homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-147


#2775 2012-06-26 14:11:30

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mika hjarta e frumoasa foc. catelusa mea e bichon maltese, nu ar fi o problema puii. as vrea sa nu o mai dau la monta pentru ca are deja 2 nasteri si saraca se chinuie cand fata + ca a slabit mult acum cand alapteaza. si ma chinui si eu cu mogaldetele de pui ca acum au inceput sa mearga, nu mai stau in cos, fac pisu si caca pe unde apuca disperat si am inteles ca daca nu o sterilizez si nu o mai dau sa fac pui poate sa faca nu stiu de care cancer...
mi-am facut programare la ecograf, am maine seara la rosana (sper ca nu e reclama) la d-na dr rosca roxana. e medic si in giulesti. daca e ok poate raman la ea. oricum am zis ca ma decid dupa prima eco unde merg, la ce clinica si ce medic. eco asta e sa ma asigur eu ca e bebe bine. am asa mari emotii hjarta


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 



#2776 2012-06-26 14:15:44

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

eu va las,fete puss sa imi tineti pumnii smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#2777 2012-06-26 14:17:34

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mada puss
lavi goodluck pt maine la eco kram o sa fie totul bine, ai sa vezi
eu va doresc o zi frumoasa si sper sa reusesc si maine sa intru la voi puss
pupici pt absolut toate puss


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#2778 2012-06-26 14:17:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

lavy, goodluck la eco !!! eu pana pe 4 iulie cand merg imi rod unghiile de nu mai ramane nimic de ele lol

rramo goodluck

far puss

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-06-26 14:18:23)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2779 2012-06-26 14:20:22

tya
Hero member
Inregistrat: 2011-09-04
Mesaje: 2546

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ramo puss goodluck tinem pumnii smile
angelush puss nu am facut febra lol
ioana puss multumesc, sa de Doamne Doamne rugaciune
mi-e asa foame grater


Si daca nu ma mai tin picioarele voi merge si in maini sa imi traiesc visul hjarta
http://www.fertilityfriend.com/home/3aa469

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2780 2012-06-26 14:21:02

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Mika ce catelusa frumoasa ai ! Sa-ti traiasca!
Lavy, bafta la eco!!!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2781 2012-06-26 14:26:31

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Am primit azi de dimineata mesaj de la amica ce trebuia sa nasca : "Dupa 2 zile de travaliu a venit pe lume Maya, prin cezariana. Are 3200 si e lunga ca tacsu.Ma duc peste 2 ore sa ii dau sa  manance, Te pup."  bebe 
Mi-a bucurat ziua happy ... m-a emotionat de mi se facuse piele de gaina.... am incercat sa nu plang totusi  big_smile


Buna ziua dragele mele puss... va pup pe toate fara exceptii .. merg sa va citesc puss
aaa... cum era normal azi imi schimba FF data ovulatiei partydance .. mi se parea mie tare ciudat sa fie in ziua 12 chicot .Asa avem mai multe sanse ca fluturasul meu sa fie in burtica hjarta


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2782 2012-06-26 14:37:23

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

fete sunt bine, ocupata tot timpul chicot
pana in septembrie o sa ne mutam la casa happy abia astept
voi cum sunteti? ceva noutati?
am vazut ca cris e insarcinata applause  applause  applause sarcina usoara ii doresc si asta imi arata ca minuni exista rugaciune


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2783 2012-06-26 14:49:12

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cristinica puss

any puss multumesc, eu sunt inca in starea aia in care nu imi vine sa cred... smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2784 2012-06-26 14:52:40

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris sa crezi si sa te rogi in continuare sa fie totul bine, Dzeu o sa aiba grija de tine si de minunea ta rugaciune
ma bucur enorm de mult pt tine pt ca iti stiu povestea puss
mika, angelus, sonia, maya, mada si restul fetelor va pup cu mult drag, dar trebuie sa fug


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#2785 2012-06-26 15:03:00

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

chicot Bee sa stii ca si eu ma tot gandeam la ce ai intrebat tu azi  puss
Soni si fetele care nu aveti scurgere egg sau watery.. va spun cu cea mai mai siguranta ca trebuie sa beti apa ... eu de 2 luni am inceput sa insist cu apa... si luna asta ..exagerat de multa.. si se lungea eggul foarte mult  big_smile.Nu am avut niciodata asa.
Crisulici hjarta 5+ acum vedem 40+ .. trece repede timpul puss
Lavy, o sa aduceti pe lume amundoi bebeii, cam in acelasi timp hjarta.... amundoua cu 5+ hjartahjartahjarta
Tya goodluck
Ioana, rau nu stai cu graficul.... fata de luna trecuta  e super si vei ovula sau daca nu ai facut-o deja puss
Elenus puss , ai ovulat  pana acum... luna asta  spranceana .Te-am asteptat aseara ....nu stiam ce sa fac, sa sting lumina sau nu... pana la urma am lasat o lumanare aromata aprinsa chicot ... sa nu cumva sa patesti ceva pusspusspuss
Raveshor puss , smile for me kram .. smile,life is beautiful retas
Blue puss ... ai cateva zile absenta in condica...dar cu niste pupici .. se sterg chicot
Mika puss timida catelusa... si frumoasa foc hjarta
Almi puss
Far si bebe puss
Angel si fetele puss..... stiam ca masina minunata ANGEL nu o pot avea, am zis si eu asa, dar sincer esti un model pentru mine, ca femeie, mama,gospodina..... si tot as mai continua hjarta puss
Onu, Ami si buburuzele mici ... pupici racorosi pusspusspusspuss
Hell puss,harnicuta  kram
Muco 3+... creste creste... pusspusspusspuss
Mada puss
Madle .. dove sei ? chicot
Time si fluturasul puss
MihaD.... oare oare e cu ochisori?
Flor puss sunt acele 2 linii identice ???... nu se vede deloc clar in imagine sad
Matriosca puss
Cu siguranta am uitat .... pe cineva , iertare de acum buga  si ventuze  puss  puss  puss  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-06-26 15:04:33)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2786 2012-06-26 15:04:24

