homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73-84


#1578 2012-05-19 13:06:56

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

lavy,sa le vindeti repede!

eu nu am mai facut exercitiile de o saptamana supa trebuie sa ma apuc iar ca azi mai iau dicloreum si gata.si o sa am iar niste dureri....


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#1579 2012-05-19 13:12:11

Rosia
Full member
Inregistrat: 2007-12-17
Mesaje: 517

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

lavy20 a scris:

ramo puss ureaza-ne sa le vindem repede chicot nu le pastram big_smile
rosia puss eu nu ma pricep

supa  nu face nimic lavy  puss   nu ma e nimeni pe forum...poate intra mai tarziu fetele care au mai avut asa ceva. Nici pe net nu gasesc nimic...

Offline

 

#1580 2012-05-19 13:13:20

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

ales, stiu ca ai fost supa pe el acum ceva timp si v-ati impacat, ca a fost aniversarea voastra de cand v-ati cunoscut si v-ati tratat cu o sticla de vin. Da, eu l-am trimis singur pt ca eram supa pe el, la voi nu e cazul, merg doar baietii puss

rosia  puss nu stiu ce sa zic, poate stie cineva de pe aici sau intreaba-l pe cel care ti-a dat sa faci injectia, sper sa nu fie ceva rau, numai bine iti doresc puss

lavy puss sa te lase durerea, sa aveti drum bun, sa mergeti bine si sa va intoarceti cu bine goodluck

soni puss cred ca am citit printre randuri, eu am inteles ca doar azi ai ore nu si maine...dar m-am inselat  bang

fetelor, la mine e asa urat si intunecat ca nu-mi vine sa fac nimic....gata, stiu  nails  chicot

Offline

 

#1581 2012-05-19 13:20:35

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

miha puss m-a mai lasat durerea, ma mai doare dar nu asa rau. spor la unghiute
despre ce exercitii vorbiti soni, ramo?


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1582 2012-05-19 13:25:16

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

miha,am med azi.maine curs.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2012-05-19 13:30:57

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

lavy puss

rosia dar nu ai nr de tel al dr? ar trebui sa-l ai pentru orice eventualitate, eu am nr dr meu si cand am o problema, il pot suna sa mi-a zis si asa am si facut cand am avut o problema...la cati bani dam cred ca e ok sa-l poti deranja de dr cand ceva nu e in regula  puss

pe mine inca ma doare burtica, am asa o durere surda si o mica presiune, am observat asta cam la 2 zile de la ovulatie nustiu  cesafac  :

soni eu is cu capu' si cu bata-n balta  bang ...de aia eu am spus sa te relax putin pt ca stiam ca muncesti in wk, asa am citit intr-un mesaj anterior ca s-a dus naibii si wk asta. Tu faci toate eforturile astea ca sa strangi banuti?  puss

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-05-19 13:35:58)

Offline

 

#1584 2012-05-19 13:34:30

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

lavy,atunci sa le vindeti repede big_smile
eu fac exercitii usoare pt coloana si de 2-3 ori pe saptamana cate 30-40 minute de tae-bo big_smile
miha puss
buna rosia...nici eu nu stiuy ce sa zic


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1585 2012-05-19 13:43:51

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

ramo, am inteles
la mine ploua intr-una. am inteles ca ar fi cod galben...


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1586 2012-05-19 13:51:21

Rosia
Full member
Inregistrat: 2007-12-17
Mesaje: 517

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mihaD a scris:

lavy puss

rosia dar nu ai nr de tel al dr? ar trebui sa-l ai pentru orice eventualitate, eu am nr dr meu si cand am o problema, il pot suna sa mi-a zis si asa am si facut cand am avut o problema...la cati bani dam cred ca e ok sa-l poti deranja de dr cand ceva nu e in regula  puss

pe mine inca ma doare burtica, am asa o durere surda si o mica presiune, am observat asta cam la 2 zile de la ovulatie nustiu  cesafac  :

soni eu is cu capu' si cu bata-n balta  bang ...de aia eu am spus sa te relax putin pt ca stiam ca muncesti in wk, asa am citit intr-un mesaj anterior ca s-a dus naibii si wk asta. Tu faci toate eforturile astea ca sa strangi banuti?  puss

nu-l am miha, oricum ar fi trebuit s-o sun saptamana trecuta...la mine e deja o sapt. de la ovulatie. Poate fi si de la estrogen spoting-ul maroniu, sange vechi...sau de la ovulatie mai puternica. Acum astept,ca de obicei...invat sa fiu rabdatoare

Offline

 

#1587 2012-05-19 13:57:34

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

Neata!  puss  par  mornincoffee 
ce vreme  disperat

rosia, sigur este de la ovulatie ...uneori apare un mic spoting atunci cand se rupe foliculul.


.

Offline

 

#1588 2012-05-19 13:59:55

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mika puss
ma ridic si eu din pat, a mai trecut durerea, asa ca ma apuc sa fac bagajelul hjarta mi se rupe sufletul de catelusa pe care o las la o prietena ca sotul meu nu vrea s-o luam cu noi, tinand cont ca se apropie sa fete. sper sa nu fete pana nu ma intorc supa


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1589 2012-05-19 14:10:22

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mikuleana frumoasa puss ce faci?
si la mine ploua,si taman azi m-am gasit sa spal lol mai am sa fac maioneza si gata salata smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1590 2012-05-19 14:13:18

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

lavi puss  poate nu vn puiutii pana te intorci

ramonici puss  par  nu fac nika...am lenevit in pat pana acum...si nu am chef de nimic butter


.

