homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17-119


#2243 2012-05-19 08:38:54

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neata mamici

lolli da, cred ca asa va fi, deja obosesc si nu stiu de ce si doar  il ridic cand cade pe burtica sau il plimb prin casa dar cand va merge ve trebui sa fiu cu ochii-n 10 cred  lol
Si legat de bors mie mi-a zis sa ii fac de casa

lore petrecere frumoasa azi

pe TLC e emisiunea aia cu concursurile de frumusete la bebei ... ce parinti , cum sa ii supuna unui asa stres si atat make-up ... horror

va pupic

Ultima oara a fost editat de cmin (2012-05-19 08:49:37)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#2244 2012-05-19 09:02:02

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

janis, la mancare chinezeasca am pus dar mi a ramas  o gramada si nu stiu cat tine de asta intrebam la ce mai e bun. ms de raspuns.

lore sad

neata !

Offline

 

#2245 2012-05-19 09:10:26

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hello!
eu apuc sa intru doar din 3 in 3....
garga, am vazut ca mi-ai scris sa ma intrebi de hormonii tiroidieni. nu mi-am facut dozare, nu mi-a recomandat nimeni desi am in jur o poala de medici, care se tot mira cat sunt de slaba  hmm  adevarul e ca eu mereu am fost bat, abia in ultimii 3-4 ani, mi-am mai revenit un pic, si asta pt ca luam ac. cum le lasam, slabeam instant vreo 2-3 kg nustiu
la noi azi e soare  tummenupp
asta noapte a fost prima noapte a lui bebelus cand a dormit cu noi in pat, de pe la 4 dimi. s-a tot foit, a supt la 2 ore maxim, cred ca a recuperat ce n-a vrut ieri sa pape. ca a supt ieri pe zi, numai la 4-5 ore distanta  spranceana


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2246 2012-05-19 09:21:03

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neata  kram  puss

Garga supa imi pare rau ca te chinui cu Stef cu mancarea, sigur il supara dintii.
Noi am fost aseara la bazin, la aquabebe, am pus filmulete pe FB.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2247 2012-05-19 09:58:59

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neatza!
Garga, pupam gargaritul mofturici...Speram sa se rezolve odata si pentru voi lipsa poftei de mancare. Sa ai rabdarea!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2248 2012-05-19 10:06:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Onutza23 a scris:

pup mamicile pusspuss

am vazut ceva de premergatoare pe pagina asta. voi le recomandati? de care aveti? si ce scaun de masa folositi?

la voi CLAR DELOC, ACCENTUEAZA PB DE DISPLAZIE

garga sad si eu zic ca-si va reveni in timp (am fost si noi pe acolo anul trecut)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2249 2012-05-19 10:33:45

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neata
ne pregatim si noi sa iesim pe afara dar am zis ca inainte sa va salut cat timp daria papa niste capsuni. am nimerit si noi niste capsuni f gustoase si vad ca ii plac. chiar le papa cu pofta

lore, distractie placuta. eu iti scrisesem mailuri si nu primeam nici un raspuns

garga, te inteleg perfect.. nici la noi nu e tocmai bine. macar stef bea lapte. daria doar seara, dimineata f putin. sper sa treaca odata si sa ne laudam si noi ca papa ai nostri. eu oarecum m-am consolat am intrat in faza in care sunt multumita daca imi gusta mancarea.. nu mai conteaza cat mananca.

ieri cand o imbracam sa iesim afara am vazut f clar coltii de la o masea care stau sa iasa. e f posibil ca noptile proaste si nemancatul sa fie de la masele. multa lume imi spunea ca n-au cum sa iasa acum randul 2 de masele ca dupa 2 ani.. e uite ca la noi se grabesc. abia astept sa scapam odata -  rugaciune


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

#2250 2012-05-19 12:02:00

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Garga sad  rabdare..rabdare..tu ai muuuulta multa rabdare. sad   

Neata! 

ploua aici...incontinuu cu galeata.

Adina, cum  e mancarea chinezeasca, n am incercat pana acum. e condimentata tare? ce mai faceti voi?

Sanca bine ca ies maselele sa scapati.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2251 2012-05-19 15:19:07

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

like, suntem bine...
ana vine la mine si ma ia de gat si ma strange asa tandru, ma termina hjarta
actrita o fac: azi se dadea cu capul usor de sifonier, se facea ca plange si venea repede la tzitzi sa pape, de vreo 3x toata faza. asa se intampla in realitate, cand se loveste si plange, vine in brate si se linisteste la tzitzi. asa scumpa era cum se prostea ea. cum o duce mintea !

tot nu mananca nimic decat lapte si dulciuri facute de mine. tot apar dintisori..

e buna mancarea. eu am incercat o reteta acasa si mi a placut mult. am mai mancat si in oras mancare chinezeasca. e dulce, de regula. folosesc condimente dulci. hai ca pun aici reteta pe care am incercat-o. e un pic prost scrisa asa ca pe alocuri am facut dupa cum am crezut eu.
http://www.reteteculinare.ro/forum/disc … ezesc-325/

si aici tuna si e innorat si pare ca va ploua sad

Offline

 

#2252 2012-05-19 16:39:33

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

wave Noi suntem mai mereu pe drumuri ca doar a venit vara lol.  Astazi am decretat-o zi de curatenie dar tocmai ma pregatesc sa plec cu Carol la niste activitati.

