac rau cand iti povestesc continuu de copiii lor...nimanui nu-i pasa, asa ca nu as avea de ce sa anunt.Macar sa se intample minunea...  M-am schimbat mult, am si invatat multe din toata problema asta...

cris, ai descris perfect ce simt si am simtit si eu. Eu as mai adauga si "mila"...pe care n-o suport. De cand am hotarat cu adoptia, nu ne-am mai ascuns situatia, am spus multor persoane ca vom adopta, de acum mi se pare un subiect care nu tb vorbit pe la spate, mai ales ca noi vrem ca sa spunem copilului cat se poate de repede si nu vrem ca acest cuvant sa fie in casa noastra un cuvant "tabu". De aceea, nu suport sa se uite cineva la mine cu mila sau sa ii fie frica sa vb ceva cu mine despre acest subiect. Ma deranjeza sa povestesc persoanelor care nu stiu despre situatia mea prin ce cate a trebuit sa trecem ca sa ajungem la stadiul asta pentru ca uneori nu-mi face bine sa-mi aduc aminte.
Inainte ma demoralizam cand aflam de cineva cunoscut ca va avea un copil, acum sincer, poate pe moment la primul impact imi aduc aminte de situatia noastra, dar imi trece mult mai repede, si chiar nu ma mai simt asa rau, imi dau seama ca trebuie sa mergem inainte, ca va veni si momentul cand vom avea si noi copilasul nostru acasa si vom putea iesi cu acei priteni si colegi care au copii si o sa pot si eu sa particip la discutiile despre cresterea si educarea copiilor.
Simt ca asteptarea mea nu va mai fi asa lunga...vreau sa fiu optimista si sa cred ca in maxim un an voi avea copilasul dorit acasa.


din pacate eu vin cu vesti proaste-am 2 mutatii.de parca nu era destul rau...

una hterozigota si una homozigota.asta e viata.imi pare rau ca nu va pot raspunde.iar cade cerul...mutatia leiden heterozigota si MTHFR A1298C parca asa-homozigot.

imi pare tare rau.
bine ca nu e aia C homozigota. era mai pacatoasa. Oricum, nu fi suparata, vei face claxane si totul va fi bine. Bine ca nu ai PAI, aia e mai grava pentru ca poate da si probleme de implantare.

E foarte important ca stii despre ele si ca dr va sti sa-ti dea tratamentul la timp in cazul acnd va aparea sarcina. Uite ca eu nu am stiut de ele si am pierdut prima sarcina si acum nu mai am nici o sansa natural(Stii si tu ca nu din cauza lor). Daca as fi stiut despre mutatii as fi luat tratamentul si poate bebele meu avea 1 an jumate acum. Deci te rog sa nu fii suparata, chiar sa te bucuri ca le-ai descoperit.

ramona, mutatiile nu se trateaza, sunt genetice, te nasti cu ele si mori cu ele. Insa unele se pot tine in frau cu tratament.

happy, chiar nu e normal deloc ce ti se intampla, tb sa mergi la doctor.

ioi...am reusit sa recuperez tot tongue


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#794 2012-04-10 08:14:26

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Neata wave

Rave uneori oricat de puternici am fi mai cadem in butoi, dar sunt sigura ca o sa-ti revii si o sa fii mai puternica kram

Cris, ai scris foarte frumos kram

Sturm rock exact asa, viata e scurta smile

O zi placuta va doresc kram

Diri kram va admir, sunteti puternici, sunteti un exemplu.

Ultima oara a fost editat de timean86 (2012-04-10 08:17:36)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#795 2012-04-10 08:38:37

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Bună dimineața, fetele mele pusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspusspusspuss:pusspuss

Any, iau și eu o cafea dublă neagră, Mersi

Diri, ?ncă mai recuperez și acum sunt pe undeva la ?mpărțitul averilor, declarații fiscale...știi tu ptr fata lui Smart rotfl2


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#796 2012-04-10 08:40:38

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

time, multumesc, oricare dintre voi ar fi fost in situatia mea ar fi actionat la fel...sunt sigura de asta.

hell.....tare...imi aduc aminte discutiile alea... rotfl  rotfl2

culmea...e ca smart a facut baiat pana la urma... lol

Ultima oara a fost editat de dirida (2012-04-10 08:41:31)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#797 2012-04-10 08:42:33

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Neata Sturm kram

Diri kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#798 2012-04-10 08:46:55

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Diri...daaaa..a scăpat miri de calcule rotfl2

timi kram


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.