homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22-67


#1255 2012-06-06 18:49:06

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kata, ce tare esti lol i-am ales numele Yannick. rimeazacu cel "evil", dar semnificatia lui este....Ion lol mie imi place si Yago care inseamna Iacob dar tati nu este asa incantat.

mi-a ajuns celalalt scuteeeeeeeeeeeeeeeeeesc hjarta hjarta hjarta este de 1000 de ori mai frumos ca primul este moaale, este flocos, pufos si colorat. si tocmai ce-am pus comanda pt inca 4 pe numele lui mami lol si care evident vor ajunge direct la ea big_smile


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#1256 2012-06-06 19:19:06

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

pup si eu burticile si bebeii ascunsi in ele


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#1257 2012-06-06 19:21:41

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, fain numele Yannick. Mie imi placea si ala "evil". tongue

Laura puss merci! Da, mult a fost putin a ramas. O sa-mi fie dor de burtica si ghionturile lui bebe. smile

Time, o sa gasiti numele potrivit. smile Eu pana sa aflu ca e fetita eram setata pe Amelia - Ioana pentru fetita. Demuuult, dinainte sa ne casatorim. Dar acum nu mi-o inchipui altfel decat Nati. smile

Amalia puss

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-06-06 19:23:15)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1258 2012-06-06 19:28:27

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kate, si mie-mi placea cel evil, acum nu-mi mai place stiind ce inseamna lol
si noi ne-am obisnuit cu acest nume mai ales ca tati ii spune mereu "bebe Yannick" parca nu-l mai vad altfel. deja de vreo 2 luni tot asa ii spune tongue


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1259 2012-06-06 19:31:38

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Fetelor, va pup pe toate.  puss  puss  puss
Azi am fost pe la piata si am venit cu o durere de spate cam mare, m-am intins si dupa o ora, cand m-am trezit disparuse.
Als, ma intrebasesi cum ma simt: sunt bine, din fericire. In afara de faptul ca sunt din ce in ce mai greoaie, merg mai des la baie, ma intorc foarte greu noaptea de pe o parte pe alta, dorm numai pe o parte, iar uneori ma doare spatele. Am mai avut si dificultati de respiratie, dar ocazional.
katey, felicitari pentru 1+ si pentru bebelusa mare si sanatoasa!  puss  bebe  Eu am gasit pana la urma o sticla de dero de bebelusi in supermarket si indemnata de sot am luat-o. Tot aman sa spal hainutele alea... am zis ca poate mai iau cate ceva... tot aman  sm Balsam nu folosesc de fel, nici la bebe nu voi folosi.. mi se pare un chimical in plus... O sa le spal la 40 grade cred si la calc.
Miki, felicitari pentru bebe baietel!  applause
Time, esti in aceeasi barca cu mine... nici noi nu am gasit nume inca (am cateva variante, dar sotul imi pune bete in roate ... are obiectii la majoritatea numelor gasite de mine...  bang ). Ma amuzam ca atunci cand o sa inceapa travaliul, eu in loc sa ma gandesc la altele, eu o sa caut nume...  chicot
Denopuss o sa speli cu drag la scutecele...  rufe
Andra, bine ai venit! Sarcina usoara sa ai!
Ati gasit nume foarte frumoase fetelor!  puss

Pupici mamicilor si burticilor.  puss

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-06-06 19:35:14)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1260 2012-06-06 19:35:04

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

honney, dar de ce te-a durut asa spatele? ai carat plase?  punish sa ai grijaaa!
cat despre scutece sunt siiiigura ca o sa le spal cu mare drag, imi sunt asa de scumpe le tin de cand le-am primit cu mine in pat sa ma tot uit la ele, le capsez mai mici, mai mari lol sunt cu capu'


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1261 2012-06-06 19:35:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

denorah00 a scris:

kata, ce tare esti lol i-am ales numele Yannick. rimeazacu cel "evil", dar semnificatia lui este....Ion lol mie imi place si Yago care inseamna Iacob dar tati nu este asa incantat.

mi-a ajuns celalalt scuteeeeeeeeeeeeeeeeeesc hjarta hjarta hjarta este de 1000 de ori mai frumos ca primul este moaale, este flocos, pufos si colorat. si tocmai ce-am pus comanda pt inca 4 pe numele lui mami lol si care evident vor ajunge direct la ea big_smile

yannick imi place muult mai mult (noh, nu ca ar conta ce-mi place mie in domniu de numele copilului vostru, dar nah lol )

deci ce scutece ai pana acum? sa stiu si eu ce mai iau mamicile. uite, eu tocmai am vazut un review ff pozitiv despre MamaRo (insa tot desre ele am auzit si ceva aiurea): http://scutecetextile.blogspot.ro/2012/ … amaro.html
In tanti care a scris review-ul am mare incredere, e f priceputa intr-ale scutecelor, io o cunosc personal si e marea ei pasiune. Deci cred ca pt mine primele vor fi de la mamaro. Daca esti interesata cumva, ne putem cupla la comanda, cand o fi (ca ea fiind din Rep Md, trimite mai usor spre Iasi... si o si "stiu", o am in lista de fb si am mai vb cu ea - a NU se intelege ca ii fac reclama, din contra, pana la review-ul asta nu aveam incredere in caliatea prod ei).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1262 2012-06-06 19:38:19

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kata, da-mi add pe fb sunt Denisa Bereski sa nu umplem casuta la fete pe-aici lol
si scrie-mi ceva sa stiu ca tu esti si vb acolo


