homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74-34


#628 2012-05-25 15:07:02

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buna feteleeeee.....
Am ajuns si eu acasa, am mancat si-acum beau in pahar din vinul ramas de-aseara. Imi pica ochii de somn, azi sunt cam obosita si ma doare si capul. Multumesc la toate fetele de urarile pt ziua sotului  puss  par  kram  par  puss  par
Sonia la multi ani sotului tau  birthday
Almi esti simpatica si frumusica foc  puss  par
Cristina  cool supeeerr.. pai nu trebe sa fixezi acum data, cand mergi in tara la primarie, vezi ce date au ramas libere. Noi asa am facut. Voiam in august dupa 15 pt ca doream sa facem o petrecere restransa dupa si nu voiam sa fie post, asa ca am ales 21 august ca era si sambata si-am gasit la 14.30 liber.
Pe mine al meu m-a cerut.... s-a pus in genunchi in fata mea in dormitor si mi-a zis "vrei sa fii sotia mea" hjarta .. eu amutisem. Au trecut 2 ani de atunci...
Angel par sa se duca visul odata cu noaptea
Far felicitariii   par  puss  majoreta

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-25 15:10:01)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#629 2012-05-25 15:07:44

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Ca sa nu fiu prea nesimtita acum,as vrea sa va cer un ajutor.

Va dau pe privat la una din voi datele mele de pe fertility si intrati pe adresa mea si de aveti timp imi faceti si mie link-ul ala ce tre sa-l postez la semnatura.

Eu sunt handicapata mintal si nu ma pricep.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#630 2012-05-25 15:07:59

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Eu mai degraba m-as pedepsi in felul asta  sexinpat  sexinpat  sexinpat  sexinpat  sexinpat  sexinpat  sexinpat  sexinpat ..... nici decum asa rufe  rufe  rufe  rufe  curat2  curat2  curat2  curat2

chicot  chicot  chicot  chicot  glumim si noi  puss
sover  sover  sover  sover  poate nu mai revin asa ca va doresc un wk minunat ... cu soare afara si in suflet ....  hjarta ...cu vesti bune  goodluck ... cu tot ceea ce va doriti .

Sonica , inca odata La Multi Ani sotului!!!!.... sa aveti o seara minunata si un sexinpat  mai in soapta  chicot dar sa nu lipseasca puss
Hell.... sa te petreci la TM.


Ioana tin sa repet , NU s-a suparat nimeni . kram


cascat  cascat and sover

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-25 15:16:14)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#631 2012-05-25 15:10:47

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Cristina ok,eu m-am pedepsit asa,si cica ar trebui sa ma mai pedepsesc,dar e plecat la terapie,si eu cica ar trebui sa fac curatenie,vom vedea.Pup si weekend placut si voua.

Fetele ca sa ma iertati sunt la dispozitia dumneavoastra sa va calculez perioadele cand veti face baietei sau fetite.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#632 2012-05-25 15:13:58

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Blue chicot
intreab-o pe angel big_smile ea a avut doar simptome de urati

Offline

 

 Publicitate


loading...

#633 2012-05-25 15:16:16

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

buna fete dragi, am ajuns si eu de ceva  vreme si m-am apucat de curatenie si alte treburi  rufe  rufe  rufe  rufe  rufe  rufe  rufe
va poop pe toate si mi-e dor de voi, dar v-am citit fiti fara grija!
soni la multi ani sotului tau si ceea ce isi doreste sa se implineasca!
miha poop cristinica te poop si astept urmoatorul test pe care sa scrie :pregnant! gravida  gravida  gravida  gravida  gravida
fete va doressc  sansa luna asta sa fie bebe la toate , dumnezeu este milostiv si va face minunea si la noi in burtica ,, veti vedea !
va pooop
mai am un pic de treaba! teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#634 2012-05-25 15:17:03

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

blue la mine cu semne clare de urati s-a anuntat...nu sani tari sau gadilati...durere de burta si de spate de zici ca urma dunarea peste mine


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#635 2012-05-25 15:18:24

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Madle puss s-a lasat cu dureri de cap de aseara ?? chicot  chicot .... cred ca a fost foarte frumos.
Al meu e foarte rusinos....numai cand il cical cu cerutul face o fata de copil nevinovat  rotfl2 .... la cerut programare la primarie nu ne-am gandit.. ar fi culmea sa fie ocupat... ee si daca nu facem joia  rotfl noi ne-am gandit ca dupa trebuie sa imi schimb buletinul ca doar devin oficial D-na A hjarta (numai gandul imi da emotii).....la fel vrem ceva restrans.... parintii inca nu stiu ... ii luam pe nepregatite  chicot

