homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21-51


#951 2012-04-24 17:05:21

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Parfumel, Ani, wave

Si pe mine ma freaca un somn chicot


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 



#952 2012-04-24 17:09:04

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

vrabi, far odihna placuta

katey asa pareau. dar uneori se cred mult prea importanti. adica li se pare absolut normal sa fie mai presus de parintii nostri, ceea ce pe mine ma face sa mi se urce sangele in cap. la nunta la fel s-a intamplat, au provovcat certuri intre parintii mei si socri. in marea majoritate a timpului sunt super ok, ne intelegem bine cu ei, dar la evenimentele astea 2, nunta si cumatrie, mi-a parut rau ca i-am ales ca nasi, imi pare rau ca spun asta. aproape ca-mi vine sa le dau inapoi lucrurile pe care ni le-au imprumutat, ca si asa din toate folosim patutul iar la landou vom renunta curand


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#953 2012-04-24 17:09:24

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

onu le astept cu mare drag,sunt convinsa ca sunt superbe,asa ca voi 3 pusspuss .treaba cu nasii nu o pune la suflet,a trecut oricum.singurul element cu adevarat important a fost printesa,pt ca era petrecerea ei.voi sa fiti sanatosi ca fericirea o purtati in brate in fiecare zi wink
katey mie mi-a luat aseara 1 h sa-mi tai unghiile la picioare,asa ca spor la epilat daca intentionezi sa o faci de una singura puss

Ultima oara a fost editat de korina_s (2012-04-24 17:12:38)


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#954 2012-04-24 17:26:08

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Ies si eu wave

O seara placuta va doresc puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#955 2012-04-24 18:53:53

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

time o seara placuta puss

kori asa e, nici nu mai conteaza ce a fost. in curand ne mutam la casa noastra si nu vom mai fi vecine, si cu bebe mic se vor rari considerabil si vizitele. daca vrea sa-i taie si motul bine, daca nu chiar nu conteaza


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2012-04-24 19:26:30

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Buna seara burtici si mamici !!!!
Astazi nu am reusit sa citesc nimic si nici sa stau cu voi. Acum am ajuns acasa. Am aflat ca astazi este reducere de 14.99% la zborurile blue-air si am circulat pe la agentii sa iau bilete pentru vara asta, vrem sa mergem acasa.
Si am reusit  happy !!!  Am luat cu reducere, oricum tot am platit mult, dar ce sa fac... daca vreau sa merg in tara  chicot
Va  par pe toateee....  nu stiu cat mai reusesc sa stau la calculator in seara asta, ca ajunge sotul meu acasa si mi-l fura  spranceana


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#957 2012-04-24 19:26:59

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

onu ma uit la poza ta de la avatar si nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut...sunteti asa elegante si frumoase pusshjarta


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#958 2012-04-24 21:04:24

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

kori multumim. chiar ca s-a marit. are 5.5 kg si in lungime nici nu stiu, oricum s-a lungit bine chicot


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#959 2012-04-24 22:27:27

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Kori, merci! rotfl De una singura m-am epilat, eu folosesc epilator electric si nu stiu daca as suporta sa ma ajute cineva. Pe principiul daca tot ma doare, macar sa ma doara de mana mea. tongue Oricum a fost o adevarata aventura. lol

Onu, pe mine ma seaca fazele astea cu nasii mai importanti decat parintii. Noi am tras mult sa ne gasim nasi tineri ca am zis ca poate sunt mai intelegatori si nu au prea multe idei invechite sau cine stie ce aere. Pana acum eu zic ca i-am nimerit bine. smile Cum zice Kori, importanta e Anto, ea a fost vedeta zilei. big_smile

Madlena puss cred ca abia astepti sa vii acasa. smile Eu stiam ca Blue Air are preturi acceptabile.  nustiu

Azi la tara, l-am vazut pe bebe al unei vecine, are 4 luni. Cat a stat la noi, a vorbit bunica-mea cu el si numai la ea se uita, noi ceilalti inclusiv bunica lui eram elemente de decor. El se uita la bunica-mea, radea la ea, gangurea.  hjarta  Apoi l-am luat putin in brate si se uita asa cu un aer sceptic la mine, parca ma cantarea. L-am pus repede inapoi in carut ca imi era ca incepe sa planga. smile

Vroiam sa va intreb, v-am povestit acum vreo 3 saptamani de verisoara care a nascut. Sotul zice sa mergem pe la ei duminica, oare e ok? Zice ca sa-i sunam si sa-i intrebam. Ma gandesc ca ei n-or sa zica nu veniti, dar poate nici n-au chef de musafiri la nici o luna de la nastere. Voi ce ziceti? Nu prea e ok sa mergem, nu?
Iar daca totusi mergem, ce sa-i luam la bebita? Hainute, jucarii de-alea de bebe sau sa punem banuti sub pernuta (la noi se mai practica)?

