homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-35


#647 2012-06-19 08:58:37

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Neata Angelus, cum se simte Mika azi ? kram

Neata Tya si spor la treaba


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 



#648 2012-06-19 09:03:04

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

neata,dragelor puss

nu am citit mai nimic,insa am vazut ca vorbeati de testuletul lui cris smile felicitari din suflet,cris puss meritai sa ai parte de o asemenea bucurie,ai luptat incontinuu si Dumnezeu te-a rasplatit.sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos smile


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#649 2012-06-19 09:06:41

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

time puss mika e la fel, plange , tipa, nu vrea nimic, insa vad ca nu a mai facut temperatura

rramo, tya puss neata

Crisule puss am vazut si testul hjarta hjarta

sonia puss chiar de stai mai mult de o noapte cu cortul nu faci viermi, doar puti lol


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#650 2012-06-19 09:10:21

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Buna dimi tuturor!
Sunt si eu o aspiranta la titlul de mamica sad. Mi-a fost descoperit un polip endometrial in luna ianuarie (confirmat in luna aprilie-in ianuarie eram sub tratament cu anticonceptionale si nu s-a putut pronunta sigur), histeroscopie diagnostica sin interventionala efectuata pe 22 mai 2012 (ziua 12 a CM). Am primit rezultatul analizei patologice a probei trimise, dar nu inteleg nimic... si pana pe 2 iulie cand am progr la dna dr mai e putin...ma puteti ajuta? Diagnosticul este urmatorul : " adenopolip endometrial cu modificari de tip proliferativ si plaja de tesut muscular". Vrem un copil, si nu stim in ce masura putem avand in vedere rezultatul.
Multumesc!


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#651 2012-06-19 09:13:29

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Angelus puss sa treaca durerea saracuta

Buna ochii_mei eu nu stiu sa-ti zic nimic de diagnostic, dar iti doresc sa ramai graviduta cat mai repede smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#652 2012-06-19 09:20:54

Onutza23
Insomniac member
De la: Neamt
Inregistrat: 2007-07-09
Mesaje: 9163

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

pup fetele mele dragi pusspusspuss
n-am citit nimic din urma, nici nu am timp sad. am intrat sa va salut ca n-am mai facut asta de cateva zile, si ma intorc la treburi ca acush iesim afara si sa nu ramana dezordine in casa

cris8 felicitari din suflet pt sarcina, sa fie la termen si cat mai usoara! ma bucur din suflet pt tine, in sfarsit ti se va indeplini cel mai arzator vis! te pup, sa ne incanti de acum cu burtica kram


Un vis implinit, o familie fericită! Sunt mămică de fetiță și băiat!  hjartahjartahjarta

Offline

 

#653 2012-06-19 09:22:51

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ce caldura e si azi sad


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#654 2012-06-19 09:25:28

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ochii_mei nu stiu ce sa iti zic, astepata ca or sa intre fetele care se pricep dar acum e devreme

rramo si aici e cald

onutza puss

time puss multumim

eu de sambata am un peste in lac, si vad ca supravietuieste , ce sa ii dau de mancare? ca nu ma pun acum sa caut rame lol


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#655 2012-06-19 09:28:26

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Neata fetele,

am avut cea mai agitata noapte din viata mea, nu am putut sa dorm de emotie...nici cand m-am maritat nu am fost asa emotionata lol

Madle puss asa este, testul e facut seara, bausem apa toata ziua si s-a pozitivat in primele secunde...cred ca ar fi iesit el slab pozitiv si cu 2  zile in urma dar m-am tinut tare ca nu am vrut sa mai vad test negativ, am zis ca daca Doamne fereste nu e, macar sa aflu de la beta, sa nu mai vad o linie in fata ochilor...
Ma bucur mult ca esti bine psihic acum, asta e primul pas spre reusita!!!

Neruculeee puss puss puss  iti multumesc din suflet draga mea muschetarita, tu ai fost prima care a reusit wink acum ne rugam si pt mika, deoarece trebuie sa ne tinem de cuvant, clar!!!
Daaa...mult au fost asteptati...acum ca e unul sau 2, cum vrea Dumnezeu, daca sunt 2 (cum simt eu chicot ) bucuria va fi dubla...

mihaD, rave puss multumesc fetelor, asa este, ma simt binecuvantata in acest moment

flor puss  ti-au explicat bine fetele ce e cu IA, nu e chiar degeaba...uite Nera a reusit cu IA, intr-adevar sansele de reusita sunt mai mici decat la FIV dar mai mari decat natural, daca exista anumite probleme..si DA, la IA se pot prinde 2, 3...depinde cati foliculi ai dupa stimulare si cati vor fi fecundati.

