homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17-47


#875 2012-04-26 21:46:49

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Ally  rotfl2  rotfl  lol  am vazut filmuletul mai devreme dar am fugit afara  rodnar  Mai dar cilindru  dumbom  lol  loooooooooooolllllllllllllllll Oricum Andu rulz  hjarta  hjarta  hjarta
Ce faina ii chestia ce i-ai luat-o...de unde? big_smile
Super faza cu tigancusa , cred ca mai rar ti-e dat sa vezi asa ceva 
LE Miri o noapte usoara va doresc  puss

Ultima oara a fost editat de dana82 (2012-04-26 21:48:58)

Offline

 



#876 2012-04-26 21:48:21

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

flow suntem bine, multumesc de intrebare.
din cand in cand se mai scarpina la cot, banuiesc ca inca se solidifica oasele pe acolo, dar in rest foloseste manutza la fel ca si pe cea stanga, nu sesizez nimic deosebit.
decat repeta intr-una ca nu mergem la nenea doctorul ori de cate ori intram in vreo cladire care nu pare magazin.
pina si la bana zilele trecute cand am intrat cu ea mi-a repetat ca nu mergem la nenea doctoru'.

puss  puss  puss


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#877 2012-04-26 21:51:57

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

puss


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#878 2012-04-26 22:41:54

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Am avut o zi horror si pe langa asta Maria tocmai mi-a vomitat toata cina si jnca nu doarme.Sunt nervoasa de nu ma pot calma nicicum.dupa ce o pun in pat atata se foieste pana vomita tot!
Iar nu se va odihni,maine la cresa va fi obosita si tot asa.
Cap de lista nu imi mai merge tastatura la laptop...

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-26 22:43:53)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#879 2012-04-26 22:49:51

gaby2007
Membru
Inregistrat: 2012-04-26
Mesaje: 4

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

buna fetelor sunt noua pe aici dar am si eu o problema si poate ma ajutati su un sf

iau ac microgynon din noiembrie 2011  am luat pana in martie apoi am, facut o pauza de o luna iar can a venit ciclu pe 27 martie am inceput o noua folie ...acum amluat pastilele corect pana in data de 13 aprilie apoi am facut o copnfuzie ..era sambata si am crezut ca e vineri si cand mama uitat pastila era luata deja ( dar in final era sambata si pastila nu am luat ) duminca am avut un contact sexula cu ejaculare interioara apoai am plecat la tara si am uiat folia de pastile acasa ..acum rezulta ca eu nu am mai luat pastila nici duminica si nici luni eram la ultimile 3 pastile din folie   deci ce credeti e sanse sa fiuinsarcinata

inca o data  fara pastila inainte si dupa contact sexul samabta nu am luat pastila , duminica am avut contact ,duminica fara pastila si luni fara pastila .....

mentionez ca ciclu trebuia sa apara pe data de 22-23 aprilie la care la mine a aparut pe 17 catev apicaturi rozalii clare , pe 18 cateva picaturi maronii doar cand merceam la wc , pe 19 la fel ca pe 18 ..adunat asa in 3 zile nu am avut nici o jumate de zi de ciclu normal puneam un absorbant si il laum doar cu 2-3 picaturi maronii si uscat ....iar in ziua de 23 aprilie au aparut iar cateva pete roz... imi puteti da si mie un sfat ? ca sa merg la medic credeti ca este prea devreme ?


madalina 2007

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2012-04-26 22:53:53

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Andreed a scris:

Am avut o zi horror si pe langa asta Maria tocmai mi-a vomitat toata cina si jnca nu doarme.Sunt nervoasa de nu ma pot calma nicicum.dupa ce o pun in pat atata se foieste pana vomita tot!
Iar nu se va odihni,maine la cresa va fi obosita si tot asa.
Cap de lista nu imi mai merge tastatura la laptop...

Andreea  puss
Noi avem cateva zile de acest fel numai ca eu procedez asa: o pun in pat la 8.45 pm. Sta la tzatza ceva timp si da semne ca adoarme. Nu adoarme, se foieste. Si se ridica bruc in picioare si imi spune buna dimineata, hai la joaca.
Ii zic: ok, ridica-te din pat si joaca-te singurica. Si o las pana nu mai poate, adica ora 11 pm. Dimineata face gat ca de ce o trezesc dar ii aduc aminte ca a  seara se juca etc etc. Dureaza cateva zile treaba asta si se regleaza dupa. Atat timp cat o lasi sa se ridice din pat si sa se joace nu o sa mai vomite. Chiar daca a doua zi este obosita este ok; inseamna ca in 2-3 zile isi revine.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#881 2012-04-26 23:13:56

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

gaby, fă un test de sarcină.

Andreea kram


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#882 2012-04-27 01:01:51

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

n-am mai reusit sa stau cu voi azi, am iesit la aer in curte
am citit din urma dar am retinut doar de ginutza ca a nascut, felicitari si numai bine! si de carol a lui flower ca nu s-a vindecat cum trebuie la un ochisor, ii dorim sanatate si recuperare rapida!
noi suntem bine, Anto n-a facut febra dupa vaccin dar e putin agitata, nu doarme nici acum, gangureste de zor in patut si-si tzocaie degetele, noua ei pasiune hjarta
ma duc sa termin de calcat si sa ma bag in pat, intru si maine la voi. somn usor! pusspusspuss


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#883 2012-04-27 05:20:55

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neata mamici
eu m-am trezit sa lucrez dar cine credeti ca s-a trezit odata cu mine?  chicot


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#884 2012-04-27 06:40:55

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Cmin buna dimineata! Avem o experienta asemanatoare lol. Cum adica tu sa lucrezi si copilul sa doarma? lol

Onu
pupam pe Anto si pe tine. Si eu am ramas fara cuvinte cand am vazut ca incepe sa ii lacrimeze ochiul si cand la un control ni s-a spus ca se pare ca nu i s-a deschis canalul lacrimal decat la un ochi. Asta este, sa speram ca o sa i se desfunde pan ain vara.

