homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21-56


#1046 2012-04-25 16:15:00

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Da, dar nu mai de-asta, ma mai gandesc si ca n-o sa am tot ce trebuie cumparat, ca o sa am neamurile pe cap. N-ai idee cate imi debiteaza mintea ...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#1047 2012-04-25 16:19:02

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Katey, si mie la fel imi trec grater. Eu nu am cumparat nimic, nu stiu unde o sa pun patutul, nu suport pe nimeni in afara de sotz, am luat-o razna, stiu smile. Nu mai zic ca treb sa imi cumpar de acum ca eu fiind cu colul o sa apese bebe pe el ca se va mari si nicio sansa de colindat dar al meu vad ca e relaxat total desi i-am zis aseara. E constient ca o sa imi fie greu sa mai colind mai tarziu dar doar atat. Il las si eu in pace si sa vad cum da din colt in colt apoi.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1048 2012-04-25 16:20:54

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

pup burticile


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1049 2012-04-25 16:34:52

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Oh, da, si al meu e calm, dar nu ma mir ca asa ii e firea.  nustiu
Mi-a zis intr-o zi ca, daca imi lipseste ceva cand o fi de nascut, ii fac repede o lista si in cateva ore cumpara tot ce trebuie. chicot

Amalia si bebe puss

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-04-25 16:36:18)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1050 2012-04-25 16:55:09

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Heloo, fetele frumoase! puss  puss  puss  puss
Felicitari fetelor care au mai adaugat o saptamana: Katey, Iulia  puss
Eu am fost la dr, k m-am gandit totusi sa merg si la dr de aici, mai rarutz, dar sa am si pe cineva aproape. Bebe e bine, avem 2 cm, dupa masuratori 8 sapt si jum, a zis, nu a vrut sa tzopaie, dar ii batea inimioara. hjarta  Mi-a zis dr sa iau si Femibion. Voi ce stiti de asta ? nustiu
Abia am terminat de citit  angel
Onu, nasol cu nasii cu mofturi. Noi avem nasi tineri si la distanta si avem si fini la distanta. Deci ne intelegem siper bine. Noi asa am vrut, k sa ne vedem mai rarutz, k e mai dragutz  chicot
Madlena,ma bucur k v-ati luat bilete sa veniti in tara,dar o sa ai voie sa zbori  gravida .Nu cred k st probleme in primul trim  wink   goodluck

Katey si la noi se practica cu banutzi in patutz,inainte de botez, pt plata somnului.  Ii poti lua o jucarie de plus muzicala. Eu am avut succes cu ele  punk
Any, narozeii st 3 nazdravani din clasa noastra, care ne cam scot peri albi. Eu le zic specimene pe cale de disparitie, k scap de ei. bis  Nasol k nu scapa si colega  dumbom
Deno, imi pare rau k iar au aparut starile nasoale. Dc tot ati vb de babisme, de ce nu incerci o spovedanie si o impartasanie. rugaciune
Eu am fost la maslu si vreau sa merg sa ma spovedesc si sa ma impartasesc, k nu am reusit in postul Pastelui  cesafac
Ati vb de pregatit camera, dc pot sa-mi dau cu parerea, albul e cam prea non culoare. Un strop de crem nu inchide si nici nu micsoreaza. Verde sau albastru trebuie evitate dc camera e pozitionata pe nord, pt k st culori reci si dau senzatie de racoare.
Si noi ne-am renovat ap in vara si am folosit mai mult cappuccino, crem, galbui, iar in sufra am un perete cafeniu si restul crem. E super. Iar covorasele, perdelele , tot asa cu crem, maroniu, galben, culori calde. Rosu, desi e cald, nu e potrivit pt o camera a copiilor, iar roz deriva din rosu si alb, nu e indicat singur.... goodluck  la decoruri.


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2012-04-25 16:59:22

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Katey a scris:

Oh, da, si al meu e calm, dar nu ma mir ca asa ii e firea.  nustiu
Mi-a zis intr-o zi ca, daca imi lipseste ceva cand o fi de nascut, ii fac repede o lista si in cateva ore cumpara tot ce trebuie. chicot

Amalia si bebe puss

Katey, pai si al meu cred ca tot dupa se gandeste, nu stiu ce e in capul lui grater.
Vrabi puss, Madlena nu e gravida!

Ultima oara a fost editat de laura_rts (2012-04-25 17:02:21)


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1052 2012-04-25 17:04:41

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Vrabi, eu am luat Femibion 1 pana la 12+, acum iau Femibion 2. E un complex de vitamine. Tu iei acid folic? Daca da si vrei sa iei Femibion, renunta la acidul folic pentru ca si Femibion are. Mie asa mi-a zis doctorita sa nu mai iau in plus ca e suficient in asta.