Ioana sigur vei avea un astfel de testulet puss
Procedura dureaza cam 2-3 saptamani, deoarece pe timpul stimularii am mers la monitorizare cam o zi da una nu, apoi urmeaza punctia, la 2 sau maxim 3 zile embriotransferul si asta este. Asta e site-ul clinicii:
http://clinica-promed.ro/   
Gasesti toate informatiile, preturi, tot...pe mine daca nu faceam prin Subprogram m-ar fi dus cam 18.000 ron cu totul, dar depinde mult cat te duce tratamentul..

cmin multumesc mult puss. Da, drumul pana aici nu a fost deloc usor, poate va fi de acum inainte smile

diri, time puss multumesc mult fetelor, sa ne ajute Dumnezeu pe toate sa devenim mamici!!!

angelus puss puss multumesc din suflet, si mie inca imi vine sa plang de cate ori ma gandesc ca la mine in burtica se dezvolta o viata sau chiar doua...dar incerc sa ma abtin pt ca aseara din cauza agitatiei m-a durut capul tare si evident ca nu am putut lua nicio pastila...

rramo puss multumesc mult draga mea

ochii-mei bine ai venit aici si multa bafta, stai linistita ca polipul ala daca a fost scos nu mai ridica nicio problema in a ramane insarcinata. Diagnosticul la biopsie e ok, nu ai de ce sa iti faci griji. Am avut si eu un polip emdometrial si l-am scos, cata vreme era in uter actiona ca un sterilet si impiedica o eventuala implantare a embrionului, dar dupa ce a fost scos nu mai ai nicio treaba cu el. smile
ideea e sa nu mai existe alte cauze pt care bebe nu ar aparea, pt ca acest polip odata eliminat nu mai influenteaza cu nimic.

onutza multumesc mult puss

pup toate fetele

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-06-19 09:30:00)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#656 2012-06-19 09:32:21

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris puss cand te doare capul incearca sa manaci acru (lamaie, castraveti, muraturi) si sa bei multa apa in timp scurt
doamne nu imi vine sa cred ca iti dau sfaturi de gravide , sunt asa emotionata , nu pot sa iti citesc mesajele fara sa lacrimez de emotie
si da ai dreptate, Mika mare sa vina si ea cu un test ca al tau


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#657 2012-06-19 09:39:07

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cris kram

Mikado goodluck goodluck si la toate fetele

Ultima oara a fost editat de timean86 (2012-06-19 09:47:16)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#658 2012-06-19 09:41:25

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

angelus puss saru mana mult de sfat, nici mie nu-mi vine sa cred ca-mi dai sfaturi din astea, dar sigur voi mai avea nevoie... smile
am baut apa aseara ca parca asa stiam si eu...m-am chinuit putin dar pana la urma am adormit...

Nu am inca simptome, in afara de durerea de sani si durerile usoare de burtica, care sunt prezente destul de des...dar asa ma bucur cand le simt!!! hjarta hjarta


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#659 2012-06-19 09:42:50

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Buna dimineata!!Imi beau cafeaua la birou si va citesc si asa bine ma simt, imi transmiteti o stare de bine!!! Va pup pe toate!!


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#660 2012-06-19 09:47:56

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Neata Scarlet wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#661 2012-06-19 09:48:26

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

neata fete puss

cris puss o sa vad ce o sa facem.deocamdata nu pot face nimic.sper sa raman natural.nu stiu de ce sper asta cand eu nici macar nu apelez la IA ca stiu ca sunt sansele f mici...nu stiu.am un amalgam de sentimente si nu le mai pot defini....

ioana,nu as face IA sau FIV pe ciclu natural niciodata.si asa sunt sanse mici,dar sa mai fac si fara stimulare.la FIV sunt sanse mult mai mari ca la IA.oricum tot cum vrea Dumnezeu e!

mihaD,multumesc mult puss asteptam sufletelul.cine stie cand va veni?

angelus puss da,as muri creca sa put!nu suport lol

am uitat sa va zic-in zona unde am stat nu e semnal pe nici un telefon.cum am iesit m-a sunat prietena mea de la calafat si mi-a zis ca e gravi in 5 luni,la cateva luni dupa laparscopie.rman singura fara bebe.sper macar sora mea sa faca in curand un bebe.

trebuie sa merg in piata sa iau legume pt ciorba.fac din aripa de curcan.si spanac cu piept de pui.sper sa ma incadrez pana la scoala.

va pup.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#662 2012-06-19 09:48:40

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

am ratat eu ceva?

ce se intampla cu mika de ii urati noroc? Incepe procedura de FIV?


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#663 2012-06-19 09:49:57

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Neata puss

Cris inca o data felicitari din tot sufletul si sa fie bine pana la 40+!! E minunat ca ati reusit!

Dirida, iti trimisesem un mail, nu stiu daca l-ai primit, dar te intreb si aici. Ai vreo recomandare ptr un urolog mai bun in Iasi? Specializat pe probleme de infertilitate?

Offline

 

#664 2012-06-19 09:50:50

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

care va pricepeti la imprimante si la probleme cu word-ul? sad simt ca o iau razna.


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#665 2012-06-19 09:52:09

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Diri, Mika e a treia muschetarita dupa Nera si Cris si-i uram asa ...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.