homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21-132


#2490 2012-05-13 13:20:02

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

vrabi la multi ani si sanatosi!


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 



#2491 2012-05-13 13:41:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

hello  wave  puss  par

Vrabiuta draga, La multi ani!  puss  birthday

Offline

 

#2492 2012-05-13 15:21:57

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Buna tuturor gravidutelor!
Va transmit imbratisari si pupici  kram  puss  kram  puss

Si Vrabi, la multi ani fericiti  party  birthday


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2493 2012-05-13 15:45:37

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

va salut si va pup burtici
eu sunt acasa de vineri, mi-a ajuns cat am stat la spital cesafac
in prima mea zi de prenatal (30 aprilie) am ajuns la urgenta cu colica renala dreapta, de acolo m-au plimbat la ginecologie, apoi la urologie si apoi m-au trimis acasa cu o reteta spunandu-mi ca nu au ce sa-mi faca
crizele erau f urate, am vomitat o saptamana, nu am putut manca mai nimic, am slabit si m-a internat a doua zi dupa acest episod nasa mea ca sa poata sa-mi administreze injectiile si calmantele. joi (3 mai) m-am externat cu toate ca durerile nu incetasera, mi-am sunat dr gine care mi-a zis sa iau tratamentul in continuare si ca ma vede in 10 zile.
a doua zi, vineri, eram deja asa de slabita incat nu mai puteam respira si nici sta in picioare de durere, iar iubi cu mama m-au dus la un alt spital de gine din oras la recomandarea unui dr rezident
acolo de urgenta m-au consultat si m-au internat deaorece aceste dureri puteau provoca oricand travaliul. eram speriata, deprimata. m-au tinut sub supraveghere toata noaptea, mi-au dat perfuzii si nospa injectabil. mi-au facut analize, eco si tot ce au putut. durerea aparea cam de 3 ori pe zi, mai ceva ca durerile nasterii (cel putin asa mi-au zis dr ca la nastere nu doare in halul acesta chicot )
dupa ce au vazut ca nu mai cedeaza durerea nici cu nospa, au decis sa-mi dea impreuna cu piafen.
dupa 10 zile de dureri crunte, a inceput sa cedeze, asa incat reuseam sa ma ridic din pat si sa mananc cate ceva.
imi ziceau ca poate bebelina imi apasa ureterul si de aceea rinichiul mi s-a dilatat si aveam o staza acolo (adica urina nu mai reusea sa se elimine, stagna acolo) sau ca ar mai fi si varianta cu o piatra la rinichi care a migrat, dar nu se vedea din cauza uterului.
dr ziceau ca se poate intampla in sarcina aceasta prima varianta si ca o sa o duc asa pana cand o sa nasc. m-au luat depresiile cand am auzit, deoarece stiam ca nu o sa pot duce sarcina la termen cu aceste dureri.
colul mi s-a scurtat dar e inca inchis, sper sa ramana asa pana la 38+
m-au externat cu risc de nastere prematura, mare lucru nu am voie sa fac, trebuie sa stau la pat si sa ma odihnesc
cam asta e povestea mea, acuma sunt stresata sa-mi fac cat mai repede bagajul pt spital si sa-i spal hainitele la bebelina
LE: intre timp mi-am schimbat dr, nu o sa mai nasc la spitalul privat, ci aici la maternitatea veche. am vazut conditiile, am cunoscut dr de aici si sunt multumita
o sa va povestesc si de bebelusii pe care i-am vazut, dar maine ca acuma ma pun iar in pat
va pup pe toate
amalia, onutza, mada va multumesc mult pt tel si mesaje , ca de altfel la toate fetele care s-au gandit la mine, a insemnat f mult pt mine in acele momente


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2494 2012-05-13 15:57:35

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Vrabiutza  puss la multi ani sanatosi si fericiti  birthday
Muco puss  daca tu simti ca e ok sa nasti cu alt dr, asa sa fie. e bine ca l-ai cunoscut si ai vazut si conditiile din spital. nu face efort, poate mai vine mami tau si spala ea hainutele si te ajuta cu bagajul sa fie pregatit. te pup cu mult drag si ma bucur tare mult ca esti bine kram mi-a fost dor de tine kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2495 2012-05-13 15:57:54

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Ani puss  kram  ma bucur ca esti acasa si te simti macar un pic mai bine. Doamne-ajuta sa stea Tania pana la 38+ in burtica.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2496 2012-05-13 17:35:57

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Ani puss, iti doresc sa te faci bine si sa stea bb pana la termen in burtica. Imi pare rau ca ai trecut prin aceste dureri sad. Ce intorsatura pot lua lucrurile vizavi de dr si locul unde ne propunem sa nastem. Important este sa avem un final fericit! Sa te odihnesti cat poti de mult si sa ai grija de voi !

