homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74-58


#1084 2012-05-27 01:12:25

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

rona_persefona a scris:

Almi Ingerash a scris:

rona_persefona a scris:

Almi, las-o balta. Eu spuneam ca exista doua tipuri de Robitussin, unul e prescris de medici in State pentru a creste calitatea mucusului cervical. Tu o tii pe a ta! Doamne, cat esti de orgolioasa!!!!! Te rog eu, nu-mi mai tranti in fata mizeria asta de link. Am zis de Robitussin expectorant, care are substanta activa doar Guaifenesin. Lucrezi in farmacie, te rog sa te documentezi! La cata ambitie ai poate cauti pe google in engleza si te lamuresti!

greșit! NU LUCREZ ?N FARMACIE, am făcut practică, total diferit wink și acel expectorant provoacă mucus FARINGIAN wink dar poate la tine e același cu cel cervical.. mizeria aia de link.. băi tu chiar nu te saturi? nu ți se pare că deja exagerezi?.. tot mă faci cum ?ți trăsnește prin cap.. ce știi tu despre orgoliile mele? ce știi tu de viața mea? ce știi tu de locul unde lucrez? ce te freacă pe tine grija de noi ?n special? n-ai de ?nvățat de aici, mergi și lasă-ne.. ce cauți de fapt? să te jignim? nu drăguța... nu mai pică nimeni ?n plasele voastre, stai liniștită wink

LE: te las să cauți singură pe google.. nu mă interesează respectiva substanță.. am ?ncercat să te ajut cum am putut ai luat-o cum ai vrut.. m-am interesat la medici și alte persoane cu doctorate ?n farmacie și toate spun că substanța aia nenorocită nu se administrează ?n sarcină și pentru femeile care alăptează și nici dacă vrei să răm?i gravidă nu e recomandată, tu-mi zici de SUA.. păi fă ca ?n SUA și lasă-mă-n durerea mea.. du-te ia și Xanax din partea mea.. poate găsești pe undeva că și ăsta e bun pentru ovare  roll

LE: mădă și eu lol

Almi, eu nu mai comentez nimic. Mandria nu te lasa sa inveti nimic! Avem noi romanii un proverb. Din pacate, ti se potriveste!

bine că ești tu deșteaptă și ?nveți tot wink somn ușor wave

mădă ce pronostic dai?


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 



#1085 2012-05-27 01:24:21

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Almi puss imi pare rau ca am adunat puncte asa putine, oricum mi-a placut Suedia.
Ma bag si eu la somn
Noapte buna

Offline

 

#1086 2012-05-27 01:24:56

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

rona.. cred că cea care are nevoie de semne sau probabil de ochelari ești tu.. am scris clar: nu se recomandă femeilor ?NSĂRCINATE, CARE ALĂPTEAZĂ SAU VOR SĂ RĂM?NĂ ?NSĂRCINATE.. ce parte din astea nu ai ?nțeles-o? mucusul ăla cervical se modifică inclusiv la administrare de antibiotice! hai să luăm antibiotice că se schimbă mucusul.. răm?nem gravide și cu antibioticele ?n corp.. știi că o substanță medicamentoasă administrată timp de 2 săptăm?ni iese din organism abia după 6 luni? asta nu ai citit pe site-urile americane? spranceana Guaifenesina dăunează unei eventuale sarcini și dacă tu o iei ?nainte să răm?i gravidă aia nu-ți iese din organism cel puțin 3-5 luni, DE-AIA NU SE RECOMANDĂ FEMEILOR CARE VOR SĂ RĂM?NĂ GRAVIDE.. cu asta consider că am zis ce aveam de zis, ?nchei aici.

mădă puss eram sigură că melodia asta va c?știga.. mi-a plăcut de cum am auzit-o dar nu știam că participă la EV lol

somn ușor de la mine wave


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1087 2012-05-27 01:32:47

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

vă zic și eu somn ușor și sper ca m?ine să avem alte subiecte dec?t ?n această seară. vă pup pe toate pusspusspusspusspuss*puss:pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspuss*:pusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspuss*pusspusspuss:pusspusspusspusspuss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1088 2012-05-27 02:38:28