Rozi  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  hjarta  imi e dor de tine pe aici.. lasa treaba ...curatenia.. relaxeaza-te  puss

Blue .. ceva detalii ???.. ai spotting... spune-ne ceva  wow .. e implatarea .. e sigur  dance

nu mai dorm... astept sa scrii


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#636 2012-05-25 15:22:52

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

maduta par iertare,scumpa...dar nu am timp sa citesc din urma si nu am  vazut.iti raspund acum.a fost asa si-asa. mi-a zis ca banuieste tot anexita,mi-a dat tratament 2 saptamani cu ovule si niste minuni de pastile,trebuie sa merg la control peste 3 saptamani.trebuie sa fac tsh-ul si chlamydia,eventual si papanicolau iar de iese suspect,si o colposcopie. mi-a zis ca a vazut o pata mica rosie pe col si trebuie sa vedem ce-i cu ea. dar ce m-a dat gata de tot a fost ca s-a uitat pe eco de anul trecut si a zis ca toate chisturile de le-a vazut doctorul la care am fost atunci erau dde fapt foliculi.a zis ca nu aveau cum sa fie chisturi,pentru ca aveau nu stiu ce dimensiuni. am mai mers la ea si anul trecut de vreo 2 ori,o sa raman pe mana ei in continuare.sper doar sa nu se agraveze chestia cu rana de pe col(ea a numit-o pata) dar tot rana e.


si va rog eu,raspundeti-mi si mie daca trebnuie sa tin ovulele in frigider sad

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-05-25 15:23:34)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#637 2012-05-25 15:23:01

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

cris puss , place tare mult pensiunea, sti ca am spus ca asa mi-as dori sa ma uite lumea acolo 50 de ani de acu incolo si nu m-as plictisi

eu nu am nici un simptom, in afara faptului ca m-a cam durut burtica timp de cateva zile si in timpul ov si DPO, s-a mai oprit vreo 2 zile apoi iar, dar o durere asa abia perceptibila, nu puternica. Eu acum iau duphaston + vit E, tratamentul dat de dr meu.

cand am dat pe face, la tine m-am gandit, eu mi-am adus aminte ca spuneai acum ceva timp, de pensiunea parintilor tai, ca este undeva pe langa sau pe drumul spre Curtea de Arges, poate gresesc, asa am retinut.

cat despre restul, hihihi, tre' sa dau jos 2 kg, hihihi, mami meu tine sapt asta dieta si cred ca ma bag si eu, ea in 3 zile a dat 2 kg  jos applause

esti de coma cu urecheatul ala ghebosat peste gaina rotfl2  rotfl2  rotfl2

pup fetele care au mai intrat

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-05-25 15:24:11)

Offline

 

#638 2012-05-25 15:27:40

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Cristina nu cred ca are nici o legatura cu aseara. Caci nu am exagerat nici cu vinul, din moment ce am si azi si am fost 4 persoane si eu la 22 dormeam deja, deci nu am facut bumti-bumti.
Dar asa e, a fost frumos. Cand a ajuns acasa a vazut toate cadourile frumos aranjate si cu sticla in mijloc si felicitarea, a fost impresionat, i-a placut. I-am facut poze cand desfacea cadourile, era asa comic, facea fete-fete  chicot  isi imagina ce e inauntru, ca un copil.
Cred ca imi e asa de rau de la intarziere, ma doare atat de tare capul ca nu pot sta in sus, imi vine sa vomit. Sper sa imi vina CM azi-maine ca sa-mi revin. As dormi...dar nu mi-e somn.... De mult  nu mi-a fost asa rau.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#639 2012-05-25 15:29:39

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

chicot  chicot
Nu au prospect Ramo ?.... sincer eu nu stiu .
Da Miha e in drumul spre Transafagarasan... la 2 km daca nu ma insel de Barajul Vidraru.... puss... eu am fost anul trecut in vara, nu mai ajunsesem acasa vara de 6 ani ... am stat acolo vreo  3 zile... a fost de vis.... e foarte relaxant , uiti de tot...  e bine sa faci o iesire mai ales vara .. si langa o padurice sau cum merg eu cu al meu la peste .. si stam acolo toata ziua pe paturica.. sa nu auzim decat pasari ciripind, vantul... etc.... hjarta

Blue  puss
Madle un paracetamol 650 sa nu fie dureri de cap dinaintea menstrei puss

