homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22-24


#438 2012-05-25 16:29:24

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Madlena, ma refeream la 33 saptamani. Ca varsta am 30 impliniti tot in ianuarie. Suntem amandoua capricorn?  happy Sper sa te simti mai bine!  puss
Muco, chiar ca o sa te mai intreb cate ceva odata ce mai adaug cate ceva in bagaj.  puss Inca nu e gata... bang
kori, abia asteptam povestea nasterii. Pupici dulci lui Rares!  puss  bebe

Pupici tuturor burticilor.  partydance  puss

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-05-25 16:30:23)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 



#439 2012-05-25 16:33:44

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Honey   scuza-ma  dumbom  am priceput gresit. Da capricorn sunt si eu  tummenupp in 6 ianuarie sunt nascuta
Da si eu sper sa imi revin... sa-mi vina menstra asta odata  tongue


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#440 2012-05-25 17:42:12

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

buna burticile  kram

katey si eu am ales cezariana pt ca asa am vrut,nu ca as fi avut vreo problema...si mai erau persoane in jurul meu care imi ziceau sa nasc norma..etc...este alegerea ta..si eu zis ca nasterea e dureroasa indiferent cum se intampla...adica eu am preferat sa fiu taiata pe burta decat sa astept momentul,sa am dureri,care toate spun ca sunt groaznice,na, eu nu am nascut normal si nu stiu cum e si fiecare femeie simte in alt fel...altele nu au dureri deloc,dar sunt ff putine,altele stau in chinuri cu contractii..etc...

la cezariana,e greu pana te ridici din pat si incepi sa mergi...atunci e mai greu,dar dupa cateva zile totul e ok,eu nu am avut probleme,operatia nu m-a durut niciodata,slava domnului...acum mai sunt si alte cazuri..depinde de organism

far away felicitari pt bebe boy

cine e urmatoarea care trebuie sa nasca?

koryna bv pt bb cumintel,sa fie tot asa..cand vii acasa?


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#441 2012-05-25 18:43:29

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

sweety ce norocoasa esti cu cezariana , asa e si dana
doar eu ma parpalesc cu durerile sad


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#442 2012-05-25 18:55:21

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

buna fete!
acum am ajuns si noi de la lucru iar sunt moarta de oboseala.
am fost iar sa-i luam hainute la bebe hjarta vaiiiiii cum arata sunt superbe.

muco ma bucur tare ca esti bine si ti-ai randuit toate lucrurile. eu am fost la scoala, am rezistat, am fost si la lucru cu sotul sa-i mai ajut si eu putin.

si eu am prietene si matusi care au facut ceza si toate mi-au spus ca nu e greu deloc. ba una dintre ele a nascut si normal si ceza si a spus ca ceza e mai usoara. prima saptamana e grea, apoi e mai usor. acum depinde de la femeie la femeie, exista exceptii in ambele feluri de nastere.

nu mai stiu ce am citit dar am retinut ca toate sunteti bine!

angel ce-a zis sotul de masina, l-ai impacat pana la urma big_smile ?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2012-05-25 20:07:13

sweetgirl27
Hero member
Inregistrat: 2009-12-26
Mesaje: 2868

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

angel dar de ce te doare operatia? l amedic la control ai fost?

deno....hainute de bebelasi mici...hjarta si eu cand va dprin magazine ma uit la ele...asa mult imi plac...


"O fetita , intrebata unde este casa ei , a raspuns “locul unde este mama”.”

Offline

 

#444 2012-05-25 20:10:52

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Fetele puss

Als puss, o sa intreb si eu medicul ginecolog ce parere are de vaccin. Am o prietena care a nascut la RM in Brasov si cand si-a intrebat ginecologul, i-a spus ca ce, are de gand sa nasca in camp de vrea sa faca vaccinul
nustiu

Kori puss si eu astept povestea. smile

Madlena puss

Sweety puss multumesc de incurajare! Tu ai facut tot cu anestezie rahi ca Angel sau cu totala?