Garga
te integel prin ce treci! Macar eu ma amageam ca-i place tzitzi si de asta nu mananca. Are 2,4 ani acum si, finally. mananca! Cere mancare  rotfl2 nu mananca orise dar are cateva feluri pe care le mananca. De ex, oua...are momente cand mananca in fiecare zi cate unul si saptamani cand nu vrea deloc. Deci rabdare Garga ca o vina si vremuri bune pt tine.

Fetelor am slabit! Arat bine (scuzati modestia  rotfl dar mai am de dat jos un pic de la burta (este cam umflata insa banuiesc ca este asa de la atatea buruieni pe care le mananc). Dupa 1 luna de raw food si nu 100% raw ca am mai mancat de trei ori cate un pic de ceva gatit si am baut 660 ml bere (intr-o luna) si trei pahare cu vin (tot intr-o luna) + cafea la care nu pot renunta ma simt foarte bine. O sa pun poze cu mine saptamana ce vine ca sa vedeti ce miracole face mancatul sanatos. De ziua mamei aici am primit un aparat de facut suc din iarba de grau, kamut etc. Mi-am facut sera in casa smile si zilele astea o sa imi vina si deshidratorul. Nu va mai zic cate seminte am si ce dulciuri minunate raw am invatat sa fac (si se fac in 10-15 min). O sa pun poze saptamana ce vine.
Deci ma laud pt ca sunt tare mandra ca am reusit sa fac ceva pt mine. Stilul asta de viata costa un pic la inceput (aparatura, pudre de Spirulina si alte din astea, provizii de verzatrui din 2 in 2 zile, fructe cu caruta etc) dar merita!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#2253 2012-05-19 17:02:02

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna mamici

adina,mersi mult....ce dulce e ana...si p emine ma ia de gat,ma linge pe fata...siimi e asa drag de ea hjarta

flow...bv ca te simti bine si ai ambitz..eu cred ca totul este sa ai ambitie si reusesti...sa pui poza cu tine si cuc arol ca eu nu am reusit s-o vad never..plzzzzzzzzzzzzzzzzzz....si sa le lasi maimult ca poate nu reusesc sa le vad exact cand le postezi,te rogggggggggg,tanti mama lu;carol  .... signof10

cmin,am citit ieri si am uitat sa te intreb..de ce ai zis ca era dr ingrijorata ca nu ti-a venit cm dupap 6 luni sau pana acuma? tu alaptezi sau nu? ca sunt fete carora nu le-a venit nici la 1 an dupa nastere...mie mi-a venit dupa 7 luni...ce bien de voi ca ajungeti la control..eu am neglijat total si nu stiu cand voi ajunge

ooo,lore..da voi faceti che fin tooata regula cu invitati multi,etc,coafat,si toate cele...distractie placuta sa aveti


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2254 2012-05-19 17:13:43

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

va pun un clip cu Ana care se stramba in fel si chip incercand sa ma imite. e joaca de dimineata. remarcati jucaria. ******

Ultima oara a fost editat de adina84 (2012-05-20 10:29:10)

Offline

 

#2255 2012-05-19 17:40:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

hello!  wave

dragelor, multumesc pentru incurajari par azi a mancat ceva mai bine. da' azi noapte n-am dormit decat vreo 2 ore. trebuia sa fie o compensare probabil.

flow, ce bine ca ai mai intrat smile tare scumpa la vedere mai esti in ultima perioada. felicitari pentru slabeala si pentru stilul de a manca pe care l-ai ales!

ce scumpa este Ana!  hjarta

Offline

 

#2256 2012-05-19 17:42:12

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Flower ma bucur tare mult ca te simti bine in pielea ta  puss  kram

Tare dulce e Ana, va admir mereu si pe FB.

Maria a dormit doar o ora astazi, dar vad ca momentan e ok, fara maraieli  smile


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2257 2012-05-19 17:55:23

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

multumim !

andreea, am vrut sa iti scriu un comment ieri la filmele d pe fb dar nu am putut de pe tel.  nu stiu de ce.
voiam sa spun ca e intr adevar curajoasa maria. eu nici acum nu am curaj sa sar cu totul in apa. daca simt apa peste urechi ma panichez. nush de ce , ca de inotat inot f bine.

flow, felicitari !!! pozeeee !

Offline

 

#2258 2012-05-19 18:28:35

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Adina, ce a crescut si ce grasunica e ea si scumpaa  hjarta  hjarta  par  asa face te ia si te iubeste hjarta     hjarta   frumos... si David ma ia de gat si ma morfoleste dar el ma musca de nas rotfl . e si asta tot iubire in felul lui mai agresiv asa chicot  si imi vine sa l mananc il morfolesc si eu de numai pot  si ii plaaceee  hjarta .      scumpica foc Ana hjarta   sa iasa o data dintii astia.  al meu papa mai bine decat oricand sper sa tine minunea cat mai mult dar au perioade si perioade. sa treaca repede.

Ma duc sa l schimb ca e un cacacios mic, face de 2-3 ori pe zi


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2259 2012-05-19 18:30:14

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Buna smile La noi ploua cu galeata de azi dimineata.

Adina, e o scumpa Ana hjarta

Flow  applause

Garga, sper sa va reveniti curand  puss

Offline

 

#2260 2012-05-19 19:44:36

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

adina e o scumpa ana...deci se pricepe sa faca mujdei de usturoi...pt aia e "jucaria",nu?

dar ai mai fost cu ea la ortoped?ca nu mai stiu....

pe aici iar se pusa ploaia....m-a saturat,bine ca am apucat un pic la pranz si am iesit cu pitica pe afara


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2261 2012-05-19 20:42:36

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

mamici puss


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.