homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-68


#1274 2012-06-20 21:51:40

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

timean86 a scris:

Vezi tu Matreoska, daca spuneai asa de la inceput, cred ca nimeni nu mai zicea nimic.

Ce puteam sa mai zic cind am vazut cum se discuta la adresa mea?dar vreau sa incheiem odata pentru totdeauna acest subiect,sper acuma ca toata lumea m-a inteles  si va doresc la toate cit mai repede sa vi se implineasca visul,imi amintesc cu drag cind cumnatamea era insarcinata si puneam mana pe burta si simteam ceva acolo cum se zbatea,cred ca e o senzatie care doar o mamica o poate simti ......sper cit mai curand cite una cite una sa ajungem sa ne povestim si aceste lucruri

Offline

 



#1275 2012-06-20 21:57:36

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cristina, Eu Nu Fac PrĂjituri


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1276 2012-06-20 22:12:45

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Elena bafta la licenta  goodluck iti spun de pe acum, caci nu stiu cand te mai prind. Tin pumnii !!!!!!!!!!!!
Cristina ai si vazut ca am ovulat, nu-ti scapa nik  rotfl2 Glumesc, imi esti tare tareee dragaaaa  hjarta
MihaD par
Ioana par
Ales m-ai lasat fara cuvinte ce ai povestit de fata aia... ce trist...
Materoska eu pot sa-ti spun ca nu te judec, dar nu sunt deloc de acord cu ce ai facut, insa e o parere strict personala, in sensul ca eu nu as face asta. Daca vei avea nevoie sa-ti raspund la intrebari si te pot ajuta cu ceva, o voi face, atata timp cat voi stii raspunsul.
Si cred ca despre trecutul tau ar trebui sa inchida subiectul. Fiecare face propriile alegeri.
Time noapte buna  par sa visezi fluturasi  tongue

Vad ca nu mai este nimeni prin zona, asa ca ma retrag si eu, noapte buna  wave

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-06-20 22:25:39)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1277 2012-06-20 22:25:14

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Madlena06 a scris:

Elena bafta la licenta  goodluck iti spun de pe acum, caci nu stiu cand te mai prind. Tin pumnii !!!!!!!!!!!!
Cristina ai si vazut ca am ovulat, nu-ti scapa nik  rotfl2 Glumesc, imi esti tare tareee dragaaaa  hjarta
MihaD par
Ioana par
Ales m-ai lasat fara cuvinte ce ai povestit de fata aia... ce trist...
Materoska eu pot sa-ti spun ca nu te judec, dar nu sunt deloc de acord cu ce ai facut, insa e o parere strict personala, in sensul ca eu nu as face asta. Daca vei avea nevoie sa-ti raspund la intrebari si te pot ajuta cu ceva, o voi face, atata timp cat voi stii raspunsul.
Si cred ca despre trecutul tau ar trebui sa inchida subiectul. Fiecare face propriile alegeri.
Time noapte buna  par sa visezi fluturasi  tongue

Multumesc inca odata pentru intelegere.

Offline

 

#1278 2012-06-20 22:27:28

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Nu trebuie sa multumesti nimanui Materoska, cum nu trebuie sa dai explicatii nimanui.
Noapte buna la toata lumea  cascat


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1279 2012-06-20 22:28:58

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Bine ,
N buna si tie si somnic pufos

Offline

 

#1280 2012-06-20 22:34:03

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

gata imi pleca si mie sotul la munca si amramas aici sa va  urmaresc ca azi nu prea  am ce sa zic  cred ca e tranzitia asta catre vacanta pentru mine , am prestat desi nu stiu cand va fi exact  perioada fertila  asa ca ....hmmm  sunt ca o pisica  alintata smile de cand se fac normal teste de ovulatie  din ce zi  ca nu am retinut ? o sa incerc sa imi procur de la vreo famacie din alba ca la noi nu sunt  si cate trebuie sa fac si la  ce ora din zi ? pls  sa ma lamuriti ....mai cat sunt eu de nestiutoare daca pana acum nu am avut nevoie sad


