homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-32


#590 2012-06-18 22:00:28

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

si eu ma retrag noapte buna dragelor puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 



#591 2012-06-18 22:05:17

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cris sa stii ca eu nu stau seara pe calculator, insa acum am ramas conectata ca sa vad dublu la tine II si.... am vazut !!!!!
   majoreta  majoreta  majoreta   hjarta  hjarta  hjarta
Foarte clar se vad pe test ambele linii, tinand cont ca l-ai facut seara  happydance

Si acum sa va dau o veste : astazi pt prima data de cand am pierdut am fost in stare sa stau cu un bebe mic si am dus carutul de la market pana acasa. Dupa 3 luni am depasit pragul psihic si pot accepta bebelus in jurul meu ...

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-06-18 22:20:35)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#592 2012-06-18 22:06:50

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Noapte buna Ales,Crisu, Soni puss
Eu mi-am facut o salata .. cica asta e cina  hmm


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#593 2012-06-18 22:07:33

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

crisuleeeeeeeee felicitari draga mea puss puss puss puss acuma m vazut si eu testuletul tau kram hjarta sarcina usoara si sa dea DD sa fie totul bine pana la capat si sa nasti usor si sufletelul/sufletelele sa va aduca numai bucurii ca tare v-ati chinuit sa il/le aveti puss puss dar acum cred ca zici ca a meritat toata osteneala par


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#594 2012-06-18 22:13:40

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

somn ușor fetelor care au ieșit wave

nerucuț și bb David iepuraș pusspusspusspusspuss:pusspuss*puss/...uuuppsss Denis...dau un miel big_smile

Ultima oara a fost editat de Hellstorm (2012-06-18 22:55:36)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2012-06-18 22:16:50

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

hell puss pupici si pupici si de la Denis puss big_smile


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#596 2012-06-18 22:19:00

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

hopsieu

fetele dragi  wave  puss  par

hihihi, am gasit rumul spre civilizatieeeee ca am ajuns acasa si mi-am regasit netul  rotfl2  rotfl2

ce am citit pe sarite WOW  majoreta  majoreta lavy si cris8 DD v-a binecuvantat !!! sa fiti fericite,  cele mai bune mamici si sa va tineti  bebe in brate  puss  hjarta

iar noi, restul, sa facem coada in urma voastra la  bebe  chicot

soni puss cu intarziere iti urez sa ai viata plina de fericire alaturi de jumatatea ta si de sufletelul care va veni curand sa va implineasca  puss  hjarta

madle, ioana, hell,ales,time,cristinusha,angel, mayya,elenita,buck, tya, rave, mika, moon, mada,veve,diri, flor, ryanna, nerama, cate un  puss  si cate o  kram de la kine pt voi teiubesc

fug in urma sa va citesc si revin

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-06-18 22:21:07)

Offline

 

#597 2012-06-18 22:33:09

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Am revenit si noi de la plimbare.

Cris, ce test frumos! hjarta Doamne ajuta in continuare. Ai primit cel mai frumos dar de la Dumnezeu. hjarta


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#598 2012-06-18 22:38:40

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cris noapte buna si vise placute  par
Eu stau si bociferesc, dau apa la soricei  grater ... dupa toate emotiile de astazi, cred ca ma esteriorizez. Sunt bucuroasa pt testul lui Cris si ca am stat astazi cu un bebe fara sa bocesc.... doar ca vad ca bocesc acum  tongue Sotul meu m-a intrebat ce am...
Imi va trece, maine sunt din nou in forma ...


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#599 2012-06-18 22:44:52

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris8 a scris:

florariu, eu totul, si cele 2 IA si FIV, le-am facut la clinica Promed System din Bucuresti, cu dna dr Predoi Deliana care este minunata. Faptul ca nu am resuit la IA nu m-a indepartat de echipa asta, pt ca sincer intotdeauna am vazut ca fac tot ce e omeneste posibil, si am fost tratata ca un om, nu ca o sursa de bani...ei vin in weekenduri, sau de Sarbatori, vin daca e momentul cel mai bun pt IA, punctie sau embriotransfer la FIV...ceea ce nu in toate clinicile se practica...altii iti mai forteaza organismul cu tratamentul inca o zi - doua ca sa nu vina atunci...dar asta se vede in reusite...

la IA se face asa: din ziua 2 sau 3 a CM incepi tratamentul de stimulare ovariana care insa este ff usor comparativ cu cel de fiv...in acelasi timp mergi la ecografii si analiza de estradiol pt monitorizare. Cand foliculii au crescut suficient, ti se spune cand sa faci injectia finala, de declansare a ovulatie (eu am facut Pregnyl), iar dupa 36 de ore de la aceasta injectie mergi pt inseminare. In ziua cu inseminarea sotul da proba de sperma, embriologul o prelucreaza in laborator si introduce spermatozoizii atsfel "vitaminizati" in uterul tau printr-un cateter f fin. Apoi, totul trebuie sa se intample natural, adica fertilizarea outului tau, apoi implantarea... Ultima IA m-a costat cam 3000 ron cu totul.

la FIV diferenta e ca ovocitul este fertilizat in laborator, urmarit apoi, si cel mai bun/i embrion/i se transfera in uter, trebuie doar sa se lipeasca apoi de peretele uterului si sa se dezvolte in continuare. Pe mine FIV-ul tot m-a costat 10000 ron, insa facut prin Programul Ministerului Sanatatii care suporta o parte din bani.