Angel, imi pare rau ca inca iti mai da de furca operatia. sad Dar ai putut sa o duci in brate pe Mika de la inceput, nu? Ca mie de asta imi e, ca n-o sa pot sa-mi iau bebele in brate.  cesafac

Deno puss ce i-ai luat la bebe? smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#445 2012-05-25 20:45:17

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Buna fete!

Far, felicitari pt  boy smile!

Katey, nu e indicat sa o  iei in brate la inceput, cat poate sotul sa te ajute el.
Cum au fost experientele prietenelor tale la R M in Bv?

Deno, ce hainute ai luat?

Any, e super burtica, nu mi se pare mare, lasata nici atat.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#446 2012-05-25 20:50:48

deeab
Full member
Inregistrat: 2010-05-18
Mesaje: 951

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

M-am intors...
Din pacate vestile nu sunt incurajatoare...Hematomul este tot acolo cesafac . Dr. zice ca s-a mai micsorat, dar mie nu mi se pare deloc mai mic. Am comparat acasa pozele de sapt trecuta cu cele de azi. Mie mi se pare chiar mai extinsa pata care arata hematomul supa Dar ma gandesc ca daca ar fi fost ceva grav mi-ar fi suplimentat progesteronul. Dar mi-a zis sa iau in continuare aceeasi doza pana sapt viitoare cand ma duc iar la eco bang
Eu ma bag in pat, nu am deloc o stare buna supa Va pup, noapte buna!

Ultima oara a fost editat de deeab (2012-05-25 20:53:26)


Sunt cea mai fericita mamica!
DAVID STEFAN 18.12.2012
DARIA TEODORA 19.03.2011
OANA ANDREEA 09.03 2005

Offline

 

#447 2012-05-25 20:58:56

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

deeab imi pare rau ca vestile nu sunt tocmai bune. poate scara la care sunt facute ecografiile difera si din motivul asta sa para mai mare pata.  goodluck  sapt viitoare sa vii cu vesti mai bune.

eu inca nu m-am apucat de cumparat hainute lui bebe, vreau sa astept pana dupa morfologie


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#448 2012-05-25 21:03:06

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

sweet, kate, laura sunt hjartahjartahjarta i-am luat o salopeta cu bluzita cu tot mai de fite mai scumpa asa, niste pantalonasi cu cracii lasati lol si 2 caciulite una de la cocodrillo in dungi si una de la fox kids. saptamana viitoare mi-a promis al meu ca-i cumparam blugi de la zara cu o bluza jmechera rau ce-am vazut-o dar costa 2 mil amandoua si a fost de-ajuns pe azi gaura-n buget big_smile

deea, curaj ca nu e nimic rau, va fi bine! daca dr a zis ca e mai mic inseamna ca si-a dat seama din masuratori, chiar daca tie ti se pare altfel.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-05-25 21:04:13)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#449 2012-05-25 21:07:00

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deya, tu ai auzit exper de la cunostintele tale vizavi de clinica ??

Deeab, imi pare rau ca vestile nu sunt chiar ok dar poate se rezolva!

Deno, tu ii iei hainute asa scumpe marimi mai mari presp ca ei cresc f repede.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#450 2012-05-25 21:13:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

laura nu lol sunt pt 3 luni lol nu ma pot rabda. stiu ca creste, dar e primul copil, prima iubire de mama, mi-e asa de drag de el cum imi misca burtica, cum se tot agita el, merita din plin toate astea. si pt lucrurile lui facem multa multa economie sa zic asa, ne uitam la fiecare banut si cand mergem la cumparaturi pt mancare, ceea ce  noi n-am facut niciodata. dar asa mare satisfactie avem cand le intindem pe toate in dormitor si ne tot minunam de ele hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#451 2012-05-25 21:22:39

laura_rts
Hero member
Inregistrat: 2010-10-24
Mesaje: 2295

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, si eu simt la fel dar am zis sa incerc sa ma abtin ca tot o sa cheltui pt el. Faptul ca nasc la privat imi face gaura in buget lol.