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1281 2012-06-20 22:35:48

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

buna fetelor puss
am recuperat cu greu rodnar din urma
blue si mie imi place mirosul de cafea hjarta unde la bucuresti faci eco?
cris puss a mai trecut o saptamana  majoreta nici eu nu am simptome prea multe, am sanii mariti cu mameloane usor umflate si sensibile, ametesc uneori cand ma ridic din pat, as sta cu nasul in unele mirosuri, altele imi displac - dar nu vomit sau sa am greata - doar nu imi plac, dureri de burtica usoare - ca la menstra + unele intepaturi. a, mai e ceva, mi-e foame mai des. ce frumoasa intamplarea cu medicul de la eco hjarta eu am avut u.m pe 19 mai smile  am vazut rezultatul la beta   happydance  happydance  happydance
angel puss sa treaca bubitele la mika si felicitari Anei  majoreta
mada sunt si eu in spirala  majoreta   rugaciune sa fie bine, iti doresc din suflet
soni puss   goodluck sa se rezolve problemele cu, cumnatul tau
almi si eu vreau la plaja puss sa faci si pentru mine, ai grija ca te verific, daca nu sunt mai bronzata, ne suparam rotfl
scarlet  goodluck  sa fie bebe
ales poate totusi e si la tine bebe  goodluck distractie placuta cu prietenii
nera, daca eu am avut ultima menstra intr-o joi, adaug saptamanile joia, nu? am inteles bine? puss
madlena sanatate sotului puss
rave puss sper sa fii bine
elena  goodluck cu licenta
ramo  goodluck si tie
tya  goodluck  sa se adevereasca ce a zis miha
hell ce frumos ca ii zici  mereu lui cris ca e insarcinata rotfl
cristina puss nu te speria, analizele vor fi bine, ai sa vezi. nu am reusit sa intru azi, ma bucur ca ti-ai amintit de mine puss
ochisori, flor, materoska, happy, miha,ioana, materoska  puss sper ca nu am uitat pe nimeni, oricum las puss de rezerva

Ultima oara a fost editat de lavy20 (2012-06-20 22:46:09)


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1282 2012-06-20 22:40:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

da,cristina,ma tunsei puss

time,da,cred ca mi se potriveste puss

stormulache puss

lavy,multumesc puss

mergem la mare happy ma hotarai!bebe vine cand vrea Dumnezeu  si bani pt FIV ..om vedea.ne face sora mea rezervarea ca n-avem credit card.

fug la dus.noapte buna wave

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-20 22:41:28)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#1283 2012-06-20 22:45:38

lavy20
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-15
Mesaje: 1500

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

sonia ce bine ca mergeti la mare  happydance  sa va relaxati si poate se prinde bebe.  goodluck
mi-a venit si mie sotul acasa, vorbim maine fetelor
puss


"Caci Eu, Domnul Iisus Hristos, te tin de mana si iti zic: Nu te teme, Eu te voi ajuta!"
Bine-ai venit pe lume, minunea mea hjarta

http://www.fertilityfriend.com/home/3ab84f

Offline

 

#1284 2012-06-20 22:50:32

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

noapte buna lavy


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1285 2012-06-20 22:52:51

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

rodnar Madle am vrut sa-ti zic ca s-ar putea sa fi ovulat de acum 2 zile dar m-am abtinut ca  mi s-a parut prea devreme sa ovulezi puss  kram si tu imi esti draga puss
Hell, faci prajituri  tongue ... ai facut clatite acum putin timp ...  chicot ... puss stiu ca tii dieta si aceasta poate fi cauza si te inteleg.
Eu mi-am potolit pofta putin, am cinat si am baut un pahat cu lapte semidegrasat cu 3 biscuiti integrali si putina dulceata rodnar