Sonia, la Promed fara Subprogram m-ar fi costat cam 18.000  ron cred cu tot cu tratament...de retinut insa ca la mine tratamentul a costat 6000 ron pt ca am AMH mic. Stiu, sunt sume mari...eu sper sa se mentina Subprogramul...

off sonia....sper ca nu ai racit...sad

la IA  se pot implanta mai ,multi sa fie 2 bb de ex?


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#600 2012-06-18 22:49:14

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Fetele va urez noapte buna. Sa visati cat mai frumos  wave


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#601 2012-06-18 22:52:52

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Noapte buna si de la mine. Ne citim maine. Ce bine ar fi ca fiecare zi sa ne aduca vesti ca cea de azi! hjarta


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#602 2012-06-18 22:53:48

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Flo la IA totul depinde de corpul fiecarei persoane....nu este ca la FIV ca sa ti se implanteze embrionul/embrionii in uter si atunci se asteapta ca ei sa se lipeasca de peretele uterin.
In IA...spermatozoizii decid daca fecundeaza un ovul sau in cazul in care ai mai multi ... ovuleaza mai multi...
Sper sa fi inteles bine si sa nu gresesc. smile
Madle un pupic puss si o kram , anul acesta va venii si la tine bebele dorit... mai sunt 2 luni  dance
Noapte buna Rave, Madle puss

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-06-18 22:55:22)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#603 2012-06-18 23:01:26

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Rave, noapte bună

Madlena kram somn ușor.


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#604 2012-06-18 23:04:24

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cristina28 a scris:

Flo la IA totul depinde de corpul fiecarei persoane....nu este ca la FIV ca sa ti se implanteze embrionul/embrionii in uter si atunci se asteapta ca ei sa se lipeasca de peretele uterin.
In IA...spermatozoizii decid daca fecundeaza un ovul sau in cazul in care ai mai multi ... ovuleaza mai multi...
Sper sa fi inteles bine si sa nu gresesc. smile
Madle un pupic puss si o kram , anul acesta va venii si la tine bebele dorit... mai sunt 2 luni  dance
Noapte buna Rave, Madle puss

A deci dai banii ca sa vezi daca fecundeaza ori ba , hmmm complicata treaba e la fel ca si natural daca stau sa ma gandesc bine , si atunci pt ce se mai face?
Sper sa nu mergeti toate la somn sa ma lasati singura aici uff:*pusspuss la cele care pleaca  la somnic !


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#605 2012-06-18 23:22:56

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

eu inca ma invart pe aici...am o dilema...pe 7 am fost la dr si am facut o eco unde s-a vazut un folicul de 18-19 mm.Dr mi-a spus sa incep testele de ov din ziua 9 si asa am si facut.In ziua de 9 am fost negativ in sensul ca ambele liniute erau apropape la fel e intense si m-am gandit ca sigur a doua zi, in ziua 10, testul va fi pozitiv.Insa nu a fost asa si cel din ziua 10 si cel sin ziua 11 au fost clar negative...Ciudat, pt ca luna trecuta am avut test de ov pozitiv in ziua 10...de asta ma asteptam ca cel din ziua 10 sau macar 11 sa fie pozitiv.

Este posibil sa fi ovulat mai devreme, in ziua 8?
Si pt ca nu am facut in ziua 8 ca sa-mi dau seama, de aceea in ziua 9, 10 si 11 au iesit negative?

habar nu am...

maine am programare iar la dr si ar tb sa se vada aca am ovulat,nu? nu mai stiu nici aca am avut simptome de intepaturi, dureri de ovare...n-am prea bagat in seama, cred ca eram blocata pe ziua 10 pt ovulatie, ca luna trecuta...

betty  puss  hjarta
amalia  puss

pup fetele care au plecat la nani si sa viseze multi sobolanei chicot cate 1-2 pt fiecare dintre noi chicot

hai, ca se formeaza coada la  bebe , nu toate odata, pe rand si nu va ingramaditi, ca vorba aia e pe vremea lu' impuscatu': dati cate 1, sa ajunga la toata lumea rotfl2  rotfl2

Ultima oara a fost editat de mihaD (2012-06-18 23:23:56)

Offline

 

#606 2012-06-18 23:25:02

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

bravo Miha , las ca daca nu e luna asta e   urmatoarea si tot asa dor nu s-o goli topicul peici sa raman singura asta  ar fi chiar culmea smile glumesc  fetele  mele pusspusspuss pt  fiecare


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#607 2012-06-18 23:28:09

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Nu iti pot spune multe detalii.... dar nu e floare la ureche nici IA... este folosit cand sunt probleme de fertilitate cum ar fi numar scazut de spermatozoizi viabili, etc.... ei sunt "prelucrati" astfel eliminandu-i pe cei imobili, etc....sunt mai multe cazuri. Iar la femeie la fel .. probleme de col uterin, de mucus cervical, endometrioza, etc.In primul rand, inainte sa te gandesti la asa ceva trebuie sa stii daca sunt probleme de fertilitate, ce probleme .. si daca aceasta interventie ar fi de ajutor.
Femeia trebuie sa stie cand ovuleaza exact prin teste de ovulatie, eco.. a mai scris sus si Crisu.
Cred ca ai mai inteles cate ceva, daca nu poate vor completa fetele puss .... si ca totusi IA e o procedura nu atat de complicata ca FIV ... dar sansele de reusita sunt egale .....cele alese de D-zeu.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#608 2012-06-18 23:30:10

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

flor, nu e ca și natural...citește aici. tot http://www.copilul.ro/fertilitate/insem … a2465.html

miha, probabli ai ovulat ?n z 8...du-te la eco


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.