homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-41


#761 2012-05-17 07:17:10

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Buna dimineata fetelor, Rozi am luat o cafea de la tine.

Azi a debutat cu o scadere a temperaturii la mine si deja e clar ca va scadea in continuare. A fost prima luna in care am urmarit, am citit asiduu cam tot ce se putea citi pe net in domeniu ... azi noapte am avut un vis care parea foarte real, in sfarsit gasisem la un magazin teste First Response (ieri am batut si Carrefour si Cora si la ambele doar pretul ramasese nu mai aveau in stoc) si mi-am luat cateva, cel putin 3 care s-au pozitivat imediat cu doua liniute identice si culmea ca si cele NO NAME (care mi le-am facut eu in mod real aseara) in vis se pozitivasera, eram intr-o padure frumoasa, verde unde i-am aratat si sotului testul ... eram asa fericita, cand m-am trezit si am realizat ca de fapt realitatea e fix pe dos am avut un sentiment oribil, a fost un vis in care ai impresia ca totul e real, sigur si voua vi se intampla sa aveti visuri de genul asta in care esti convins ca traiesti aievea totul.

Am totusi si avantaje: ma simt bine fizic, nu ma mai doare capul, mi-a disparut balonarea, sanii nu ma dor aproape deloc ... viata merge mai departe ...

Mira sper din suflet si cred ca la tine va fi altfel, eu sa stii ca am sperante multe pentru tine inca din ziua in care ai plecat la al tau si erai ingrijorata ca se produsese ovulatia, asculta-ma: ai ovulat in 4 si vei vedea ca testul in cateva zile va iesi pozitiv.

Ultima oara a fost editat de betty200 (2012-05-17 07:28:44)

Offline

 



#762 2012-05-17 07:59:35

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#763 2012-05-17 08:05:02

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata!!!

nera, mi-e dor de tine!!!! Mai suntem cateva din generatia ta...din pacate tot aici ne gasesti!
Incerc si eu sa tin pasul cu avalansa de fete noi, numai ca le cam incurc povestile rotfl

Ioana, imi pare rau pentru avortul menstrual, dar e bine macar ca n-a trebuit sa ajungi la chiuretaj.

ryana, ia listuta de analize cu tine si in caz ca doctorul nu iti recomanda nimic incerci tu sa il intrebi daca n-ar tb sa faci o serie de analize premergatoare unei sarcini. Deobicei doctorii nu recomanda de la inceput, multi asteapta impinsi de la spate pentru analize. Cat despre spotting, nu stiu ce sa-ti zic, poate fi de la ovulatie, desi pare un picut cam devreme pentru ovulatie. Vezi ce-ti zice doctorul. Sa faci macar un papa nicolau...e cam grav ca n-ai mers pana acum la gineco. Papa nicolau deobicei se face anual, dar macar 1 data la 2 ani sa-l faci.

Apropo de asta, fete dragi am sunat si eu gincoloaga si ma duc azi sa repet papa nicolau...ca a trecut ceva timp de la ultimul. Am sa cer si un eco asa de control ca n-am mai facut de la FIV unu. Ma simt aiurea, dupa FIV am renuntat la doctori, dar trebuie sa merg la un control de rutina.

Mika, ai revenit in forta cu bunatati de ale tale tongue. Acum ai net la casa? Am si eu o capsuna care da sa se coaca, restul inca sunt micute.

restul fetelor va pup pe toate

Ultima oara a fost editat de dirida (2012-05-17 08:05:19)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#764 2012-05-17 08:10:06

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Diri, goodluck la dr.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#765 2012-05-17 08:13:45

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata buna, dragelor!
Va las o cafeluta si ma apuc de treaba.http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/18627_1022277-1360x768-61962.jpg


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#766 2012-05-17 08:40:57

Iulia2006
Full member
Inregistrat: 2012-01-27
Mesaje: 108

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata fetelor! Eu cred ca o iau razna sad Ieri dimineata nu am avut ce face si, pt. ca mai aveam un test Barza pe acasa, l-am facut...si a aparut ceva, ca o liniuta pala, pala, pe care mi-a fost si jena sa o arat cuiva, fiindca nu se vedea decat la lumina buna, daca te uitai foarte atent sad Asa ca am mai luat un First Response la serviciu si l-am facut mai pe la pranz si nu a mai iesit nimic, motiv pt care mi-am cam luat gandul ca ar fi fost ceva real. Astazi insa, am mai facut unul de dimineata si la fel ca ieri dimineata: o a doua liniuta pala de tot, vizibila doar la lumina buna...Nu am vedenii fetelor (am incercat sa va fac o poza cu telefonul, dar nu e prea performanta camera si nu se vede sad Ufff...sunt amarata rau...Azi sunt in ziua 11 de la ovulatie, maine ar trebui sa imi vina si am inima cat un purice...
Sa aveti o zi excelenta! puss

Ultima oara a fost editat de Iulia2006 (2012-05-17 08:41:40)

Offline

 

#767 2012-05-17 08:45:52

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

ce de azi e tot barza? barza sunt renumite pt fals pozitiv...


