homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74-69


#1293 2012-05-27 18:15:44

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

ioana arata bine gogosile drool arunca si la mine cateva big_smile


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 



#1294 2012-05-27 18:16:16

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

arata bine ioana drool


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1295 2012-05-27 18:19:06

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

applause Foarte bine arata Ioana

Offline

 

#1296 2012-05-27 18:19:52

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Alea nu sunt gogosi...... sunt minciunele chicot  chicot  chicot .... pentru ca sunt goale inauntru  tongue ... nu-i asa Ioana ?


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1297 2012-05-27 18:20:15

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Tya pup si o sa-ti arunc daca imi lasa A macar vreo 2.

Ale pup si multumesc.

Al meu vine si imi zice,ce ai facut dulce,ca miroase asa frumos.Zice:nu ma omor eu dupa asa ceva,poate cu miere de albine sunt mai bune.Vreau sa va zic ca din alea mici nu mai sunt,oare cine le-a mancat?Ce bataie ii dau eu lui ca si-a bagat laba. diablo  diablo  dumbom  dumbom

Happy sunt curioasa sa le vad si sa le gust si eu pe ale tale. puss  puss

Cristina nu sunt goale,sunt pline,sunt gogosi nu minciunele.De ce zici asa? puss  puss

Ultima oara a fost editat de Ioana84 (2012-05-27 18:22:15)


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1298 2012-05-27 18:29:19

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Ioana, pe ale mele data viitoare ptr ca nu am camera incarcata. Da mai am niste poze de altada data cand am mai facut, numai ca am impresia ca-s tot pe camera lol

Offline

 

#1299 2012-05-27 18:30:09

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Scuze Ioana, am avut impresia ca sunt http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/61231_minciunele.jpg
"minciunele"... sunt acele gogosi care-s goale inauntru..... de aceea se numesc asa  smile.

Sonia puss

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-27 18:34:12)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1300 2012-05-27 18:30:45

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Fetele eu am vazut-o pe barza mea,si am reusit sa o si fotografiez.
rotfl2  rotfl2  rotfl2  rotfl  rotfl  rotfl  chicot  chicot  chicot
http://i1238.photobucket.com/albums/ff497/Ioana_Adi/barza1225290416.jpg


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1301 2012-05-27 18:48:23

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

hello! wave

azi am fost la făcut curățenie la clinică chicot

ioana puss ?ncerc.. o să ?ncerc să trec peste postările răutăcioase.. aveam un mesaj mai lung rezervat dar chiar nu mai vreau să zic nimic legat de discuțiile de ieri smile sper doar să nu-mi pară rău că am revenit aici wink
- ?ntinde foaia de cocă și taie gogoșile cu paharul big_smile

sonia puss eh.. și eu cu m?ndria/fudulia/orgoliul forgetit dar sunt ale mele nu? big_smile
?n altă ordine de idei, sunt așa cum sunt, fiecare e liber să mă perceapă așa cum vrea/crede eu nu-mi bat capul să schimb ideile nimănui despre mine wink mulțumesc frumos pentru cuvinte kram

rave puss din păcate sunt femei (mame de-ale noastre) care au mentalități ?nvechite.. știi vorba aia cu cioara care-și laudă puiul.. să spui unei mame care are astfel de mentalități povestea cum că soțul/soția e infertilă sau are probleme de infertilitate da, poate să-și schimbe radical atitudinea.. eu cunosc cazuri ?n care el - infertil, ea - fără probleme (sau invers) și soacra (mama ei sau a lui, ?n funcție de caz) reproșează ginerelui/norei: ?nu ești ?n stare să faci copii?.. ei bine asta este și mai dureros dec?t dacă ai lupta singur cu problemele care le ai tu și soțul/soția..

happy puss nu compara generațiile.. relația dintre tine și mama ta niciodată nu va fi aceeași ca cea dintre tine și fiica ta/fiul tău... e vorba de mentalități, de mediul ?n care au trăit, de școala făcută (numărul de clase)..

