homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76-75


#1407 2012-06-21 10:42:05

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

matreoska,ce treaba am eu cu imprejurarile ?eu ti-am zis strict la cum te exprimi.da,cu siguranta din cauza limbii ruse roll

mayuca,multumesc big_smile  puss  puss

cris puss eu tot sper sa vina bebe,daca nu,de la anu ne reorientam spre FIV,vedem cu ce echipa. IA eu zic ca in conditiile date e inutila.pierdem bani si stres.

elena,multumesc puss


si mie mi se termina femibionul,alti 50 lei.ieri am dat 240 pe spermotrend iar...tot sper ca isi mai revine sperm.fac orice!

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2012-06-21 10:43:27)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 



#1408 2012-06-21 10:43:07

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Matreoska, succes sa fie asa !


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1409 2012-06-21 10:43:22

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

matreoska am uitat sa iti scriu , apropo de "macar la fel de fericite ca mine" sti cand sa zici asta, cand vei ajunge macar la anii mei de casnicie  tongue

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-06-21 10:44:13)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1410 2012-06-21 10:43:51

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

matreoska, nu trebuie sa te superi pt ce a zis sonia...sincer ii dau dreptate, te-ai exprimat ca si cum noi suntem vai de noi in casniciile noastre, ceea ce e total neadevarat, nu stiu de unde ai inteles asta...
ai spus asa: "va doresc sa va rezolvati problemele si sa fiti cel putin la fel de fericite ca mine"  care probleme??? problemele noastre nu sunt in cuplu...ci sunt doar legate de problemele de concepere a unui copil... si de unde ai dedus ca nu suntem fericite?  spranceana

sincer, eu iti doresc tie ca dupa 11 ani cat am eu cu sotul meu sa fii si tu la fel de multumita de alegerea facuta asa cum sunt eu in continuare...ca sincer, la cateva luni de cand v-ati cunoscut ar fi si culmea sa fie altfel...problemele si greutatile apar in timp... si asta cred ca pot spune toate fetele casatorite de mult timp


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1411 2012-06-21 10:44:32

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

matreoska,adica pe intelesu meu nu,ai?adica sunt cam proasta in opinia ta,nu? forgetit

angelus,da,da! tummenupp


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1412 2012-06-21 10:46:37

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris8 a scris:

matreoska, nu trebuie sa te superi pt ce a zis sonia...sincer ii dau dreptate, te-ai exprimat ca si cum noi suntem vai de noi in casniciile noastre, ceea ce e total neadevarat, nu stiu de unde ai inteles asta...
ai spus asa: "va doresc sa va rezolvati problemele si sa fiti cel putin la fel de fericite ca mine"  care probleme??? problemele noastre nu sunt in cuplu...ci sunt doar legate de problemele de concepere a unui copil... si de unde ai dedus ca nu suntem fericite?  spranceana

sincer, eu iti doresc tie ca dupa 11 ani cat am eu cu sotul meu sa fii si tu la fel de multumita de alegerea facuta asa cum sunt eu in continuare...ca sincer, la cateva luni de cand v-ati cunoscut ar fi si culmea sa fie altfel...problemele si greutatile apar in timp... si asta cred ca pot spune toate fetele casatorite de mult timp

Ma refeream sa vi se indeplineasca cit mai repede visul mult dorit nu altceva.

Offline

 

#1413 2012-06-21 10:47:54

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

neata fetele la mine a scazut temperatura , dar cred ca de maine o va ua incetisor in sus sau cel putin asa sper , mai da matinale mai sunteti   eu daca dorma la 1 ma rezesc la 10 si tot asa ufff debaea am reusit sa  prind din urma discutiile . o zi frumoasa la toata lumea.pusspusspuss


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1414 2012-06-21 10:48:49

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Cind vorbesti pina la varsta de 16 ani o limba si brusc esti aruncat in mijlocul oceanului sa inoti credeti ca mi-a fost atat de usor mai ales ca eram singura intr-o tara straina?

Offline

 

#1415 2012-06-21 10:49:31

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

mayya, puss mercic de pont, daaa...am pe cineva care lucreaza la un mare depozit farmaceutic...o sa vorbesc neparat !!!!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1416 2012-06-21 10:49:55

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Neata, fetele!
Angel, ma bucur ca Mika e mai bine..Eric a avut roseola infantum la 1 an si 3 luni, iar medicii de aici i-au facut in spital cortizon ca cica e alergie la ceva rotfl..dupa care nu am vrut sa mai stau acolo, am venit cu el acasa si am citit pe net si mi-am datseama singura ce era de fapt..bubitele au tinut fix 3 zile si au fost doar pe trunchi, ceafa..Iar dupa asta la 2 luni a facut oreion!!!Multa sanatate bebelinei..si te-as sfatui sa nu-i faci ROR-ul, banuiesc ca si acolo se face..ca eu ma gandesc ca bolile copilariei e bine sa le faca orice copil..puss fetele
Am mai prins asa in viteza despre discutia cu Matreoska..Eu nu judec pe nimeni, dar sincerva zic ca de ramaneam gravida cu un criminal in serie, tot tineam copilul, ca era al meu in primul rand,nu doar al lui..si nu avea sufletelul ala nicio vina!!Asta as fi facut eu!Poate era o nebunie, dar asa as fi procedat!
Matreoska, iti doresc sa ai bebe curand, dar sa nu fi dezamagita daca va veni greu si tarziu...multa bafta!
Diri puss Sa dea DD sa ai parte de un concediu dublu la anul cu puiutul tau langa tine!!!
Soni, pleci in concediu?Fix de ziua bunicamii...puss
Pup toate fetele...puss puss puss puss puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1417 2012-06-21 10:51:46