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1263 2012-06-06 19:40:11

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Deno, nu am luat decat niste fructe si cateva rosii si nu erau grele (vreo 2-maxim 3 kg). In perioada asta a sarcinii am inteles ca durerile de spate se datoreaza greutatii "carate" (bebe, lichidul, plus kg mele in plus).  puss
katapuss  puss

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-06-06 19:43:37)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1264 2012-06-06 19:51:28

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Bunny puss si eu tot aman spalatul, dar am zis ca gata, de luni ma apuc. Imi mai aduce si mama soacra o serie de hainute dar o sa le spal atunci pe alea. smile
Si eu ma intorc greu in pat noaptea, vorba lui Kori, imi sare somnul pana ma mut de pe stanga pe dreapta. I-am zis si eu doctoritei de durerile de spate si a zis ca e burtica grea si il suprasolicita.  nustiu

Fetele cand se face analiza pentru streptococul B? Si ce fel de analiza e? Tot de sange? Mie nu m-a dat inca s-o fac ...

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-06-06 19:51:53)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1265 2012-06-06 19:53:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

denorah00 a scris:

kata, da-mi add pe fb sunt Denisa Bereski sa nu umplem casuta la fete pe-aici lol
si scrie-mi ceva sa stiu ca tu esti si vb acolo

ti-am dat, dar acum nu pot sta, mi-am trimis baietii afara si am vreo ora jum pt curatenie intensiva lol (maine ajunge soacra, nah lol ). vb maine puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1266 2012-06-06 19:56:10

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

kata, poate nu m-ai gasit. oricum eu am itti bitti tutto limited edition si tots bots, ambele sunt AIO si primul costa 95 ron iat al doilea 85 ron. prima mea impresie despre ele. primul este din bumbac organic + bambus si fleece la exterior. al doilea este fleece in interior si 100% poliester. este frumusel, dar dupa ce l-am vazut pe itti bitti tots bots zic ca nu-si merita banii. este sintetic si asta spune tot.pe langa faptul ca inserturile sunt cusute de scutec si nu-l poti refolosi ca in cazul lui itti care are inserturile cu capse si poti sa pui cate vrei si sa dai jos cate se murdaresc, chiar si toate si sa refolosesti chilotul cu alte inserturi. mult mai practic, mult mai moale si nu mi se pare extraordinar de voluminos. cu toate 3 inserturile este destul de bombat dar cu 1 sau 2 este normal. itti bitti am comandat si voi mai comanda inca 4 cand are mami bani lol si o sa am 10. dar vreau vreo 20 asa ca mai este loc, poate chiar vom face o comanda impreuna care sa-ti vina tie si sa-mi trimiti mie restul si-ti platesc transportul. sa vedem eu ma interesez zilnic despre toaaate tipurile si cand gasesc ceva interesant si rezonabil iti spun. decamdata itti bitti mi se pare genial, dar nici eu n-as putea sa le iau daca nu m-ar ajuta mami. asa ca te inteleg de una singura ca e foarte greu sad


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1267 2012-06-06 19:56:24

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

katey eu am facut cu vreo 4 sapt inainte analiza. se face din secretie. dar cred ca la cezariana nu e necesara, sper sa nu ma insel...

deno ti-am dat si eu add pe fb big_smile

fetelor spor la ales nume si la spalat hainute!

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-06-06 19:59:22)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1268 2012-06-06 20:01:14

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

onu, nu mi-a aparut nimic sad mai da odata, fa ceva ca vreau sa va vaaaaaaad hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1269 2012-06-06 20:08:43

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Aha, deci din secretie. Nici analize de secretie nu mi-a dat sa fac pana acum.  nustiu
Merci de info! puss


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1270 2012-06-06 20:14:03

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Katey, secretia din col iti arata daca ai Streptococ sau altceva. Eu o repet sapt. aceasta (cand fac 35s) rugaciune
Asa este, daca faci cezariana, nu e necesara analiza, pentru ca nu ar avea bebe cum sa ia streptococul daca l-ai avea.  puss
onu  puss
deno da refresh la pagina  smile, poate merge...

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2012-06-06 22:53:06)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1271 2012-06-06 20:16:18

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

deno nu mai pot sa dau, zice ca am dat deja invite. cauta-ma tu, sunt ***

honney pusspuss

Ultima oara a fost editat de Onutza23 (2012-06-06 20:42:07)


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#1272 2012-06-06 20:22:00

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

Pup burticile puss

Doar asa pe fuga, scutecele mele preferate sunt Wonderoos Minky din Bambus (rezista la muuuuuuuuult pishu) si Fuzzibunz (astea sunt de zi, sunt super reglabile, au elastic de rezerva in caz ca se uzeaza). Mamaro am vrut sa incerc si eu, dar au insert din bumbac, nu absorb repede si nici mult, iar Itti Bitti Tutto ester ultimul pe lista mea, iese pishu din ele aproape de fiecare data.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#1273 2012-06-06 20:40:11

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 22

onu, am rezolvat.
blueeeeeee, si acuma zici dupa ce-am comandat 5???? offff, cum asa sad am citit pe multe forumuri si-am auzit numai de bine de ele. wonderoos au nevoie de chilot de protectie?

LE: blue, acum m-am uitat la ele si-am vazut ca sunt cu buzunar si n-au nevoie de protectie. dar de ce zici ca iese pisu, cu cate inserturi? si daca le pui alte inserturi din fleece de exemplu? pe unde scapa pe la picioruse?

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-06-06 20:47:39)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.