homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22-10


#172 2012-05-22 19:11:35

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Diana  puss  pai eu am ovulat sigur in z 13, k atunci am si prestat  tongue  Nu stiu cum calculeaza ei, dar parca pun k ov mai tarziu  nustiu


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 



#173 2012-05-22 19:14:59

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

eu am avut contact in ziua 11,dar nu stiu cand am ovulat.cert e ca e mai mare bebelina.

Ultima oara a fost editat de dianah (2012-05-22 19:15:31)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#174 2012-05-22 19:25:57

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Vrabi, Diana puss


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#175 2012-05-22 19:36:21

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Laura  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#176 2012-05-22 19:36:47

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

va pup pe toate, am citit tot dar nu mai stiu nimic decaaaaaaaaaaaaat ca e Korina la nascareeeee big_smile big_smile big_smile hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta hjarta vine bebe bebe bebe
abia astept sa auzim ca s-a terminat cu bine rugaciune

eu am fost la scoala mi s-a facut tare rau, a venit sotul intr-o fuga dupa mine (lucreaza la 40 de km). maine am iar de la 8 cu putina pauza si pana seara la 7 sad
la scoala sunt vedeta lol, colegii mei sunt mai mici decat mine pt ca eu am mai facut o facultate si toate fetele au 21 de ani, eu fiind prima gravida se aduna toti pe langa mine si sar cu intrebarile (ce simti, cum simti, cand simti, cum e, cat de greu, cat de usor, poti face sexinpat poti umbla, poti manca, ce nume-i puneti, ce-o sa-i faci, ai emotii, n-ai disperat ) rotfl


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2012-05-22 19:39:37

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Diana, offf, nu te mai lasa starile astea de rau odata!
Am mancat la un restaurant calamari cum spui tu dar nu stiu de unde se cumpara. Se gasesc cumva in kaufland la produse congelate?


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#178 2012-05-22 19:46:00

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, imi pare rau k ti-a fost rau. puss  Cred k din cz k m-am gandit eu la tine  cesafac  Mie asa de rau mi-a fost ca ma tot gandeam la tine cat de greu ti-a fost atata timp. cesafac  Iar eu simteam k legin, mnu ma mai tineam pe picioare, nu stiam la cat am autobuz spre casa, nu stiam pe unde sa merg. Al meu tot suna, k sa vina dupa mine. Pai pana ajungi tu de la 170 km, ajung si eu aproape de casa  forgetit
Ce frumos e cand toata lumea te rasfata si toti stau pe langa tine. Asa st si eu la mine la scoala! Toti st pe langa mine si ma intreaba dc mi-e pofta sau rau sau... te miri ce.  chicot
dar tu ce scoala faci?  nustiu
Eu clasa a II-a  chicot


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#179 2012-05-22 19:54:15

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Eiiii, ce citesc eu aici, vine bebe lui Kori? Pai atunci  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

Mikki puss

Sweety puss de unde esti? Poti sa scrii si apoi sa editezi? Si la noi se pusese pe furtuna mai devreme ...

Vrabi puss ma bucur ca e totul bine. smile Asta cu saptamanile tine si de ritmul in care cresc ei, a mea era tot mai mica la eco pana pe la 24 de saptamani. De atunci e mai mare decat varsta gestationala.  nustiu

Diana puss

Deno puss

Cmin puss

Fetelor, eu nu gasesc prosopel cu gluga. sad Doar scutece din bumbac cu gluga.  cesafac


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#180 2012-05-22 20:04:07

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

laura, cred ca ai vrut sa scri deno lol
se gaseste la produse congelate sigur. si inele de calamar, si calamar intreg dar curatat si congelat, insa daca iei intreg sa tai rondelele late de cam 1 cm pt ca ele se aduna mult si se micesc la fierbere si daca le tai prea subtiri se intaresc. mai bine le iei gata taiate ca e vreo 2 lei diferenta.

vrabi, ma bucur ca rezultatele sunt bune la analize si-mi pare rau ca te-ai simtit asa. eu asa ma simt in permanenta lol nu stiu pe ce planeta sunt de lesinata ce-s, nu pot umbla, nu pot sta in picioare, pe scaun, nicicum, mi-e rau, vomit. asta e, TRECE!
eu sunt la stomatologie, termin anul 3, si am mai facut tehnica dentara, deci sunt batrana rau lol

katey, nu stiu din ce oras esti, mami mi-a luat prosopel cu gluga de la C&A, a zis ca e suuper frumos si de calitate (vreo 50 ron a costat) inca nu l-am vazut, mi-a luat ieri o gramada de hainute de-acolo de-astea mai jmechere de scos prin oras si paturici pufoase si tot felul de chestii. abia astept sa le vad hjarta hjarta hjarta