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Ma doare iar capul si nu am gasit nimic gratuit in legatura cu analizele, dar nu ma las eu asa usor, insist sa caut   dumbom
Elena multumesc  par
Florariu o intrebare la tine : iti iei temperatura la acceasi ora????
Materoska in timp vei ajunge sa cunoscti fetele de aici si ai sa vezi ca nimeni nu judeca pe nimeni. E cam repede sa iti faci o parere si sa te retragi. Ai rabdare si daca dupa o saptamana nu iti place aici, te poti retrage, parerea mea  smile
Dar dupa o perioada iti va place sa postezi aici. Tu ai inceput cu stangul, atata tot, dar se poate remedia.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1418 2012-06-21 10:51:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

buck puss ce mai faci?de dim ma gandii la tine.da,plec la mare!poate se adevereste ce mi-ai spus tu de atata timp big_smile


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1419 2012-06-21 10:52:26

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Neata fete, pup!!

Sonia puss si distractie placuta in Grecia!!

Angel bafta Anei!!! Fetita mea la anu are examenul final si incep deja sa am emotii, te inteleg perfect!!

Ales ce faci? Au venit uratii?

La mine nu au venit si azi dimineata am facut un test care a iesit negativ!! nasol moment...nici nu vreau sa ma mai gandesc...merg inainte!!
Va pup pe toate si o zi usoara sa aveti!!

Ultima oara a fost editat de Scarlett A (2012-06-21 10:56:22)


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1420 2012-06-21 10:53:06

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

multumesc scarlet puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1421 2012-06-21 10:53:15

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

buck puss nu fac ror, aici le poti refuza , si eu zic ca bolile copilariei e mai bine sa le faca decat sa isi ia anticorpi din vaccin
ce mai face erik? cu santierul ai terminat ? burtica creste ? va pupam cu drag puss

scarlet multumesc frumos , bafta si la a ta , oricum eu tot nu am inteles ce e cu tine , ai 2 copilasi deja ?

Ultima oara a fost editat de angel_sweety (2012-06-21 10:55:15)


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1422 2012-06-21 10:53:28

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

cris puss cu placere !

buck si bebe puss puss si eric puss puss ce faceti ? gata santierul?

Offline

 

#1423 2012-06-21 10:54:47

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Bine am inceput cu stangul cum zici tu,dar asta e .

Offline

 

#1424 2012-06-21 10:56:51

florariu
Full member
De la: sebes alba
Inregistrat: 2012-05-16
Mesaje: 395

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Madlena06 a scris:

Ma doare iar capul si nu am gasit nimic gratuit in legatura cu analizele, dar nu ma las eu asa usor, insist sa caut   dumbom
Elena multumesc  par
Florariu o intrebare la tine : iti iei temperatura la acceasi ora????
Materoska in timp vei ajunge sa cunoscti fetele de aici si ai sa vezi ca nimeni nu judeca pe nimeni. E cam repede sa iti faci o parere si sa te retragi. Ai rabdare si daca dupa o saptamana nu iti place aici, te poti retrage, parerea mea  smile
Dar dupa o perioada iti va place sa postezi aici. Tu ai inceput cu stangul, atata tot, dar se poate remedia.

relativ da , o iau inainte sa ma ridic din pat imediat dupa ce m-am trezit asa mi-a  spus doctorul  in rest daca e 10 juma sau 11 nu cred ca conteaza sau ?????? in saptamanile cand lucrez de dimineata o iau l 6 juma  cand  sunt  de dupamasa la 10 juma  na acum ce sa mai stiu zice ?sad

Matrioska poate  ca asa ti-a fost destinul eu nu te judec  e criminal oricum sa  pierzi un copil chiar si printr-un avort  voit ,eu zic sa ramai prin preajma o sa vizi ca  o sa inveti multe si eu am invatat  deja destul de multe lucruri de la  fete si poate DD ajuta sa ramai insarcinata in curand  natural , ca pana la urma asta  ne dorim  toate .

Feletele ma gandeam ca adaca as lua  acid floic in perioada fertila poate am mai mult  noroc  ce zicieti?
A si sa va mai dau o bomba  am intrat aseara din plictis pe net la cartile doamnei  lemand si am pus o intrebare am tras cartile si mi-a prevestit ca in viitorul apropiat o sa am bebe , stiu ca poate e o aiureala dar  eu sper , daca nu luna asta macar luna urmatare   rugaciune  sincer mi-ar placea sa nasc  primavara sau iarna nu stiu de ce  asacared eu ca ar fi bine pt mine smile

Ultima oara a fost editat de florariu (2012-06-21 11:01:51)


Ranile nu se vindeca  niciodata, dar ne obisnuim noi sa traim cu ele!
http://www.fertilityfriend.com/home/3d92df/

Offline

 

#1425 2012-06-21 10:57:55

matreoska
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-20
Mesaje: 145

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 76

Sper sa se remedieze si sa inteleaga lumea exact ce zic de la inceput.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.