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-25 15:31:14)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#640 2012-05-25 15:30:05

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Rammo puss ma bucur ca esti ok. fa analizele date de dr si ramai la ea, daca acum nu mai sunt chisturile are dreptate, erau foliculi si s-au spart intre timp. multa bafta puss

pup si eu fetele care au mai intrat puss puss puss

Offline

 

#641 2012-05-25 15:30:09

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

rramo hai ca tot asteptam sa ii raspunzi lu mada , ma bucur ca nu erau chisturi alea, hai ca rezolvi si cu pata aia
de ovule nu stiu , nu am pus niciodata


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#642 2012-05-25 15:30:44

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

DEci hai sa va explic ce simt eu, ca eu chiar ma simt rau si sa-mi spuneti cata paranoia e in capul meu.
Mai am 5 zile pana la cm si a inceput sa ma ia burta, nu rau, dar suficient sa anunte uratii, am o senzatie de voma de nu mai pot, asta o am de cateva zile si am zis ca e posibil sa fie o gastrita, pt ca am avut si arsuri in stomac. Am luat dicarbocalm, nimic, mananc de fiecare data ca disperata si senzatia e tot acolo, dar azi vad ca nu mai pot, am vrut acum sa mananc o crocheta de peste si am crezut ca mor cu ea in gura de stare de voma ce aveam, in rest la mirosuri si altele nu am nimic. Nu stiu cat de obosita sau nedormita oi fii, dar cert e ca vreau 24 de ore sa doooooorm ca nu mai pot, ma simt obosita si din cauza asta am si putine ameteli si dureri de cap. Sanii de ieri au inceput firav sa doara, azi imi vine sa urlu, cateodata ustura, cateodata pur si simplu dor. De dimi m-am trezit cu cosuri pe fata si fata iritata si de aseara evident cos si in alta zona. .Asa ca, ori sunt eu paranoica, ori sunt gravi, ori am niste probleme pe care rebuie sa le rezolv. Lamuriti-ma si pe mine. big_smile
Aaa si nu, nu am avut spotting si nu stiu cand am ovulat, eu tind sa cred ca mai devreme decat a marcat ferty.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2012-05-25 15:32:43)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#643 2012-05-25 15:33:30

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

fete puss eu tot ingrijorata sunt sad as reenunta la ac-uri,dar mi-e teama ca iar nu imi vine cu lunile.desi pana nu o fac,nici nu am de unde sa stiu.mai iau luna asta si gata.
nu scrie pe prospect sad dar parca acum doi ani cand am luat le-am tinut la frigider si le scoteam cu 20 min inainte sa le folosesc,dar nu mai sunt sigura. o sa caut pe net sa vad ce si cum.
si pe langa ingrijorata,sunt mega nervoasa:cum e posibil sa confunzi chisturile cu foliculii ,mai ales fiind medic?nu se poate,frate....

Ultima oara a fost editat de rrammonna (2012-05-25 15:34:44)


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#644 2012-05-25 15:33:44

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Bluemoon eu sper sa fii  gravida  si iti tin degetele incrucisate pt asta si pe cand decizi tu ca vrei sa faci un test  par . Sa-l faci dmineata cu prima urina, caci inca nu ai intarziere si e posibil sa nu iti arate. Ma  rugaciune pt tineeeee
Cristina ca bine zici, uite-acu bag un paracetamol. Da sigur e de la asta, caci am avut o pata rozalie cand m-am sters la baie acum vreo 3 ore. Dar de atunci nik... Sper sa imi vina cat mai repede ca sa-mi revin. Intarzierea nu e mare, doar 2 zile. Dar imi e rau tare... probabil ca organismul meu e inca dat  peste cap... mai e nevoie de timp sa fie ca inainte.

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-25 15:37:43)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#645 2012-05-25 15:33:56

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Eu stiuu rock  rock  rock  rock  rock  rock  rock  rock

Esti foarte gravida , foarte gravida , foarte gravidaaa, foarte gravida....
punish iti dau bataie.. cum ziceai : nu sunt deloc... etc etc... na sa vezi ca stiu ce zic rock  rock  rock  rock

Bebe la purtator 10 zile gravida

L.E probabil sa ai si 11-12 oricum pe acolo.. si oricum bebe

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-25 15:35:50)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#646 2012-05-25 15:36:25

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Multumesc fetelor, dar nu vreau icurajari ca as fii gravi lol Vreau parerea voastra sincera, as fii mai dezamagita daca as visa la asta si nu ar fi.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.