homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17-51


#951 2012-04-27 16:17:58

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Andreed a scris:

Dana cat va invidiez ca stati la curte tongue

Sa-ti aduc aminte ca suntem la 30 min distanta?  tongue  Haidati la noi!! puss

Offline

 



#952 2012-04-27 16:30:46

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Venim odata kram  puss
Ma bucur intr-un fel ca maine e Maria la mama ca va sta afara mai toata ziua.


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#953 2012-04-27 16:36:35

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Dana, multumim. Cand s-o ai mari putin Ilii vreau sa facem un tur de tara ca prin vest am fost mereu intrecere niciodata n-am avut timp de vizitat.

Sanca, asa e, cum zice Dana. Daca ti se restructureaza postul n-ai ce face, te poate da afara si daca esti insarcinata. iti spun sigur ca mie mi s-a intamplat. Firma pt care lucram si-a pierdut obiectul muncii si nu mai am post pe care sa ma intorc. Totul depinde de ei cum stau in acte. Imi pare rau pt tine, dar e mai bine sa stii un lucru clar si sa vezi ce e de facut.

Apropos de barfit, eu am o problema cu copii mega infofoliti pe vremea asta. Cand vad mamicile in maieu sau tricou si copii cu caciula groasa, pluover si pantaloni grosi sau dres pe dedesubt ma apuca groaza. Azi o tipa cu un copil de varsta lui Ili, dupa ce a vazut-o pe ea in maneca scurta, i-a dat jos caciula, dar bluza de trening nu. disperat


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#954 2012-04-27 16:45:02

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

katami a scris:

priga, noi am facut un panel de alergeni alimentari+analiza pt celiachie (care e diferita de alergia la gluten)
pt lactoza MOR sa stiu ce analiza v-a dat

cris e alergic la cazeina, deci nu poate consuma niciun fel de lactat animal

papu, cred ca e ok enterolactisul in lapte...

io una in biotics n-am deloc incredere, mi se par "chioare" rau

janis, dc sa nu te duci la praktiker cu el in wrap?

kata, din pacate nu prea inteleg scrisul medicului, dar cand ies rezultatele iti spun clar ce ne-a dat. scria ceva de Ig celiaca si Ig lapte si glucoza. mai mult sa ma bati ca nu inteleg. stiu doar ca si-a propus sa eliminam posibilitatea de a avea intoleranta la gluten, lactoza sau glucoza.


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#955 2012-04-27 16:59:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

daca e Ig... e tot alergii, nu faceti nik pt lactoza... ma si miram


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#956 2012-04-27 17:03:48

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

mai scria ceva, da nu inteleg. iti zic cand vin rezultatele. de propus, asta si-a propus. acum cat de profunde sunt analizele in faza asta, nu stiu. ca zicea sa le luam pas cu pas. sa vedem rezultatele, apoi daca sunt negative sa facem eco cu substanta de contrast, eventual o monitorizare a PH-ului 24 ore in eventualitatea in care ar avea reflux. in fine. merge pe mai multe ipoteze. nici gastroenterolog-ul nu a putut da un diagnnostic clar pana nu vede rezultele.
om vedea. probabil ca e cale lunga pana ajungem la un rezultat, dar trebuia sa incepem de undeva. pana una alta i-am scos cerealele cu gluten, banana si marul care cica i-ar putea cadea rau in caz de celiachie.

Ultima oara a fost editat de prigatel (2012-04-27 17:05:24)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#957 2012-04-27 17:25:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

brr, si vrei sa faci phmetria aia? presupune intubare 24 h...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#958 2012-04-27 18:19:33

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Kata..ziceam ca sa nu-l bag in magazin sa ia boli de la oameni....