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-04-24 22:28:55)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#960 2012-04-25 07:12:08

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

neatza burtici puss
va astept la un capuccino mornincoffee
vrabi puss sapt viitoare sunt in prenatal dance ce inseamna " narozei"? rodnar
katey puss felicitari pt saptamana adaugata majoreta sa fie totul bine pana la nascare.
acuma depinde cat esti de apropiata de verisoara ta nustiu nu stiu ce sa zic. la mine stiu sigur ca dupa ce o sa ajung acasa de la spital o sa vina parintii, socrii, sora mea cu familia si cumnatii. nu pot sa nu le zic sa nu vina cesafac pe restul o sa incerc sa-i mai pasuiesc un pic. sun-o si intreaba daca e ok sa mergeti, asa fara suparare chiar daca zice sa mai asteptati. poate ar fi mai bine sa-i duci ceva hainute, pampers
onutza si anto puss nu mai stiu nimic de voi, abia astept sa vb sa-mi povestesti de botez si de anto hjarta de sapt viitoare o sa fiu mai libera happy imi pare rau ca ai avut neplaceri cu nasii sad
time puss te-ai odihnit ieri? big_smile am tot vrut sa-ti spun si nu am apucat. dr mi-a interzis plimbarile lungi cu masina supa asa ca nu o sa pot sa vin sa ne vedem decat dupa nascare eventual
kori puss cat de inteleg cu unghiile chicot iar la epilat ma descurc binisor cu oglinda big_smile sper sa fie ok si pe mai departe
madlena puss felicitari pt bilete applause din ce zona esti in tara?


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#961 2012-04-25 07:25:49

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

neata frumoaselor wink
va pup pe toate si va doresc o zi frumoasa! kram


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#962 2012-04-25 07:27:16

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

faruc puss ce faci? cum mai esti?ce faci treaza la ora asta? chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#963 2012-04-25 07:28:19

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Ani puss merci! Am intrat in trim. III.  cesafac
Nu suntem foarte apropiati, adica baietii (sotul meu si al ei, ca de fapt ei sunt veri, erau apropiati cand erau mici, dar acum avem cercuri diferite de prieteni / cunostinte). Eu ma gandisem la hainute. smile
Cred ca "narozei" e diminuntivul de la narozi / nerozi (narod / nerod la sg.)  rotfl2

Si Iulia si Kori cred ca schimba azi saptamana. Felicitari, fetelor!  majoreta

Eu m-am trezit de dimineata cu o durerea de burtica asa spre dreapta jos de abia mergeam. Daca stateam jos, mai "adunata" asa era mai bine, dar in picioare aveam senzatia ca ma tine cineva si nu ma pot indrepta.  cesafac  Mi-a trecut de la sine in vreo 40 min. O fi fost ligamente, ceva? Nu a fost contractie daca durerea a fost constanta atata timp, nu?  cesafac

Faruc puss

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-04-25 07:34:31)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#964 2012-04-25 07:31:40

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

muco puss pai ce sa fac lol nu pot sa dorm si stau pe forum tongue ...azi m-am trezit la 5:15 neutral....interesanta perioada neutral
katey puss bafta in continuare! te apropii tot mai mult de final wink


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#965 2012-04-25 07:35:14

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

far_away a scris:

katey puss bafta in continuare! te apropii tot mai mult de final wink

Si incep sa intru in panica. tongue


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#966 2012-04-25 07:36:02

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

katey puss lasa ca e frumos si in trim 3 hjarta bebe misca si se intinde si iti muta burta in toate partile chicot e foarte interesant zic eu big_smile
uite ca la asta nu m-am gandit, e prea de dimineata rotfl2
alea cred ca sunt ligamentele care se intind, daca simti ca te mai ia durerea, ia un nospa
iulia, kori felicitari pt 1+ saptamana adaugata majoreta
faruc eu asa as mai dormi, dar la 6 trebuie sa ma ridic din pat cesafac atunci e somnul cel mai dulce chicot


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#967 2012-04-25 07:45:14

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

katey puss lasa panica wink acum e momentul sa faci cunostinta tot mai mult cu bebe....pana la marea intalnire trebuie sa fiti prietene wink
muco, max 1 zi pe sapt dorm pana dupa 6 jumate.....in rest, sunt f matinala neutral


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#968 2012-04-25 07:50:57

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Ani, am luat si de dimineata ca ma speriasem un pic. Dar mi-a trecut inainte sa apuce sa isi faca efectul, zic eu (cam la 10 minute dupa ce l-am luat).
Nu zic ca nu-i interesant, dar ma gandesc unde s-a dus timpul?! Acum fix 20 de saptamani am updatat prima data semnatura la 7+ si mi se parea inca ireal ...

Faruc, la mine suna ceasul la 6 si lenevesc pana la 6 jumate. Si ce-as mai dormiiii .... Macar te culci seara devreme?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#969 2012-04-25 07:53:09

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

katey , nu mai devreme de 23 big_smile


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.