homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-29


#533 2012-06-18 18:29:06

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

am ajuns si eu acasa smile
ma apuc sa fac o ciorba,vai da tare cald mai e sad
ce atmosfera frumoasa e acum aici,ce imi place,imi place,asa sa fie si de acum inainte si pe rand sa apara burticile hjarta


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 



#534 2012-06-18 18:39:04

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris draga mea ma bucur enorm de mult pt tine puss  puss  puss iti doresc o sarcina usoara, cu gemeni si s puss  fie bine pana la termen rugaciune  rugaciune
exista minuni applause

pupici pt toate fetele wave


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#535 2012-06-18 18:41:35

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

fete wave

cris,m-am rugat pt tine zilnic puss felicitari mamicut scump! hjarta meriti!iti dorescgemenasi sanatosi!plang.sunt ff emotiionata de parca eu am primit vestea....sunt coplesita,pt ca stiu cata durere inseamna lipsa unui copil...sarcina usoara!iti multumesc pt cuvintele talr!poate intr-o zi voi avea si eu o astfel de veste!

mayuca puss fu bine cu cortu,da atat,o noapte ca faceam naibii viermi nespalata lol

ioana,da peste 200 mil te duce un FIV.100 a dus-o pe cris prin subprogram.si cum n-o sa mai existe....asta e.nu cred sa fac prea curand.da,ovulez,am menstruatie regulata.

blue puss

maduta puss

elena puss

mikulici drag par

any,ce face bebe? puss

amalia,multumesc mult puss

ma emotionai incat uitai ce citii....

va pup puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-18 18:45:30)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#536 2012-06-18 18:42:27

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

buna seara.

cris, eu nu te cunosc asa bine (am prins doar mesajele tale mai recente, nu si cele din anii trecuti), dar mi-ai transmis atata emotie si bucurie prin mesajele tale, incat am vrut sa te felicit si eu. Felicitari pentru vestea minunata! Sa te ajute Dumnezeu in continuare, sa ai o sarcina usoara, lipsita de probleme si sa nasti 2 bebelusi sanatosi si frumosi! Nu se poate descrie in cuvinte ce simte o femeie cand afla ca va deveni mamica, insa tu ai reusit sa transmiti aceste sentimente puternice, sa ne faci sa ne bucuram pentru tine, chiar daca nu te cunoastem. Felicitari si fie ca starea asta de beatitudine pe care o traiesti acum sa nu se incheie niciodata, ci sa se alimenteze mereu cu noi si noi intamplari, motivul principal ramanand mereu acelasi: copilasii tai hjarta. Sa iti traiasca si sa te bucuri de ei o viata asa cum te bucuri acum!
Si mai doresc sa fii molipsitoare pentru fetele de aici, sa traiasca si ele cat de curand sentimentele tale de azi! goodluck

Offline

 

#537 2012-06-18 18:46:37

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

buna anca smile

pe mine ma doare jos,oi fi racit de ieri de la strand ca am stat uda la umbra....asta imi trebuie acum.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2012-06-18 18:54:17

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Buna fetele care au mai intrat puss
Sonica puss... poate ovulezi?..esti in ziua 14 daca m-am uitat eu bine la FF.
Saptamana viitoare esti in vacanta ?...Poate intr-o zi, saptamana viitoare putem vorbi ...sa imi dai si mie datele ca sa sun deja sa fac programare.. chiar daca o fac cu o luna si ceva mai devreme.. mai bine sa fie facuta. puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#539 2012-06-18 18:55:24

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

anca puss
soni puss
any puss ce faceti? kram


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#540 2012-06-18 18:57:46

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

puss pentru fetele care ai mai intrat


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#541 2012-06-18 18:59:17

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Anca kram tu ce mai faci ? Cum esti cu proiectul bb ?


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#542 2012-06-18 19:01:36

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

time citii ca esti singurica o perioada buna. puss asa de consolare
anca buna smile
sonia puss


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#543 2012-06-18 19:03:31

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

sonia, eu am fost  internata in salon cu 2 mamici cu fiv una il facuse in ungaria, cealalta in tara dar nu mai stiu unde, o clinica noua oricum. cea care l-a facut in ungaria avea 48 de ani si se chinuia de 20 de ani sa ramana smile era primul fiv si a reusit avea 17 sapt si era suspecta de sdr down si mai avea ceva dureri de-asta era in spital. a costat-o 120 mil in ungaria cu tot cu drumuri etc. fara niciun program.
cealalta avea 31 de ani se chinuia de 7 si a facut fiv-ul undeva in tara fara program a costat-o 220 mil. era primul si reusit. ea avea 13 sapt si a venit cu usoare sangerari.
poate totusi in ungaria gasiti mai ieftin.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#544 2012-06-18 19:08:20

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Hello, dragelor!
O, Doamne, ce veste minunata! rugaciune

Cris, felicitari! Sa-ti fie usor si sa fiti bine cu totii pana la capat! rugaciune
Esti datatoare de speranta si viata. puss  puss  puss


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#545 2012-06-18 19:08:57

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Amalia, da asa e.. multumesc mult kram

Da Soni, si eu am auzit ca in Ungaria e mai ieftin si in Italia. De aceea ti-am zis sa va interesati si in afara


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#546 2012-06-18 19:15:04

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

o melodie pt voi..si pt cris in special


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#547 2012-06-18 19:17:44

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

salutare fetele !
bravo CRISSSSSS sa fie cu 3 , 4 ,5 cati iti doresti tu important e sa fie  sanatosi.
Da imi iau temperatura in fiecare dimineata si o iau asa cum trebuie , nu  stiu ce nu e in regula  ar trebuii sa imi spune-ti .Va pup pe toate !
eu m-am interesat  si in Ungaria e mai ieftin cam jumatate pretul , insa daca ovulezi e mai indicata  IA e mai ieftina si poate sa fie suficienta .Imi pare rau de cea cu sindrom down  e tare aiurea dar in genere  femeile peste 40 de ani dau nastere astor copii e o   mutatie genetica  si trebuie inca din primul ciclu de  sarcina facuta o analiza care determina astfel de malformatii iar daca este cazul se   merge la  intreruperea sarcinii , stiu e crunt dar adevarat .


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#548 2012-06-18 19:24:29

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Amalia, multumesc pentru aceasta bucurie oferita prin muzica lui Emric. Este una dintre piesele dragi sufletului meu. O fredonez cu drag acum. Multumesc. puss


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#549 2012-06-18 19:26:10

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

rave si mie mi place mult...si m-am gandit sa folosesc versuri din ea pt invitatiile de la nunta hjarta


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#550 2012-06-18 19:30:25

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Fain, Ama! Ma bucur ca le personalizezi, dupa cum simti. applause


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#551 2012-06-18 19:57:54

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

amalia multumim,nu mai ascultasem de mult melodia hjarta mi-am adus acum aminte de ea si ca si rave o fredonez prin casa acum puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.