homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74-79


#1483 2012-05-28 16:49:02

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Am notat-o acum Cristina  chicot
Faci bine ca esti politist, pe mine nu ma deranjeaza, din comtra... poate uit sa o trec. Ca eu dimineata o notez intr-un carnetel, apoi plec la munca si nu deschis calculatorul   par  puss
Ma bucur ca a crescut... deci am ovulat zic eu...

Vad ca tu nu ai rezolvat cu VIP-ul la FF.
De ce nu incerci sa stergi contul FF de pe emailul sotului si sa faci cum am facut eu...
De fapt stai ca eu nu stiu cum ai facut tu  chicot  scuze

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-28 16:52:21)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 



#1484 2012-05-28 16:53:26

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Cred ca ai ovulat in ziua 26(23mai)....daca punem faza luteala de 14 zile... o sa ai un Cm mai lung luna asta....dar asa isi revine organismul puss
Bluemoon , cum te simti astazi ?  puss
Da, greseala mea, nu am raspuns cand ai intrebat cum am intrat eu pe FF dupa contul alui meu... am folosit aceeasi metoda ca a ta.. de a trimite invitatie dupa contul meu de FF.... bineinteles ca sa primesc cele 5 zile Vip... vad ca nu au ajuns  supa

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-28 16:55:36)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1485 2012-05-28 16:54:26

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Fetele ce sa mai inteleg eu cu temp mea?Ba e mai mica,ba iar mare.Cum pot sa-mi dau seama de am ovulat?

Va multumesc.

O seara frumoasa sa aveti domnite frumoase.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1486 2012-05-28 16:58:21

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

am fugit puss wave


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1487 2012-05-28 17:01:03

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Mergi incet Ale ... tot acolo ajungi  tongue ...  puss vorbim cand ajungi acasa..
Ioana... ai 3 zile inainte mea.. eu cred ca in ziua 12 ai ovulat dar pana cand nu mai trec cateva zile sa observi cum este temperatura nu se stie sigur... iar FF iti va trasa ovulatia.... oricum am vazut crampe pe acolo etc.. poate fi ovulatia puss.....e o parere de a mea , poate e gresita.... nustiu


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2012-05-28 17:06:16

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buna, fetelor! Ce fac dragele mele de prin lume si din colturi de tara???Va puss dulce pe toate si mi-e dor de voi!
Nu m-am apucat inca de camera copiilor, dar am avut de umblat zilele astea la greu si de maine ma potolesc.Sunt bine, Eric la fel, am avut un episod de kk moale ca a papat din pasta mea de dinti dar a trecut, bebe 2 cred ca e ok, cam obosit ca ma-sa...desi se cam invarte inca prin marsupiu..Acum am dat de hemoroizii sangerosi..rotfl Dar scap eu si de asta!
Veve, sa dea DD sa fie bine la echo!Si pana la 40 saptamani, fara probleme!!! rugaciune
S-a mai testat cineva?
Sturm, cum e nepotica?Te-ai lipit de ea?
Angel, ce face Mika?
Bee,multumesc de intrebare!Tu cum mai esti?
Stiu ca toate v-ati gandit la mine, si va multumesc frumos, dar nu am avut timp sa citesc din urma...Acum o sa mai stau cu voi pana se trezeste Eric..puss puss puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1489 2012-05-28 17:15:27

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

par  puss  fetele care-au plecat.
Almi   par
Da asa cred si eu Cristina ca am ovulat in ziua 26. Pai ma astept la un CM lung luna asta, probabil era de asteptat.
Am inteles, eehh ce sa zic, o fi pe undeva pe drum, ajung ele odata  par ... zilele de VIP...
Ioana eu zic ca inca e prea devreme pentru concluzii, adica sa zici deja daca ai ovulat... mai incolo, ai rabdare  kram
Buck   par

Acum intrebarea mea ar fi urmatoarea: daca am ovulat sa fac bumti-bumti fara prezervativ???? luna asta, cat a mai ramas pana la menstra... nustiu  Intreb si eu.... voi ce ziceti???? Clar fara sa ejaculeze in interior, dar contactul fara cauciuc.

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-28 17:16:23)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1490 2012-05-28 17:24:11

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Si eu te pup dulce Buck ....Erik rotfl2 .... ce o fi savurat el la pasta aia de dinti... chiar mi-l imaginez rotfl ....  puss pup si pe bebe din burtica...  puss
Madle eu urasc cauciucul... imi ia toata pofta cesafac ..... eu cred ca nu ar fi nici o problema...si nici inainte n-ar fi fost (dupa capul meu)... numai ca  spermatozoid  sa nu ajunga la destin.... oriunde altundeva  chicot  visslar


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1491 2012-05-28 17:29:14

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buck kram bine ca esti bine par

Eu ies. Sa aveti o seara placuta wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1492 2012-05-28 17:32:59

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Cristina pe mine nu ma deranjeaza, insa pe sotul meu da. Zice ca e prea diferit, insa nu comenteaza nimic. Doar ca am discutat despre asta, despre cum e "cu" si cum e "fara"  rodnar pentru amandoi... cum ne simtim.
Si ma gandeam ca poate ii fac o surpriza daca tot am ovulat. Dar mai bine mai astept sa imi traseze linia FF ca sa fiu sigura. Ehhh Cristina nu prea pot risca....  daca as ramane acum, s-ar opri sarcina din evolutie din cauza medicamentelor ce le am inca in organism si exista riscul sa nu se elimine... si-atunci as ajunge iar la chiuretaj... ioiii  disperat  nici nu vreau sa ma gandesc... ca ma ia groaza. Asta ar fi o varianta.. dar mai sunt si altele...
Time seara placuta  par

Cristina am vazut ca este oferta la FF, 16 dolari pe 3 luni.
Ce zici ... se merita sa platesc???? Sa am permanent... ma refer la avantaje....
Restul fetelor.. voi ce parere aveti??'

