homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17-136


#2566 2012-05-24 15:06:59

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

multumim:)

Offline

 



#2567 2012-05-24 15:38:56

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Ionela, Casa de piatra! ce frumoasa este rochia! si tu finuta.

Lucky par

Mamici wave

Andreea, sanatate!

Noua ne au mai iesit 2 masele, avem in total3, acum am vazut din intamplare cand ma jucam cu el , ca vroia sa ma muste de nas si am reusit sa ma uit in gurita lui. are maselele iesite foarte bine nu sunt numai colturi happydance  sa scapam o data si noi sa iasa toti. si la canini, ca nu ne iesisera toti, tot acum i am vazut colturile abia aparute din gingie smile . ies asa deodata. ma asteptams sa mai dureze ceva. yupiiiii chicot

Si el e super marait, nu mananca mancare, doar lapte, ii sare tandara din orice, din orice, daca nu i fac pe plac daca nu l iau de mana, daca nu l iau in brate hjarta


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#2568 2012-05-24 15:51:39

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Onutza23 a scris:

Hristos s-a Inaltat! pusspuss

Adevarat a Inaltat!

alta data faceam oua rosii, acum nu am mai apucat.

ginutza eu procedam asa : din mancarica gatita puneam in borcanele si hop la congelator cu ele, cand am nevoie scot unul si il las in frigider sa se dezghete lent apoi il incalzesc in apa fierbinte, astea le fac pt cand pelcam cate un week-end prin zona, daca nu ai unde sa le tii cand pleci, poti sa le faci sterilizate, adica aceeiasi mancarica, si le pui la fiert, nu stiu cat, dar iti dai t seama, ca la compot.

ionela casa de piatra, ce frumoasa ai fost, si ce buchet super...abia asteptam sa te vedem si cu burtica.

noi tot cu febra, cand micuta pana in 38 cand 38.7 maxim, am pus doar supozitor cu paracetamol aseara si azi dimineata (adica la peste 8h) si in rest sosetele cu otet, acum imi doarme matuca mea care toata dimineata a fost maraita, moale totodata si calduta de la febra.
nu mananca mai nimic, dar nu ma stresez ca ea nu mananca in zielel bune, dar acum, ma agit macar sa bea apa, ca de ceai nu se pune problema.

ce mai stiti de andreea?

are cineva idee daca se poate lua concediu medical cand copilul iti e bolnav?adica tu ca parinte , ca zile de concediu clar nu voi avea suficiente, si macar cand e bolnava sa pot sa o tin acasa si sa stau cu ea. e cumva cel cu ingrijire copil pana la 7 ani sau se refera la copilul cu handicap? o sa intreb si medicul cand o sa ajung.

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2012-05-24 15:53:13)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2569 2012-05-24 15:55:13

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Ionela, Casa de piatra! Superba miresica! hjarta Pronovias? big_smile

Like, ce bine ca scapati de perioada asta de eruptii mai repede.

Adina puss multa sanatate puiutului! Dar de cate zile tine raceala asta la ea? Facea si-n primele zile febra, sau doar acum?

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2012-05-24 15:57:29)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#2570 2012-05-24 15:58:15

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Adevarat s a inaltat! am uitat sa zic!

Mirik rugaciune

ce am mai citit..a, Sweety, da ..vorbeste, impropiu spus, mai mult pe limba lui ca nu inteleg  totul si cu somnul are toanele lui cand doarme bine cand nu deci nu e totul roz, nici nu poate fi. de ex acum azi n a papat nimic, fata de ieri si saptamanile trecute dar ce sa facem asta e..perioade si perioade. e suuuper , supeer marait, nu i convine nimic si tot asa. sa iasa o data ce mai iese acolo in gurita.

Nici eu n am facut oua rosii.

Adina, sanatate! nu stiu cu concediul..ar fi trebuit sa stiu dar.. neutral

Da, Lucky, Doamne ajuta sa iasa mai multi asa cam in aceeasi perioada, sa nu dureze chiar pana la 2 ani..

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2012-05-24 16:08:50)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2571 2012-05-24 16:28:37

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna mamicile
adreea sanatate multa...asteptam vesti bune de la tine

mirik...dar despre cine vb?despre sot sau sasha? ca am omis...sper sa fie bine si sa nu fie nevoie de operatie

ionela casa de piatra si te atseptam cu bebe aici

myla...par
lucky...pfff pupici lui tudi

adinagrig eu nu stiu ce s azic de concediu medical,dar parca stiu eu ca se putea lua ..acum nu mai stiu cum este


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#2572 2012-05-24 16:30:56

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

ionela casa de piatra! foarte frumoasa rochia, iar tu ai stralucit! sa fii fericita!

like felicitari pt maselute puss

adina sanatate multa si sa se faca repede bine pustoaica ta puss

pup si celelalte mamici si burticile lor la care e cazul pusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#2573 2012-05-24 16:51:55

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna, frumoase poze, casa de piatra

eu simt ca imi pierd mintile, a venit rezultatul d ela recoltarea puroiului si a iesit stafilococul auriu, bine, situ eu ca era " normal" sa iasa mizeria asta ca ala da furunculul, dar cat la % oare  exista sanse sa fie si in " el" sau numai in buba..si dc este,cum se scapa de uratenia asta? cat de grav e ? grater...exista oare si tratamente homeopate...citesc numai idiotenii pe internet sad....si totul de la spitalul minunat in care am nascut si al lasat o gramada de bani

Ultima oara a fost editat de ally_na (2012-05-24 16:59:43)