andy puss bine ai venit smile ?mi pare rău de testul negativ sad petele maronii pot fi de la nidarea petrecută ieri (?n caz că ai ovulat mai t?rziu).. sper totuși să nu-ți vină ur?ții goodluck

moon puss ?mi pare rău că nu ai vești II kram despre restul mesajului nu spun dec?t că te vreau aici și lasă părțile alea cu greșelile gramaticale că erau pentru mine ?n special că deh, am făcut c?teva greșeli de ortografie ?n mesajele postate de la muncă (unde tastatura diferă cu mult față de cea de acasă) sau de pe telefonul mobil.. dar atunci c?nd cineva nu are de ce să se ia, apelează la așa ceva din invidie lol știi că e o vorbă.. ceva de genul: letting them talk, we'll just keep walk big_smile

mie mi-e dor de mayya, mikado, georgi sad sad sad

vă pup pe toate puss puss puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1302 2012-05-27 18:51:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

almisor par cum naiba sa iti bati capu ?ce carnatu meu ai?  lol

si mie mi-e ff dor de mayuca,mikulici si geo  supa


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1303 2012-05-27 18:52:33

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater
Eu ma simt ca naiba.
Ieri seara  acklad
De noapte  acklad
Azi dimineata  acklad
Ieri o durere mare de cap de vreo 3 ore.
Mici ameteli,nu stiu de unde sa ma adun
In burta simt ca mi s.a prins carnea undeva pe loc si ma tine acolo,si niste mici pocnituri si niste voturi de aer se misca prin burta,pe jos.
Parca am un nod in gura stomacului.
Am si  acklad  gogosile in punga.   bang  bang  supa  supa  supa  supa


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1304 2012-05-27 19:09:01

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Am revenit, ma scuzati, am fost retinuta  chicot
Ioana vad ca ai terminat si gogosile, de facut si de mancat  tongue  Arata apetisant sa stii, dar eu nu m-am mai dus la market sa cumpar drojdie, alta data.
Nu stiu cum faci tu de afisezi niste poze asa mari, ca mie numai mici mi le afiseaza  nustiu
Imi pare rau pt dureri  par ia o pastila ceva sa treaca  puss


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1305 2012-05-27 19:10:50

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Madlena, VIP-ul la ferty ti-l dau ei din cand in cand. Sau il platesti.     Cat despre linkul de ferty pt Ioana, ai dreptate, merge daca dai click si iei linkul, dar daca ii dai direct copy/paste ca cuvintele alea "my ovulation chart" nu merge, am facut eu si mi-am pus la semnatura si nu a mers.  Iar eu nu stiu cum sa bag asa direct "my ovulation chart" si sa ma redirectioneze pe ferty  dumbom

Soni, felicitari pentru gradatie!

Almi, stiu ca expectorantele (inclusiv robitussinul)ce contin substanta numita guaifenesin ar putea totusi sa subtieze nu numai mucusul nazal dar si pe cel vaginal. ...asta e de pe wikipedia:   Guaifenesin is widely used by women to facilitiate conception by thinning and increasing the amount of cervical mucus.[13] Evidence concerning the effectiveness of this use is almost entirely anecdotal; the exception[14] is a very small study without controls. One investigator[15] regards guaifenesin as the simplest but least effective method of improving cervical mucus.     Deci e un pic controversat si nu este recomandat de majoritatea doctorilor pentru conceptie...Nu stiu daca e relevant dar eu cand am fost racita si am luat expectorante am avut eggwhite si watery incontinuu chiar daca nu eram in perioada fertila...insa ma gandesc ca putea sa fi fost asa si din cauza febrei. Data viitoare cand voi lua expectorante voi incerca sa obderv din nou acest aspect.  nustiu       

Angel  kram  Prea multe rele in ultimul timp, de-acu gata, o sa fie bine.

Veve  kram sa fii bine si tu si bebe

Cristina nu m-am gandit niciodata ca apa ar putea influenta secretia dar daca analizez un pic, cred ca e chiar relevanta treaba

Si eu m-am uitat la Eurovision dar nu am tinut cu Mandinga  rotfl    Nu-mi place genul de muzica si nu mi-a placut prestatia.
Cred ca poimaine navalesc hidosii rau de tot, azi toata ziua am senzatia ca cineva sta asezat pe abdomenul meu, asa o presiune puternica si neplacuta am..