Cat priveste vaccinarea...aici multi pediatri renunta la copii (pacientii) care nu fac vaccin. http://www.thestar.com/living/article/1 … ldren?bn=1

Noi ne pregateam de un alt vaccin pt meningita ca s aplecam in Venezuela dar nu l-am mai facut. Bine ca a fost insiprat pediatrul si a zis sa mai asteptam ca o vaccinam degeaba.

LE: Ce sa zic la faza asta? rotfl
Luni eram dupa piscina, in cabina de schimbat. In piscina intra ea si tati si eu stau la fereastra si ma uit la ei. O schimbam; tati statea cu spatele la noi, se stergea de apa si avea pe el egarii de innot! Cum el urma sa ramana la piscina de adulti nu se punea problema sa se schimbe dar se stergea de apa sa mai stea cu noi, pana o imbracam eu pe Carol.
Ea zice brusc (in engleza): hai sa ne intoarcem cu spatele sa nu ii vedem putza lui tati!

Am ramas intrezisi amandoi. Am zis ca nu am auzit bine si am intrebat-o "dezinteresata" ce a zis si a repetat aceleasi cuvinte. Oricat ne-am abtinut nu am mai putut sta seriosi si am izbucnit in ras toti trei.

De unde a scos asta? Sunt in cercetare despre cum sa reactionez in legatura cu putzele ca-i jale lol

P.s "putza" este in romana si suna ceva de genul "pusa"

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2012-04-27 06:51:38)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#885 2012-04-27 07:22:00

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

flowerpot a scris:

Cmin buna dimineata! Avem o experienta asemanatoare lol. Cum adica tu sa lucrezi si copilul sa doarma? lol

ai si tu dreptate  lol

flowerpot a scris:

De unde a scos asta? Sunt in cercetare despre cum sa reactionez in legatura cu putzele ca-i jale lol

scuza-ma dar :  rotfl  rotfl  rotfl  rotfl


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#886 2012-04-27 08:09:05

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neata!  cascat  cascat

Flower rotfl

Ally sa-l stapaneasca sanatos!

Nu mai stiu ce am citit  cascat . A adormit pe la 9 jum si de la 11 la 4 a marait si a mai plans dar nu asa rau. La 4 i-am dat un bibe cu lapte si a reusit sa adoarma.  supa .Temp nu are, scaun nu a mai avut de ieri dimineata. Cina nu mi-a mancat-o sad

Oare daca ii dau lapte fara lactoza risc sa-l constip?

Multumesc pentru urari!

Ultima oara a fost editat de mirik (2012-04-27 08:09:34)


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#887 2012-04-27 08:35:11

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neata mamici  kram  puss

Mirik  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#888 2012-04-27 08:49:38

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

wave buna dimineataaaa
flower  rotfl fata e spectacol
am o nedumerire ,inca una in lungul sir..maine plec la drum cu bebe dupa mine si nu stiu daca pot sa-i transport laptele rece din frigider in termos,sta 3 ore aprox pana ajung la frigider,pot sa bag termos in frigider?
inca ceva,am stabilit ca ii gatesc eu si bag in borcanele si congelez,in cat timp se congeleaza,ca as vrea sa-i gatesc maine dimineata ,nu in seara asta?astept pareri cu nerabdare


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#889 2012-04-27 08:52:59

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

ddunia si eu plec maine cu bb si am decis sa ii fac 2 borcanele cu supa (atat am nevioe) si sa le sterilizez (fierb in apa)
n-as recomanda sa bagi termos in frigider dar cred ca daca il pui rece in termos nu pateste nimic 3 ore
cred ca trb o noapte sa se congeleze


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#890 2012-04-27 08:59:01

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

cmin,ok,atunci fac din seara asta..
pai da,dar cand ajung au trecut 3 ore,deci trebuie sa scot lapticul si sa-l pun in altceva in frigider,in sticla de lapte cu biberon o fi ok..habr nu am dk nu am folosit pana acu decat titzi si nu am plecat niciunde cu copil


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#891 2012-04-27 08:59:36

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

neata mamici si pitici
flower lol o ador pe Carol a ta lol


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#892 2012-04-27 09:03:03

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Neata smile

Flow, sper sa fie bine ochisorul lui Carolinei  puss
Cat despre pute  rotfl2

Ally, cilindrul lol

Dana, chiar am vrut sa-ti scriu sa vad de ce scrii asa rar dar m-am lamurit....stati afara la aer hjarta

Miri  puss

Eu am mancarea lui Vlad pe foc si apoi ma apuc de curatenie.

Offline

 

#893 2012-04-27 09:04:43

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

flowerpot a scris:

Asa este Kata...intoleranta. Insa cum demarchezi intoleranta de alergie in ceea ce priveste alimentatia? Nu trebuie ferit copilul de alimentele cu gluten? Ma mai domentez pe tema asta...

intoleranta=lipsa unei enzime/o pb functionala la niv local de tub igestiv
alergie=raspuns imun al organismului la o subst pe care o considera periculoasa

dar ideea mea era ca e vb despre o intoleranta/alergie NEIDENTIFICATA INCA, adica nu stie ca e gluten sau ba....

cat despre pusa yikes rotfl rotfl2) scuze, da' e prea tare
(si cris ma intreaba de "cuc" la toate animalele, la bb din burtica, la... mine lol si rae, parca s-a prins ca e un subiect "sensibil", desi noi i-am raspuns de fiecare data fara fasticeli)

andreea puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.