Dar am fost..ca sezonul virozelor e gata...mai ho cu obsesiile si eu lol

papu eu biotics i-am dat in lapte..pt scaune aiurea...dupa doar o doza s-a reglat


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#959 2012-04-27 18:31:17

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Priga sper sa gasiti rezolvarea cat mai repede.Dar ea are gaze?De cand i-ai introdus glutenul ai observat modificari la calitatea somnului?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#960 2012-04-27 18:48:04

elle_24
Full member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 286

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Buna,

PTR Sanca - trebuie sa te intorci la munca iar ei sunt OBLIGATI sa te reprimeasa. Ceea ce spune dana 82 este valabil in caz de reorganizare judiciara, nu in caz ca nu au profit sun 2 chestii diferite. Mai mult, conform legii ( dc vrei iti zic) locul tau este GARANTAT 6 luni, nu au voie sa te dea in somaj sau sa te concedieze. Iar in caz de concedirere din motive financiare, restructuriari posturi,au nevoie draga mea de evaluare, din care sa rezulte ca tu nu ai rezultate.
Ceea ce fac ei e sa te intimideze si sa renunti tu. EI nu au cum legal sa te faca altfel sa pleci decat sa pleci tu. NU e treaba ta de acea angajata, locul tau e garantat.

Pup dulce si nu-i lasa sa te santajeze. Daca vrei vrb.

m un baiete de 5 luni

Ultima oara a fost editat de elle_24 (2012-04-27 18:48:47)


un sufletel e cu mine din noiembrie 2011

Offline

 

#961 2012-04-27 18:57:45

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

par fetele

prifa sper sa-i iasa bine analizele fetitei....

voic edati labebei de diaree?
mie mi-a zis dr sa-i dau hidrasec de 3 ori pe zi...am incercat sa-i dau ,nu vrea,se stramba
smecta,vrea,,,,i-am dat o jum de plic de dim pe la 11....

si eubiotc e bun sa-i dau? sau ce altceva?

i-am facut mar copt cu banana si i-am dat de dim,li-am facutla pranz si zeama de orez asa mai groasa,mucilagiu sii-am dat...sper sa-i treaca,de cate ori suge,face si kk si e cam moale mereu si o data a fact si asa mai apos....


flo....ce tare a fost carol cu pusa rotfl

alyna misto jucaria de graidna...vreau si eu sa stau la casa....


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#962 2012-04-27 20:11:19

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Sweety, trebuie sa fie de la dintisori la voi. Habar nu am ce e de facut.Dar sper sa va treaca repede.

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-27 22:01:52)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#963 2012-04-27 21:53:48

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Ooofff ce am patit grater(
Ieri bebe a vomat..o data jet..restul regurgitari normale..am zis ok..
Azi pe zi..iar o data cam jet..stand e spate i-a venit asa pe gura..el radea..n-a fost rau...am zis lasa..
Seara a venit sotul..era super marait...plangea ,dintr-o data asa se inrosea..criza de n_a avut niciodata..ma rog ii dau san se linisteste..il urca sotul pe umar....citeam pe forum cand aud ca se scurge ceva pe podea...!!! A vomat asa tare..ca a umplut tricoul sotului si a cazut si jos..m-am speriat ca aoleu mergem la urgenta..sotul lasa-l ca poate a mancat agitat...si dupa il pun jos..se apuca iar sa suga si se aude cum face kk si muulte parturi...kk era verde fetelor..modificat si verde clar...
E grav? Sa merg undeva cu el? Ma gandeam sa-l mai urmaresc dar e clar ca e diaree... grater


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#964 2012-04-27 22:22:59

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Janis nu stiu ce sa te sfatuiesc. Al meu cat timp a fost alaptat exclusiv a facut aproape zilnic verzui . Si moale f des. Daca stii ca nu face asa des si tot da in jet, eu m-as duce undeva cu el. Eu sper sa nu fie nimic!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#965 2012-04-27 22:26:10

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Dupa acel kk verde l-am imbaiat..l-am bagat la somn..pana acum a supt..si i-am luat temperatura..36.4..deci aici e ok..
Urmaresc sa vad daca mai face..voma ma sperie mai mult sad

Multu smart puss


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#966 2012-04-27 22:42:01

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

S-aveti o noapte linistita Janis kram


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#967 2012-04-27 22:53:54

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

Janis eu as astepta pana maine sa vad cum se manifesta. Si Carol vomita in jet dar nu a facut kk verde. Cred ca nu ii convine ceva din ce ai mancat tu.