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1306 2012-05-27 19:12:35

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Multumesc pt raspuns Elena  par dar azi am rezolvat. Ia sa te uiti sa vezi ce tabel am  tongue


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1307 2012-05-27 19:14:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Madlena, wow, ai platit?  goodluck sa creasca temperatura in continuare


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1308 2012-05-27 19:14:55

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Madlena hai ca alta data ne vei oferi tu gogosici pe poze.Eu le incarc pe www.photobucket.com
Nici nu stiu ce dureri sa iau,niste senzatii care si luna cand am ramas,le-am simtit,dar totusi mi se par prea degraba sa le am acum,si nu cred ca se ramane insarcinata imediat urmatoarea luna dupa un avort spontan.Am baut si lamaie cu apa si zahar cu apa,nimic pe naiba.

Imi pare rau ca v-am scris sa va indispun si pe voi.

Almi prin modul tau de a fi,nu ca incerci esti obligata sa tratezi cu indiferenta.Doamna unde face sotul terapie cu bioenergie zice asa : Persoanele care nu au nici o valoare,nu iti pierde timpul cu ele,si nu iti consuma aerul si fortele cu ele,ca atunci cand vei fi pe patul de moarte,o sa iti para rau,ca o sa ai nevoie de ele.Asa ca IGNORE si viata merge inainte.Pup

Va pup pe toate,nu mai scriu nimic,ca sa nu va indispun si pe voi.

O duminica frumoasa.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1309 2012-05-27 19:20:38

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

elena puss offf... ma spun ?ncă o dată și promit că e ultima: știu că subțiază mucusul cervical, nu am zis că nu-l subțiază și că nu-l face mai bun pentru perioada fertilă; am spus clar că Guaifenesina NU este recomandată femeilor care vor să răm?nă gravide, celor ?nsărcinate și nici celor care alăptează!!! nu ai citit tot ce i-am scris ronei? ?n trecut era vorba că ea ar vrea să ia rubitussin expetorans pentru fluidificarea secreției vaginale că poate răm?ne gravidă, ceea ce NICIUN MEDIC NU RECOMANDĂ pentru că Guaifenesina este ?ncadrată ?n categoria de medicamente cu risc pentru sarcină.. chiar dacă iei ?nainte să răm?i, substanțele medicamentoase, inclusiv cele mai puțin concentrate se elimină definitiv din corp după minim 3-5 luni..
și cu asta ?nchei subiectul ăsta că am obosit de c?te ori am scris-o..

ioana puss eu nu am nevoie de acele persoane nici pe patul de moarte.. oricum, omul prin natura lui este singur, doar el cu Dumnezeu: se naște singur, moare singur.. singur supraviețuiește și ?n toate momentele ajutat de Dumnezeu smile așa că de ce aș avea nevoie de persoanele respective?

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2012-05-27 19:23:23)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1310 2012-05-27 19:21:05

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Ioana  dumbom  ma incurc pe mine cu tine dupa avatar  rotfl    nu neaparat ca am barza acum, dar am avut  la un moment dat un avatar care semana mult cu al tau, tot cu 2 berze-n cuib de la bunicii mei

Almi puss am inteles acum,probabil am citit cam in graba discutia de ieri...    Ca asta ziceam si eu ca subtiaza dar nu e bun pt bebe.

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2012-05-27 19:23:09)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1311 2012-05-27 19:23:12

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Nu am platit Elena. Am trimis pe emailul sotului cerere sa isi faca cont pe FF, apoi am intrat de pe email si i-am facut cont. Si asa eu am primit 5 zile VIP  dance  Dar doar asa de fantezie, nu completez acolo, pt ca voiam VIP pe tabelul meu  tongue
Acum sunt curioasa daca peste 5 zile o sa reapara tabelul in forma initiala  smile
Ioana nu-i bai, eu mai mult sunt cu clatitele. Cand o sa fac data viitoare bag poze. Eu le fac la cuptor.
Si da, se ramane insarcinata si in luna imediat urmatoare. Cunosc cazuri personal. Esti foarte fertila luna asta. Asa ca baga mare  tongue
Si treci inapoi  punish  pe cine indispui si cu ce????  Vezi ca iei bataie  punish

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-27 19:26:22)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.