homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74-139


#2623 2012-05-31 23:12:32

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

nb hell puss

cristina puss

ale puss sunt bine, multumesc smile


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 



#2624 2012-05-31 23:12:50

mmirabela
Full member
De la: IT
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 247

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

fetelor va pup pe toate...noapte buna puss

Offline

 

#2625 2012-05-31 23:14:32

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

ma bucur nera puss ce poza frumoasa ai la avatar si ce a crescut piticul hjarta
mira noapte buna puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#2626 2012-05-31 23:28:56

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Mirabela  puss noapte buna
Elenaaa... tu nu te puneai in pat la ora asta ... pe unde umbli chicot
Ce liniste .... supa


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2627 2012-05-31 23:44:29

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

multumesc ale puss


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2628 2012-06-01 00:32:48

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

hopsieu
buna seara frumoasele mele  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss  puss

nici nu stiti cat imi este de dor de voi! imi pare rau ca nu am mai intrat de mult timp dar sa stiti ca v-am urmarit din cand in cand dar nu am avut starea necesara sa scriu ..poate pare aiurea dar asa a fost. eu sunt plecata mai toata ziua de acasa la apartament si sper ca in max 2 saptamani sa ne mutam definitiv. e aproape gata , am mai stat pe acolo si noaptea dar mai am mici finisaje pana sa o pot numi casuta mea. ne-a fost tare greu pt ca am facut aproape totul singuri, sau cu tata ..inclusiv am invatat sa pun parchet lol dar e frumos sa stii ca muncesti pentru casuta ta. am avut multe probleme, si de sanatate dar si  multe discutii, oameni care m-au dezamagit profund .... intr-un cuvant stres. abia astept sa fiu mutata cu totul , sa fiu doar eu cu sotul meu ..sa ma simt "acasa". simt ca in ultimul timp totul merge din rau in mai rau ..parca ne-a blestemat cineva. proiectul bebe e in pauza totala, nici tratament nu am luat o perioada si era sa o patesc urat de tot cu varicele dar acu sunt mai bine. probabil din toamna ma pun serios pe treaba, fac hsg-ul dar mai intai trebuie sa rezolv cu candida mea minunata care a aparut la ultima analiza de secretie..desi simptome nu prea am ..oricum stiu ca pt hsg trebuie sa fiu curata curatica. si de parca nu stateam destul de prost cu banutii ..in iulie cununam. inca o treaba ce ma termina psihic dar obligatia e obligatie. in mare cam asta despre mine.

Soniuca mea draga  par  par  par  par ma doare sufletul sa citesc mereu cat esti de suparata, daca as sti ce sa iti spun..fii tare si lupta in continuare . o sa vina si craciunul nostru  rugaciune . te imbratisez cu drag si sa stii ca mereu ma gandesc la tine. par  par

Cris  goodluck  goodluck  goodluck  goodluck sper din tot sufltetul sa vii cu o veste dungata. sunt alaturi de tine si stiu ca vei reusi  rugaciune  rugaciune

Any  majoreta  majoreta  goodluck  goodluck  goodluck  rugaciune scumpa mea iti doresc ca Tania sa vina pe lume atunci cand e pregatita, sa mai stea la caldurica putin. Nastere usoara, abia astept sa iti vad minunea

Mada puss puss  par  par  goodluck  goodluck sa vina bebe cat mai repede, m-am bucurat tare cand am citit ca operatia a fost un succes.

Mika  par  par  puss  puss ma bucur ca ai revenit

Veve puss puss  dance  dance felicitari pentru bebe. sa ai o sarcina usoara puss puss

Diri  birthday  birthday pt ieri , multa sanatate si fericire si sa vina cat mai repede ziua cand vei deveni mama

Almisor puss puss , Angelus si fetele puss puss , Time si bebe puss puss , Raveca puss puss , Hel puss puss , Buck si bebe puss puss , Elena puss puss , Ales puss puss , Ramo puss puss , Happy puss puss , Blue puss puss , Tya puss puss , Moni puss puss , Onutza si Antonia puss puss , Amalia si bebelina puss puss, Neruca si Denis, Cmin si Alex  si restul fetelor noi puss puss

Va pup pe toate cu drag, sper ca nu am omis pe nimeni, nu e cu intentie, si mi-e dor de voi. O sa incerc sa intru seara , macar sa va pup .


aaa si era sa uit big_smile          La multi ani de 1 iunie!!!!!!!!!

Ultima oara a fost editat de mayya06 (2012-06-01 02:00:50)

Offline

 

#2629 2012-06-01 01:14:08

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

What causes an "implantation dip?"

The term implantation dip is often used to refer to a luteal phase dip that occurs around the time of expected implantation (7-10 days past ovulation). While this pattern does not always result in pregnancy, the term is often used because of the timing of the dip and because this pattern appears with greater frequency on pregnancy charts than non-pregnancy charts. There are a couple of factors that may help to explain why this pattern appears with greater frequency on pregnancy charts.
1.The corpus luteum (which produces the heat inducing hormone, progesterone) normally peaks in its production of progesterone and then begins to recede around the middle of the luteal phase. In conception cycles, it is "rescued" when the embryo implants and then continues to produce progesterone until the placenta can take over hormone production.

2.Estrogen, in opposition to progesterone, has a lowering effect on temperatures. A secondary estrogen surge in the middle of the luteal phase may cause a temperature dip at this time. Indeed this may explain why this pattern also occurs on non-pregnant charts. Mid-luteal phase estrogen levels, however, have been found to be higher in conception cycles than non-conception cycles and this may also contribute to the greater frequency with which we see this pattern on pregnancy charts.