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-05-22 20:07:10)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#181 2012-05-22 20:18:01

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Katey  puss  pana la urma nu conteaza cum e. Oricum bebe nu prea are cu cine sa semene micut, k nici noi nu suntem maruntei.  hjarta Important e k e bine si am iesit bine si la dublu test.  rugaciune   Si e vioi de nu mai puteam de drag.  hjarta  Sigur cand va incepe sa miste la exterior o sa-mi dea niste shuturi.  chicot  Acum am vazut k pe poza scrie k are 15 cm  hjarta
Deno, imi imaginez ce batrana esti.  chicot  De fapt se vede si in poza, babutzo  puss  Si faci 5 ani, nu?  nustiu  Succes in continuare  goodluck
Si eu o sa ma inscriu la alta scoala la toamna, k am facut un an , dar fara folos, k acum e obligatoriu pe specialitatea pe care ramai, iar eu vreau sa raman pe inv. primar.
La stoma cred k e f fain, dar si nasol intr-ul fel, k nu vin toti la trat de albire.  acklad Iar romanii st educati sa faca economie de bani cand vine vb de pasta si periuta, iar la dentist merg cam cand nu mai au cu ce sa manance  dumbom


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#182 2012-05-22 20:29:58

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

vrabi, 6 ani fac lol mai am 3 disperat
eu am lucrat langa un chirurg oro-maxilo 3 ani am fost mana lui dreapta ca asistenta, dar faceam mult mai mult decat atributiile de asistenta, pentru ca ma lasa si avea nevoie de un astfel de ajutor. e si desgustator de multe ori, dar e o meserie care-ti aduce mari satisfactii sa sti. pe langa partea banoasa, care vine dupa 10 ani de la profesare, si care in romania e cam jalnica pentru munca depusa. dar totusi, ca asistenta si fara diploma castigam 30 mil pe luna big_smile in timpul studentiei big_smile


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#183 2012-05-22 20:30:21

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

imi pare rau prin ce stari treceti voi si ca nu puteti manca si vomitati....slava domnului ca eu nu am vomitat doar de vreo 2 ori cand am plecat cu masina la control si eram pe burta goala ca trebuia sa fac analizele...ca daca mancam ceva nu-mi mai venea rau

vrabiutza felicitari pt bebe sanatos si zburdalnic  bebe  bebe

eu nu mai am chef sa mai fac nicio scoala,m=am saturat de examene si scoli si de toate...astia de la guvern stiu doar sa bage scoli in noi,sa avem cat de multe,dar de platit,ne platesc cat mai putin... dumbom  dumbom

Ultima oara a fost editat de sweetygirl27 (2012-05-22 21:06:05)


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#184 2012-05-22 20:52:10

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Buna fetelor  par  puss  par
Am intrat special sa vad ceva... si-am vazut !!!
Korina bine ca iese bebe... am citit din urma si am vazut ca nu ai mai intrat sa dai vesti, deci esti calare pe situatie.
Tinem degetele incrucisate sa fie usor, repede si bine  majoreta  majoreta  majoreta
Sa vii cu vesti bune  rugaciune

Salut pe toata lumea. Eu nu mai stau pe net, caci nu ma simt asa bine. Am o durere abdominala puternica pe partea stanga, sub coaste.. mai jos putin.
Seara placuta  wave


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#185 2012-05-22 20:58:44

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, 6ani,   disperat  La farmacie se fac 5.  dumbom las k trec imediat. Jumatate au trecut.  goodluck  Ai dreptate k ai satisfactii, iar de banoasa nu mai vb, k am si eu cunostinte care lucreaza in domeniu. Important e sa-ti placa  cool  si asa esti si apreciata.
Mie mi-a placut din totdeauna sa fiu invatatoare si asta m-am facut, dar am facut si colegiu de 3 ani, iar acum cica ne trebuie facultate, care de fapt e tot de 3 ani. K scolile astea la distanta au valoare mai mare decat ce am facut noi la zi, si practica saptamanal si invatat, nu gluma... Norocul meu e k trebuie sa fac doar 1 an de completare si, dc mai vreau mai pot face master, dar master sa faca si altii, k invatatoarea mea avea doar liceul pedagogic si era sper apreciata. Acum avem dosare pline cu diplome mai grele decat noi si tot nu st suficiente. Iar despre bani, cu zice Sweety ...mai bine castigi la un bar de cartier  bang  Dar fac ce imi place. Noroc cu sotul k el castiga mai mult   dance
Dar am colegi care st sot si sotie invatatori. bang
LE: Sweety, am uitat sa te pup  puss  puss  puss  si pe tine si pe printesa  puss  E superba cu bentitele pe cap  hjarta
Madlena  puss  poate  te doare de la ovulatie. spranceana