Ies si eu, merg la medicul de familie.  wave


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1053 2012-04-25 17:46:42

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Laura, stiu k nu e  gravida ,dar va fi! wink  Pana in august trec cele 4-5-6 luni de pauza si va fi  gravida . macar la intoarcere tot va fi! Doamne ajuta sa vina bebe si la ea cat de curand si sa fie bebe bine!  rugaciune
Katey deci zici k e bun. Asa a zis, de 1 si 2 in treim 2. Dar nu a zis sa renunt la acidul folic  nustiu Dr de la Cluj a zis k ajunge acid folic  nustiu Mie nu-mi pare rau de bani si dc e bun si nu face rau, iau si din acesta  nustiu


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1054 2012-04-25 17:56:56

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Vrabi, tinand cont ca ai pierdut sarcini ia si acid folic si femibion. Este f ok femibionul, cel mai bun. Am prietene cu ajutorul lui au dus sarcinile la capat, inainte sa il ia nu au reusit. Dar imi povestea una dintre ele ca era f greu de procurat , se lua doar din Germania.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1055 2012-04-25 18:05:09

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Laura  puss  multumesc! Poi merg maine si caut si poate am noroc si-l gasesc. Le iau pe amandoua.
Stiti ce am uitat sa va intreb? Ce parere aveti de  sexinpat  in perioada asta a mea?  nustiu
Dr de aici a zis sa evitam catva timp, adica pana pe la 12 sapt, iar dr de la Cj a zis k e ok,(fara sa intreb eu), dar asa mai batraneste. patfierbinte  De cand am aflat k st  gravida  am facut doar o data, sapt trecuta, asa ushurel. Dar acuma nu mai stiu ce sa fac  nustiu
Oricum voi ati zis bine: cati medici atatea pareri  spranceana


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#1056 2012-04-25 18:45:21

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

am revenit si noi...
fetelor stati linistite,daca nasc eu inseamna ca nu e asa tragic.va anunt dupa despre ce e vb wink
cat despre cele necesare lui bb eu am procedat altfel (vb de lucrurile mari,pe care nu le puteam cara eu).le rezervam la magazin si era nevoit sa se duca sa mi le aduca acasa smile


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#1057 2012-04-25 18:49:21

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

korina a zburat  timpul gata esti si tu pe ordinea de zi...sa ti sjute dzeu sa ai o nastere cel putin la fel de usoara ca a mea!


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1058 2012-04-25 18:57:55

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

multumesc amalia...eu sper sa se intample cat mai curand,ca nu mai am rabdare
fetita ta ce face?cum sunteti?


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#1059 2012-04-25 19:24:13

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Kory, sa dea domnul sa fie bine, sa nasti usor, asa mai prindem si noi curaj.
Amalia, cum sunteti? Ai ajutor la bebelina?
Vrabi, nu este interzis contactul sexual dar treb cu grija. Dupa 13 sapt incepe colul sa se scurteze, nu la toate fetele e valabil, dar tu il masori si vezi si daca nu il ai prea lung iar treb avut grija mare, sexul scurteaza colul.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1060 2012-04-25 19:46:48

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Deci rad cu gura pana la urechi  rotfl2 M-ati facut sa rad.
Acum am intrat si am citit ce ati scris voi, cel mai mult m-a distrat comentariul tau Vrabi ca tu deja ti-ai pus problema daca pot merge cu avionul in caz de sarcina... pe cand eu nici nu m-am gandit la asta  chicot  caci nu cred ca voi fi insarcinata prea curand.
Eu am calculat asa... daca pe 12 martie mi-a fost injectat tratamentul cu metotrexat, pai inseamna ca 6 luni se fac in septembrie. Asa ca dupa ce ma intorc ma pot apuca de  sexinpat nu????   chicot
Ar mai fi o varianta sa fac dupa ceva timp niste analize, care inca nu m-am informat care sunt, ce pot determina gradul de toxicitate din corp... asa poti stii daca mai exista riscuri si pericol... caci se poate elimina si mai repede sau mai tarziu efectele medicamentului. Acum o sa vad e ce o sa fac.
Oricum vezi Vrabiuta ca eu contez pe tine sa ma ajuti sa fie bine, ai zis ca ai pus cuvant acolo la barza ca esti prietena cu ea !!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1061 2012-04-25 20:45:17

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Madlena, stie ea Vrabi ceva rotfl


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#1062 2012-04-25 21:06:18

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

burtici acum m-am astamparat si eu pe acasa si am zis sa intru sa va urez somn usor


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#1063 2012-04-25 21:38:43

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Da Laura asa e, cine stie ce secret io fi zis prietena ei barza  chicot
Deya   wave seara placuta !!!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1064 2012-04-25 21:46:37

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Vrabi, mie asa mi-a zis doctorita mea, ca e suficient acidul folic din Femibion. Dar nu cred ca e bai daca iei si si, am inteles ca surplusul, daca exista, se elimina prin urina.  nustiu  La noi in oras se gaseste la toate farmaciile. Femibion 1 e cutie cu 30 de comprimate si eu am dat cam 55 de lei pe ea. Iar 2, e cutie cu 30 de doze zilnice (cate 2 pastilute pe zi, un comprimat si o capsula). Ala e 80 lei la Catena si vreo 70 la Sensiblu.

Am fost la medicul de familie, am mai pus 2kg.  rotfl  Evident, mi-a zis sa nu mai iau vitaminele. In rest, tensiunea 13 cu 7 (da' cica e ok), inaltimea fundului uterin 26cm si i-a auzit si inimioara la bebe cu o chestie cu cate-o ventuza sau ceva la fiecare capat.  nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.