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-05-28 17:36:18)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1493 2012-05-28 17:34:44

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Buck puss Aoleu, a dat iama Eric in pasta de dinti? Tine la sanatatea dintilor de mic big_smile
Sper sa fie bine!

Timean puss Fluturasul tau ce mai face?

Madlena, eu nu stiu ce sa zic cesafac


bang am curatat aragazul si am sters mobila; mai sterg pe jos si gata bucataria.

Offline

 

#1494 2012-05-28 17:38:01

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Asa  e Madle, am zis "dupa capul meu".... care nu a trecut prin ce ai trecut tu...si normal ca ar fi prea riscant sa se intample... dar cum zici si tu mai bine sa traseze FF ovulatia si dupa totusi parca ar da mai multa incredere sa fie fara  tummenupp .
Bee.... puss
Time puss o seara minunata.
Madle as plati si eu ... nu este o suma foarte mare ... dar eu nu vreau sa platesc cu cardul.... oricat ar fi de serios, nu dau incredere ... de aceea am ezitat sa ma fac Vip...
Avantajele nu sunt foarte mari... dar deh... e placut sa vezi si simptomele pe grafic... sa iti dea in fiecare luna probabilitatea de a fi bebe sau nu...  tongue

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-28 17:41:10)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1495 2012-05-28 17:46:41

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Eu am Cristina un card pe care nu tin niciodata bani. E facut la posta aici si-l folosesc sa cumpar on line bilete de avion. Mi-au ramas pe el 20 de euro si pana la anul nu mai pun bani pe el. Pe asta l-as folosi.
Caci si eu sunt ca tine, cam neincrezatoare in sistemele astea  chicot . Poate facem bine, ca nu avem mare incredere, asa suntem mai precaute.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1496 2012-05-28 17:51:07

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Madlena, ai grija ca si eu lafel am zis, hai macar o data sa ne simtim bine si uite ca apare bb2...mai ales acum la tine e periculos, ca esti foarte fertila..puss
Bee, e bine Eric, dar a papat cam un sfert de tub de pasta de dinti homeopata.El se spala pe ditzii cam de 3-4 ori pe zi..smile
Cristina, nici eu nu suport preze,ma irita...big_smile
Time puss fluturoiul, ca acum nu mai e doar un fluturas smile Tu cum mai esti?Eu am patit acum o chestie foarte naspa, stateam pe dreapta si cand am vrut sa ma ridic m-a luat o durere ascutita pe la ovare de am zis ca mi s-a rupt ceva..sad..am reusit cu greu sa ma misc si mi-a trecut, dar ce sperietura am tras!!!E foarte neastamparat Nicholas..cred ca o sa ma incarunteasca rotfl Dar abia astept sa-l smotocesc..hjarta


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1497 2012-05-28 17:52:49

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

M-am gandit si eu la acel tip de card, mergi la posta si bagi bani pe el ...... dar sa vad .. oricum daca nu cu siguranta in septembrie... ca mai sunt 2 luni si merg acasa.... luna august nu am sa intru pe FF... si nici aici .... ar fi o luna pierduta dar platita...

Cred ca ma bag putin la Tv... parca incepu sa ma doara chicot  .... lenea dumbom  dumbom

L.E. Poze cu tine de la acel concurs de miss ?..... Nu stiu daca te-am confundat hmm

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-05-28 17:54:52)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1498 2012-05-28 17:52:50

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

scuzati ca am disparut,m-am pus in pat si acolo am ramas.din pacate,tot o stare nasoala am,dar macar am reusit sa mananc.

elenus,iau destule pastile,insa stiu care e pacatoasa: metronidazolul.ma ucide diablo

cris, poze cu mine?sau vorbesti despre alta ramo?ma mir cum de le-am uitat,daca la mine te referi.

si ca sa fie treaba treaba,idioatele de la posta ne-au ratacit 600 lei sad cica banii au fost ridicati,dar nici eu nici al meu nu le-am vazut culoarea. se duce al meu maine iar(pentrui a 100a oara) sa vada ce rezolva.

si pupici cui a plecat puss


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1499 2012-05-28 18:00:41

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

Ramo, era un concurs de miss.... am incercat sa ma mai uit acum sa vad daca cumva te-am confundat..... dar .... nu mai gasesc. nustiu . aseara din greseala am ajuns acolo rodnar


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1500 2012-05-28 18:02:55

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

inseamna ca eu eram lol sa nu mai spui nimanui rodnar ma mir cum de am omis sa le sterg,oricum e concursul de prin 2009 sau 2010 cred.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1501 2012-05-28 18:05:53

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 74

chicot Nici eu nu mai stiu pe unde te-am gasit dar intradevar parca au trecut 2-3 ani...
bruneta, par  pana la umeri.... slabuta... frumusica foc...mi-a placut ce am vazut  puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.