homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-75


#1407 2012-04-12 10:16:31

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

any, angel  kram  puss  na, ca va mai dau cate unul!  chicot

multam de urari....m-a lasat sotul sa dorm cu geamuri deschise prin camera....iar naoptea e bataie pe plapumica  nustiu


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 



#1408 2012-04-12 10:17:45

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

raveca,sa-l stapanesti sanatoasa! smile


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1409 2012-04-12 10:18:37

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia multam, bafta cu analiza , vezi tu cum reusesti

Any puss multam
lasa sa stea plecat, fac economie de manare rotfl

Ale puss eu nu dorm ziua ca am bazdaci in corp lol

rave puss stiu , eu glumeam cu pupicii
poate ai vreo lipsa de vitamine , astenia de primavara


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1410 2012-04-12 10:19:37

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

multumesc angelus smile cumva trebuie sa gasesc drumu inapoi spre lumina...cumva...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-12 10:19:47)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1411 2012-04-12 10:22:44

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

angel,  rotfl2 app de dormitul ziua, eu am dormit de 4-5 ori ziua in tata viata mea...prima data pe la 5 ani cand ai mei mi-au zis ca daca nu dorm nu mai iau a doua zi cu ei la mare...apoi de vreo 2 ori cand am fost bolnavioara si m-a mai pacalit sotul odata sa adorm cu el dar mi-a fost asa rau cand m-am trezit ca am zis ca nu mai dorm dupamasa EVER!


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2012-04-12 10:24:49

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

sonia drumul e acolo , tu esti pe drum deja, nu l-ai pierdut , din contra il ti bine , altfel ai fi renuntat demult
hai curaj, nu cred ca mai ai asa mult pana la capat


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1413 2012-04-12 10:25:07

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

ei eu in inghetat aseara in casa cold ca niciodata m-am ghemuit toata noaptea de frig


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1414 2012-04-12 10:28:15

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Neata  wave
va pup pe toate
ieri nu am avut timp deloc de net, suntem mai putin la munca, o parte si-au luat concediu si e nebunie...
sper ca sunteti bine, nu am recuperat nimic
eu am o stare cam aiurea...sunt trista asa...iar mi-am adus aminte de toate....
va pup si sper sa reusesc sa stau mai mult cu voi azi puss puss puss puss

Offline

 

#1415 2012-04-12 10:29:33

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

angelus puss sper sa fiu pe drumul bun si sper sa ni se intample si noua o minune,ceva bun,ceva sa mergem mai departe mai cu sufletul usor...sper sa nu mai avem asa mult pana la capat.

madutu,cat de bine te inteleg par neata!

ii spuneam alui meu zilele trecute ca suntem 4 fete aici cu aceeasi varsta.si toate luptam pt bebe nostru.

L.E. merg la un aspirator si praf.imi stau in cap.desi spatele meu...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-12 10:36:22)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1416 2012-04-12 10:46:19

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Buna wave

Pupici la toata lumea puss puss puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1417 2012-04-12 10:52:59

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

mada puss sa treaca repede ziua aglomerata

time puss

Sonia spor la treaba


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1418 2012-04-12 10:54:44

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

neata
va pup pe toate
eu incerc sa imi fac curaj sa ma epilez. curatenia e cam gata de ieri


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1419 2012-04-12 10:56:46

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

timea,green si fetele ce au mai intrat puss
eu nu ma omor cu curatenia,asta e fac dupa paste mai avem de zugravit in bucatarie.
azi fac si eu oua si gata pregatirile de paste rotfl


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1420 2012-04-12 11:06:47

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

green spor la defrisat

ale eu astept sa vina ana , vreau sa fac cosulet din coca pentru oua , si sa vedem , poate vopsesc si niste oua


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1421 2012-04-12 11:13:30

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Angelus, Green, Ale kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1422 2012-04-12 11:20:06

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

neata cui a mai intrat puss
eu am stat sa termin referatul inceput ieri.mai stau 10-15 miunte si ma apuc de ultimul. am terminat si ciorba mea de fasole,ma misc bine pana acum.abia astept sa termin si sa ma bag in pat,sunt inghetata.si mi-a si venit diablo