Mada, ma bucur ca au decurs lucrurile ok in privinta laparo.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#2497 2012-05-13 18:31:49

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Prin ce ai mai trecut si tu, Ani..Urmeaza recomandarea medicului si stai toata ziua in pat daca asa trebuie. Gandeste-te ca mai ai doar cateva sapt si iti tii fetita in brate. rugaciune sa fiti amadoua bine si sa nasti la termen!


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#2498 2012-05-13 19:27:37

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

ani si tania ce mult ma bucur ca va revad aici la burtici, in aceiasi formula. sa fiti cuminti sa cresteti mari si sa ne dati emotii de nastere abia la 38+ incolo.
va pup


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#2499 2012-05-13 20:03:17

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Buna, fetelor!
Ani, ma bucur ca esti mai bine si esti acasa. Trebuie sa stai linistita, sa te odihnesti si totul va fi bine!  rugaciune In general, in ciuda conditiilor mai precare, spitalele de stat sunt mai pregatite decat cele private in ceea ce priveste nou-nascutii, mai ales daca bebelusul se naste un pic mai devreme (ceea ce nu va fi cazul tau, sigur depasesti 38s.  kram ).
Vrabi, la multi ani! Multa sanatate si un bebelus frumos si sanatos!  birthday


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#2500 2012-05-13 22:39:52

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

wave

Maine merg la spital asa ca va  puss  pe toate, sa fiti cuminti tongue si sa aveti grija de voi si de bebeii din burtica!
Sper sa revenim si noi repede si cu vesti bune.  cesafac


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2501 2012-05-13 23:25:31

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Fetele, am revenit, cam tarziu, dar tot am revent! wave  wave  wave
Va multumesc tuturor, din suflet pentru urarile frumoase! buga  buga  buga  Nu va numesc pe toate, k sa nu omit vreuna, dar multumesc mamicilor, burticicilor si tuturor aspirantelor care au intrat sa ma felicite! Va doresc tuturor tot binele din lume!  rugaciune
Tuturor aspirantelor le doresc sa se treaca cat de curand in listuta burticilor, apoi a mamicilor. puss
Burticilor le doresc nastere usoara, bebei sanatosi si sa ne bucuram de ei pana la adanci batraneti. puss
Mamicilor le doresc numai bucurii si viata lunga si fericita alaturi de copilasii lor si alaturi de soti si de toti cei dragi! puss
Dupa cum am promis am oprit pt voi si cate o bucatica de gratarel. Poate papati voi, k eu abia am manca o aripioara si in rest numai cartofi si salata. spranceana
Va pup pe toate si va spun noapte buna! puss  puss  puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#2502 2012-05-14 08:36:30

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Neata wave

Katey goodluck goodluck sa se rezolve problema ta kram

Any, cat ma bucur ca ai ajuns acasa. Mi-am facut griji pentru voi. Sper sa se termine problemele voastre acum puss puss puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2503 2012-05-14 08:42:06

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Buna dimineata burtici  mornincoffee  cafeaua e gata !!!!!!!
Any am citit despre tine, ce incercare ai avut, bine ca s-a terminat cu bine, ca esti acasa, ca bebica e in burtica. Te  par  sa stai la repaos total, e foarte important acum, stiu ca e greu, dar e pentru un scop nobil. Sa auzim de bine de acum inainte  par
Vrabi ziceai ca ai facut tu tortul diplomat pt ziua ta, nu??? Daca e asa, imi dai te rog reteta????  buga
Neata Time ce mai faci??? Noutati??? Uite cafeaua e gata...


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2504 2012-05-14 08:47:58

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Neata Madlena kram
Multu de cafea smile
Noutati nu prea am chicot


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2505 2012-05-14 08:54:07

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

neata burtici mari si mici puss

timeut puss felicitari pentru +1

Any puss te imbratisez cu drag, ma bucur ca esti mai bine nitel, ai grija cu oboseala , iar lu tania ii promit mii de pupici virtuali daca sta acolo cat trebuie puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2506 2012-05-14 08:58:50

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

neata fete!!!!
katey seper sa iesiti repede din spital si sa fiti amandoua bn.o sa iti simtim lipsa (doctorita de care vb sambata e doctorita ta sad ) pusspuss
muco ma bucur ca te simti mai bn,cat despre dureri prin care ai trecut imi pare rau,pt ca stiu cum e.am avut si eu cu ceva tp in urma pietre la rinichiul stang si de la ele am facut blocaj renal.e cumplit,nu cred ca exista durere mai mare ca aia.eu sper sa fi trecut totul si sa nu mai ai probleme ca sa poti duce sarcina la termen.ne-a fost dor de tine pusspuss


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#2507 2012-05-14 09:11:26

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Korina neata. Cum te simti??? Ce mai faci???
Time nush de ce dar nu sunt obisnuita sa vad cifra aia asa de mare la saptamanile tale  chicot  eu parca tot undeva pe la inceput te vad pe tine.
Angel   par


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#2508 2012-05-14 09:17:08

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Madlena nu esti singura lol

Neata Angelus, Kory puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.