homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-59


#1103 2012-06-20 14:43:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

time, mada, multumesc fetelor puss puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#1104 2012-06-20 14:44:34

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris8 a scris:

Madlena, puss asa este, si eu sunt convinsa ca daca suntem optimiste ne ajutam pe noi...

Exact Cris8 !!!! Si asa va fi, ne va ajuta optimismul.
Asa e Veve... si am sa ma rog sa fie totul bine.

Ieri am fost la medicul de familie cu sotul meu, caci el are 2 iernii de disc si ii iese si a 3-a. A facut investigatii si am fost cu rezultatul ieri la medicul de familie. Trebuie sa faca fizioterapie, sa poarte un bust si sa ia medicamente. Asa se mai amelioreaza durerile.
Printre altele am discutat si despre mine, i-am detaliat cum am pierdut sarcinile, cum a fost. Si i-am zis sa-mi spuna exact ce analize sa fac, sa nu mai trec prin asa ceva.  A zis ca nu e cazul, caci sunt 2 forme diverse de pierdere si nu au nici o legatura una cu cealalta (la fel mi-a zis si ginecologul si la spital tot asa). Eu voiam sa fac niste analize, doar ca nu stam roz cu banii, iar acum ce banuti vom avea prioritatea e sa faca sotul meu fizioterapie.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1105 2012-06-20 14:45:54

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

madle puss multa sanatate sotului

Offline

 

#1106 2012-06-20 14:47:52

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

multa sanatate sotului, madle si TOTUL VA FI BINE! a treia oara va fi cu noroc puss


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1107 2012-06-20 14:51:44

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

multumesc fetelor puss

Crisulici puss deci gata , oficial fa-ti prezenta la burtici puss

am o friptura pe foc, revin


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1108 2012-06-20 14:52:53

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ochii_mei a scris:

matreoska a scris:

ochii_mei a scris:

Da, sa ne anunti si pe noi....in a cata zi a CM esti Matreoska?

Iubita ciclul mi-a venit pe data de 2 iunie si a tinut cam 4 5 zile.pot sa folosesc acuma testul de ovulatie? smile

Asta ar insemna ca esti in ziua 17...hm..e posibil sa fi ovulat, depinde care e durata media a CM la tine.. ia totusi si fa teste de ovulatie incepand cu astazi...e posibil sa nu fi poerdut sansa.... Dar zilele astea ati avut activitati de bebe tongue?

Am avut in fiecare seara de pe 16 incoace ca pina atunci l-a durut pe sotul meu spatele,bine ca ia trecut.
Bine si de ce am nevoie doar de test de ovulatie si atat ca sa il fac?

Offline

 

#1109 2012-06-20 14:54:56

blue_moon
Sr. member
De la: slatina
Inregistrat: 2011-11-08
Mesaje: 1468

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

angelinaaa, vin si eu la fripturica  drool  drool  drool


O sufletica nazdravana s-a cuibarit la mine in brate si-o iubesc de mor!!!

Pe 13 ianuarie 2013 s-a nascut minunea noastra si ne-a schimbat viata!

Offline

 

#1110 2012-06-20 14:58:13

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Madlena satanate multa sotului,imaginativa fetelor vineri seara sotul meu mergea ca un mosulica ca il durea ingrozitor spatele si s-a dus la urgenta ca simbata la 11 50 eram programati la starea civila si i-am zis ca nu merg(normal ca in gluma)daca va merge asa.....si mi l-au facut fresh dupa o perfuzie.slava domnului:)))))

Offline

 

#1111 2012-06-20 15:00:09

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

matreoska a scris:

ochii_mei a scris:

matreoska a scris:


Iubita ciclul mi-a venit pe data de 2 iunie si a tinut cam 4 5 zile.pot sa folosesc acuma testul de ovulatie? smile

Asta ar insemna ca esti in ziua 17...hm..e posibil sa fi ovulat, depinde care e durata media a CM la tine.. ia totusi si fa teste de ovulatie incepand cu astazi...e posibil sa nu fi poerdut sansa.... Dar zilele astea ati avut activitati de bebe tongue?