Offline

 

#1591 2012-05-19 14:14:36

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

asa,leneveste...te ajuta si vremea wink


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1592 2012-05-19 14:15:14

Arya
New member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2012-05-15
Mesaje: 67

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

'neatza, fetelor! m-am apucat sa citesc din urma, dar inca n-am reusit sa parcurg tot. imi pare rau pt cele care ''au vazut rosu in fata ochilor'' zilele astea... :-((( va doresc sa aveti tripleti sanatosi si frumosi, cum are nicoleta luciu si sa mai dati si la cele care n-au!
miha si mika, merci mult pt raspuns!
eu am avut ieri pe la 11 test pozitiv de ovulatie (in ziua a 16-a a cm), iar azi e negativ. daca am prestat ieri si alaltaieri o fi suficient? azi masculul meu nu se simte prea bine si nu stiu daca mai reusim sa facem ceva :-((


Cheltuiesc, deci exist. chicot

Offline

 

#1593 2012-05-19 14:37:57

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mika puss  puss hai, da-te jos din patuc si fa ceva bun de papa ca imi e foameeeeee rotfl  rotfl  rotfl sa ai o zi frumoasa iti oresc kram

arya puss eu zic ca ar fi ok dar mai e timp si deseara, daca ai avut ieri testul + asta inseamna ca la 12-24 ore maxim ar tb sa ovulezi, deci teoretic ai ovulat deja si e ok ca ai facut  sexinpat  sexinpat pt ca  spermatozoid erau eja prin preajma gata de prins outzul insa ar tb sa vii cu forte proaspete si sa mai  sexinpat  majoreta  majoreta  si  goodluck sa-l fi prins vreun  spermatozoid mai voinic pe outz puss

lavy are dreptate sotul in privinta pufosheniei mici, ar fi stresata la drum in situatia ei, asa ca e mai bn si linisteste-te si tu ca poate nu ies inca bilutzele mici pana va intoarceti puss

rosia dar tu pt ce faci injectia aia? ca nu stiu puss

Offline

 

#1594 2012-05-19 14:38:30

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

arya,buna puss eu zic ca nu mai e nevoie si azi smile multa bafta sa se prinda un puiut smile

eu fug la dusulica apoi ma bag la citit. sa aveti weekend placut(nu ca al meu diablo ) va pupa ramo puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1595 2012-05-19 14:44:19

Arya
New member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2012-05-15
Mesaje: 67

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

va multumesc, fetelor, dar sansele sa raman gravida lunile astea sunt extrem de mici, parerea mea...
cred ca am ovulat azi-noapte, ca am simtit ceva activitate la ovarul drept. daca s-ar prinde ceva, ar fi de mirare!!! apropo, mi-a zis soacra-mea ieri de o cunostinta de-a ei care nu avea menstruatii, dar a facut 2 copii frumosi.

madalyna, cam cat costa sa verifici daca trompele sunt permeabile? cat costa laparoscopia si unde ai facut-o?

Clara,... puss  kram daca nu ai ce face cu atatea flori, mai trimite si la cele care n-au! iti dau adresa mea? chicot

Ultima oara a fost editat de Arya (2012-05-19 14:49:55)


Cheltuiesc, deci exist. chicot

Offline

 

#1596 2012-05-19 14:50:28

Rosia
Full member
Inregistrat: 2007-12-17
Mesaje: 517

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 73

mihaD a scris:

mika puss  puss hai, da-te jos din patuc si fa ceva bun de papa ca imi e foameeeeee rotfl  rotfl  rotfl sa ai o zi frumoasa iti oresc kram

arya puss eu zic ca ar fi ok dar mai e timp si deseara, daca ai avut ieri testul + asta inseamna ca la 12-24 ore maxim ar tb sa ovulezi, deci teoretic ai ovulat deja si e ok ca ai facut  sexinpat  sexinpat pt ca  spermatozoid erau eja prin preajma gata de prins outzul insa ar tb sa vii cu forte proaspete si sa mai  sexinpat  majoreta  majoreta  si  goodluck sa-l fi prins vreun  spermatozoid mai voinic pe outz puss

lavy are dreptate sotul in privinta pufosheniei mici, ar fi stresata la drum in situatia ei, asa ca e mai bn si linisteste-te si tu ca poate nu ies inca bilutzele mici pana va intoarceti puss

rosia dar tu pt ce faci injectia aia? ca nu stiu puss

@ miha: pt declansarea ovulatiei fac injectia cu Ovitrelle. Inainte de injectie fac monitorizari pt masurarea foliculului...iar cand foliculul atinge 20 mm mi se face Ovitrelle. Atunci e sigur ca voi ovula in urmatoarele 30 de ore, ma rog + -. Oricum mi-a zis ca daca nu raman insarcinata prin metoda asta ( dupa 3 luni de incercari )voi incepe stimulare ovariana ( nu a ovulatiei ca acum).
Oricum eu nu mai inteleg nimic... daca la mine se dezvolta foliculul destul de bine ( ex ziua 12 folicul de 20 mm ) ce rost are stimularea cu menopur sau gonal ? Devine foliculul si mai baban ?

Ultima oara a fost editat de Rosia (2012-05-19 14:52:11)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.