Mamica lui Razvan Gabriel 30.07.2012

Offline

 

#452 2012-05-25 21:24:53

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Laura puss sotul poate ca o sa-si ia si el concediu macar 2 saptamani, sa stea cu noi. Si o sa ma ajute si mama. Dar as vrea sa o iau in brate cand plange, sa stie ca eu sunt mamica ei.  cesafac
Am o singura prietena care a nascut acolo, prin ceza ca au fost ceva probleme la ea, nu mai stiu ce nu i-a iesit ok la ultimele analize. Ea a fost multumita de clinica.

Deea, pare rau de vestile nu prea bune. Tin pumnii pentru saptamana viitoare.  goodluck

Deno cred ca sunt  hjarta . Poate pui poze daca ai timp. big_smile

Apropo de hainute, eu nu i-am luat nimic roz lui Nati. Am luat mov, alb, rosu, dar nimic roz. In schimb cumnata mea numai roz i-a luat.  rotfl2  Inclusiv o pereche de ghetute / pantofiori Hello Kitty. chicot


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#453 2012-05-25 21:36:13

deya
Sr. member
De la: Brasov
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 1090

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

laura am o colaboratoare care a nascut la RM prin cezariana si a fost foarte multumita de conditii dar si de personal. radea ca la un moment dat le-a spus sa o lase in pace sa doarma ca prea au intrebat la fiecare 15-20 min daca este ok sau are nevoie de ceva.

deno sa poarte bebe sanatos hainutele.


8.10.2012 — Eduard Cristian  hjarta
16.02.2014 - Alexandru Valentin hjarta

Offline

 

#454 2012-05-25 21:39:47

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

laura da tongue. eu o sa-mi platesc nasterea cu banii de pe rochia de mireasa big_smile daca reusesc s-o vand pana atunci. daca nu va plati mami big_smile

katey o sa pun poze curand.

am facut un pact cu sotul, sa facem o pusculita si sa-mi puna acolo zilnic 10 lei si cand nu are plati de facut vreo 50 asa big_smile pt bebe big_smile
evident trebuie sa inceapa din seara asta lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#455 2012-05-25 22:14:12

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, place ideea cu pusculita. smile

Noi am zis ca maine ne apucam sa sortam ce are bebe pana acum ca sa vedem exact ce ne mai trebuie in prima faza. De exemplu nu avem pantalonasi de plimbare si bluzita avem doar una. Nici manusi nu avem, in schimb avem muuulte body-uri si sosetute. Ne mai trebuie si vreo 2 paturici si, bineinteles, prosoape cu gluga. Vreau sa fac o lista si sa-i iau macar strictul necesar din ce nu avem inca.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#456 2012-05-25 23:10:38

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deeab, iti tinem pumnii saptamana viitoare. Trebuie sa fie bine!  goodluck Incearca sa te odihnesti pe cat posibil.  puss
Katey, si eu am facut azi o "contorizare" a hainutelor pt bebe  chicot I-am tot luat body-uri (aici am cam exagerat..)  dance , doua perechi de manusi,  vreo doi pantalonasi, 3 caciulite, un costumas dintr-o bucata cu pantalon scurt etc. Mai am cate ceva de luat, mai ales body din ala cu tot cu picior vreau sa ii mai iau, dar subtire, de vara. Voi ii luati vreo bluzita mai grosuta? (ca se naste vara...) nustiu
Mai am de luat produse de corp... gen gel de dus, pudra  nustiu  , servetele umede, pampersi....
Intr-una din listele de spital data de cineva scria "o cutie de lapte prafnustiu  Sa iau asa ceva? Poate nu am nevoie deloc... (eu asa sper)
M-a amuzat raspunsul ala dat de dr. de la Bv cu "nascutul pe camp" (apropos de vaccinul antitetanos...)  rotfl 
Pupici si noapte buna tuturor.  puss


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.