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2574 2012-05-24 17:01:40

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

eh, adina tocmai compoturile nu mi-au iesit
ma gandeam la varianta congelat, vreau sa plec dp botez la bunica la suceava  si acolo totul este ca pe vremea ei, plica cu lemne si nu pot sa stau in baza plitei ii voi da si facut pe plita dar vreau sa am ceva in caz ca nu se face la timp si sa nu-l las nemancat ,plus ca mai am o agatatoare dp mine.
eu sunt intr-o pasa proasta,asta mica ar suge incontinuu de 2 zile,cum o dau jos din brate se trezeste si vrea sa suga iar, acum este inwrap si doarme dc o scot de aici plange  in 2 sec,deja  simt ca o iau pe campii numai cand o vad ca da sa planga ,i-am zis  sotului sa ia lp sa ii dau completare
ma doare capul de inebunesc  si nu am chef de nimic


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#2575 2012-05-24 17:03:26

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

ally sad (tare mi-e ca suntem ina eeasi oala, cu furunculoiul lu cris... nu am dus la analize, dar... tot ies bubite marunte, de cand a spart ala mare sad ). da, se trateaza homeopatic. si ARGINTUL COLOIDAL face minuni (macar extern, eu intern nu am dat, ca nu am gasit o sursa ok, de incredere. pe ala pt extern il face sotoi acasa)

am luat scaun de masina crisului, isi dorea, abia astept sa-i vad fatza cand vine ta-su big_smile in avans pt 1 iun


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#2576 2012-05-24 17:05:07

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

adina, se da concediu medical cand ai copilul bolnav. nu stiu sa iti zic legea. eu doar duceam acte de la pediatru cu diagnosticul copilului si recomandarea de repaus la domiciuliu si imi dadea concediu de la munca fara probleme
ally, se trateaza. si vlad a avut in nasuc, insa spre rusinea mea nu mai stiu ce medicamente a luat. am facut si noi parintii tratament. sanatate multa!
kata, asa am patit si eu pe la vreo 7 ani. am avut unul pe ceafa, la baza parului, s-a spart si de atunci tot aparea altele mititele. am fost la dermato si am incercat fel de fel. in final m-au dus la cantacuzino, mi-au recoltat de acolo si mi-au facut autovaccin. pana in ziua de azi nu am mai avut asa ceva. sa va faceti bine cat mai repede!
ginu, nu stiu ce sfat eficient sa iti dau sa iesi din starea asta, dar NU ii da Ip. se va regla cu suptul. stiu ca nu asta vroiai sa auzi, dar va trece momentul asta greu si cred ca iti va parea rau. par

Ultima oara a fost editat de prigatel (2012-05-24 17:10:11)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#2577 2012-05-24 17:13:09

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna mamici puss
Adina, Miri, Andreea,multa sanatate!! kram rugaciune


ionela, ai fost superbaaaa hjarta Casa de piatra si copii de ciocolata chicot

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-05-24 17:13:25)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2578 2012-05-24 17:16:44

ally_na
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-06-25
Mesaje: 4232

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

am senzatia ca nu se mai afce autovacin la catancuzino sad, vor sa il inchida,
daca aflu ceva va anunt sad

kata cand ai timp, da-mi mai multe detalii despre tratamnet homeopat ,
as vrea sa stiu un dr bun in bucuresti ca si maine ma duc la el

acum referitor la autovacin, presupun ca trebuie luat ceva din furuncul, e...de unde sa mai luam ca ala e curat

ginu, pe mine in spital tzitzi m-a ajutat enorm, daca nu era tzitzi nu situ ce ma faceam cu copilul,

ce ma mai linissteste pe mine la copilul meu , este ca am facut analizele in spital si au iesit f bune, doar ffffff putin leucocitele marite max la ei era 4 si la andu au iestit 5...
anul trecut am facut exudat in nas si gat si eu si el si nu a iesit nimic....

astpet sa treaca perioada asta de tratament si apoi sa vedem in ce directie o luam si ce analize facem,
orice informatie si sugestie imi este bine venit


http://picasaweb.google.com/alinna.nita/

are mama o minunatie de baietel Andrei Claudiu ....  26 02 2010

Offline

 

#2579 2012-05-24 17:22:23

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Kata, sa il foloseasca sanatos!

eu am scoica ca al meu inca e mic, sa vedeti cum i-am dat duminica in scoica tzatza pe autostrada ca mi-era teama sa-l mai scot de acolo..la dus spre constanta jumatate de drum in brate la tzatza a stat, acum am ales sa ma intind peste el, ca scoica e intoarsa (invers directiei de mers) si tare bine i-a priit hjarta imi pare rau ca n-avea cine sa ne faca poza lol

ally la orice inflamatie,infectie in corp apar leucocite marite.nu te speria, nu e nimic....

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2012-05-24 17:22:37)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2580 2012-05-24 17:26:20

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Va pup pe toate si va multumesc ca va ganditi la mine.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#2581 2012-05-24 17:46:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

puss andreea kram

stateam cu el in brate la calculator si tastam cu o mana..cand ma uit el dormea rotfl l-am bagat in pat acum...deci cand vrea sa doarma..doarme..nu discuta rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2582 2012-05-24 18:11:30

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

mamici , e careva pe aici de religie catolica ? as avea nevoie de cateva informatii


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#2583 2012-05-24 18:48:24

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

As avea o intrebare despre ceza..daca stiti. Stiu ca din cauza taieturii pe uter trebuie sa treaca un anumit timp pana la alta sarcina...2 ani stiam...2 ani pana la nastere presupun nu?
Cat este de periculos sa ramai inainte....are sarcina de suferit sau cum?sau doar ca nu e recomandata o noua cezariana,deci o noua taietura prea repede?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2584 2012-05-24 18:49:25

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

a mea a inceput sa faca febra...are 37 cu 8....cred ca de l avaccin


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.