Sweet nu am avut probleme cu diareea decat ft rar. Ii dau orez dar nu ca un remediu ci pt ca este singura mancare ce ii place (mancare este impropriu spus ca este numai orez fiert, din acela cu bobul lung)

Carol s-a trezit si mi-a zis brusc ca vrea sa aiba un costul in forma de floare pt Halloween, sa ii fac codita cu clama roz si...ca vrea sa vada poze cu bostanii sculptati dar cu bostanii ce nu au happy face ci una sa te sperii. Si apoi a zis ca vrea sa vada niste stafii miscatoare  yikes I-am aratat dar nu ma dumiresc de unde stie din astea si de ce imi cere asta imediat cum se trezeste rotfl.

Noi avem in curand 2 ani si 4 luni si nu facem nik la Wc/olita (decat daca si daca si daca are un interes precum uitatul pe youtube - atunci se duce singura la baie si ne striga sa auzim "sound"-ul de la pipi. Nu mai stiu ce sa fac sa o determin sa ceara la baie. Am incercat toate cele. Banuiesc ca o sa fie la liceu in pampers sad.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#968 2012-04-27 23:10:08

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

multumesc smart, flower

eu am incercat sa fac prima mea prajitura de cand am nascut..ieri...ca-mi place sa fac praji big_smile dar nu prea mai am timp.. si din pacate am scos-o fara sa vad ca dedesubt nu era facuta..era cam aluat necopt asha...dar fiind mare parte din aluat din mere..... am mancat ca mi-era pofta sad asta o fi...
nu stiu
acum doarme....va pup si sa aveti o noapte calma puss


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#969 2012-04-27 23:11:24

sanca
Hero member
Inregistrat: 2005-09-13
Mesaje: 3053

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 17

multumesc fetelor de sustinere. ca e legal sau nu ce fac.. nu stiu. o sa ma apuc sa citesc legea. insa un lucru e sigur. firma e inca pe profit. nu e vb de pierderi financiare. el se referea strict la volumul de munca redus pt care nu se mai justifica atatea persoane. ma deranjeaza f tare pt ca aproape 3 ani m-am zbatut si am facut muuult mai multe decat era in fisa postului, responsabilitati enorme. ma jucam lunar cu miliarde si odata nu am gresit. un intreg parc auto al unei firme de leasing depindea de semnatura mea. daca vreuna din masini patea ceva eram direct responsabila. nu au avut odata ce sa imi reproseze. tocmai de aia cand am ramas acasa seful mi-a zis ca se bucura pt noi, dar nu si pt el. a fost o gluma cam proasta la acel moment. a urmat angajarea unei fete si am fost de fata la discutie cand a zis clar ca ii face contract pe perioada determinata de 2 ani ca sa ma pot intoarce. acum imi spune ca nu ar da-o afara. m-am simtit oarecum jignita. a inceput cu texte ca nu exista comparatie.. dar.. ca nu stie inca ce si cum. ca se gandeste sa imi ofere alt post in cadrul grupului, ca sa se gandeasca vreo 2 sapt.. ca bla bla.. am simtit ca nu e ok. sincer nici nu vreau sa ma intorc si sa fie dragoste cu forta. nici nu stiu. mai am 3 luni si ma apuc sa imi caut. poate un sut in fund e un pas inainte. nu stiu.. a pus problema si daca sunt dispusa sa ma intorc mai repede. nu i-am dat nici un raspuns. insa nu ma asteptam.. dar na.. asta e viata. cumva va fi. cert e ca nu ne permitem in acest moment sa stau pe tusa nici macar o luna.  supa

imi cer scuze pt off topic insa ma descarc si eu..  supa

flower, si daria va merge la liceu in pampers  chicot


Daria Ioana - 06.08.2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.