Am avut in fiecare seara de pe 16 incoace ca pina atunci l-a durut pe sotul meu spatele,bine ca ia trecut.
Bine si de ce am nevoie doar de test de ovulatie si atat ca sa il fac?

testul il faci ca sa stii daca nu ai probleme cu ovulatia si  in ce perioada a CM ovulezi...in cazul in care nu prinde luna asta, sa stii lunile urmatoare cand sa incerci.
E recomandat ca, daca nu se prinde luna asta, sa faci si luan viitoare testele de ovulatie, sa vezi daca ovulezi in aceleasi zile in fiecare luna.
Este posibil, daca sunt probleme de sanatate, sa nu se produca ovulatia....si atunci, degeaba incerci tu in fiecare seara ca nu o sa fie; in acest caz trebuie cercetata si tratata cauza care impiedica ovulatie.
Sunt f utile.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1112 2012-06-20 15:00:51

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

madlena ,sanatate multa sotului rugaciune


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1113 2012-06-20 15:09:12

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

angelus, o sa trec incet incet...parca as mai astepta pana la eco... smile
Doamne nu pot sa cred ca mi se intampla mie... disperat
oricum evident ca raman si aici...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1114 2012-06-20 15:11:12

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Madalina multumesc  par
Veve kram asa sa fie  tummenupp
Materoska kram multumesc
Ales   puss multumesc

Am luat decizia ca acum prioritatea e sanatatea sotului meu. Mai incolo o sa vad eu, daca imi ajung banii, o sa fac si eu analize, daca nu, sper sa ma ajute Dumnezu sa fie bine.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1115 2012-06-20 15:11:39

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

ochii_mei a scris:

matreoska a scris:

ochii_mei a scris:


Asta ar insemna ca esti in ziua 17...hm..e posibil sa fi ovulat, depinde care e durata media a CM la tine.. ia totusi si fa teste de ovulatie incepand cu astazi...e posibil sa nu fi poerdut sansa.... Dar zilele astea ati avut activitati de bebe tongue?

Am avut in fiecare seara de pe 16 incoace ca pina atunci l-a durut pe sotul meu spatele,bine ca ia trecut.
Bine si de ce am nevoie doar de test de ovulatie si atat ca sa il fac?

testul il faci ca sa stii daca nu ai probleme cu ovulatia si  in ce perioada a CM ovulezi...in cazul in care nu prinde luna asta, sa stii lunile urmatoare cand sa incerci.
E recomandat ca, daca nu se prinde luna asta, sa faci si luan viitoare testele de ovulatie, sa vezi daca ovulezi in aceleasi zile in fiecare luna.
Este posibil, daca sunt probleme de sanatate, sa nu se produca ovulatia....si atunci, degeaba incerci tu in fiecare seara ca nu o sa fie; in acest caz trebuie cercetata si tratata cauza care impiedica ovulatie.
Sunt f utile.

Multumesc pentru sfat,o sa tin cont,diseara imi iau de la farmacie de care gasesc,o alta intrebare:se intimpla daca ai avut un avort in trecut sa nu poti rakmine insarcinata?dar sa stii ca l-am facut la un spital particular medic renumit nu oriunde.

Offline

 

#1116 2012-06-20 15:14:06

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cris big_smile ti se intampla tie. esti insarcinata par
Madle kram

Offline

 

#1117 2012-06-20 15:15:21

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Madlena06 a scris:

Madalina multumesc  par
Veve kram asa sa fie  tummenupp
Materoska kram multumesc
Ales   puss multumesc

Am luat decizia ca acum prioritatea e sanatatea sotului meu. Mai incolo o sa vad eu, daca imi ajung banii, o sa fac si eu analize, daca nu, sper sa ma ajute Dumnezu sa fie bine.

Important e sa crezi in asta si sa vezi ca dzeu e sus si ajuta pe toti doar ca nu in acelasi timp.

Offline

 

#1118 2012-06-20 15:18:01

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Matreoska, dupa avort ai mai facut analize, control ginecologic? Depinde de la caz la caz...daca ai avort facut nu inseamna ca nu poti ramana burtoasa tongue. Sigur gasesti medici buni in Bucuresti...fetele din Buc iti pot recomanda. Eu sunt din Iasi.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#1119 2012-06-20 15:25:01

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Madalina puss
Materoska poti sa fii sau nu afectata. Depinde de cum a fost facut si cum a reactionat organismul tau.
Iar in legatura cu mine, cred foarte mult ca totul va fi bine, si cel mai mult cred in Dumnezeu ca ma va ajuta, asa cum a facut-o mereu.

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-06-20 15:26:03)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1120 2012-06-20 15:31:23

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cris, ce ma bucur ca e totul bine!!!! rugaciune Doamne ajuta in continuare! D-abia astept sa ne spui ca ai auzit doua inimioare cum bat. hjarta

Angel, multe felicitari si multi pupicei Anei! par  puss Ai o fata deosebita. Bravo!

Madle, sanatate sotului. par
Eu am mai zis si ieri ca nu stiu ce fac si nu vreau sa merg in suflet sa intreb cum e. Ultima data era praf si dezorientat. sad

Ultima oara a fost editat de Raveca (2012-06-20 15:32:53)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1121 2012-06-20 15:33:12

madalyna7
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-10
Mesaje: 4993

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Rave puss trebuie sa gasesti puterea sa te ridici. bucura-te de vara si in toamna mergi si fa histero si spermograma ( daca o sa mai fie cazul) kram

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.