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Mika ce-mi place de catelusa ta!!!!Sunt innebunita dupa caini.In Bacau am si eu 2,stau bine la curte,dar aici nu pot sa-i tin la bloc.

Va pupa Ioana.

Sa inteleg ceva: de tb nu s-a ridicat inseamna ca ovulatia nu a fost nu?


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#2787 2012-06-26 15:04:38

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

am revenit.nu mai adormii.statui cu al meu in brate,fu asa bine hjarta si ma rugai la Dumnezeu sa ne dea si noua un bubulin sau o bubulina.

any,ai grija de minunea ta puss

pe mine ma omoara gustu amar din gura.nu il mai suport.mancai un pic de ciocolata.mai rau imi e.

cristina puss eu am avut egg pana anu trecut in sept.n-are legatura cu apa.inainte am avut in f luna 2 zile.apoi mi-a disparut brusc.

faruc,mersi puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-26 15:09:32)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2788 2012-06-26 15:05:44

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Va puuuuup!! Am revenit si eu dupa muuulta vreme printre voi, vad ca v-ati mai schimbat id-urile.. au mai aparut probabil si fete noi smile
Una peste alta.. timpul a trecut, m-am si maritat acum in mai... sunt femeie serioasa la casa mea rotfl (cica!!) si de luna asta sunt pregatita oricand sa ne imbogatim familionul big_smile... problema mea este un fibrom... maricel... pe care mi s-a spus ca ar fi mai bine sa incerc sa-l ignor in prima faza pentru ca o eventuala operatie de scoatere ar putea deveni riscanta pentru uter si-atunci a fi bine sa incercam toate variantele si operatia sa ramana ultima... zis si facut!

Eu imi doresc enorm copii... v-am urmarit de cand am intrat prima data pe forum si m-am bucurat mult de tot pentru toate fetele care au reusit sa-si implineasca dorinta asta... indiferent de cat de greu si anevoios a fost drumul smile

Ultima menstra a mea a fost pe 30 mai... ciclurile menstruale la mine sunt regulate.. in general 29 de zile... am facut test azi dar a iesit negativ.. am facut sure-check dar am zis ca mai stau sa vedem daca vine sau nu menstra maine.. poimaine.. desi nu stiu daca sunt in stare sa am rabdare sa nu mai fac vreo 100 de teste lol..

Concluzia este ca in calatoria asta voi fi alaturi de voi.. vreau sa fiu alaturi de voi pentru ca e frumos sa fii alaturi de cineva care iti intelege starile.. iti intelege nerabdarea smile poate uneori starea obsesiva lol si sper sa ne bucuram impreuna si de reusita mea.. si pentru reusitele tuturor!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2789 2012-06-26 15:08:43

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Sonia poate ai un pic de agitate la stomac,si asa iti creeaza amarul asta..Nu mai manca fructe / legume ce au acid.Papa un pic de painica prajita,e cel mai bun pansament pt stomac.Si lasa cafeaua pt 2 zile.Pup sa treaca.


Pe mine ma doare spatele jos.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#2790 2012-06-26 15:11:50

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

detzy,buna.nu stiu cine si-a schimbat ID ul.eu imi amintesc vag de tine.succes!

ioana,se poate.mananc nectarine si piersici de cateva zile.cafea nu pot sa nu beau.am tensiunea mica si mor de cap.stiu ca mi-e amara si dupa ea.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#2791 2012-06-26 15:15:00

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

majoreta  majoreta Detzy, bine ai venit printre noi , sa de D-zeu sa apara bebe curand  puss

A cumparat al meu oua de casa din Portugalia:X... si m-a sunat acum ca vine acasa ca nu au cursa sa ii dea... o sa ies si eu ... merg sa pregatesc masa.. oua prajite  drool
V-am pupat pe obrajori ... puss  puss  puss
Sa fie cu ochisori   bebe  bebe  bebe
Sa ne bucuram in grup  gravida
Pentru cadoul ce mai scump. bebic

Na ca facui si o poezie rotfl2


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#2792 2012-06-26 15:17:44

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

multumesc Cristina!! puss Sa fie bebe peste tot!!! big_smile
Sonia.. asa mi s-a parut.. ca am vazut id-uri noi, e posibil sa-mi joace feste memoria big_smile.. si eu imi amintesc de tine!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#2793 2012-06-26 15:18:29

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

any, puss chiar ma rog sa fie bine, Doamne ajuta! rugaciune

cristinel, puss lavy e cu 3 zile inaintea mea smile

detzy, bine ai venit si sa apara bebe repede !!!

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-06-26 15:19:35)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.