homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-23


#419 2012-05-15 22:34:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

valy eu il am de 50nde zile ?ve sa mai zic?
ales poop

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2012-05-15 22:44:21)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#420 2012-05-15 22:46:04

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

rozi, de ce ma trimiti la culcare? lol
soni puss imi pare asa rau supa


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#421 2012-05-15 23:19:39

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Somn usor dragele mele kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#422 2012-05-15 23:41:11

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Noapte buna si de la mine puss

Offline

 

#423 2012-05-15 23:44:47

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

acum va zic si eu noapte buna puss


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2012-05-15 23:57:45

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Am reușit să citesc ce s-a scris astăzi, dar nu mai am timp deloc de stat pe forum, stau mult cu nepoțelul ca să se mai odihnească cumată-mea că e distrusă săraca, numai ea stă cu el și copilul stă numai ?n brațe, e agitat, cred că ?i dau dinții.

Cris, ?mi pare rău de mutație.

Angel, nu sunt deloc supărată, dar nu ?mi ajunge timpul, votez unanim cu mika pentru 48 de ore/zi + 1 bucată clonă.

Soni, kram pentru tine și C.

?mi pare rău de testele negative

Ioana_He, felicitări. Anastasia e nume de stea. Superb

Soră-mea nici acum n-a născut tongue


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#425 2012-05-16 00:14:04

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Bună tuturor! Sunt Adriana... și vă urmăresc discuțiile de ceva timp, deoarece și eu sunt ?ntr-o situație asemănătoare... Sper că sunteți de acord să mă primiți și pe mine ?n căsuța voastră...Vă doresc o noapte pufoasă. vpd
puss


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#426 2012-05-16 00:17:00

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

ryana, bine ai venit și goodluck


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#427 2012-05-16 00:20:32

ryanajenny
Full member
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 779

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mersi de primire! asemenea! ...sper să ne ?auzim? astăzi c?nd mă ?ntorc de la serviciu si să povestim  smile vise dulci!


7.11.2014 - visul meu a devenit realitate hjarta  rugaciune

Offline

 

#428 2012-05-16 00:25:30

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

ryana, mulțumim.

Am terminat de citit și căsuța trecută..

ioana, du-te la urgenșe, pentru că dacă s0a oprit cumva sarcina din evoluție și nu vine menstra ai nevoie de chiuretaj să nu faci vreo infecție.. Sper să nu fie cazul...la mine a fost și crede-mă, cu c?t trece mai mult timp cu at?t e mai greu de chiuretat.

mădă, Madlena, nu v-am văzut ?n poze, dar sunt sigură că sunteți frumoase.

diri, bine-ai venit acasă

Cristina, ?mi pare rău de ur?ți.
Eu nu m-am testat pentru că nu găsesc niciunde test bandă...am colindat toate armaciile din orașș, doar clearblue, parcă sunt nebuni, poate merg m?ine ?n carefour să văd de un FR.

Noi ne-am distrat la bor=tez, a fost frumos, au avut muzică bună, dar bebele a pl?ns foarte mult și n-a vrut să stea dec?t cu mama lui așa că mireasa a cam lipsit din peisaj.

Mika, mi-era tare dor de tine, sper să mai intri să ne destrăbălăm cu Almi, Sonia, Maya și Angel...o paulă ai terminat??? tongue


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#429 2012-05-16 00:28:47

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Noapte buna si de la mine puss.. va pup si va citesc maine hjartapusshjarta


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#430 2012-05-16 00:40:03

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

cristina puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#431 2012-05-16 07:31:56

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

buna dimineataaaaaaaaaaaaaaaaaaa puss puss trezirea,fetele big_smile
sa aveti o zi minunata! eu am plecat smile

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-05-16 07:38:28)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#432 2012-05-16 07:59:52

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Buna dimineata!!!

Eu sunt terminata, nu mai reusesc sa ma recuperez de cand m-am intors. Imi vine sa dorm incontinuu, ieri am fost varza la servici, ameteam si cand statea pe scaun. Sper sa-mi revin odata!!!

Hell, multumesc! Hai fa testuletul odata tongue Felicitari pentru nasit!!! Sa va traisca!

Arya, e normal sa mai dea pe afara, dar nu e indicat sa pui tampoane interne. Mie dr mi-a zis nici la ciclu menstrual sa nu mai folosesc(foloseam des acum cativa ani pt ca erau comode) pentru ca favorizeaza instalarea bacteriilor. Daca vrei sa nu mai curga asa mult, dupa pui o perna sub fund si incerci sa stai cu bazinul mai sus decat restul corpului. Si nu te da jos din pat macar 30min-1 h. Eu deobicei nu ma mai dau jos deloc pana dimineata, decat daca am nevoie urgenta la baie. Si am tot timpul un pachet de servetele langa pat si ma sterg cand simt ca mai curge.
Iar in privinta socotelilor...inteleg ca varsta e o problema acum si n-ai mult timp la dispozitie, insa din experienta mea si a altora, nu mai calcula atat (cat face ovulul, cat fac gigeiii etc etc). Pana la urma e si noroc, altele nu mai calculeaza atata, se iubesc cu placere cand simt nevoia si fac copiii ca iepurii. Nu zic sa nu urmaresti ovulatia, dar iti dau un sfat:
- nu ii zi sotului cand esti la ovulatie (e foarte important sa nu se simta stresati)
- si nu luati in seama recomandarile (din 2 in 2 zile, zilnic etc) pt ca ajungeti sa faceti sex la comanda. Intr-adevar e indicat asa cand sunt probleme cu spermograma, dar chiar si asa nu e bine sa ajungeti sa faceti sex la comanda.