Ultima oara a fost editat de vrabiutza (2012-05-22 21:01:58)


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#186 2012-05-22 21:06:27

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

M-a bucurat foarte mult ce am citit : Kori, iti tinem toate pumnii sa ai o nastere usoara si un bebe sanatos!  rugaciune   goodluck          majoreta  majoreta  majoreta 

Katey, eu prosop cu gluga am gasit la Ikea (m-a costat parca intre 35-40 RON), dar am vazut si la C&A si chiar intr-un magazinel cu haine de bebelusi (dar luasem deja de la Ikea si nasa mi-a spus ca ne-a luat si ea).
Tot de la Ikea am luat si cearseaf pentru patut cu elastic si cearseaf de protectie pentru patut (cu o parte cauciucata), plus niste paturici foarte subtirele de invelit, gen scutec (setul de 3 era vreo 25 RON).

Va pup pe toate.  puss


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#187 2012-05-22 21:13:55

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Fetele, eu va las k ma pun la somnic!  puss  puss  puss  puss


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#188 2012-05-22 21:16:00

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

multumesc vrabiutza...si mie imi plac la nebunie bentitele,imi pun si eu pe cap,nu numai ei chicot
si eu tot in invatamant lucrez...sunt prof de engleza,am facut si colegiu de invatatori si apoi am facut continuare facultate...romana-engleza...si sincer nu mai vreau sa mai fac nici scoala,niciun master,mi-am dat si gradul 2,mai am sau dau gradul 1,dar am zsi sa ma opresc si sa fac un copil,ca mereu am amanat pt scoli pt grade si tot stresul de este in invatamant...voiam sa ma inscriu sa fac si eu inca 1 an pt invataman tprimar si prescolar,continuare la diploma de la colegiu...dar costa cam mult si nu situ daca sa ma incurc sau nu..ca mai avem si rata la banca si nu stiu ...am zis sa fac si asta,ca din cate se vede cu invatamantul nu se stie niciodata,... eu mereu am vrtu sa fiu prof de romana sau engleza si asta m-am facut,dar,nu sunt multumita de sistem..cel ptuin ce a facut guvernul din el in ultimul timp...insa iubesc meseria in sine,chiar daca nu e banoasa...bine ca are sotul salariu mai mare si ne descurcam


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#189 2012-05-22 21:36:47

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, dintr-un capat de lume (Targoviste - scrie si sub avatar) cu 3 magazine de bebei mari si late.  rotfl2  Deci bag de seama ca tre' sa fac un drum la capitala. Si-asa vroiam sa ne uitam in IKEA de patut.
Bunny, merci! puss

Pfff, si cand ma gandesc ca mi-ar fi placut si mie in invatamant, tot pe lb. straine. supa


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#190 2012-05-22 21:55:13

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Katey, cu placere. In Ikea eu nu am vazut decat patuturi de lemn si din acelea putine modele.. In schimb sunt multe chestii pentru copii. Eu am prefarat sa comand de pe net patut, carut etc. Sunt foarte multe site-uri pe profil. Iti vin acasa, platesti cand vin. Ai si factura cu garantie, tot. Ce este drept noi pt carut ne-am uitat foarte mult prin magazine sa vedem cam cum arata si sa incapa in lift...  dance
Muco, multumim pentru lista. Asa multe camasi de noapte ne-or trebui??  nustiu  nustiu  cesafac Eu una nu am decat 3 (noi... ca noaptea port pijama sau tricou mai lung, nu camasa de noapte). Mi-or ajunge?  nustiu
Mai am doua intrebari, tot referitor la bagajul de spital: este necesar biberon?  drink Voi ce hainute luati pentru bebe in spital? Ma gandesc ca body-uri (de alea cu chilotel), dar cate pe zi?

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-05-22 22:00:33)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.