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1423 2012-04-12 11:24:15

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

almi, spune-mi te rog unde ai vazut jignirea si ironia. in username, probabil. daca scriam sub alt nume, nu ai mai fi luat-o asa, sunt sigura. dar aveti niste preconceptii (tu si cateva femei de pe aici) de care va tineti cu dintii... si daca as fi scris "astazi va fi senin" te-as fi jignit si ai fi vazut o ironie, pt ca am spus-o eu.
bineinteles ca tot ce am scris a fost "din punctul meu de vedere" (al cui altcuiva?) smile si ai dreptul sa nu fii de acord.
nu trebuie sa te rogi pt mine (oricum nu o faci si e pacat sa minti cu asa ceva), d-zeu stie cum sa oranduiasca lucrurile, nu e nevoie sa-i spui tu. d-zeu da oamenilor ceea ce considera el ca le e necesar si el stie asta cel mai bine, nu noi. degeaba m-as ruga eu sa ma ajute sa jefuiesc o banca daca asta ar fi dorinta mea arzatoare, el n-o sa ma ajute (iar eu ar trebui sa ma supar pe el si sa ii neg existenta, nu?). eu nu ma rog sa mi se indeplineasca dorintele, pt ca nu stiu cate dintre aceste dorinte sunt cu adevarat bune. de ce sa ma rog sa imi dea d-zeu un copil, daca eu n-as fi o mama buna sau urmeaza sa mor intr-un an si copilul ala ar avea o viata nefericita din cauza mea? el stie ce e bine si eu am incredere in el, pt asta spunem "faca-se voia Ta". deci nu, almi, nu te ruga pt mine smile.
cat despre iertare, a fost un soc sa citesc mesajul tau. eu am avut bune intentii, am vrut sa te incurajez sa gandesti pozitiv si chiar speram intr-o schimbare de mentalitate. m-am inselat, se vede. nu stiu pt ce m-ai "iertat", poate imi spui totusi.

dirida, din pacate tu nu intelegi nimic din mesajele mele si interpretezi in fel si chip forgetit. postez ori de cate ori am de spus ceva pe forum si nu e nevoie sa iti dau socoteala pt asta. nu sunt saraca cu duhul cum ti-ai imaginat wink. poti sa presupui de acum ca gandesc tot ce scriu smile.

elena, ce e pe pagina aceea nu trebuie sa fie asa. se intampla adesea, dar nu e normal, e patologic. daca esti tare, nu trebuie sa ajungi acolo.

celor care au comparat un handicap sau pierderea celei mai dragi fiinte cu nerealizarea unei dorinte, le spun doar ca nu stiu ce vorbesc si nici nu le doresc sa afle vreodata.

sonia, deja am pierdut numarul de cate ori ti-am explicat ca eu n-am spus niciodata ca "urasc" burticile femeilor insarcinate. am spus ca nu-mi place aspectul cand burta creste foarte mult, ca acele femei nu mai sunt la fel de atractive cum erau fara burta. si imi mentin parerea, deci e de actualitate "stirea", nu de acum un an smile. verbul "a uri" e total nepotrivit in contextul asta. ce as putea sa urasc? o burta? bebele din ea? pt ce? nu-mi place cum arata femeia cu burta mare, dar de ce s-o urasc? huh

Ultima oara a fost editat de anca90 (2012-04-13 10:14:25)

Offline

 