Crede-ma ca eu am trecut prin toate fazele astea, si stiu ce vorbesc. Cel mai important e sa va iubiti cand simtiti nevoia. Eu am f mult timp de cand nu i-am mai spus sotului cand e ovulatia, si nici nu mai tin cont de regularitatea prestatului, si crede-ma ca am nimerit ovulatia cat de cat aproape in fiecare luna.

Cris8, eu nu mai tin minte daca a pus parafa pe hartii, dar pe scrisoarea medicala sigur mi-a pus. Imi pare rau ca esti mai in ceata. tu fa cum crezi ca e mai bine. Macar esti impacata ca ai cerut si alta parere. Eu am inceput heparina cu 2 zile inainte de terminarea stimularii(pe la sf stimularii e cam sigur cand vei avea punctia +/- 1 zi), si am intrerupt cu 48 de ore inainte de punctie (pt ca se face anestezie si nu e indicat) si am reluat dupa aceea. asa mi-a dat  Uscatescu. Insa parerea mea e ca, daca cumva sunt probleme de implantare din cauza trombofiliei chiar de incepi tratamentul dupa ET tot e f bine. Gandeste-te ca implamtarea nu are loc chiar instantaneu...intr-adevar drumul e mai scurt si dureaza mai putin decat in cazul natural dar eu zic ca administrarea heparinei e ok si imediat dupa ET. Asa ca te rog nu te mai stresa pentru asta, e f important sa fii linistita.
Si ai grija si cu aspenterul, si ala tb intrerupt cu 2 zile inainte de punctie si reluat dupa 2 zile de la punctie.

Dr U face si la clinica privata, acolo e mai ok daca te duci, nu stai si astepti, si esti tratata mai bine, insa platesti tot (consulatie, analize). Nu mai tin minte, dar sunt sigura ca acolo mi-a pus parafa pe tot.Daca te intereseaza ma uit in urma si vad cum se cheama clinica...dar banuiesc ca ti-a ajuns experienta smile

elena, eu zic sa mai astepti un pic sa vezi ce se intampla cu temperatura. Si ia duphastonul numai dupa ce esti sigura ca s-a prdus ovulatia. In cel mai rau caz iti lungesti ciclul dar macar nu risti sa inhibi ovulatia. Asta e parerea mea.

Va pup fetele


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#433 2012-05-16 08:16:10

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata wave

Diri, imi place cum ai explicat rock total de acord.

Sturm mi-e dor de tine si tin pumnii goodluck goodluck

Bun venit Ryana si celorlalte fete noi smile

MA duc sa mai citesc smile

L.E. Sonia imi pare rau pentru rezultatele de la spermograma grater sunt de acord cu ce ti-a scris Chrys, acum are mare nevoie de tine sotul tau. Cred ca se simte distrus, stiind cat de mult va doriti un copilas.

Ultima oara a fost editat de timean86 (2012-05-16 08:24:29)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#434 2012-05-16 08:30:07

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/61231_thumbnailcakbve5p.jpg


Buna dimineata !!!!!! puss  puss  puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#435 2012-05-16 08:31:19

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fete  cascat  cascat  cascat sa  aveti o zi minunata
hell te pooop si sunt de acord cu tine ziua de 48 de ore si 1 buc clona, numai  ca pe clona asta la prestat bumti bumti n-o las in locul meu ca-mi placeee sexinpat  chicot  chicot  chicot  chicot  chicot  chicot  chicot
fete sa aveti o zi minunata si plina de surprize placute !
daca rave nu-i atunci va las eu o cafeluta  magica care va vraji barza chicot  chicot  chicot  chicot

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_o-cafea-magica-o-x_f94cea8f621ab2.jpg

ramo , time, dirida  va pooop
dirida multumesc de safturi  am sa incerc sa le urmez cat pot, numai ca al meu dimineata e calare pe mine:cat e temperatura?daaaa testu cum a iesit???????daaaaaaaaaaaacum te simti?????? rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl2
criiisssssssss  neata  retas  retas  retas  retas  retas  retas ce dor mi-a fost de tine  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2012-05-16 08:37:20)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#436 2012-05-16 08:36:32

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata frumoasele mele puss

hell puss felicitari pentru nast, astept testul

va pup fetelor, merg sa vad cat pot sa mai citesc in urma


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#437 2012-05-16 08:46:07

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Cristina, Rozi, Angelus puss neata

Cristina multu de cafeluta smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.