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

fetele, va urmaresc si v-am citit si acum. multe dintre voi imi sunteti dragi..si cum nu mai dati pe dincolo stiu ca aici pot afla vesti despre voi puss smile poate ca as sta mai mult si as si participa la discutii daca nu as fi asa ocupata...
in legatura cu ce "dezbateti" de 10 pagini incoace, nu cred ca e cazul sa va suparati asa cesafac fiecare are felul sau de a-si manifesta starile interioare si nu trebuie sa fim judecati.
sonia, am prins drag de tine si as vrea sa-ti spun vreo doua vorbe ( defapt, pentru tine am vrut sa scriu randurile astea, mai mult ..) stiu ca treci prin niste momente dificile, iar tu nu te simti bine la interior, ceea ce te face sa fii sensibila... nu lasa ca aceste mici detalii sa te afecteze, nici nu ar trebui sa le bagi in seama...si iti sugerez sa faci abstractie de fiecare data ( spun asta pentru ca si dincolo te deranjau unele vorbe din partea anumitor persoane). esti o persoana deosebita si D-zeu va aduce soarele si pe strada ta puss imi cer scuze, daca te-au deranjat vorbele mele, dar am vrut sa fiu langa tine cu doua vorbe. imbratisari kram

in concluzie, am vrut sa atrag atentia ca nu se merita atata valma, atatea explicatii si reluari ale posturilor... ca sa stricati atmosfera. nu va mai suparati, fetelor puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1089 2012-05-27 08:41:09

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

buna dimineataaaa!

eu ieri am fost cu sotiorul la plimbare toata ziua, asa ca nu am putut intra la voi. va  puss  puss  puss  puss  puss  puss azi si pt ieri.

ce am apucat sa citesc pana acum: buck, am fost deja la prima echo.....se vede un punctulet foarte mic si mi-a zis sa vin la 2 saptamani dupa sa vada daca se dezvolta normal. sper sa ajung pana acolo ca ieri am avut o secretie cam urata....wow,  ce a trecut timpul, ce putin mai e pana vine BB2! sa ai sarcina usoara pana la termen puss  puss

rozi, sper sa fie bine samantuca mea, abia astept sa o  vad...cat despre mine, incerc sa fiu cat mai linistita, in rest, ma simt bine,multumesc.


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1090 2012-05-27 08:50:03

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buna dimineata....  sau cel putin sper sa fie buna.
Am citit din urma si sincer nu mi-a placut deloc ce-am citit, ca din nou se pune pe tapet numele meu cu o anumita situatie de acum 3 luni in urma. Am si eu o intrebare...  va ajunge ziua cand nu se va mai discuta despre asta????  Pe mine ma deranjeaza foarte mult cand se reia acel subiect, nu vreau sa-l reiau, ce-a fost a fost, a trecut, am discutat cu cine era cazul, s-a inteles.. si gata !!!!!!!!!!  STOP !!!   
Daca se reia la infinit acel subiect, mie personal imi faceti rau, pentru ca imi amintesc cum m-am simtit si da, am suferit atunci. Insa face parte din trecut si fetelor daca vom readuce trecutul in prezent... ce rezolvam???  Putem schimba trecutul??? Nu !!  Atunci???? Nu mai bine ne vedem de ceea ce se intampla ASTAZI ????
Eu m-am reintegrat aici de cateva saptamani bune si ma simt bine postand aici... insa cu toata sinceritatea daca se reia la infinit acea situatie si se cearta lumea pe marginea ei, am sa postez numai la burtici. Nu mai pot sincer. Fetelor din luna februarie si indata suntem in iunie NU S-A UITAT??????  Adica am trecut eu peste, care am fost direct implicata.
Astept sa vad ce se va discuta astazi despre... si atunci voi lua o decizie.
Sincer chiar nu mai pot... va rog sa ma intelegeti si pe mine.
Si chiar sunt altele mult mai importante decat sa rascolim trecutul, care repet nu mai poate fi schimbat.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1091 2012-05-27 09:00:57

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buna dimineataaaa!!!!!

alesandra a scris:

lasa ca incet incet or incepe sa curga si vestile bune soni smile

bai eu nu inteleg persoanele astea,eu nu scriu aici ca ,mie nu imi place aici ca.....bla bla bla
pai daca nu scrii aici si nu iti place topicul de ce apareti fratilor doar cand sunt conflicte hmm asta nu o pot intelege.
pai mie daca nu imi place un topic nu scriu ,dar nici nu citesc din umbra si sar si eu doar cand e cearta.
rona sa nu intelegi ca am ceva cu tine,nu cunosc care au fost conflictele tale pe acest topic dar nu vad rostul postarii tale smile

cool  cool  cool Ca bine mai zici!!! storstark  storstark  buga  buga


Sonia felicitari pentru gradatie !!!!! cool  cool  Pupici

Almi eu stau si ma gandesc de ce iti pierzi aerul si timpul cu persoane care nu merita?Imi zici? chicot Lasa mai fata toate copilele ce sunt pe aici,eu sunt de parere cine nu ma accepta asa cum sunt,mi se falfaie.Hai pup mare si trateaza cu cea mai mare indiferenta.