When you see a mid-luteal phase dip on your chart, however, it does not necessarily mean that you are pregnant. Likewise, you do not have to see this pattern to be pregnant. As long as you have intercourse in your fertile time, you have a chance to be pregnant with any ovulation pattern.


What is a triphasic chart pattern? Does it mean I am pregnant if I have a triphasic chart pattern? Do I have to have a triphasic chart to be pregnant?

A triphasic chart shows three levels of temperatures: pre-ovulation, post-ovulation, and then a second rise around 7-10 days after ovulation. Some women with charts that show this pattern turn out to be pregnant. But many do not. Likewise, your chart does not need to show this kind of pattern for you to be pregnant. Whether or not you are pregnant, progesterone, the hormone responsible for raising your temperature after ovulation, generally peaks in the middle of your luteal phase and this can cause this kind of pattern whether or not you are pregnant.

A triphasic chart can be promising, however, because progesterone levels generally increase after implantation (7-10 days past ovulation) in conception cycles, and sometimes this results in a triphasic pattern. If your chart shows a second significant thermal shift that begins 7-10 days past ovulation, Fertility Friend will indicate a triphasic pattern in the Pregnancy Monitor. A triphasic chart, however, is not a definite sign that you are or are not pregnant. It is just increasing your probability if you also have well-timed intercourse. Likewise, you can be pregnant and not have a triphasic pattern. Like all signs of possible implantation or pregnancy, you can really only speculate about it once a pregnancy has already been confirmed.

Sunt dusa cu capul... mi se pusa pata pe termenii astia ai lor. dumbom
noapte buna  wave

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-06-01 01:27:20)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2630 2012-06-01 07:37:25

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

neata,zi frumoasa sa aveti puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#2631 2012-06-01 08:04:53

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Neata cascat


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2632 2012-06-01 08:07:20

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

neața puss și La Mulți Ani de 1 iunie!

neruca puss cam așa e ciclul meu dacă nu iau niciun tratament smile par

mayya puss ai revenit! kram sper să stai mai mult cu noi de acum.. mi-era dor de tine par


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2633 2012-06-01 08:23:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

neata fete puss  mornincoffee

io dupa o sticla de vin juma juma cu barbatu meu am dormit agitat...maine seara mai dorm.sper sa rezist.

mayucu par iti multumesc din suflet.si eu ma gandesc zilnic la tine. kram sper sa intri mai des.te astept teiubesc

almisor par  puss  wink

mira puss multumesc.

ramo puss

am zi plina,munca munca...deseara restaurant.maine excursie.

va pup.va doresc o zi calda!

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-01 08:23:34)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2634 2012-06-01 08:24:34

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Sonia, sa te distrezi un pic puss

Almi kram neata


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2635 2012-06-01 08:24:35

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Neata dragelor si La multi ani copilului din voi!
Azi, v-am adus o poezie frumoasa care sa va umple sufletele cu bucurie simpla, bucuria aceea pe care doar copiii o simt.

? Să uităm de alean şi nostalgie,
Să uităm de-a zilelor nevoi ?
Hai, iubito, ?n copilărie
Şi copii să fim, iar, am?ndoi.

Tu să porţi rochiţă şi fundiţe ?
Eu să port, din nou, pistrui pe nas?
Tu să faci, ?n obrăjori, gropiţe -
C?nd ?ndrug prostii, cu-necat glas.

Şi, păşind, timizi, pe cărăruia
Ce ne duce-n locul nostru-ascuns,
Cu arbuşti de iasomii şi tuia,
Să cătăm la ?ntrebări răspuns.

Despre ce vom face, ce vom drege,
Am?ndoi, c?nd vom ajunge mari,
Ce cărare-n viaţă vom alege ?
C?nd, ?n lume, vom fugi, hoinari.

Să croim la planuri fanteziste,
Printre sărutări, vorbind ?n g?nd?
Trupul tău, firav, să nu reziste
C?nd ?n braţe te-oi lua ? flăm?nd

De iubire ? făr? să ştiu ce este ?
Dar, cu gravitate, să rostesc
Vorbe, ?nvăţate-ntr-o poveste,
Ce sunau aşa: ?ştii, te iubesc!?

? Hai, iubito, ?n copilărie ?
Să fugim de griji şi de nevoi
Şi să nu ne-ntoarcem din pruncie ?
Niciodată, dragoste, ?napoi? ?

Poezia ii apartine lui Boris Ioachim


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2636 2012-06-01 08:31:50

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

time,neata puss voi incerca,in ciuda oboselii.

raveca,neata.frumoasa poezie!

un 1 iunie optimist plin de culoare si vesti cu II!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2637 2012-06-01 08:33:06

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Sonia, ma bucur ca iti place. puss Ti-ai pus fundite azi ?


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2638 2012-06-01 08:36:24

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

da,raveca,port fundite! rock  puss sper sa nu le mai dau jos!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2639 2012-06-01 08:38:01

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Neața! cascat


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#2640 2012-06-01 08:38:32

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

neata storm puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2641 2012-06-01 08:41:30

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Tya, sper sa nu vina uratii goodluck goodluck

Mayya, ce mult ma bucur ca ai intrat kram Mult succes la terminarea apartamentului si multa fericire in noua casuta puss

Va pup pe toate puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.