Nu stiu daca a fost judecat cineva aici sau a fost decat o parere mai mult sau mai putin dura ...sau cu, cuvintele fiecareia.Se fac avorturi dorind si nedorind..din motive foarte intemeiate sau pur si simplu din nepasare...inconstienta..prostie...etc.... nu are dreptul nimeni in astfel de situatie sa judece....sufletul oricarei femei care trece prin asa ceva e rupt in doua ... si mai rau sufera in momentul in care deja are un copil si stie ce inseamna sau care dupa isi doreste un copil iar intarziind sa apara isi aminteste tot timpul ce a facut in trecut.Mie personal mi-a fost frica tot timpul de un avort dorit/nedorit ...pentru ca in viitor sa mi se ia dreptul de a fi mama.
Matrioska  ce am scris mai sus e ceea ce consider eu  despre aceste probleme/intamplari neplacute... nu am facut nici o legatura cu persoanele de fata... dar as vrea sa iti spun ca e bine sa faci analize inainte de a acest proiect minunat: a avea un copil.


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1286 2012-06-20 22:57:57

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Soni, unde mergeți la mare?

Lavy puss și bb mic puss


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1287 2012-06-20 23:01:42

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mai intrai pe froum la intrebari si am descoperit ceva, eu de cate ori am mers la medic i-am zis ca am dureri in timpul actului  sexual si a zis ca e normal de menstra nu prea am dar in timpul actului am de cele mai multe ori , am pus probelema pe dezvoltarea mea infantila  insa credeti ca ar putea fi  endometrioza? acum am vazut si eu cum se manifesta , normal ar trebuii facut tratament sau ?cum se trateaza chirurgical  si daca da atunci de ce la ecografii nu s-a vazut nimic in  neregula ?


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1288 2012-06-20 23:08:14

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cat ma bucur Soni, sincer ....... cred ca e o decizie foarte buna  partydance
Lavy...eu tin condica  rotfl2 observasem ca ti-ai trecut temperatura astazi.. trebuie sa.ti treci si beta hjarta...... rodnar  si tu sa-ti pui la semnatura  gravida 4+ (  pe data de 23.06 sunt 5+) noroc cu Hell ca m-a corectat ca deja il facusem pe bebe mai mare, ziceam 6+ chicot .. tu in fiecare sambata trebuie sa iti modifici semnatura tongue... ca in data de 19 mai ai avut ultima mentra big_smile....
Flor trebuie sa faci laparoscopia pentru a vedea cel mai exact daca e vorba de asa ceva.. sau la un eco grosimea endometrului.

Ultima oara a fost editat de cristina28 (2012-06-20 23:19:51)


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1289 2012-06-20 23:15:36

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cristina din  19 mai p?nă azi sunt 4 săptăm?ni și 4 zile adică 4+


Cris, și tu ai 4+ din 22 mai e ciclul nu? mai e p?nă la 5 mami, dar ești ?nsărcinată


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1290 2012-06-20 23:20:51

cristina28
Hero member
Inregistrat: 2012-04-13
Mesaje: 2636

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

storstark  storstark Hell ai dreptate puss.. am modificat  puss


“Ori de câte ori simțim că nu mai putem continua lupta cu viața, speranța ne șoptește în ureche, pentru a ne reaminti: Sunteți puternici!”

Offline

 

#1291 2012-06-20 23:24:25

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cristina28 a scris:

Cat ma bucur Soni, sincer ....... cred ca e o decizie foarte buna  partydance
Lavy...eu tin condica  rotfl2 observasem ca ti-ai trecut temperatura astazi.. trebuie sa.ti treci si beta hjarta...... rodnar  si tu sa-ti pui la semnatura  gravida 4+ (  pe data de 23.06 sunt 5+) noroc cu Hell ca m-a corectat ca deja il facusem pe bebe mai mare, ziceam 6+ chicot .. tu in fiecare sambata trebuie sa iti modifici semnatura tongue... ca in data de 19 mai ai avut ultima mentra big_smile....
Flor trebuie sa faci laparoscopia pentru a vedea cel mai exact daca e vorba de asa ceva.. sau la un eco grosimea endometrului.

ce laparoscopie ? si la eco daca mi-a facut  vaginal si nu a vazut  nimic  trebuia sa intreb eu ? sunt in ceata sad


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1292 2012-06-20 23:26:52

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

flor, mai cere o părere...la alt medic


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.