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#768 2012-05-17 08:47:58

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Iulia eu zic ca-i de bine, avand in vedere ca cele cu liniuta le-ai facut dimineata si cel negativ peste zi cred ca asta-i explicatia ca nu aveai a doua linie la el, eu atat m-am chiorat la galeria de teste de pe FF incat pot sa-ti spun sa speri linistita pentru sunt acolo postate fotografii cu teste pozitive pe care eu una n-am vazut nimic dar ele asa erau prezentate ca pozitive. Avand in vedere si faptul ca-i foarte devreme 11 DPO eu zic ca sunt sperante f mari ...de-as fi vazut eu asa ceva ... la mine e alb alb tot fara nici o urma de umbra macar. Doamne ajuta! Daca cel de azi n-a fost Barza e si mai probabil sa fie cu ochisori.

Ultima oara a fost editat de betty200 (2012-05-17 08:48:48)

Offline

 

#769 2012-05-17 08:48:56

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fetelor
sunt dezamagita rau...temperatura a scazut rau de tot...si nici testul nu a iesit... grater
asta este viata...poate Dumnezeu are alte planuri cu noi...
imi pare rau betty ca si tie ti-a scazut temperatura..dar totusi la tine mai e o speranta...nu a scazut ingrozitor ca si la mine...nici nu stiu daca sa te incurajez sau sa iti spun sa astepti si ce o da Dumnezeu pt ca si asa noi nu mai putem face nimic...
multumesc ca te-ai gandit la mine  puss
iulia iti tin pumii ca sa ne dai o veste buna  puss
dirida  goodluck la doctor
rozi, raveca  puss neata...merci de cafea
acum pot sa beau cafeaaa  supa

Offline

 

#770 2012-05-17 08:54:24

betty200
Full member
Inregistrat: 2012-02-27
Mesaje: 814

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Offff Mira ... dac-ai stii cat am sperat pentru tine, mult mai mult decat pentru mine, tu ai  ca atu si varsta comparativ cu mine ...

Offline

 

#771 2012-05-17 08:55:57

Iulia2006
Full member
Inregistrat: 2012-01-27
Mesaje: 108

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Nu, Diri, e un First Response...Am chemat-o pana si pe o colega, sa se uite si ea si sa imi confirme ca nu am vedenii. Si e acolo liniuta...pala, pala de tot, dar e acolo...
Betty si eu m-am tot uitat la galeriile de teste, sa vada daca poate fi numit pozitiv unul atat de sters, dar nici nu stiu ce sa cred...
Mira, Doamne ajuta!

Offline

 

#772 2012-05-17 08:57:40

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata puss

diri puss bafta la doctor , si eu ar trebui sa fac un control si un eco dar inca nu indraznesc, sa mai treaca nitel

cris puss te-ai linistit nitel ? hai ca o sa fie bine

mada puss cum te simti azi ?

sonia puss cum ai dormit ? s-a mai linistit al tau ?

va pup pe toate puss


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#773 2012-05-17 08:58:36

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Iulia, atunci felicitari!!! esti gravi!!!


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#774 2012-05-17 08:58:38

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fragelor puss
sa aveti o zi superba


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#775 2012-05-17 08:59:27

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

asta este betty...mutumesc oricum  puss ...scuzama ca am uitat daca ai spus ce varsta ai....poate ca acum nu imi mai amintesc nimic...sunt tare zapacita si dezamagita...imi vine doar sa plang
acum astept sa vad rosu...azi sigur vine grater
imi pare tare rau ca esti in aceeasi situatie...dar tu inca mai poti spera...parerea mea...dar ti-am spus nu vreau sa mai zic nimic...ca e f rau

Offline

 

#776 2012-05-17 09:03:40

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata gagicile mele. nu citii din urma...daca ma lasa piticania imediat ma apuc.
dar va pup si va imbratisez


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#777 2012-05-17 09:03:59

Iulia2006
Full member
Inregistrat: 2012-01-27
Mesaje: 108

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Doamne, ce frumos ar fi...nu as vrea inca sa ma bucur prea devreme, insa ma gandesc ca pana acum nu mi s-a intamplat niciodata sa imi iasa a doua liniuta; o singura data am avut liniuta aceea de evaporare, la un test facut de Sensiblu, insa arata complet diferit, era mai mult ca un chenar de liniuta...Dar am vazut ca si Elena a avut unul pozitiv luna trecuta si apoi...nimic.

Offline

 

#778 2012-05-17 09:08:41

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

neata fetele wave
iulia, tin pumnii sa fie cu ochisori goodluck
angel puss mada puss diri puss cris puss rave puss soni puss
mira puss pare rau de test si de temperatura supa
betty, la tine inca mai este o speranta goodluck


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

#779 2012-05-17 09:14:08

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata fetelor, va invit la o cafeluta

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57790_ceasca_de_cafea_6.jpg

Mirabela par  offf imi pare tare tare rau
Dirida   par
Iulia sa fie peste cateva zile cat mai accentuata liniuta  goodluck
Cris sper ca esti bine, am prin doar cateva mesaje de ale tale si-am vazut ca te lupti sa reusesti. Bravoo  buga , ma gandesc la tine si-ai sa vezi ca va fi bine, ai incredere !!!

Nu am reusit sa recuperez din urma, ati scris tareee multttt ...


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.