#1424 2012-04-12 11:50:04

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Buna, fetelor!: puss puss puss puss puss puss puss puss puss puss puss puss la discretie pentru toate
Eu am ameteli, Rve, ma apuca in fiecare zi pe la ora asta si pur si simplu lesin de somn, dar banuiesc ca e de vina bb Lucas, ca sunt muci si daca dorm putin imi revin..Sper sa-i placa la al meu numele de lucas...vine de la Lucia, numele meu...
Angel, imi pare rau de noaptea pierduta, trebuie sa o recuperezi la noapte partial.Pana sa raman gravi nici eu nu puteam dormi ziua, mereu gaseam ceva de facut, acum ma pune la respect dl bebe..Mika e bine azi?puss puiuta  mica si pe surioara mare si pe mami grijulie..
Ramo, imi pare rau de urati punish
Sonia, sa ai spor la treaba!Eu sunt lenesa, l-am hranit pe baiat si acum stau in pat ca nu ma pot tine pe picioare..big_smile Mai tarziu merg sa iau cozonacii si o sa vapsesc ouale.Le-am scos din frigi de azidimi sa nu fie reci cand le fierb ca se crapa coaja..
Elena, imi pare rau de problemele cu al tau, sper sa fie totul ok..Dar sa stii ca barbatii constientizeaza greu ca dupa casatorie nu mama si tata mai sunt familia lor, ci sotia, iar eu sincer iti zic ca nu cred ca un copil ar rezolva iresponsabilitatea lui, dimpotriva, vei ajunge sa stai in casa nonstop sa-l cresti, iar el va avea libertate mai multa..puss Sper sa ma insel...
Mada, sa scapi repede de ziua asta!puss
Ales, nu va mutati inca?Dupa Paste?:8 sa ai o zi usoara la munca!Felicitari pentru masinuta si hainute!Sa le folositi sanatosi!Si sa nu aveti evenimente naspa cu masinuta niciodata! puss
Green, ce fain ca ai terminat curatenia!applause Fata mea face de azidimi curat in cealalta jumatate de casa, cea pe care nu o folosesc..m-am scos!I-am facut cadou 1,3 kg de maruntaie de miel pentru drob..sper sa ii dau si un bonus de Paste, desi o sa fie pe 22 cand iau banii, ca acum nu mai am decat 40 lei in casa pana atunci..sad Si astia ce mi-au ramas dupa ce am luat de la mama 800 lei imprumut pentru cei  dr si ultimele pregatiri de Paste...Offf..nu mai au nicio valoare banii astia..grater
Ieri i-am luat si la bb2 un costumas miiiiiccccccc si un body cu maneca lunga si unul cu maneca scurta, mi-a dat mama cadou de Paste 100 lei..ca am zis ca-mi iau si eu ceva, si tot la copii am luat si la al meu, dar nu-mi pare rau, ca-i iubesc tare!
Rave, ce bine ca ti-ai mai revenit cu moralul! puss
Diri, ai zis frumos ce ai scris, dar cred ca cel mai bine ar fi sa ignoram genul ala de mesaje..Se pare ca cineva tot nu s-a prins ca noi suntem unite indiferent ce va zice..rotfl2
Blue, dau un puss chiar daca imi dai virusul, ma lupt eu cu el si-l dovedesc!puss si sa treaca repede!
Almi puss Ti-am luat un dosarel de la clinica sa citesti despre ce fac ei acolo, dar asistenta m-a sfatuit sa mergi in Ungaria ca te cost mult mai putin FIVul.A zis ca au acum o gravida de 41b de ani care a facut FIV acolo si a costat-o tot, drum, procedura, spital, cazare in jur de 3000 eur si a reusit din prima..la fel avea mutatii..Daca vrei iti fac rost de telefonul de acolo sa vorbesti..puss
Dae puss
Any, ce face burtica ta? puss bebelina scumpa..
Time puss Miscoteste bebe bine acum si cred ca esti tare mandra...hjarta
Am uitat pe cineva?


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1425 2012-04-12 11:55:46

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

angelus,mersi puss

buck,multumesc puss fii lenesa!asa si trebuie kram lucas e ff frumos!

ramo,neata puss

anca,cum de ai inteles tu ca eu vreau burta,nu bebe?burta cu grasime,presupun.n-am de-aia,stai linistita.si un copil doar al meu?tu citesti oricum tot ce scriem noi aici daily,stii ce inseamna,ca doar ai ajuns departe in real life wink asa ca presupun si ca ai citit cand am scris ca vreau un copil sa ii spuna alui meu tata.si daca nu scriu ca vreau sa il vad insurat,inseamna ca imi doresc doar uun bebe,o burta?eu zic sa te cam lasi,ca toata lumea stie cine esti.eu prima,intr-adevar.nu conteaza cat de desteapta esti in real life...

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-04-12 12:00:41)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.