homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebare intrebatoare...;)))


#1 2012-06-11 13:33:40

Bruneta6
Membru
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 2

Intrebare intrebatoare...;)))

Buna ziua, numele meu este Andreea.
Am o nelamurire in ceea ce priveste una dintre reactiile adverse la metoda contraceptiva Nuvaring.
Folosesc inelul din luna noiembrie si din fericire nu am intampinat nicio dificultate pana luna aceasta cand am simtit
o durere foarte neplacuta in zona ovarelor si scurgeri albicioase destul de multe. Stiu ca este vorba de minunata candida
care imi da probleme de cap. Am mai avut probleme de genu din cauza antibioticelor ce-i drept nu foloseam atunci inelul si am scapat cu ajutorul cremei Gynofort. Dar acum din cate am citit pe internet nu este indicat sa se foloseasca crema Gynofort impotriva candidei deoarece inelul nuvaring nu isi mai face efectul in totalitate.
Dilema mea.........ce sa folosesc ca sa scap de chestia asta urata fara sa afecteza inelul contraceptiv?
Va multumesc anticipat

Offline

 



#2 2012-06-12 13:29:49

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Intrebare intrebatoare...;)))

solutia cea mai eficienta e tratamentul local, cu gynofort de exemplu, da. Nu inteleg unde e dilema....foloseste crema cu incredere in intervalul de 7 zile in care nu porti inelul si gata


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2012-10-17 12:16:25

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Intrebare intrebatoare...;)))

ai warn pt postare multipla; citeste regulamentul si respecta-l!


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.