Mada bravo ca nu zici nimic,e pierdere de timp.Pup

Blue_moon ce bine de tine ca ai fost la plimbare si nu ai stat aici pe forum sa citesti toate nebunelile lui Rozi si Rona.Pup.Ma bucur ca esti bine atat tu cat si bebe.Ce tratament de sustinere ai zis ca ti.a dat doct?Pup

Madlena pup fata dulce.

Va tzuca Ioana pe toate si sa incep un alt capitol mai interesant,ca la urma urmei titlul acestui topic e altul nu?

O duminica frumoasa si linistita.

http://i1238.photobucket.com/albums/ff497/Ioana_Adi/bunadimcafea.jpg

Ultima oara a fost editat de Ioana84 (2012-05-27 09:07:40)


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1092 2012-05-27 09:22:53

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buna fetelor puss eu m'am intors miercuri in tara, a fost obositor dar si frumos in acelasi timp. Nu prea pot sa stau cu voi, avem de alergat sa ne rezolvam niste probleme. Nu am citit decat ultima pagina, imi pare rau de conflictele care sunt. Moon am citit ca o sa fii mamica hjarta felicitari din suflet!!! Te pup cu drag si sa iti dea DD o sarcina usoara si la termen puss


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1093 2012-05-27 09:28:46

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Neata Lavy   par  puss ai revenit pe meleaguri natale  par
Veve neata  par Si astazi cum te simti???? Ce culoare era secretia??? 
Hai ca va fi bine !!! Nu te alarma  par Va trece timpul pana a doua eco, ca nici nu iti vei da seama  par
Neata Ioana par


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1094 2012-05-27 09:31:14

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Lavy  wave  wave  wave  bine ca ati ajuns cu bine acasa.Hai ca te asteptam cu noutati cand ai timp sa intri.Pup la voi.

Fetele am vazut pana la sfarsit si eu Eurovisionul.Sotul radea ca aia din Start Trek (Albania lui) a luat mai multe voturi de romanca noastra.
Eu merit  sm  ca aseara am trimis sms si pentru Romania si pentru Albania,dar na se supara el. bang
Nici Grecia nu a fost rau,dar sa dai atatea voturi la babutele din Rusia e o rusine. wow

Va pup.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1095 2012-05-27 09:46:50

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buna dimineata! V-am adus cafeluta proaspata!http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/18627_espresso.jpg

Cat despre discutiile din spate nu pot folosi decat un citat:
?Cel care are putere, care are mintea şi sufletul tare, acela domneşte peste ceilalţi! Cine cutează mult, acela are dreptate ?n ochii lor. Cine ?i ?nfruntă şi ?i dispreţuieşte, acela ajunge la ei legiuitor şi cu c?t cutează mai mult, cu at?t e mai respectat. Aşa a fost totdeauna şi aşa va fi mereu.? ? Dostoievski, Crimă şi pedeapsă



Va doresc sa aveti o duminica incarcata de frumos!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1096 2012-05-27 09:51:31

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Neata Rave!!!Multumim de cafea.Frumos citat BRAVO!!! O duminica frumoasa si tie.Pup


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1097 2012-05-27 09:52:13

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Neata Raveca   puss  par
Stii poate cum sa fac sa obtin cele 5 zile free de VIP????   spranceana


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1098 2012-05-27 09:55:59

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

neata,dragelor puss
am citit si din urma,pentru prima data in ultima luna,cred.dar nici ca o mai fac chicot nu mi-a placut ce am citit,cu mici exceptii.

amalia puss ma bucur ca totul merge bine cu pitica,mult succes cu vaccinul smile

soni puss felicitari,scumpa mea.vezi ca se poate sa primesti si vesti bune? smile si ti-am mai scris ieri ceva cu faza cu venitul aici,nu stiu daca ai citit.eu tot te astept cu un vin de Dolj wink


sa aveti o duminica frumoasa smile eu lenevesc cat pot si azi rodnar si tare bine e hjarta imi dau seama ca toata depresia si frustrarea mea erau cauzate de oboseala si stres smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1099 2012-05-27 09:56:30

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Madelna, scuze, dar nu ma pricep la FF. Nu am avut cont acolo. Poate te ajuta celelalte fete. puss

Ioana,  puss si eu m-am uitat la Eurovision si sa stii ca mi s-a parut chiar fain momentul oferit de Rusia. A avut originalitate.
Oricum, de data asta consider ca a castigat cine merita sa castige.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1100 2012-05-27 09:58:21

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

chiar,cine a castigat la Eurovision?


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1101 2012-05-27 10:05:06

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

neata puss
sa aveti o duminica frumoasa kram


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1102 2012-05-27 10:06:29

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Am inteles Raveca  smile
Ramona, Ales   puss  puss  neata.
Ma duc pe FF sa imi bat capul, pana la urma poate reusesc  chicot


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.